Kadim Dostlar ™ Forum: Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü | En Güzel Atasözleri [B Harfi] - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız

Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü | En Güzel Atasözleri [B Harfi] Bülbülü altın kafese koymuşlar "vatanım" demiş. Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Sema 

  • Ne Mutlu Türküm Diyene!!
  • Grup: Yönetici
  • Mesaj sayısı: 5.470
  • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
  • Gender:Female
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Forum İtibarı: 6
Henüz Tanınmıyorİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

ATASÖZLERİ SÖZLÜĞÜ - EN GÜZEL ATASÖZLERİ

forum

forum Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur.İster bağ, ister iş yeri, isterse bir eşya olsun, ona gerekli bakımı gösterirsek beklediğimiz faydaya kavuşuruz. Bir bağa bakmaz, onu çapalamaz, budamasını yapmaz, yabancı otlardan temizlemez ve gübrelemezsek bir zaman sonra onu dağa, verimsiz bir yere dönmüş görebiliriz. Bakımı olmayan bir iş yeri, bir eşya için de durum bundan farklı değildir. Bakımdan uzak tutulmuş bir iş yerinde düzen gözetilmezse aksaklıklar giderek büyür, önü alınamaz olur, sonunda iş yeri iflasın eşiğine gelebilir. Bir eşyanın bozuk, kırık, eksik bir yanı yerinde ve zamanında giderilmezse, o eşya bir süre sonra kullanılamayacak hâle gelir. Unutulmamalıdır ki, bakılan ve onarılan şeyler ancak yararlanılacak şeyler olarak ortada kalır.


forum Bakmadan usta olunsaydı, kediler kasap olurdu.
Öğrenmenin esası denemeye ve yapmaya dayanır. Bir şey, başkasının yaptığı işe bakılarak öğrenilemez. Eğer bilgi ve becerinin de kazanılmasının yapmaya dayandığı düşünülürse, bir işin öğrenilmesinin seyretmeye değil, bizzat denemeye ve o iş üzerinde çalışmaya bağlı olduğu daha açıkça görülür. Ustalık da ancak böyle elde edilir


forum Bal tutan parmağını yalar.
Başkalarına yararı dokunan yerlerde çalışan, onlara iyi ve güzel şeyleri sunmakla görevli bulunan kimse, ürettiğinden ya da dağıttığından kendisi de faydalanır. Genellikle bu tutum da hoş görülmeye çalışılır. Çünkü o görevi yapan bunu hak ediyor kanaati yaygın hâle gelmiştirforum Balık baştan kokar.
Gerek bir aile, gerek bir topluluk ve gerekse bir ülkede baştaki yöneticilerin niyetleri ve tutumları bozuksa o yerdeki her şey de bozuk ve düzensiz olur. Ortada değerini koruyan bir şey kalmaz.

forum Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.
Bazı bencil, çıkarcı kimseler vardır ki, onlar, sırf kendilerine zarar vermiyor diye kötülük yapan kimselere engel olmazlar. Onların başkalarına kötülük yapmalarına, bu kötülüklerinin bütün bir toplumu zarara uğratmalarına ses dahi çıkarmazlar; onlara dokunmamaya çalışırlar. Oysa bu tavır son derece yanlıştır. Yalnız kendimizi değil, toplumun diğer bireylerini de düşünmek zorundayız. Bana ne demek, nemelâzımcı olmak toplumun dirlik ve düzenliğini temelden bozacak bir harekete yol açar.

forum Başa gelen çekilir.
Ne kadar istersek isteyelim kimi felâketleri, kötü durumları önleyemeyiz; üstümüze çöken acılara katlanmaktan başka bir şey gelmez elimizden. Bu durumda yapılacak tek şey sabırlı olmak, sıkıntılara katlanmayı bilmektir.

forum Başa gelmeyince bilinmez.
İnsan başkalarının uğradığı felâketlerin, dertlerin ne denli acı olduğunu gerektiği gibi idrak edemez. Ne zaman ki benzer bir olayla karşılaşır ve acıyı tadar, işte o zaman anlar.


forum Bedava sirke baldan tatlıdır.Emek verilmeden, karşılığı ödenmeden ele geçirilen şeylerin kıymeti ne kadar düşük olursa olsun kişinin pek hoşuna gider.

forum Başını ecemi berbere teslim eden, cebinde pamuk eksik etmesin.Bir işin yapılmasını tecrübesiz, beceriksiz, ustalığı olmayan kişilere teslim eden, meydana gelebilecek zararlara katlanmaya da hazır olmalıdır.

forum Besle kargayı oysun gözünü.Kimi nankör, kötü niyetli, sütü bozuk kimseler vardır ki, hiç de lâyık olmadıkları hâlde sen onlara iyilik yaparsın, onlar da sana fenalıkla karşılık verirler.

forum Besle, büyük danayı; tanımasın anayı.
Anne ve babalar çocukların sağlıklı büyümeleri, iyi bir eğitim görmeleri için her türlü zorluğa katlanırlar. Ama buna karşılık çocuklarından umduklarını bulamazlar. Çocuklar kendilerine karşı gerekli saygı ve sevgiyi göstermezler, hayırsız olurlar, onların değerini bilmezler, onları tanımazlar. Dolayısıyla da anne ve babanın emeklerine karşı nankörlük etmiş olurlar.


forum Beş parmağın beşi bir değildir.
Bir eldeki parmakların kimisi uzun, kimisi de kısadır. Bunun gibi bir anne-babadan olmuş, aynı çatı altında yetişmiş kardeşlerin de fiziksel ve ruhsal yapıları birbirinden farklıdır. Huyları, becerileri, karakterleri birbirine benzemez. Bu durum toplumdaki diğer insanlar için de söz konusudur, onlar da birbirlerinden çeşitli nitelikleriyle ayrılırlar.

forum Beterin beteri vardır.
Kötü bir duruma düştüğümüzde, bir belâ ile karşılaştığımızda bundan kötüsü de olamaz diye düşünmemeli; daha da kötüsünün olabileceğini aklımızdan çıkarmadan gereken sabrı göstermeli, Allah`a sığınmalıyız.

forum Bıçak yarası geçer, dil yarası geçmez.
Bıçak ya da herhangi bir silâhın açtığı yara bir süre sonra iyileşir, vücutça onulur. Ama dilden çıkan kötü ve acı sözlerin gönülde açtığı yara, bıraktığı izi kolay kolay kapanmaz; her hatırlamada yeniden açılır, insana üzüntü verir.

forum Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.İnsan hayatı için bilgi oldukça önemlidir. Ne ki insan her şeyi bilmez. Bilmesine de imkân yoktur. İnsanın her şeyi bilmemesi doğaldır. Bunun utanılacak bir yanı da yoktur. Ancak imkân varken bilmediklerini sorup öğrenmemesi, biliyorum tavrıyla bir işe girişmesi son derece sakıncalıdır ve kusurludur. Çünkü yanlış bir yola saparak hem kendine, hem de başkalarına zarar verebilir.

forum Bin bilsen de bir bilene danış.Herkes eşit bilgiye sahip değildir. Çok iyi bildiğimizi sandığımız konunun bilmediğimiz bir yanı olabilir, o konuyu bizden daha iyi bilenler de çıkabilir. Bu yüzden bir işe kalkışmadan önce bu gibi kimselere danışmalı, onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalıyız. Eksiğimizi ancak böyle giderebilir, yanlışımızdan ancak böyle kurtulabilir, iyi bir sonuca da ancak böyle kavuşabiliriz.

forum Bin nasihatten bir musibet yeğdir.Yanlış bir yol tutmuş kimi insanlar vardır ki, onlara ne kadar çok öğüt verirsen ver, tuttukları yanlış yoldan onları çevirmekte bu öğütler bir fayda temin etmez. Ama takip ettiği yanlış yolda başına gelen bir felâket, onu doğru yola getirmekte daha etkili olur. Çünkü kötü tecrübelerin öğretme gücü oldukça büyüktür.


forum Bir adama kırk gün deli desen deli olur.
İnsana yapılan sürekli telkinler sonunda bir neticeye ulaşmak mümkündür. Çünkü insan etkilenen bir varlıktır. Birtakım iyi ya da kötü duygular, düşünceler ve inançların sürekli telkin edilmesiyle insanlar biçimlendirilip yönlendirilebilirler.

forum Bir adamın adı çıkacağına, canı çıksın.
Toplumun bir kişi hakkında verdiği yargı öyle kolay kolay değişmez. Toplum kişiyi nasıl nitelemişse, kişi o niteliğiyle tanınır. Adı bir kere kötüye çıkan kişi, iyi de olsa toplumun bu yargısının önüne geçemez. Adına sürülen bu leke onun yakasını bırakmaz. Nereye gitse bu leke yüzüne vurulur, itilip kakılır, sıkıntılar içinde kalır. Böyle yaşamak kişi için ölmekten daha iyidir.

forum Bir ağızdan çıkan, bin ağza yayılır.
Bir sırrın yayılması istenmiyorsa, kimseye söylenmemelidir. Sır ağızdan çıktı mı hemen yayılır, gizli kalmasını önlemek çok zordur. Çünkü insanın merak ve dedikoduya eğilimi vardır. Bu eğilim sır olan şeyin dilden dile dolaşmasına, toplum içinde yayılmasına yol açar.

forum Bir çöplükte iki horoz ötmez.Bir toplumda iki baş, bir iş yerinde iki yönetici olmaz. Olursa aralarında kıskançlık, çekememezlik yüzünden anlaşmazlık çıkar; fikir ayrılığına düşerler; biri diğerini yok etmeye, bulunduğu yere tek baş olmaya çalışır. Bu çatışma sonunda güçlü kalır, güçsüz gider. Bu da az şeye mal olmaz.

forum Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.1. Aklî dengesini yitirmiş kimi insanların yaptıkları öyle işler vardır ki, bunu akıllı insanlar bir araya gelse ne yorumlayabilir, ne de çözebilirler. 2. Kimi zaman bir insan öyle delice bir iş yapar ve zarara yol açar ki, pek çok akıllı kimse bir araya gelir ama bu zararı gideremez; işi de düzeltemez.


forum Bir elin nesi var, iki elin sesi var.İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer. Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar.

forum Bir insanı tanımak için ya alış veriş etmeli, ya yola gitmeli.Ortak bir işe girmeden insanların gerçek yüzünü anlamak oldukça zordur. Alış veriş etmek, onları tanımak bakımından önemli ölçüttür. Çünkü alış veriş bir şeye sahiplenmeyi gerekli kıldığı için kişinin çıkarcı yönünü bütün çıplaklığıyla ortaya koyar. Yolculuk ise fedakârlığı, cesareti, mertliği gerektirir; dolayısıyla yolculukta karşılaşılan zorluklar sebebiyle ortaya konan davranışlar kişilerin niteliklerini belirgin kılar.


forum Borç yiğidin kamçısıdır.
Birisine borçlanan, borcunu da ödemek isteyen kimse kendini daha çok çalışmak ve kazanmak zorunda hisseder; bu yönde girişimde bulunur.

forum Boynuz kulağı geçer (Boynuz kulaktan sonra çıkar ama kulağı geçer).Eğitime sonradan da başlasa kimi yetenekli, becerikli, öğrenme ve kavrama gücü gelişkin olan çırak veya öğrenci, ustasından ya da öğreticisinden daha ileri gidebilir; onlardan daha başarılı olabilir.

forum Bugün bana ise yarın sana.
Neyin ne zaman olacağı bilinmez; bu ister felâket, ister nimet olsun. Bugün ben bir felâket ve haksızlıkla karşılaşmışsam, yarın da sen aynı durumla karşılaşabilirsin. Bugün sen nimetler içinde bulunup mutluysan, yarın da ben kavuşup mutlu olabilirim. Bunu aklından çıkarma.

forum Bugünün işini yarına bırakma.
Bir iş günü gününe yapılmalıdır. İşi yarına bırakmak kimi olumsuzlukları da beraberinde getirir. Yarın daha önemli bir işin çıkmayacağını nereden bilebiliriz? Diyelim ki çıktı, o zaman ne yapacağız? Kuşkusuz bugünkü işten önce onu yapacağız, bugünkü iş de kalacak. Dolayısıyla işler birikmeye başlayacak, çıkmaza girecek. Ayrıca bugün yapılması gereken işin sonraki güne bırakılmasıyla önemini yitirmesi, istenen sonucu vermemesi de söz konusu olabilir.

forum Böyle gelmiş böyle gider.
Öteden beri süre gelen durum, kurulu düzen, halk arasında yaşayan gelenek ve görenekler kolay kolay değişmez.

forum Bükemediğin eli öp.
Kendisiyle mücadele ettiğin rakibinin kuvveti, bilgisi ve becerisi karşısında başarı gösteremeyip mağlûp olduysan rakibinin üstünlüğünü kabul et; bu onurlu bir davranış olacaktır.

forum Bülbülü altın kafese koymuşlar "vatanım" demiş.İnsan, özgürlüğünü ancak vatanında bulur. Bu bakımdan vatan en değerli varlığıdır insanın. Orda doğmuş, orda büyümüş, orda doymuş, orda tatmıştır mutluluğu. Bu sebeple yurdundan uzakta yaşamak, ne denli bolluk içinde olursa olsun insana zor gelir. Nasıl ki bülbül asıl vatanı olan yeşil tabiatı, kanat çırpacağı mavi gökleri özleyip ister ve altın kafesten kurtulmaya çalışırsa, insan da (hele bir de tutsaksa) özgür yaşayacağı vatanını ister ve hasretini çeker.

forum Bülbülün çektiği; dili belasıdır.Bir karganın kafese konup beslendiği pek görülmemiştir. Ama bülbül için kafesler sürekli yapılır durur. Bunun tek sebebi, sesinin güzelliğidir. O oldukça güzel öter ve bunun için yakalanıp kafese konur. İnsanlar bundan ders almalıdır. Çünkü düşünüp taşınmadan, sonunun nereye varacağını hesaplamadan sarf edilen sözler, insanın başına dert açabilir. Dili yüzünden belâya saplanıp zarar görebilir.

forum Büyük balık, küçük balığı yutar.Güçlü olan kendinden güçsüzü ya ezer, ya yok eder, ya da kendisine bağlı kılar. Bu durum insan için olduğu kadar, ticarî işletmeler ve devletler arasında da çoklukla söz konusudur. Kişiye düşen, yok olmamak için var gücüyle mücadele etmektir.

forum Büyük başın derdi büyük olur.
Bir iş ne kadar büyükse çözüm bekleyen sorunları da o kadar büyük olur. Dolayısıyla bir işletmeyi idare eden, bir toplumu yöneten, kısacası büyük işlerin başında bulunan kimselerin de hem sorumlulukları, hem de dertleri büyük olur.

forum Büyük lokma ye, büyük söz söyleme.
İnsan çoklukla nefsine yenik düşer. Kendini pek çok konuda ön plâna çıkarmak, ne kadar becerikli ve akıllı olduğunu belirtmek ister. Bu durum onun böbürlenmesine, “ben olsaydım öyle değil, böyle yapardım; şunu yapsaydı kötü duruma düşmezdi; ben asla onun yaptığı gibi kötü bir şey yapmam; o sözler de söylenir miydi?” gibi sözler sarf etmesine sebep olur ki, böyle bir tavır sergilemek son derece zararlıdır. Dünya ve insanlık hâli bu, öyle bir gün gelir ki, yerip kınadığımız kişinin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir ve gülünç duruma düşebiliriz. Bu sebeple ağzımızdan çıkacak söze dikkat etmeli, büyük söz söylemekten kaçınmalıyız.1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 1 kullanıcı bu konuyu okudu.

0


Tek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü | En Güzel Atasözleri [B Harfi]" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

alışveriş ile ilgili atasözü - Google'da Ara (100), 40 tane atasözü kısa açıklamasıyla - Google'da Ara (92), bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünün öykü - Google'da Ara (82), alışveriş ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (66), haksızlıkla ilgili özlü sözler - Google'da Ara (46), haksızlıkla ilgili atasözleri - Google'da Ara (27), insanlık ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (22), atasözlerinin öyküleri - Google'da Ara (21), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (21), tutumluluk hakkında atasözleri - Google'da Ara (20), alışveriş ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (19), tutumluluk ile ilgili fıkralar - Google'da Ara (19), tutumluluk ile ilgili atasözleri (18), haksızlıkla ilgili atasözü ve deyimler - Google'da Ara (18), gana atasözleri ve anlamları - Google'da Ara (17), haksızlıkla ilgili sözler - Google'da Ara (17), bir elin nesi var iki elin sesi var kompozisyon - Google'da Ara (16), sabırlı insanlarla ilgili atasözü - Google'da Ara (16), Anlamlarıyla Tutumluluk Ile Ilgili Atasözleri (16), alışveriş ile ilgili atasözü - Google'da Ara (15), HAKSIZLIKLA İLGİLİ SÖZLER - Google'da Ara (15), tutumluluk atasözleri - Google'da Ara (15), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (14), işini zamanında bitirmek ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (14), tutumlulukla ilgili atasözleri ve anlamları - Google'da Ara (14), haksızlıkla ilgili güzel sözler - Google'da Ara (13), tutumluluk deyimleri - Google'da Ara (12), vatan atasözleri - Google'da Ara (12), çalışmak ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (12), haksızlıkla ilgili atasözü - Google'da Ara (12), tutumluluk ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (12), insanlarla ilgili atasözleri - Google'da Ara (12), haksızlıkla ilgili sözler - Google'da Ara (11), haksızlıkla ilgili sözler - Google'da Ara (11), b harfi ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (11), alışveriş ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (11), tutumluluk hakkında atasözü - Google'da Ara (10), sabırlı olmak ile ilgili atasözü - Google'da Ara (10), atasözleri ve kompozisyonları - Google'da Ara (10), alışveriş ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (9), atasözleri ve kompozisyonları - Google'da Ara (9), özgürlükle ilgili atasözleri - Google'da Ara (9), gana atasözleri ve anlamları - Google'da Ara (9), işleri zamanında bitirmek ile ilgili atasözü - Google'da Ara (9), ateşli b harfi sadece b harfi - Google'da Ara (9), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (8), haksızlıkla ilgili atasözleri - Google'da Ara (8), tutumluluk ile ilgili atasözleri - Google\'da Ara (8), haksızlıkla ilgili özlü sözler - Google'da Ara (8), çalışmak ile ilgili atasözleri b - Google'da Ara (8), haksızlıkla ilgili sözler - Google'da Ara (8), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (8), atasözlerinin öyküsü - Google'da Ara (8), sabırlı olmakla ilgili atasözü - Google'da Ara (8), atasözleri ve kompozisyonları - Google'da Ara (7), çalışkan ve sabırlı olmak ile ilgili özdeyişler - Google'da Ara (7), atasözleri kompozisyonları - Google'da Ara (7), bal tutan parmağını yalar anlamı - Bing (7), tutumluluk ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (7), tutmlulukla ilgili 1000 atasözü - Google'da Ara (7), insanlıkla ilgili atasözleri ve deyimler - Google'da Ara (7), b ilgili atasözü - Google'da Ara (7), en güzel b harfleri - Google'da Ara (7), çalışmak ile ilgili atasözü - Google'da Ara (7), atasözlerinin öyküleri - Google'da Ara (7), atasözü öyküleri - Google'da Ara (7), haksızlıkla ilgili kompozisyon - Google'da Ara (7), sabırlı olmakla ilgili atasözleri - Google'da Ara (7), atasözü kompozisyonları - Google'da Ara (7), gana atasözleri ve anlamları - Google'da Ara (7), sabırlı olmak ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), gana atasözleri ve anlamları - Google'da Ara (6), işi zamanında bitirmek ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), işlerini zamanında bitirmek ile ilgili atasözü - Google'da Ara (6), işi zamanında bitirmek ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), özgürlükle ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), haksızlıkla ilgili atasözü - Google'da Ara (6), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (6), atasözleri ile ilgili kompozisyonlar - Google'da Ara (6), atasözlleri - Live Search (6), sabırlı insanların isteklerine ulaştığını anlatan bir atasözü - Google'da Ara (6), tutumlulukla ilgili atasözleri(açıklamalarıyla) - Google'da Ara (6), alışveriş ile ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), atasözü öyküsü - Google'da Ara (6), Sabırlı insanlarla ilgili atasözleri - Google'da Ara (6), haksızlıkla ilgili deyimler - Google'da Ara (6), sabırlı insanların atasözü - Google'da Ara (6), alışveriş ile ilgili atasözleri ve anlamları - ekle ara (6), ALIŞVERİŞ İLE İLGİLİ ATASÖZÜ - Google'da Ara (6), insanlarla ilgili atasözü - Google'da Ara (6), bütün atasözler - Google'da Ara (6), BETERİN BETERİ VAR ATASÖZÜNÜN AÇIKLA - Google'da Ara (6), drefind.net - Search Results - her horoz kendi çöplüğünde öter atasözüyle ile ilgili kompozisyon (6), sabırlı insanlarla igili atasözleri - Google'da Ara (6), BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIGI YUTAR ONUNLA İLGİLİ ATASÖZÜ YAZILAR - Google'da Ara (6), haksızlıkla ilgili atasözleri - Google'da Ara (5), atasözleri ile ilgili kompozisyon örnekleri - Google'da Ara (5), atasözlerinin öyküsü - Google'da Ara (5), bencillikle ilgili ata sözleri - Google'da Ara (5), haksızlıkla ilgili sözler - Google'da Ara (5),

"Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü | En Güzel Atasözleri [B Harfi] Bülbülü altın kafese koymuşlar "vatanım" demiş." ile Benzer Konular
Güzel Bacaklar Ve Bakımı
1 Yanıt - 5.410 Görüntülenme
En Güzel Mezeler
1 Yanıt - 15.681 Görüntülenme | Rakının yanında beyaz peynirden sıkılanlar için bulunmayacak kay
Güzel İzmir l Yılmaz Özdil
6 Yanıt - 3.650 Görüntülenme
Genco Erkal’ın Sesinden Nâzım Hikmet Şiirleri | Nâzım Hikmet’in Seçme Şiirlerinden Oluşan Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni Kitabı, Kitap Ve Kitapla Birlikte Verilen 4 CD
0 Yanıt - 733 Görüntülenme
Atlas Dergisi | Türkiye Resimleri - Atlas Dergisi'nin Türkiye'nin En Güzel Fotoğrafı Yarışmasında İlk 10
7 Yanıt - 4.839 Görüntülenme | Keban Barajı,Kekova,Ulubat Gölü,Hattuşaş,Meke Gölü..