Kadim Dostlar ™ Forum: Kuşçu Av Köpekleri | Fermalı Irklar: Epagneul Breton - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız

Kuşçu Av Köpekleri | Fermalı Irklar: Epagneul Breton Dünya üzerindeki en küçük fermalı av köpeğidir ...

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Erkan 

  • Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?
  • Grup: Yönetici
  • Mesaj sayısı: 5.701
  • Kayıt tarihi: 10-Eylül 07
  • Gender:Male
Forum İtibarı: 8
Henüz Tanınmıyorİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

forum

Boyundan büyük işleri başaran bu ırkın anavatanı Fransa'dır. Dünya üzerindeki en küçük fermalı av köpeğidir. Spaniel sınıfı içerisindeki tek fermalı köpek olan Breton çok hassas burunlu, sahibiyle mera içerisinde yakın çalışmayı seven,sıcak kanlı, aile ortamına uyumlu çok süratli bir köpektir. Breton hem spanielin süratine hem de setterin ferma kabiliyetine sahiptir.

Bretonun hikayesi 19. Yüzyılın ortalarına kadar uzar. Fransa'ya çulluk avı için giden İngiliz centilmenler yanlarında giderken Setterlerinide götürmüşler ve gelecek sezona tekrar geliriz diye köpeklerini Fransa' daki mera sahiplerine bırakıp dönmüşlerdir. Bu köpeklerden bazıları o bölgede popüler bir ırk olan French spaniellerle çiftleşmiş ve zaman içerisinde Epaugneol Bretonlar ortaya çıkmıştır. Bretonun atası olan Fransız spanilleri ''les fougueux'' yüksek ruhlu köpek adıyla tanınan kısa kuyruklu, ufak, siyah beyaz, çok çalışkan ve sadece çantayı doldurmak için çalışan köpeklerdi. İngiliz setterleriyle bu köpeğin melezi olan Breton her iki ırkında en iyi özelliklerini almıştır. İlk Breton kulübü 1907 yılında Fransa'da kurulmuştur. Avrupa' da bu kadar popüler olmasıyla Amerikalıların da ilgisini çeken Breton bu ülkeye de girmiş ve çirkin Amerikan elinin değmesiyle (Amerika'lı yetiştiricilerin, üzerinde uğraş verilmiş ve mükemmelleştirilmiş ırkları bozmak gibi bir yetenekleri vardır) Britanny spaniel adını almıştır. Oysa ki Britanny Spaniel Epaugneol Bretonun sadece kuzenidir.

Bretonun Fransız Breton kulübü tarafından kabul gören renkleri 3 renkte dahil olmak koşuyla siyah, beyaz, liver, portakal ve sarının kombinasyonlarıdır.Yerden yüksekliği 28-35 cm, ağırlığı ise 14-20 kg arasında değişir. Epagneul Breton kolay eğitilebilir bir köpektir ve bazı diğer ırklara uygulanan sert ve otoriter yaklaşımlar bu ırkın yumuşak psikolojik yapısına uygun değildir.
(Av Tutkusu Dergisi - 2000)1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 0 kullanıcı bu konuyu okudu.

0


Tek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Kuşçu Av Köpekleri | Fermalı Irklar: Epagneul Breton" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

kuşcu av köpekleri - Google'da Ara (13), bedava av köpekleri - Google'da Ara (10), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (9), ücretsiz av köpeği - Google'da Ara (9), breton av köpekleri - Google'da Ara (7), breton av köpekleri - Google'da Ara (5), breton av köpeği - Google'da Ara (3), breton av köpekleri - Google'da Ara (3), breton av köpekleri - Google Search (3), breton av köpekleri - Google'da Ara (3), breton av köpekleri - Google'da Ara (3), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (2), bedavaavköpekleri - Google Search (2), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (2), Arama V9 (1), (1) spaniller - Web Search Results (1), Arama V9 (1), epınolbıroton - Google\'da Ara (1), TURKİYE EPAGNUEL BRETON YETİŞCİRLERİ GRUBU - Google\'da Ara (1), epanyol breton duvar kağıtları - Bing (1), breton av köpekleri - Google\'da Ara (1), en iyi kuşcu av köpeği - Google\'da Ara (1), epanyol breton av köpekleri - Google\'da Ara (1), Bretonavköp.kuşcu - Google\'da Ara (1), Breton Av Köpeği - Bing (1), avköpeği fermaları - Bing (1), bretonköpekleri - Google\'da Ara (1), navcore 9456 - Bing (1), BİRETON AVKÖPEKLERİ AV VİDYOLARI - Bing (1), av köpeğine ferma öğretmenin incelikleri - Google\'da Ara (1), epagneul breton türk - Google\'da Ara (1), (1) av kopekleri fıyatları - Web Search Results (1), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (1), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (1), epagneul breton aile köpeği - Google'da Ara (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), breton köpekleri - Google'da Ara (1), FIRANSIZ BRETON FERMA VİDEO - Google'da Ara (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), kuşçu av köpekleri - Google Arama (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), epagneul breton evde bakılırmı - Google'da Ara (1), kuşcu ka iki - Bing (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (1), epınolbıroton - Google'da Ara (1), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (1), av köpekleri inceburun kuşcu - Google'da Ara (1), epagneul breton türkiye - Google'da Ara (1), kuşçu av köpekleri - Google'da Ara (1), kuscu av köpekleri - Google'da Ara (1),

"Kuşçu Av Köpekleri | Fermalı Irklar: Epagneul Breton Dünya üzerindeki en küçük fermalı av köpeğidir ..." ile Benzer Konular
NASA'dan l Dünya'nın Son Görüntüleri
1 Yanıt - 6.870 Görüntülenme
Göz Şekillerine Göre Makyaj | Küçük Gözler - Ayrık Gözler - Düşük Gözler - Yuvarlak Gözler
1 Yanıt - 7.404 Görüntülenme
Tüm Dünya Forum Düzeninde Olsaydı
5 Yanıt - 1.244 Görüntülenme
Dünya Pullarında Atatürk | Yabancı Pullarda Atatürk
17 Yanıt - 1.732 Görüntülenme
Sivrisinek | Dünyanın En Küçük Emme Ve Depolama Sistemi
1 Yanıt - 1.267 Görüntülenme | Culicidae familyasından kan emici zararlı böcekler...