Kadim Dostlar ™ Forum: Sorunlu Odalar | Nasıl Düzenlenir - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız

Sorunlu Odalar | Nasıl Düzenlenir Beş püf noktası.. Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Hale 

 • Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 46.645
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Forum İtibarı: 241
Mükemmelİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

Sorunlu odaları düzene sokmak için 5 küçük hile


forum


Problemli bir odanız mı var? Çok uzun? Çok dar? Çok yüksek? Birkaç görsel hile ile alan probleminizi gizleyebilirsiniz. Uygun renk ve çizgi kombinasyonlarını kullanarak gözün odayı algılamasında büyük değişik yaratabilirsiniz.


1. Odanız çok mu uzun?
Odada iki veya daha fazla alan gruplandırması yapın. Sohbet için bir bölüm, müzik dinlemek veya film izlemek için bir bölüm. Alanları belirlemek için halı kullanın ve bütün tasarımın birbirine bağlantılı olmasını sağlayın. Uzun alanların her iki ucundaki kısa duvarları koyu renk boyamak, göz aldanması ile duvarları ileriye çıkararak alanın görsel olarak kısalmasını sağlar.

2. Odanız çok mu dar?
Göz aldanması için mobilyalarınızı diyagonal bir şekilde düzenleyin. Tablolar, raflar veya halılar gibi çizgisel eşyaları görsel açıdan genişlik hissi uyandırması için kısa duvarlara yerleştirin. Uzun duvarları soğuk bir renge boyamak, duvarları geriye çeken göz aldanması ile odanın daha geniş görünmesini sağlar.

3. Tavanınız çok mu alçak?
Kitaplıklar gibi uzun veya dikey eşyalarla odanıza yükseklik ekleyin. Uzun ya da ayaklı lambalar gibi, yere kadar uzanan perdeler de odaya görsel açıdan yükseklik katar. Tavanı açık ve soğuk bir renge boyamak da göz aldanması ile tavanı geriye çekerek odayı daha aydınlık ve ferah gösterir.

4. Odanız çok mu yüksek?
Odayı yatay çizgilerle düzenlemek tavanı alçaltır. Raflar, tablolar ve taç pervazlar odanın yüksekliğini azaltan eşyalardır. Bir başka yöntem ise duvarın orta ya da dörtte birlik kısmına bir pervaz ya da duvar kordonu geçirmektir. Bu hile görsel olarak odayı kısaltır. Tavanı koyu ve sıcak bir renge boyamak da işe yarar.

5. Odanız çok mu büyük?
Odanızı daha samimi alanlara bölün. Birkaç sandalye ve çift kişilik bir koltuk, iki sandalye ve küçük bir masa, bir divan ve bir sandalye veya diğer benzer gruplar odanızın çok daha sıcak görünmesini sağlar. Sıcak renkler göz aldanması ile ileri çıkarak alanı daha küçük gösterir. Odanızı sıcak renklere boyamak da daha samimi bir hava yaratır.
1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 0 kullanıcı bu konuyu okudu.

0

#2
Kullanıcı çevrimdışı   Aydan 

 • Hey sen! Biz burda yabancıları güleryüzle karşılarız :)
 • Grup: Özel Dost
 • Mesaj sayısı: 1.303
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
Forum İtibarı: 2
Henüz Tanınmıyor
Otel ve Pansiyon Rehberiniz Otel, Pansiyon, Tatil, Gezi, Seyahat ve Konaklama Rehberiniz Bütçenize uygun, keyifli bir tatil için size gezi, seyahat ve konaklama tavsiyeleri: Otel Tanıtımları, Pansiyon Tanıtımları, Tatil Tavsiyeleri, Konaklama Tavsiyeleri, Ülke Tanıtımları, Seyahat Alternatifleri, Şehir Tanıtımları, Tarihi Eserler, Antik Kentler


Sağol Halecim , güzel öneriler :dost:
0


Tek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Sorunlu Odalar | Nasıl Düzenlenir" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

oda nasıl düzenlenir - Google'da Ara (15), ev nasıl düzenlenir - Google'da Ara (11), bahçe nasıl düzenlenir - Google'da Ara (10), oda nasıl düzenlenir - Google'da Ara (7), çocuk odası nasıl düzenlenir - Google'da Ara (7), ev nasıl düzenlenir - Google'da Ara (6), oda nasıl düzenlenir - Google'da Ara (6), oda nasıl düzenlenir - Google'da Ara (6), bahçe nasıl düzenlenir - Google'da Ara (5), ev naıl duzenlenır - Google'da Ara (4), oda nasıl düzenleyebilirim - Google'da Ara (3), ev nasıl düzenlenir - Bing (1), ev nasıl düzenlenir - Bing (1), oda nasıl düzenlenir - Bing (1), kucuk cocuk odasi nasil duzenlenir - Google\'da Ara (1), Oda nasıl düzenlenir - Google Search (1), oda nasıl düzenlenir - Google-Suche (1), oda nasil duzenlenir - Google\'da Ara (1), çoçuk odası nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), imvu odadan nasil atilir - Google Search (1), Arama V9 (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), ev nasıl düzenlenir - Bing (1), ev nasıl düzenlenir - Bing (1), odalar nasıl düzenlenmeli - Google Search (1), hislerimi nasıl düzenlerim - Bing (1), pıtırıklı duvarlar nasıl düzlenir - Bing (1), oda nasıl düzenlenir - Bing (1), küçük bir oda nasıl masrafsız düzenlenir - Bing (1), 10mtkare oda nasıl düzenlenir - Bing (1), kucuk cocuk odalari nasil duzenlenir - Google Search (1), kücük oda nasıl toplanır - Bing (1), kucuk cocuk odalari nasil duzenlenir - Google Search (1), kucuk odalar nasil duzenlenir - Google\'da Ara (1), kucuk cocuk odalari nasil duzenlenir - Google Search (1), Google Custom Search (1), oda nasıl düzenlenir - Bing (1), (1) bahçe nasıl düzenlenir - Web Search Results (1), (1) mutfak nasız düzenlenir - Web Search Results (1), ev nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), 7m2 oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), küçük oda nasıl düzenlenir - Google'da Ara (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), ev nasıl düzenlenir - Google'da Ara (1), oda nsıl düzenlenir - Google'da Ara (1), çocuk odası nasıl düzenlenir - Google'da Ara (1), oğlumun odasını nasıl düzenlerim - Google'da Ara (1), nasıl bahçe düzenlenir - Google'da Ara (1), bir kişi odadan nasıl atılır ımvu - Google\'da Ara (1), yatak odasını nasıl düzenleyebilirim - Google\'da Ara (1), ev nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), Arama V9 (1), evnasıldüzenlenir - Google\'da Ara (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), evi nasıl düzenlerim - Google\'da Ara (1), Ev odası nasıl düzenlenir - Google Search (1), oda nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), odanı nasıl düzenlenir - Google\'da Ara (1), ımvu engelsiz giriş - Google\'da Ara (1), Google Custom Search (1), Google Custom Search (1), İMVU DA ODA DÜZENLEMEK - Google'da Ara (1),