Kadim Dostlar ™ Forum: Topraksız Domates Yetiştirildi | Ar-Ge Sadece Suda Yetişen Domates Üretti - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız

Topraksız Domates Yetiştirildi | Ar-Ge Sadece Suda Yetişen Domates Üretti Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Hale 

 • Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 46.683
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Forum İtibarı: 241
Mükemmelİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

Topraksız Domates Yetiştirildi


forum
Topraksız ortamda domates yetiştirildi. İki öğrencinin projesi hayata geçirildi. Üstelik hormonsuz ve su kullanımı da az.

Dizayn Grup, Antalya'da kurduğu sera Ar-Ge merkezinde, toprağa ihtiyaç duymayan, sadece suda yetişen domates üretti. Referans gazetesinin haberine göre Dizayn, söz konusu proje ile bitkileri serada tamamen suda yetiştirdi. Üstelik üretimi hormonsuz, tamamen doğal domates üretmeyi başardı.

"Miracle" markasıyla piyasaya sunulacak olan domatesin sadece 1 tohumundan 1 yılda bin 600 kilo ürün elde edildi.


İKİ ÖĞRENCİNİN PROJESİ


Dizayn Grup dört yılda "Beyin göçüne karşı beyin gücünü teşvik ediyoruz" projesinin meyvesini aldı. Kampanyaya "Açlığa çözüm yüzde 100 suda tarım" sloganıyla katılan iki öğrencinin projesini hayata geçiren Dizayn Grup, üzerinde çalıştığı sistem ile dünyada çapında yeni bir buluşa imza attı.


SU KULLANIMI DA AZ


Üretim aşamasında kullanılan su miktarının da Tarım Bakanlığı'nın teşvik ettiği damla sulama tekniğine göre oldukça düşük olduğunu kaydeden Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, "Sözkonusu teknoloji ile sadece bir tohumdan bir yılda bin 600 kilo domates üretiyoruz. Teknolojimizi bölgedeki çiftçiye satacağız. Onların ürettiği ürünü de alıp, 'Miracle' markasıyla pazarlayacağız" dedi. Mirmahmutoğulları, buluşlarının Afrika ülkeleri için büyük önem taşıdığını ve bu bölgeyi hedef pazarları olarak belirlediklerini anlattı.


ŞİMDİDEN EŞ DOST SIRAYA GİRDİ


Projenin ilk yılında büyümede temkinli davranacaklarını ve sadece 10 kişiye teknolojiyi vereceklerini aktaran Mirmahmutoğulları, "Şimdiden eş dost sıraya girdi. Ancak biz asıl büyüme hamlesini 2009'dan sonra başlatacağız. Tüketimin olduğu her yer de biz de olacağız" dedi.


HORMON KULLANILMADI


Mirmahmutoğulları, domatesler yetiştirilirken hiçbir şekilde hormon kullanılmadığını, tohumların genleriyle oynanmadığını ve ilaçlamanın da yok denecek kadar az olduğunu vurguladı.


DOMATESLERE MOZART VE NEY DİNLETİLİYOR


Serada bitkilerden tam randıman almak için oldukça hassas davranılıyor. Seraya ayakkabı ile girilmiyor. Beyaz önlük ve bone takmak şart. Ayrıca domates bitkilerine düzenli olarak müzik dinletiliyor. Müzik de ilk tercih Mozart ve Ney.


internethaber
1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 0 kullanıcı bu konuyu okudu.

0


Tek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Topraksız Domates Yetiştirildi | Ar-Ge Sadece Suda Yetişen Domates Üretti" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

su içinde yetişen bitkiler - Google'da Ara (6), topraksız bitki yetişir - Google'da Ara (5), suda domates nasıl yetiştirilir - Google'da Ara (4), suda domates nasıl yetiştirilir - Google'da Ara (3), su da domates nasıl yetiştirilir - Google'da Ara (3), suda domates nasıl yetiştirilir - Google'da Ara (3), suda domates yetiştiriciliğinin video görüntüsü - Google'da Ara (3), dizayn grup arge ekolojik tarım - Google'da Ara (3), suda yetişen domates video - Bing (3), (1) domates nasıl yetiştirilir - Web Search Results (2), serada suda tarım - Bing (2), suda yetişen domates video - Google\'da Ara (2), topraksız domates nasıl üretilir - Yahoo! Turkey Arama Sonuçları (2), serada domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (2), suda yetişen domates video - Google'da Ara (2), topraksız domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), suda domates - Bing (1), suda yetişen dometes - Bing (1), suda büyüyen sebze - Google'da Ara (1), topraksız domates nasıl yetişir - Bing (1), suda domates nasıl yetiştirilir — Yandex: 336 bin sonuç bulundu (1), Search (1), suda yetişen domates - Bing (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), suda büyüyen sebze - Google'da Ara (1), suda yetişen domates - Bing (1), TOPRAKSIZ YETISEN DOMATES - Bing (1), topraksıs domates yetiştirme - Bing (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Bing (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), UZAY DOMETESİ - Bing (1), suda domates - Google\'da Ara (1), serada domates nasıl yetiştirilir - Bing (1), topraksız bitki nasıl yetiştirilir - Bing (1), topraksıs seracılık - Google\'da Ara (1), suda yetişen domates video - Google'da Ara (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), suda yetişen domates video - Google'da Ara (1), suda yetişen domates videosu - Google\'da Ara (1), suda domates nasıl yetiştirilir - Google\'da Ara (1), suda domates videoları - Bing (1), sadece su ile yetişen domates - Google\'da Ara (1), domates nasıl yetiştirilir - Bing (1),

"Topraksız Domates Yetiştirildi | Ar-Ge Sadece Suda Yetişen Domates Üretti " ile Benzer Konular
İş Bankası Reklamı | Bankacılık Sadece Rakam İşi Değil - 83.Yıl Özel
0 Yanıt - 1.252 Görüntülenme | İş Türkiye'nin Bankası Olmakta ...
Bu Kız Sadece 11 Yaşında ve Müthiş!! Mutlaka İzleyin :)
2 Yanıt - 55.428 Görüntülenme | Bianca Ryan
[NTVMSNBC] Enerji Bakanı: Sadece altın olunca tepki var
0 Yanıt - 380 Görüntülenme
[NTVMSNBC] Komutanlardan sadece biri oy kullandı
0 Yanıt - 299 Görüntülenme
[NTVMSNBC] Sadece Kuzey'e ekonomik yaptırım gündemde
0 Yanıt - 371 Görüntülenme