Kadim Dostlar ™ Forum: Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler | Grimm Kardeşler - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler | Grimm Kardeşler "Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey.. Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Hale 

 • Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 46.645
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Forum İtibarı: 241
Mükemmelİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler


forum

Çok ünlü bir prototip olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler yukarıdaki iki masalın tüm özelliklerini taşır; üvey anne elinde cefalar çeken güzeller güzeli "Pamuk" Prenses, saraydan atılır, saflığı ile avcının merhamet duygularını kabartarak ölmekten (ya da daha beteri kötü yola düşmekten) son anda kurtularak, erkekliğin yedi hali olan cücelerin evine atar kendini...

forum

Burada da, daha önce nasıl yaşayabildikleri bilinmeyen cücelerin tüm bakımını üstlenir, gündüz ev işlerini yapıp evi ve madenden ya da ormandan dönecek olan yedi hal bekler. Nedense cüceler şöyle de bir şarkı tuttururlar ormana giderken;


"Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey, ormana."

forum

Baltalar, uzun ipler ve prensesle çok mutlu bir şekilde yaşarken, tüm erkeklerin korkulu rüyası olan, kraliçe gelir ve büyülü elmasıyla tüm huzuru bozar.

forum

Bunda prensesin de suçu vardır çünkü tüm tembihlerine rağmen cüceleri dinlememiş, evde yalnız kalırken bir yabancıya kapıyı açıp onu içeri almış ve hatta onunla konuşmak gafletine düşmüştür. Bu hata cezasız bırakılmamalıdır. Kaçınılmaz son prensesi beklemektedir. Yasak elmadan aldığı bir ısırıkla prensesimiz yine uykuya dalar ve yine güzelliğini koruyarak cam bir "tabutun" içinde prensini bekler.1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 2 kullanıcı bu konuyu okudu.

0

#2
Kullanıcı çevrimdışı   Hale 

 • Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 46.645
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Forum İtibarı: 241
Mükemmel
Otel ve Pansiyon Rehberiniz Otel, Pansiyon, Tatil, Gezi, Seyahat ve Konaklama Rehberiniz Bütçenize uygun, keyifli bir tatil için size gezi, seyahat ve konaklama tavsiyeleri: Otel Tanıtımları, Pansiyon Tanıtımları, Tatil Tavsiyeleri, Konaklama Tavsiyeleri, Ülke Tanıtımları, Seyahat Alternatifleri, Şehir Tanıtımları, Tarihi Eserler, Antik Kentler


PAMUK PRENSES
ve 7 CücelerGrimm Kardeşler


forum

Her yerin karla kaplı olduğu bir kış günüymüş. Bir kraliçe, sarayının pencerelerinden birinin arkasında bir yandan nakış işliyor, bir yandan da hayal kuruyormuş. Derken birden parmağına iğne batmış ve gergefin üstüne üç damla kan akmış.
Kraliçe kan damlalarına bakar bakmaz, “Çocuğum kız olursa, teni kar gibi ak, yanakları kan gibi al, saçları da pencerenin çerçevesi gibi kapkara olsun,” diye geçirmiş içinden.
Bu olaydan kısa bir süre sonra bir kız çocuğu getirmiş dünyaya. Kızı tıpkı içinden geçirdiği gibi bir kızmış. Ona Pamuk Prenses adını vermişler. Ne yazık ki kraliçe doğumdan birkaç saat sonra ölmüş.

Bir yıl sonra Kral yeniden evlenmiş. Yeni Kraliçe çok güzel bir kadınmış. Güzelliğine güzelmiş, ama bir o kadar da kibirliymiş, kendisinden daha güzel birinin olabileceğini düşüncesine bile tahammül edemezmiş.
Odasında sihirli bir aynası varmış. Her gün o aynanın karşısına geçer, saatlerce kendisini seyreder ve sonunda,
“Ayna, ayna söyle bana, En güzel kim bu dünyada,”
Diye sorarmış. Ayna da hiç duralamadan, “Sizsiniz Kraliçem,” dermiş.

Fakat, Pamuk Prenses on dört yaşına geldiğinde, bir gün ayna şöyle demiş:

"Güzelsiniz Kraliçem, güzel olmasına,
Ama Pamuk Prenses sizden daha güzel.”


Kraliçe bunu duyunca çok kızmış, öfkesinden ne uyku girmiş gözüne, ne de bir lokma yemek yiyebilmiş. ‘Ne yapmalı, ne etmeli?’ diye düşünüp durmuş günlerce. Sonra kararını vermiş ve sarayın avcısını çağırmış huzuruna.
“Pamuk Prenses’i ormana götür ve orada öldür. Öldürdüğüne kanıt olarak da kalbiyle ciğerini sök, bana getir.”
Avcı Pamuk Prenses’i ormana götürmüş, bıçağını çekmiş. Fakat Pamuk Prenses’in ağladığını görünce onu öldürmeye kıyamamış. Pamuk Prenses ağaçların arasına dalıp gözden kaybolurken, “Ben yapamadım, ama hava kararıncaya kadar bir ayı veya bir kurt benim yapamadığımı yapar nasıl olsa,” demiş.
Yolda genç bir yabandomuzu çıkmış avcının karşısına. O da hayvanı oracıkta öldürmüş, kalbiyle ciğerini söküp Kraliçe’ye götürmüş.
Ama Pamuk Prenses’i avcının düşündüğü gibi ne bir ayı ne de bir kurt yemiş. Akşam olup hava kararınca dağların ardında küçük bir eve gelmiş. Kapısını çalmış, açan olmamış. Cesaretini toplayıp içeri girmiş.
İçeride üzeri yenmeye hazır yiyeceklerle dolu yedi küçük tabağın bulunduğu yedi küçük sandalyeli uzun bir masa varmış, duvar dibinde de yedi yatak diziliymiş. Beklemiş, beklemiş, ama kimsecikler gelmemiş. Çok aç ve çok yorgun olduğu için daha fazla bekleyememiş ve her tabaktan bir kaşık yemek almış, yedi yataktan yedincisine yatıp uykuya dalmış.
Biraz sonra evin sahipleri eve dönmüşler. Dağların derinliklerinde bulunan bir gümüş madeninde çalışan yedi cücelermiş bunlar.
Pamuk Prenses’i görünce, “Ne kadar güzel bir kız!” demişler.

Sabah olup uyandığında Pamuk Prenses cüceleri görünce önce çok korkmuş, ama kısa bir süre sonra onlardan bir kötülük gelmeyeceğini, onların çok iyi insanlar olduklarını anlamış. Yedi cüceler Pamuk Prenses’ten evlerini çekip çevirmesini istemişler, o da hemen kabul etmiş.
“Hoşça kal,” demişler yedi cüceler işe giderlerken.
“Kapıyı kimseye açma. Eğer üvey annen burada olduğunu öğrenirse seni tekrar öldürmeye kalkar sonra.”

Bir gün Kraliçe tekrar aynasının karşısına geçmiş. Aynadan şu cevabı alınca suratının aldığı şekli varın siz düşünün artık:

“Güzelsin Kraliçem, buraların en güzeli sizsiniz
Ama ne var ki, yüksek dağların ardında
Cücelerin küçük, şirin evindeki
Pamuk Prenses dünyalar güzeli.”


Bunu duyar duymaz Kraliçe hemen kolları sıvamış. Yaşlı bir satıcı kadın kılığına bürünmüş ve elinde içi kurdele dolu bir tablayla dağlara doğru çıkmış yola.
Cücelerin evine varınca, “Kurdelelerim var, harika kurdeleler!” diye seslenerek kapıyı çalmış.
Kimin geldiğine bakmak için pencereye çıkan Pamuk Prenses kurdeleleri görünce içi gitmiş. ‘Bunda ne kötülük olabilir ki!’ diye düşünerek kapıyı açmış.
“Bunu mu beğendin güzelim?” demiş.
Kraliçe kurdeleyi Pamuk Prenses’in boynuna takarken. Sonra kurdeleyi sıktıkça sıkmış, ta ki Pamuk Prenses ölü gibi boylu boyunca yere uzanana kadar.
O gece yedi cüceler Pamuk Prenses’i o halde bulmuşlar. Kurdeleyi kesmişler ve Pamuk Prenses hayata dönmüş tekrar. Böylece Kraliçe’nin elinden ikinci kez kurtulmuş Pamuk Prenses.

Ertesi sabah Kraliçe aynasının karşısına geçmiş yeniden. Aynadan Pamuk Prenses’in hâlâ yaşadığı haberini alır almaz hemen kılık değiştirmiş ve bir kez daha dağların yolunu tutmuş.
“Taraklarım var, harika taraklar!” diye seslenmiş cücelerin evinin kapısında. Pamuk Prenses yaşlı kadının elinde tuttuğu tarafı görünce başına gelenleri unutuvermiş. Kapıyı açmış.
“Saçların ne güzel, bırak ben tarayayım,” demiş Kraliçe. Ama tarak zehirliymiş, başına değer değmez Pamuk Prenses ölü gibi yere uzanmış. O gece yedi cüceler saçından tarağı almışlar ve Pamuk Prenses yeniden hayata dönmüş. Böylece Kraliçe’nin elinden üçüncü kez kurtulmuş Pamuk Prenses.

Ertesi gün Kraliçe aynasının karşısına geçince, Pamuk Prenses’in hâlâ yaşadığını öğrenmiş. Öfkesi burnunda, bu kez en büyülü iksirini hazırlayıp bir elmanın yarısına sürmüş. Sonra da yaşlı bir dilenci kılığına girip yola koyulmuş.
“Güzel kızıma tatlı bir elma benden, armağan,” demiş.
Kraliçe, pencereden bakan Pamuk Prenses’e. “Pencereden de verebilirim, kapıyı açmana gerek yok.”“Kötü diye mi almıyorsun yoksa,” demiş Kraliçe, Pamuk Prenses’in kararsız olduğunu görünce. Sonra da zehirsiz tarafından ısırmış ve, “Al bak harika!” diyerek uzatmış, yanakları gibi al al elmayı Pamuk Prenses’e.
Pamuk Prenses elmayı zehirli tarafından ısırır ısırmaz cansız yere uzanmış.

Kraliçe pencereden içeri, Pamuk Prenses’e bakmış. “Nihayet senden kurtuldum, artık dünyanın en güzeli benim,” demiş.
Oradan doğruca saraya gitmiş. Erkesi gün aynaya kimin en güzel olduğunu sorduğunda ayna, “Sizsiniz Kraliçem,” deyince dünyalar onun olmuş.

Bu sefer cücelerden hiçbiri Pamuk Prenses’i uyandıramamış ölüm uykusundan. Aradan üç gün geçmiş, bütün umutlarını kaybetmişler. Fakat nedense Pamuk Prenses hiç de ölü gibi durmuyormuş. O yüzden yedi cüceler onu gömmemişler ve camdan bir tabut içine koymuşlar, tabutu da yüksek bir tepenin en tepesine yerleştirmişler.
Günlerden bir gün cüceleri ziyarete gelen bir Prens oradan geçerken camdan tabutun içinde Pamuk Prenses’i görmüş ve hemen ona âşık olmuş.
“Onu sarayıma götürmeme izin verin,” diye yalvarmış Prens.
Yedi cüceler ona acımışlar ve izin vermişler. Prens’in uşakları tabutu kaldırırken Pamuk Prenses’in boğazına takılmış olan zehirli elma parçası pat düşmüş ağzından. Pamuk Prenses doğrulmuş nerede olduğunu anlamadan, gözünü açmış, yakışıklı Prensi karşısında görmüş. Görür görmez ona âşık olmuş. Birkaç hafta sonra nişanlanmışlar.
Derken düğün günü gelip çatmış. Düğüne çağrılanlar arasında Pamuk Prenses’in üvey annesi de varmış. Üvey annesi sarayın salonuna girer girmez Pamuk Prenses’i tanımış, ama bu sefer bir şey yapmaya fırsat bulamamış. Çünkü Prens’in adamları Kraliçe’yi hemen yakalamış, Prens de onu artık kötülük yapamayacağı uzak bir ülkeye sürgün etmiş. O günden sonra Pamuk Prenses, güzelliğinin yanı sıra mutluluğuyla da ün salmış.
0


Tek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler | Grimm Kardeşler" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

pamuk prenses ve yedi cüceler masalının özeti - Google'da Ara (27), pamuk prenses ve yedi cüceler şarkısı - Google'da Ara (23), pamuk prenses ve yedi cüceler özeti - Google'da Ara (21), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (20), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (20), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (18), pamuk prenses ve yedi cüceler özet - Google'da Ara (18), POMUK PÄ°RENSES - Bing (17), pamuk prenses ve yedi cüceler resimleri - Google'da Ara (17), pamuk prenses ve yedi cüceler resimleri - Google'da Ara (17), pamuk prenses tiyatrosu - Google'da Ara (16), pamuk prenses ve yedi cücelerin özeti - Google'da Ara (14), Ой! (14), yedi cücelerin isimleri - Google'da Ara (13), pamukpirensesoyunu - Google'da Ara (13), pamuk prenses ve 7 cüceler özet - Google'da Ara (13), pamuk prenses ve yedi cüceler tiyatrosu - Google'da Ara (12), yedi cücelerin resimleri - Google'da Ara (12), pamuk pirenses - Google'da Ara (12), pamuk prenses ve yedi cüceler izle türkçe - Google'da Ara (11), pranses oyunları - Google'da Ara (11), pamuk prenses özeti - Google'da Ara (10), Pamuk prenses ve yedi cüceler hikayesinin özeti - Google'da Ara (10), pranses oyunları - Google'da Ara (10), pamuk prenses ve yedi cüceler izle - Google'da Ara (10), pamuk prenses resimleri - Google'da Ara (10), 8.cüce ve pamuk prenses - Google'da Ara (9), 7 cücelerin isimleri - Google'da Ara (9), pamuk pirenses resimleri - Google Search (9), pirenses hikayesi - Google'da Ara (9), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (9), pamuk prenses hikayesinin özeti - Google'da Ara (9), pamukpırenses yedicüceler özet - Google'da Ara (9), Yahoo! - 400 Bad Request (9), pamukpirensesoyunları - Bing (8), pamuk prenses ve yedi cüceler hikayesi - Bing (8), pamuk prenses ve yedi cüceler şarkısı - Google'da Ara (8), pamuk prenses ve 7 cüceler hikayesinin özeti - Google'da Ara (8), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (8), pamuk pirenses ve yedi cüceler - Bing (8), çizgifilimler - Bing (8), yedi cücelerin isimleri - Google'da Ara (8), piren ,in oyunları - Google Search (8), pamuk prensesin flimi - Live Search (8), PIRENSESOYUNLAR - Google'da Ara (7), pamuk prenses ve 7 cüceler özeti - Google'da Ara (7), pirenses resimleri - Google'da Ara (7), pamuk prenses tiyatro oyununun sözleri - Google'da Ara (7), pranses resimleri - Google'da Ara (7), cüce resimleri - Google'da Ara (7), pamukpirensesoyunları - Bing (7), cücelerin resimleri - Google'da Ara (7), baltalar elimizde mp3 - Google'da Ara (7), pamuk prenses ve yedi cüceler ingilizce özeti - Google'da Ara (6), pamuk prenses ve yedi cüceler çizgi filmi - Google'da Ara (6), pamuk pirenses ve yedi cüceler - Bing (6), pamuk prenses ve yedi cüceler izle - Google'da Ara (6), pranses oyunları - Google'da Ara (6), pirensesoyunları - Bing (6), pamuk prenses ve 7 cüceler görüntülü filmleri - Google'da Ara (6), Web Search Results (6), pamuk prenses ve yedi cüceler ŞİİRİ - Google'da Ara (6), pamuk prenses yedi cüceler resimleri - Google'da Ara (6), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (6), pamuk prenses yedi cüceler izle - Google'da Ara (6), pamuk pirenses oyunları - Google Search (6), pamuk pirenses ve yedi cüceleri oyunları - Google'da Ara (6), PAMUK PÄ°RENSES RESÄ°MLERÄ° - Bing (6), pamukpırensesyedicücelerözet - Google'da Ara (6), PAMUKPİRENSESOYUNU - Google'da Ara (6), yedi cücelerin resimleri - Google'da Ara (6), pamuk prenses ve yedi cüceler çizgi film - Google'da Ara (6), pamuk prenses ve yedi cücelerin resimleri - Google'da Ara (6), pamuk prenses ve 7 cücelerin özeti - Google'da Ara (6), pamukpırensesoyunları - Google'da Ara (6), pamuk pirensesin hikayeleri - Bing (6), yedi cücelerin isimleri - Google'da Ara (6), pamuk prenses ve yedi cüceler özeti - Google'da Ara (5), pamuk pirens ve yedi cuce izle - Bing (5), pamuk prenses ve yedi cüceler çizgi sineması - Bing (5), pamuk prenses ve yedi cücelerin çok kısa özeti - Google'da Ara (5), yedi eylül pırenses oyunlar - Google'da Ara (5), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (5), you tube pamuk prenses masal anlatımı - Bing (5), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (5), prenses+oyunları - Bing (5), pamuk prenses ve yedi cüceler izle türkçe - Google'da Ara (5), pamukprenses ve yedi cüceler - Google Search (5), yedi cücelerin şarkısı - Google'da Ara (5), baltalar elimizde uzun ip belimizde mp3 - Google'da Ara (5), pamuk prenses ve yedi cüceler tiyatro - Google'da Ara (5), pamuk prenses ve yedi cüceler hikayesi özeti - Google'da Ara (5), oyunlar 1 prense sle ydi - Google'da Ara (5), 12 PRENSES ÇİZGİ FLİMİ - Google'da Ara (5), PAMUK PRENSESİN ÇİZGİFİLİMİ - Google'da Ara (5), pamuk prensesin çizgifilimi - Google'da Ara (5), pamuk prenses ve yedi cüceler tiyatro oyunu - Google'da Ara (5), prensesin evini düzeltme - Google'da Ara (5), cüce google - Google'da Ara (5), pamukpirensesoyunları - Google'da Ara (4),

"Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler | Grimm Kardeşler "Baltalar elimizde, uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey.." ile Benzer Konular
14 Eylül 2007 | En Uzun Gece (Winter Solstice)
0 Yanıt - 1.138 Görüntülenme | Filmin Türü: Drama
Mehmet Okur (d. 26 Mayıs 1979 - …) | Türk Milli Basketbol Takımı Ve NBA - Utah Jazz Oyuncusu - Pivot-Uzun Forvet
2 Yanıt - 3.203 Görüntülenme
Kadının Yedi Hali | Siz Hangisisiniz
12 Yanıt - 2.857 Görüntülenme
Mavi Sakal - Bilir Olsam | Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden
0 Yanıt - 2.897 Görüntülenme | Geziyorum rüyaların satır satır her adımı
Türk Telekom | Cem Yılmaz Reklamları Yeni Seri: Sessiz - Yedi - %50
0 Yanıt - 764 Görüntülenme