Kadim Dostlar ™ Forum: TTNet Vitamin - Türkçe 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız

TTNet Vitamin - Türkçe 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri www.vitaminegitim.com Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Erkan 

 • Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 5.701
 • Kayıt tarihi: 10-Eylül 07
 • Gender:Male
Forum İtibarı: 8
Henüz Tanınmıyorİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

TTNet Vitamin

forum

Türkçe 4. ve 5.Sınıflar

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5, öğrencilerin eğitici ve eğlenceli oyunlarla dil becerisi kazanmasını, ana dilini severek, bilinçli ve doğru kullanmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5, Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Müfredattaki tüm temalar TTNET VİTAMİN Türkçe içindeki konu anlatım bölümleri ile ilişkilendirilmiştir. Bu konu anlatım bölümlerinde, müfredatta geçen kazanımların edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler vardır. Her aşamada öğrencilerin pedagojik düzeyi dikkate alınmıştır. Her sınıfta 8 tema ele alınmış ve Atatürkçülükle ilgili de birer temaya yer verilmiştir. TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5 öğrencilerin sadece Türkçe dersini öğrenmelerini değil, aynı zamanda Türkçe'nin doğru kullanımı konusunda bilinçlenmelerini ve ifade yeteneklerinin gelişmesini hedeflemektedir.

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5’te her konu anlatımı Düşünüyorum , Öğreniyorum , Uyguluyorum ve Kendimi Değerlendiriyorum bölümlerinden oluşmaktadır. Taşıdığı bu özellikleriyle müfredat konularının kavranma sürecini de desteklemektedir.

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5’te her konu anlatımı Düşünüyorum bölümüyle başlar. Bu bölümde öğrencilere yöneltilen soru, anlatılan durum ve gösterilen resimler öğrencileri motive etmeye yönelik aktivitelerdir. Böylece öğrencilerin temaya ilgisi çekilir.

Öğreniyorum bölümünde öğrencilere temada ne öğreneceği ve hangi kazanımlara ulaşılacağı bilgisi sesli ve yazılı olarak verilmektedir. Temaya ait kazanımlar animasyonlar ile verilerek öğrencilerin sıkılmadan, eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır. Seçilen temanın farklı yönlerinin ele alındığı metinler işlenerek kazanılan beceri ve bilgilerin daha verimli ve kalıcı olması sağlanmıştır.

Uyguluyorum bölümü ile öğrencilere yaptıklarını uygulama imkânı tanınır. Sesli geri bildirimler ile öğrencilerin uygulama yaparken de öğrenmeleri hedeflenir.

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5’te her konu anlatımı Kendimi Değerlendiriyorum bölümüyle sonlanır. Öğrencilerin temayla ilgili edindiği kazanımları verilen aktivitelerle değerlendirmeleri ve yaptıkları çalışmaların çıktılarını alıp arkadaşları ile paylaşmaları sağlanır.

TTNET VİTAMİN Türkçe 4-5 içerdiği görsel ve işitsel öğelerle desteklenen konu anlatımları sayesinde öğrencinin bilgiye en kısa yoldan ulaşmasını sağlar.Türkçe 6., 7. ve 8.Sınıflar


TTNET VİTAMİN Türkçe , Dinleme, Okuma ve Dil Bilgisi bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümler dinleme ve okuma temel dil becerileri ile dil bilgisi konularını içermektedir.

Bu temel dil becerileri hem kendi içlerinde hem de birbirleriyle bir bütünlük içerisinde ele alınmış ve ilişkilendirilmiştir. Müfredatta belirtilen temalar bu üç temel işleyiş üzerinden TTNET VİTAMİN Türkçe ‘ye aktarılmıştır. Her temada farklı türlerden en az üç okuma ve en az bir dinleme metnine yer verilmiştir. Seçilen konu veya temanın farklı yönlerinin ele alındığı metinlerin işlenmesi edinilen bilgilerin de kalıcı olmasını sağlar .

Her sınıfta 6 ana konu/tema ele alınmış ve Atatürkçülükle ilgili de bir temaya yer verilmiştir.


Dinleme Bölümü

Dinleme bölümü; hazırlık, dinleme metni ve uygulama sayfalarından oluşmaktadır. Bu bölüm öğrencilerin iyi bir dinleyici/izleyici olabilmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. Bölümde dinleme/izleme kurallarını uygulayarak anlama, değerlendirme, kelime haznesini zenginleştirme ve etkili dinleme/izleme alışkanlığı kazandırmak hedeflenmiştir.

Bölüm içerisinde; dinleyerek öğrenmeye yönelik çalışmalar, tahmin çalışmaları, metinle ilgili sorular ya da alıştırmalar yer almaktadır.

Uygulama bölümünde etkinliklerin sonunda öğrencinin bilgisini artırmaya yönelik bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde öğrencilerin Türkçe bilgilerini küçük oyun veya alıştırmalarla sınaması amaçlanmıştır.

Burada öğrencilerin verdikleri yanıtlara karşılık alacakları geri bildirimlere, etkileşimin doğru yapılıp yapılmadığı bilgisine, konuyla ilgili tanımlara ve anlatımlara da yer verilmektedir.


Okuma Bölümü

Okuma bölümünde; okuyarak öğrenmeye yönelik çalışmalar, okunan metinle ilgili sorular ya da alıştırmalar yer almaktadır. Bu bölüm içerdiği etkinliklerle öğrenme, araştırma, yorumlama, tartışma ve eleştirel düşünmeyi sağlayan bir süreç oluşturmayı hedeflemiştir.


Dilbilgisi Bölümü

Dil bilgisi bölümü TTNET VİTAMİN Türkçe 'de yer alan dinleme ve okuma temel becerilerini destekleyen kurallara göre oluşturulmuş uygulama sayfalarıdır.

Dil bilgisi öğretimini teorik bilgilere değil, uygulamaya dayandırmak amacıyla hazırlanmış bir bölümdür. Dil bilgisini öğretirken kuralların verilmesinin yanında, bu kuralların kelime ve cümle düzeyinde uygulanmaları da sunulmuştur.

Bu bölümde konuyu daha kolay öğretmeye yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış tanımların ve diğer genel bilgilerin yer aldığı canlandırmaların bulunduğu bilgi kartları bulunmaktadır. Verilen bilgilerin bir özeti sesli ve yazılı olarak da bulunmaktadır.Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun.

Bu mesaj Hale tarafından düzenlendi: 26 Kasım 2015 Perşembe - 09:07
Düzenleme sebebi: Resim Linkleri Ve Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üye0

#2
Kullanıcı çevrimdışı   Hale 

 • Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.
 • Grup: Yönetici
 • Mesaj sayısı: 46.713
 • Kayıt tarihi: 11-Eylül 07
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Forum İtibarı: 241
Mükemmel
Otel ve Pansiyon Rehberiniz Otel, Pansiyon, Tatil, Gezi, Seyahat ve Konaklama Rehberiniz Bütçenize uygun, keyifli bir tatil için size gezi, seyahat ve konaklama tavsiyeleri: Otel Tanıtımları, Pansiyon Tanıtımları, Tatil Tavsiyeleri, Konaklama Tavsiyeleri, Ülke Tanıtımları, Seyahat Alternatifleri, Şehir Tanıtımları, Tarihi Eserler, Antik Kentler


Resim Linkleri Ve Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
0


Tek sayfa
 • Yeni bir konu açamazsınız
 • Bu konuya cevap yazamazsınız


"TTNet Vitamin - Türkçe 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

www.vitamin.com - Google'da Ara (2.294), www.vitamin.com - Google'da Ara (917), www.vitamin.com - Google'da Ara (886), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (315), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (204), TTNT vitamin - Google'da Ara (173), www.vitamin.com - Google'da Ara (155), www.vitamin.com - Google'da Ara (153), ttnt vitamin - Google'da Ara (152), WWW.VİTAMİN.COM - Google'da Ara (133), www.vitamin.com - Google'da Ara (130), ttnet vitamin oyunları - Google'da Ara (120), tt vitamin - Google'da Ara (118), www.vitamin.com - Google'da Ara (104), ttnet vitamin tr - Google'da Ara (101), ttnt vitamin - Google'da Ara (100), www.vitamin.com - Google'da Ara (97), www.vitamin.com - Google'da Ara (95), WWW.VİTAMİN.COM - Google'da Ara (94), www.vitamin.com - Google'da Ara (92), ttnet türkçe - Google'da Ara (89), www.vitamin.com - Google'da Ara (88), www.ttnet.vitamin.com.tr - Google'da Ara (82), www.ttnet vitamin.com.tr - Google'da Ara (82), ttnet vitamin tr - Google'da Ara (80), www.vitamin.com - Google'da Ara (80), www.vitamin.com - Google'da Ara (75), www.vitamin.com - Google'da Ara (75), ttnt vitamin - Google'da Ara (73), www.vitamin.com - Google'da Ara (72), www.vitamin.com - Google'da Ara (70), veb vitamin - Google'da Ara (60), www.vitamin.com - Google'da Ara (57), www.TTNET Vitamin.com.tr - Google'da Ara (55), www.vitamin.com - Google'da Ara (55), ttnt vitamin - Bing (54), ttnet vitamin oyunları - Google'da Ara (53), www.vitamin.com - Google'da Ara (53), veb vitamin - Google'da Ara (52), www.ttnet.vitamin.com.tr - Google'da Ara (51), www.vitamin.com - Google'da Ara (47), www.ttnet.vitamin.com - Google'da Ara (47), meb.vitamin.net - Google'da Ara (47), www.ttnet vitamin.com - Google'da Ara (46), ttnet vitamin oyunları - Google'da Ara (46), www.vitamin.com tr - Google'da Ara (46), www.vitamin.com - Google'da Ara (46), www.vitamin.com - Google'da Ara (45), meb vitamin kaydol - Google'da Ara (45), meb vitamin kaydol - Google'da Ara (45), www.vitamin.tr - Google'da Ara (44), ttnet vitaminde ders çalış - Google'da Ara (44), mep vitamin - Google'da Ara (44), tt net vitamin - Google'da Ara (42), www.vitamin.com tr - Google'da Ara (42), www.ttntvitamin.com - Google'da Ara (41), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (41), ttnt vitamin - Google'da Ara (41), vitamin net - Google'da Ara (40), www.vıtamın.com - Google'da Ara (39), vitamin net - Google'da Ara (39), ttnt vitamin - Bing (39), meb witamin - Google'da Ara (38), ttnet vitamin çalış - Google'da Ara (38), tt vitamin - Google'da Ara (38), ttnet vitamn - Google'da Ara (37), tetenetvitamin - Google'da Ara (37), ttnet.vitamin.tr - Google'da Ara (36), www.vitamin.com - Google'da Ara (36), ttnet vitaminde ders çalış - Google'da Ara (36), ttvitamin.net - Google'da Ara (35), mep vitamin - Google'da Ara (35), vitamin net - Google'da Ara (34), meb vitamin kaydol - Google'da Ara (34), ttnet vitamn - Google'da Ara (33), meb vitamin kaydol - Google'da Ara (33), www.ttnt.com - Google'da Ara (32), ttntvitamin - Google'da Ara (32), ttnt vitamin - Google'da Ara (32), mebvitavin - Google'da Ara (31), www.vitamin.com - Google'da Ara (31), www.vitamin.com tr - Google'da Ara (31), mep vitamin kaydol - Google'da Ara (31), meb vitamin kaydol - Google'da Ara (31), ttnet vitamin çalış - Google'da Ara (30), TTNT VİTAMİN - Google'da Ara (29), www.vitamin.com - Google'da Ara (29), veb vitamin - Google'da Ara (29), mep vitamin - Google'da Ara (29), www.vitamin.com - Google'da Ara (29), www.ttnet.vitamin.com - Google'da Ara (28), www.vitamin.com tr - Google'da Ara (28), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (28), www.vitamin.com - Google'da Ara (27), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (27), www.vitamin.com. - Google'da Ara (27), ttnet vitaminden ders çalış - Google'da Ara (27), vitamin net - Google'da Ara (27), www tt vitamin - Google'da Ara (27), www.vitamin.com.tr - Google'da Ara (27),

"TTNet Vitamin - Türkçe 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri www.vitaminegitim.com" ile Benzer Konular
Soner Arıca-Benim Adım Aşk
0 Yanıt - 797 Görüntülenme
Çince Ders Oluyor
0 Yanıt - 1.222 Görüntülenme | Gündemi yakalamak gerek...
GTA SanAndreas Türkçe Yamasi...
1 Yanıt - 17.495 Görüntülenme
Nerede Atatürk, Nerede Türkçe
0 Yanıt - 1.010 Görüntülenme | Özde mi sözde mi Atatürkçü ben anlayamadım
Üniversiteye İlk Adım En Az 2 Bin YTL
0 Yanıt - 863 Görüntülenme