Kadim Dostlar ™ Forum: TTNet Vitamin - Matematik 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriEndüstri Mühendisliği Nedir ?

Endüstri mühendisliği,  insan, bilgi, malzeme, ekipman ve süreçlerin kullanılması,  geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili mühendislik dalı. Endüstri  mühendisleri; zaman, para, malzeme, enerji gibi kaynakların verimli  kullanımına ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik  çalışmalarda bulunur.
  
Endüstri mühendisliği diğer mühendislik dallarından farklı bir yapıya  ve düşünce sistemine sahiptir. En önemli fark endüstri mühendisliğinin  parçayı değil bütünü gözönüne alarak çalışması, sistemin bütünüyle  ilgilenmesidir. İkinci önemli fark ise her türlü uygulamada insan  faktörünü dikkate almasıdır. Bu sebeplerden dolayı temel doğa  bilimleriyle olan ilişkisinin yanında sosyal bilimlerle de iç içedir.
  
Kaynak: Endüstri Mühendisi Erkan Okur | Endüstri Mühendisliği Makaleleri
  
Etiketler: Endüstri Mühendisi, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği Nedir ?, Erkan Okur, erkanokur.com        
Tek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız

TTNet Vitamin - Matematik 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   Erkan 

  • Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?
  • Grup: Yönetici
  • Mesaj sayısı: 5.701
  • Kayıt tarihi: 10-Eylül 07
  • Gender:Male
Forum İtibarı: 8
Henüz Tanınmıyorİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

Matematik 4. ve 5. Sınıflar

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5 , 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin matematiği eğlenceli bir oyun olarak görmelerini ve dersi severek başarılarını artırmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5 , Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı müfredatındaki konu başlıkları Matematik 4-5 içindeki konu anlatım bölümleri ile uyumludur. Bu konu anlatım bölümlerinde müfredattaki bilgilerin kolayca edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler kullanılmıştır. Her aşamada öğrencilerin pedagojik düzeyi dikkate alınmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrencilerin sadece matematiği öğrenmelerini değil, aynı zamanda araştırma ve keşif yapabilmelerini de hedeflemektedir. TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrencilerin aktif katılımının sağlanması amacıyla sınıf ortamları oluşturulmasına yardımcı olur.

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'te her konu anlatımı Düşünüyorum, Öğreniyorum, Uyguluyorum ve Kendimi Değerlendiriyorum bölümlerinden oluşmaktadır. Taşıdığı bu özellikleriyle TTNET VİTAMİN Matematik 4-5, öğrenme alanlarının sınıf içindeki bilgi aktarım sürecini desteklemektedir.

TTNET VİTAMİN Matematik 4-5’te her konu anlatımı Düşünüyorum bölümüyle başlar. Bu bölümde öğrencilere yöneltilen soru, anlatılan durum ve gösterilen resimler öğrencileri motive etmeye yönelik uygulamalardır. Böylece öğrencilerin ilgileri öğrenme alanına çekilmiş olur.

forum Öğreniyorum bölümünde öğrencilere öğrenme alanında hangi kazanımlara ulaşılacağı bilgisi sesli ve yazılı olarak verilmektedir. Öğrenme alanına ait kazanımlar, animasyonlar ile verilmesiyle öğrencilerin sıkılmadan, eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır. Metin bölümü ile öğrencinin o öğrenme alanı hakkında yazılı olarak bilgi edinmesi sağlanır.

forum Uyguluyorum bölümü ile öğrencilere, yaptıklarını uygulama imkânı tanınır. Sesli geri bildirimler ile öğrencilerin uygulama yaparken de öğrenmeleri hedeflenir.

forum TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'te her konu anlatımı sonunda Kendimi Değerlendiriyorum bölümü yer alır. Öğrencilerin edindikleri bilgileri verilen aktivitelerle ölçmeleri ve yaptıkları çalışmaların çıktılarını alıp arkadaşları ile paylaşmaları sağlanır.

forum TTNET VİTAMİN Matematik 4-5'in temel kısmını oluşturan konu anlatım bölümleri görsel ve işitsel öğelerle desteklenmiştir. Bölümler yapılandırıcı yaklaşım doğrultusunda öğrencinin bilgiye en kısa yoldan ulaşmasını sağlar.


Matematik 6., 7. ve 8. Sınıflar

TTNET VİTAMİN Matematik, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin matematiğin estetik ve eğlenceli yönünü keşfetmeleri ve kendi matematiksel becerilerini fark etmeleri amacıyla hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik, öğrencilerin matematik uygulamaları sürecinde katılımcı olmasını hedef almaktadır. TTNET VİTAMİN Matematik ile matematiksel kavramanın kolaylaştırılmasının yanı sıra bazı önemli becerilerin geliştirilmesi de amaçlanmıştır. Bu becerilerden problem çözme, her sınıf seviyesinde sıkça kullanılmıştır. Bu yolla öğrencilerin etkin bir şekilde matematik öğrenirken problem çözmeleri, çözümlerini ve düşüncelerini paylaşmaları, zengin matematiksel kavramları öğrenmeleri esas alınmıştır.

TTNET VİTAMİN Matematik, Millî Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik öğrenme nesneleri, müfredattaki tüm öğrenme ve alt öğrenme alanları ile ilişkilendirilmiştir. Bu konu anlatım bölümlerinde müfredattaki bilgilerin kolayca edinilmesine yardımcı olabilecek uygun görsel ve işitsel malzemeler kullanılmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik öğrencilerin sadece matematiği öğrenmelerini değil aynı zamanda araştırma ve keşifler yapabilmelerinin sağlanmasını da hedeflemektedir. TTNET VİTAMİN Matematik, öğrencilerin aktif katılımının sağlanabileceği sınıf ortamları oluşturulmasına yardımcı olur.

TTNET VİTAMİN Matematik hazırlanırken direkt öğretim yöntemleri yerine öğrencinin kolay empati kurabileceği pratik yöntemlerden faydalanılmıştır. TTNET VİTAMİN Matematik içerisindeki öğrenme araçlarında öğrenci düzeyleri ve eğitim ortamı göz önünde bulundurularak öğrencileri aktif kılan, eğitim yöntem ve stratejileri kullanılmıştır. Dersler, öğrencinin kolay motive olması, gerçek yaşam ile matematik arasında bir bağ kurabilmesi ve matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmesi için hazırlanmıştır.

Örnek: Oran – Orantı ile Problem Çözme

forum

Örnekte görüldüğü gibi VİTAMİN Matematik, doğası gereği soyut nitelikte olan matematiksel kavramları daha eğlenceli hale getirmiş, bu kavramları somut örneklerden yola çıkarak ele almıştır.

Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun.1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üye0


Tek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız


"TTNet Vitamin - Matematik 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri" İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

Sınıf, Sesli, Testi, Ingilizce, Deneme | 6.sınıf sesli test çöz | Ekle ARA (1.795), Sınıf, Ingilizce, Testi, Matematik, Dersi | 9.sınıf ingilizce testi çöz | Ekle ARA (278), ttnet den soru çöz - Google'da Ara (126), 4.sınıf ingilizce testi çöz - ekle ara (102), ttnet test çöz - Google'da Ara (66), ttnet vitaminde test çöz - Google'da Ara (62), 6.sınıf sesli test çöz - ekle ara (59), vitamin soruları çöz - Google'da Ara (56), ttnt vitamin 6 - Google'da Ara (55), ttnet test çöz - Google'da Ara (54), 6.sınıf test çöz - Bing (53), ttnet test çöz - Google'da Ara (47), web mitamin - Google'da Ara (45), 6.sınıf türkçe test çöz - ekle ara (35), Arama V9 (35), vitamin 6.sınıfları matematik TEST - Google'da Ara (33), vitamin 4. sınıf - Google'da Ara (31), ttnet vitaminde test çözme - Google'da Ara (30), ttnet vitamin 4.sınıf soruları - Google'da Ara (30), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (29), ttnet soru çöz - Google'da Ara (29), ttnet soru çöz - Google'da Ara (26), 6.sınıf ingilizce testi çöz - ekle ara (25), ttnet soru çöz - Google'da Ara (25), ttenet vitamin - Bing (24), vitaminden test çöz - Google'da Ara (24), ttnet test çöz - Google'da Ara (24), ttnet soru çöz - Google'da Ara (24), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (23), ttnet test çöz - Google'da Ara (23), veb vitamin - Bing (23), ttnet vitamin 4.sınıf soruları - Google'da Ara (21), ttnet vitaminden test çöz - Google'da Ara (21), Arama Govome (21), ttnet vitamin testleri - Google'da Ara (20), ttnet test çöz - Google'da Ara (20), vitamin test çöz - Google'da Ara (19), ttnet vitamin soru çöz - Google'da Ara (18), ttnet vitamin matematik - Google'da Ara (18), ttnet vitamin testleri - Google'da Ara (18), tetenetvitamin - Google'da Ara (18), web mitamin - Google'da Ara (18), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (18), ttnet matematik - Google'da Ara (17), tetenetvitamin - Google'da Ara (17), 5 sınıf matamatik testleri - Live Search (17), ttnet test çöz - Google'da Ara (17), ttnet matematik - Google'da Ara (17), 7.sınıf ingilizce test çöz - ekle ara (17), ttnt vitamin - Google'da Ara (16), ttnet vitaminden test çöz - Google'da Ara (16), ttnet test çöz - Google'da Ara (15), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (15), ttnet test çöz - Google'da Ara (15), ttenet vitamin - Google'da Ara (15), ttenet vitamin - Bing (15), matematik vitamin - Google'da Ara (15), web mitamin - Google'da Ara (15), ttnet vitamin 4.sınıf soruları - Google'da Ara (15), WWW.4sınıf tetenet karışık test . com - Google'da Ara (15), ttnet test çöz - Google'da Ara (14), ttnet vitamin testleri - Google'da Ara (14), vitamin ortaokul - Google'da Ara (14), Arama V9 (14), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (13), vitamin matematik - Google'da Ara (13), 5 ci sınıf matematik testi çöz - Google'da Ara (13), web mitamin - Google'da Ara (13), vitamin 4. sınıf - Google'da Ara (13), ttnet vitamin soru çöz - Google'da Ara (13), ttnet soru çöz - Google'da Ara (13), ttnet vitamin 4.sınıf - Google'da Ara (12), 4.sınıf vitamin - Google'da Ara (12), 4.sınıf matamatik test - Live Search (12), ttnet test çöz - Google'da Ara (12), ttnet vitamin 4.sınıf soruları - Google'da Ara (12), ttnet vitaminde soru çöz - Google'da Ara (12), meb mitamin - Google'da Ara (12), ttnet vitaminden test çöz - Google'da Ara (12), vitamin test çöz - Google'da Ara (12), vitamin test çöz - Google'da Ara (12), ttnet vitamin test - Google'da Ara (12), meb vitamin test çöz - Google'da Ara (12), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (12), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (12), ttnet vitamin soru çöz - Google'da Ara (12), ttnt vitamin 6 - Google'da Ara (11), ttnet vitaminden test çöz - Google'da Ara (11), 4.sınıf vitamin soruları - Google'da Ara (11), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (11), ttnet vitamin test çöz - Google'da Ara (11), veb mitamin - Google'da Ara (11), ttnet vitamin 8. sınıf - Google'da Ara (11), vitamin soruları çöz - Google'da Ara (11), vitamin soruları çöz - Google'da Ara (11), web mitamin - Google'da Ara (11), ttnet vitamin - Bing (11), Arama V9 (11), Vitamin Test Çöz - Bing (11), matematik sesli anlatım 7.sınıf - Google'da Ara (10),

"TTNet Vitamin - Matematik 4. 5. 6. 7. 8. Sınıflar | Ders Kitabından İçeriklere Ulaşma - Canlandırmalar - İnteraktif Etkinlikler - Adım Adım Anlatım - Çözümlü Örnekler - Ek Kaynaklar - Tarama Testleri " ile Benzer Konular
Soner Arıca-Benim Adım Aşk
0 Yanıt - 797 Görüntülenme
Çince Ders Oluyor
0 Yanıt - 1.222 Görüntülenme | Gündemi yakalamak gerek...
Matematik Korkulu Rüya Olmayacak
0 Yanıt - 3.320 Görüntülenme
Üniversiteye İlk Adım En Az 2 Bin YTL
0 Yanıt - 863 Görüntülenme
Güllaç l Osmanlı Mutfağından - Video Anlatım Linki
1 Yanıt - 5.309 Görüntülenme