Kadim Dostlar ™ Forum: Doğal Şifa Merkezlerinden Bazıları,Hangi Kaplıca,Hangi Hastalığa İyi Gelir. - Kadim Dostlar ™ Forum

İçeriğe atla

Yalnızca 1 dakikanızı ayırıp sitemize üye olduğunuzda, içinde daha az reklam bulunan temamızı kullanabilirsiniz ...

Aradığınız konuya ulaşamadınız mı ? Problem değil, arama Özelliğimizi Kullanabilirsiniz
GoogleKadim Dostlar Özel Arama
Facebook Sayfamıza Üye Olabilir ve Güncel Site İçeriğinden Kolayca Haberdar olabilirsiniz
Sitemize reklam vererek, sitelerinizi veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz
-------------------
Kurumsal Çözümler Uzmanı Erkan Okur
İnformatik: Mühendislik ve PLM ÇözümleriTek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız

Doğal Şifa Merkezlerinden Bazıları,Hangi Kaplıca,Hangi Hastalığa İyi Gelir. Konuyu Oyla: -----

#1
Kullanıcı çevrimdışı   patriot34 

  • KD ™ Dost
  • Grup: Kadim Dost
  • Mesaj sayısı: 2.836
  • Kayıt tarihi: 05-Mayıs 08
  • Gender:Male
  • Location:iSTANBUL
Forum İtibarı: 3
Henüz Tanınmıyorİçeriği Arkadaşlarınla Paylaş

Kaynak zenginliği açısından dünyada ilk 7 ülke arasında yer alan Türkiye’de 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor.

Turizm ve Kültür Bakanlıkları ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TURSAB) internet sayfalarından derlediği bilgilere göre, önemli bir jeotermal kuşak üzerinde bulunan Türkiye’de, sıcaklıkları 20-110 santigrad derece, debileri de 2-500 lt/sn arasında değişebilen 1300 dolayında termal kaynak bulunuyor. Kaynak zenginliği açısından dünyada ilk 7 ülke arasında yer alan Türkiye’nin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşıyor. Türkiye’deki “doğal çıkışlı ve bol” olarak nitelendirilen termal sular, eriyik maden değeri açısından yüksek, kükürt, radon ve tuz bakımından da zengin olarak biliniyor. Anadolu’da tarihe dayanan özellikleri ile halk arasında sayfiye kültürü durumuna gelen jeotermal merkezlerin bazılarında uygun iklim koşullarının etkisi ile kür mevsimi 210 güne kadar çıkıyor.

DOĞAL ŞİFA MERKEZLERİNDEN BAZILARI

Türkiye’de termal turizme hizmet veren kaplıcalardan bazılarının özellikleri şöyle:
AFYON-SANDIKLI-HÜDAİ TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Ege Bölgesinde yer alan merkez, Sandıklı İlçesi’ne 7 km. ve Afyon’a 66 km. mesafede. Suyun sıcaklığı 70 derece. Romatizmal hastalıklar, ağrılı sendromlar, kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, eklem-kireçlenme rahatsızlığı, sinir ve kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, kadın hastalıkları tedavileri için gidiliyor.


forum

AFYON-GAZLIGÖL TERMAL TURİZM MERKEZİ:

Afyon-Eskişehir karayolu ve demiryolu güzergahları üzerinde olup Afyon’a 22 km. mesafede. Suyun sıcaklığı: 40-71 derece. Romatizmal, kalp ve dolaşım sistemi, böbrek ve idrar yolları, karaciğer-safrakesesi, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, kemik ve kireçlenme ve cilt hastalıklarına karşı iyi geldiği belirtiliyor.


AFYON-ÖMER VE GECEK TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Afyon-Kütahya karayolu üzerinde bulunan merkezin Afyon’a uzaklığı 15 km. Suyun sıcaklığı 51-98 derece. Romatizmal, deri, kalp ve kan dolaşımı, sindirim, eklem ve kireçlenme, karaciğer, safrakesesi, beslenme bozukluğu, sinirsel ve kadın hastalıklarını tedavi amacıyla tercih ediliyor.

ANKARA-KIZILCAHAMAM TERMAL TURİZM MERKEZİ
:
Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi’ndedir. Suyun sıcaklığı büyük kaplıca kaynağında 47 derecedir. İçme kürleri: Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak ve metabolizma hastalıkları. Banyo kürleri: Kalp, dolaşım bozuklukları, romatizma.

BALIKESİR-GÖNEN TERMAL TURİZM MERKEZİ
:
Balıkesir’in Gönen İlçesi’nin hemen yanında, Gönen çayı kenarındadır. Suyun ısısı 52 derecedir. İçme kürleri: Karaciğer, safra yolları, böbrek fonksiyonları. Banyo kürleri: romatizma, kırık sekelleri, ağrılı ve iltihaplı kadın hastalıkları, kalın bağırsakların ağrılı, spastik iltihapları, damar sertliği, nörolojik ve vasküler komplikasyon sekelleleri ve nekahet dönemleri.


BURSA-ÇEKİRGE TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Bursa’nın Çekirge mevkiindedir. Suyun ısısı 47-78 derece. Banyo kürleri: Romatizmal sendromlar, hareket sisteminin diğer ağrılı hastalıkları, kronik iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, damar tıkanıkları. İçme-banyo kompoze kürleri: Karaciğer, safra yolları, hafif diabet, kriz devrelerinin dışında gut hastalığı, kanda fazla miktarda yağ birikintileri görülen şişmanlıklar.


BURSA-İNEGÖL OYLAT TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Bursa’nın İnegöl İlçesi’nin 27 km. güneyindedir. Suyun ısısı 40 derecedir. Şişmanlıkta etkili olduğu belirtiliyor.


ÇANAKKALE-EZİNE-KESTANBOL TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne 15 km. Marmara Denizi’ne ise 2 km. uzaklıktadır. Suyun ısısı ana kaynakta 67 derece, çamur suyunda 68 derecedir. Banyo, çamur banyosu, inhalasyon, serpinti kürleri ile ltihaplı kadın hastalıkları, romatizma, siyatik, kireçlenme, bazı kemik tüberkülozlarında etkili olduğu belirtiliyor.


DENİZLİ-PAMUKKALE TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Ege Bölgesinde, Denizli ilinin 20 km. kuzeyinde, tarihi Hierapolis harabelerinin yanındadır. Suyun Isısı: 33-35,5 derece. İçme kürleri: Sindirim sistemi, özellikle mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları fonksiyon bozuklukları, safra kesesi ve safra yollarının kronik iltihapları, taşları, şişmanlık, diyabet, gut. Banyo kürleri: Dolaşım sistemine ait hastalıklar, kalp, beyin ve atar damarlardaki iskemik sendromlar, damar sertliği, tansiyon değişimi, bronşiyal astım vakaları.


ESKİŞEHİR-SARICAKAYA-SAKAR TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Eskişehir’in Sarıcakaya İlçesi’nde olup Eskişehir’e 33 km. uzaklıktadır. Suyun Isısı: 35 derece. Diyabet, şişmanlık, gut gibi hastalıklarda kanda birikmiş unsurları, bu arada şeker ve yağları temizlediği, asit ürik fazlalığının idrarla atılmasını sağladığı, böbrek taşlarının büyümesine engel olduğu ileri sürülüyor.


YALOVA TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Yalova İlinin 11 km. batısında, ormanlık bir boğaz içindedir. Suyun Isısı: 55-60 derece. Banyo kürleri: Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere, hareket sisteminin ağrılı hastalıkları, ameliyat geçirmiş ağrılı batın hastalıkları, kronik iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, bacaklardaki bazı damar tıkanıkları. İçme ve banyo kürleri: Diyabet, gut, şişmanlık gibi metabolizma hastalıkları, kanda biriken kolesterin, lipid gibi yağ cisimlerinin temizlenmesi ve asit ürik birikiminin idrar yoluyla atılması.
İZMİR BALÇOVA TERMAL TURİZM MERKEZİ (AGAMEMNON TERMAL TESİSLERİ):
İzmir Adnan Menderes Havalimanına 25 km., kent merkezine ise 8 km. uzaklıktadır. Kaplıcaların bulunduğu sırtlara kurulan bir teleferik ile çıkılan Balçova tepelerinin hem çam ormanları ile kaplı olması hem de rekreatif tesislerinin bulunması çekicilik unsuru yaratmaktadır. Kaynak ve kuyu sularının sıcaklığı 45-140 derece arasında değişmektedir. Romatizmal hastalıklar, sindirim sistemi, göz hastalıkları, metabolizma bozuklukları, karaciğer-safra kesesi hastalıkları, dolaşım ve kalp hastalıkları, sinir sistemi hastalıklarına iyi geldiği ileri sürülüyor.


İZMİR-ÇEŞME-ŞİFNE ILICA VE İÇMELERİ:
İzmir’in Çeşme İlçesi’nin yaklaşık 5-7 km doğusundadır. Suyun ısısı 42 derecedir. Banyo ve çamur kürlerinin romatizmal hastalıklar, kadın hastalıkları, metabolizma bozuklukları üzerinde etkili olduğu, içme kürlerinin müshil etkisi yaptığı, karaciğer, safra kesesi ve pankreasın salgı faaliyetini hızlandırdığı belirtiliyor.


KONYA-ILGIN TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Konya’ya 88 km. uzaklıktaki Ilgın İlçesi’nde, Ilgın-Akşehir yolunun 2. kilometresinde bulunmaktadır. Suyun Isısı: 42 derece. Romatizmal sendromlar, karaciğer, safra yolları, metabolizma hastalıklarının tedavisinde yararlanılıyor .


KÜTAHYA/HARLEK (ILICAKÖY) TERMAL TURİZM MERKEZİ:
Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde ve Kütahya’ya 27 km. uzaklıktadır. Suyun Isısı: 25,2 - 43 derece. Romatizmal hastalıklar, karaciğer, safra yolları ve cilt üzerinde etkili olduğu belirtiliyor.

MUĞLA/KÖYCEĞİZ-SULTANİYE TERMAL TURİZM MERKEZİ
:
Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nin batısındaki Köyceğiz Gölü’nün batı sahilinde ve Ölemez Dağı’nın eteklerindedir. Suyun Isısı: 41,9 derece. Romatizmal hastalıklar, cilt, kan dolaşımı, kalp hastalıkları, solunum yolu, sinir sistemi böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, metabolizma bozuklukları ve nekahet dönemlerinde etkili olduğu belirtiliyor.
SİVAS/KANGAL BALIKLI (YILANLI) ÇERMİK :
Sivas’a bağlı Kangal İlçesi’nin 17 km. kuzeydoğusundadır. Suyun Isısı: 36 derece. Yararlanma Şekilleri: Sabahları aç karnına 3-5 bardak şifalı su içilecek, günde en az 6-8 saat havuza girilecek, tedavi sırasında alkol alınmayacak, tedavi sırasında yaralı bölgelere ilaç sürülmeyecek, havuzlara aralıklı olarak girilecek. Tedavi müddeti asgari 21 gündür. Vücuttaki yara, sivilce, egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına
karşı tercih ediliyor.1 Kullanıcı bu konuyu okuyor
0 üye, 1 misafir ve 0 gizli üyeToplam 1 kullanıcı bu konuyu okudu.

0


Tek sayfa
  • Yeni bir konu açamazsınız
  • Bu konuya cevap yazamazsınız


"Doğal Şifa Merkezlerinden Bazıları,Hangi Kaplıca,Hangi Hastalığa İyi Gelir." İçin Anahtar Kelimeler (Keywords)
Konuyu ziyaret eden ziyaretçilerimizin Google arama motorunda kullandıkları anahtar kelimeleri içermektedir.

sedef hastalığına iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (92), Ой! (20), Ой! (16), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (12), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (10), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (9), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (8), KAPLICA ASTIMA IYI GELIRMI - Bing (7), kireçlemeye ne iyi gelir - Google'da Ara (6), Яндекс (5), Kadim Dostlar ™ | Dostluğun ve Paylaşımın Buluşma Noktası (5), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (4), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (4), sedef hastalığına iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (4), dizlerde kireclenme için bitki - Google'da Ara (4), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (4), kthyda en iyı kplıca hngisı - Bing (3), kireçlemede en iyikaplıca tedavileri nerede - Google'da Ara (3), SEDEF HASTALIĞINDA EN İYİ GELEN KAPLICALAR - Google'da Ara (3), kireclemeye iyi gelen kaplicalar - Bing (3), kireçlemeye bitkisel çözüm - Google'da Ara (3), kireçlemeye bitkisel çözüm - Google'da Ara (3), sedef hastalığına iyi gelen bitkiler - Google'da Ara (3), kireçlenmeye iyi gelen bitkiler - Google'da Ara (3), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google Search (3), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (3), Funmoods - web search results - astıma iyi gelen kaplıcalar (2), kireçlenme için hangi kaplıca - Google'da Ara (2), astım iyi gelen kaplicalar - Google\'da Ara (2), gut hastalığına kaplıca iyi gelirmi - Recherche Google (2), Cruzeiro, Navios e Transatlânticos [Arquivo] - HT Forum (2), egzamaya iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), astıma iyi gelen yerler - Google\'da Ara (1), astima iyi gelen sifali yerler - Google\'da Ara (1), gut hastaligina iyi gelen kaplica - Google\'da Ara (1), Search (1), en şifalı kaplıcalar hangisi - Google\'da Ara (1), gut hastalığına kaplicalar iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), gut hastalığına kaplıca iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), Arama V9 (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Yahoo! Turkey Search Results (1), \"astıma iyi gelen termaller\" - Google\'da Ara (1), kırecleme,ye ıyı gelen kaplıca - Google\'da Ara (1), gut hastalığına termal su iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), kireçlemeye hangi bitki iyi gelir - Bing (1), kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), egzamaya kaplıca iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), kireclenme kaplica - Google\'da Ara (1), egzamaya iyi gelen kaplica - Google\'da Ara (1), kaplica suyu astim hastaligina iyi gelir mi - Google\'da Ara (1), egzamaya iyi gelen termaller - Recherche Google (1), astima iyi gelen yerler BURSA - Google\'da Ara (1), astima iyi gelen yerler BURSA - Google\'da Ara (1), kireçlenmelere hangikaplıcalar iyigelir - Google\'da Ara (1), egzamaya iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), egzamaya iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), kireçlenmeye iyi gelen termaller - Yahoo! Search Results (1), forum kireçlenme için en iyi kaplıca - Google Search (1), Astıma iyi gelen kaplıcalar - Google Search (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), kireclemeye faydali kaplicalar - Bing (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), Türkiye de kireçlenmeye en faydalı Kaplıca hangisi - Google\'da Ara (1), kaplıcalar egzamaya iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), gut hastalığına iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), kaplica egzamaya iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), doğal şifa merkezlerinden bazıları - Bing (1), Arama V9 (1), Arama V9 (1), astıma kaplıca iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), kaplica egzamaya iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), hoylat kaplicalari cilt hastaligina iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), astıma iyi gelen kaplıcalar - Google\'da Ara (1), YILANLI ÇERMİK FOTOĞRAFLAR - Bing (1), gut hastaligina iyi gelen kaplicalar - Google\'da Ara (1), kireclenmeye hangi kaplicalar - Bing (1), sivas kangaldaki cermik egzamaya iyi gelirmi - Google\'da Ara (1), kireclemeye iyi gelen kaplıcalar - Google Arama (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), kaplica kirecleme faydali - Google Arama (1), egzamaya iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), kireçlemeye hangi bitki iyi gelir - Bing (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), kadın hastalıklarına en iyi gelen kaplıca hangisi - Google'da Ara (1), en iyi kaplıca hangisi - Google'da Ara (1), en iyi kaplıca hangisi - Google'da Ara (1), egzema için en iyi kaplıca hangisi - Google'da Ara (1), astim kaplica iyi gelirmi - Google Arama (1), kireçlemeye iyi gelen kaplıcalar - Google'da Ara (1), astıma iyi gelen kaplıca - Google'da Ara (1), sedef hastaliginda balıklı tedavi tez odevi - Google'da Ara (1), uzman tv dizlerde kireçlemeyi han gi termal iyi gelir - Google'da Ara (1), uzman tv dizlerde kireçlenmeyi hangi termal iyi gelir - Google'da Ara (1), KİREÇLEMEYE HANGİ KAPLICA SUYU İYİ GELİR - Google'da Ara (1),