İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

En Beğenilen İçerik


#82659 Nav N Go iGO 8 v8.3.1.57021 Türkiye Map Paket Download İndir

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 23 Kasım 2008 Pazar - 03:16

Nav N Go iGO 8 v8.3.1.57021 Türkiye Map


Son Nav N Go
iGO 8 v8.3.1.57021 versiyon program ve içinde mavi06 arkadaşımızın emek verdiği branding dosyası 01 Kasım 2008 Cumartesi tarihli Simge 1.0.1 , Türkiye building 2008.07, Türkiye poi 2008.07, Eurasia DEM dosyası, Türkçe dil dosyası, Türkçe ses dosyası içinde ve en güncel Türkiye haritası Turkey8 2008.07 080903 ve GJ4.0.1b skini içinde olan Türkiye paketini hazır olarak sunuyorum.[hide]Resmi ekleyen


rar şifresi : osman.goksel[/hide]


 • AduMusti, emek_cem, osmen_38 ve 2 diğerleri bunu beğendi


#100749 Piranha Cihazlara İGO Kurulumu Piranha Cihazlara İgo8 İndir Download

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 10 Haziran 2009 Çarşamba - 06:25

Piranha cihazlara IGO kurulumu

[hide]http://uploaded.to/?id=vb0x86

rar şifresi:batuuhan[/hide]

- SD kartinizi kart okuyucuya takip formatlayin (Kesinlikle ve kesinlikle FAT ya da FAT 16 olarak formatlayin. FAT32 olmayacak)
- SD Kartin icerisinde IGO8 klasorünü içine atın
-Cihaza baglandiginizda Myflashdisk icindeki shell.ini dosyasini indirdiginiz linkteki shell.in dosyasını kopyalayarak degiştirin (Myflashdisk icindeki shell.ini dosyasini)
- SD karti takip cihazi [hide]acin ve navigasyonu tiklayin.

hadi hayırlı olsun...

harita ses ve 3d en son güncellemelidir!arkadaşlar yanlız şunu söylemek istiyorum Myflashdisk shell.ini
biryerde saklayın ilerde navtürk kulanmak istediginizde tekrar
Myflashdisk shell.ini tekrar eski yerine kopyalıp kulana bilirsiniz.[/hide]
 • aliredson, turhan154 ve wolfbaskan bunu beğendi


#29430 [Üniversite Matematik Notları] Limit ve Süreklilik - Türev ve İntegral - Matr...

Yayınlayan Erkan on* 17 Şubat 2008 Pazar - 23:49

[Üniversite Matematik Notları]
Limit ve Süreklilik - Türev ve İntegral - Matrisler ve Determinant

Ders notu içindeki konular:


Bölüm 1: Limit Ve Süreklilik
Sağdan Ve Soldan Limit
Özel Tanımlı Fonksiyonlarda Limit
Belirsiz Durumlarda Limit
Değişkenin Sonsuza Gitmesi Halinde Limitler
Süreklilik Kavramı
Çalışma Soruları:Bölüm 2: Türev Ve Uygulamaları
Türev Alma Kuralları:
Trigonometrik Fonksiyonların Türevi:
Kapalı Fonksiyon Türevleri:
Ters Fonksiyon Türevi:
Çalışma Soruları:


Bölüm 3: İntegral
Belirsiz İntegral
Belirli İntegral
İntegralin Temel Kuralları
Değişken Değiştirme Metodu
Kısmi İntegrasyon Metodu
Basit Kesirlere Ayırma Metodu
İntegralin Alan Hesabında Uygulaması
Çalışma Sorular:Bölüm 4: Matrisler Ve Determinantlar


Bazı Matris Tanımları
Matrislerle Yapılan İşlemler
Determinantlar
Sarrus Kuralı İle Determinant Hesaplanması
Ters Matrisin Oluşturulması:
Çalışma Soruları

Ders Notları İndirme (Download) Linki

Resmi ekleyen

şifre: www.kadimdostlar.com


 • nek, Umutcancan ve shadow462 bunu beğendi


#136328 Uzay Ve Yaşam Olasılığı

Yayınlayan Esesli on* 01 Kasım 2011 Salı - 18:22

UZAY ve YAŞAM OLASILIĞIResmi ekleyen


NASA 1979 yılında D.D zeki yaşamı araştırmak amacıyla SETİ projesini başlattı. Uzaya radyo sinyalleri göndermek ve sayısız gezegenlerden gelme ihtimalini düşündüğümüz sinyalleri alarak çözme yoluna gitme, Dünya Dışı uygarlıkları tanıma yolunda atılmış olumlu bir adımdır.Dünya Dışı Varlıklardan”dan gelmesi olası radyo dalgalarını dinlemek amacıyla kullanılan Dünyanın belli başlı radyo teleskopları şunlardır:

» The Arecibo İonospheric Observatory, Porto Riko.
» National Radio Astronomy observatory, Green Bank- West Virginia.
» Eski Sovyetler Birliği’ndeki sekiz tabaklı radyo teleskop.
» Kafkaslardaki büyük radyo teleskop.
» ABD’de SETİ Projesi’nde 1979 yılından itibaren kullanılmaya başlanan çok duyarlı radyo teleskoplar. Bunlardan en büyüğü Arizona’daki radyo teleskoptur.
» 1995 yılında Avustralya’nın doğusundaki Parkes Kenti’nde, günümüzün en modern uzay haberleşme merkezi oluşturularak “Phoenix Projesi” adı altında çalışmalara başlandı

1977 ile 1990 yılları arasında gök bilimciler çok değişik takım yıldızlardan bazı sinyaller aldılar. Bu sinyaller açıklanamadı ve aralarından hiçbiri de yenilenmedi. Şimdi tarihlerine göre sinyalleri incelemeye çalışalım:

15 Ağustos 1977. Yay Takımyıldızı:
Ohio Eyaleti radyo teleskopunda görevli bir araştırmacı “wow” sesi olarak tanımladığı bir sinyal aldı. Bu sinyal bir daha asla duyulmadı.

10 Ekim 1989.Yay Takımyıldızı:
Harvard META (Megachannel Extra Terrestrial Assay) radyo teleskopundan alınan 40 sinyalden biri kaydedildi.

14 Ağustos 1989.Başak takımyıldızı:
META tarafından bir başka sinyal daha kaydedildi. Dünya Dışı zekanın yayında olduğunu düşündüren türde bir sinyaldi.


16 Ağustos 1989.Balık Takımyıldızı:
Bu kez de META tarafından kaydedilen sinyal belirli aralıklarla tekrarlanıyordu. Kontrol edilme aşamasında kesildi.

15 Kasım 1989.Kasiope Takımyıldızı:
Bu META sinyali bir yıldızdan çok Dünya Dışı varlık tarafından veriliyormuş izlenimini yarattı.

9 mayıs 1990.Yılan Taşıyan Takımyıldızı:
Avustralya’da bulunan Parkes radyo teleskopu tarafından kaydedildi. Büyük bir olasılıkla Dünya Dışı zeka tarafından gönderildiği öne sürüldü.

Yukarıda sıralanan bu radyo sinyallerinin ya da hala açıklığa kavuşturulamayan mesajların alınmış olması insanı gerçekten heyecanlandırıyor: Dünya Dışı varlıkların bizlere ulaşabilmek için yayın yaptıkları fikri, araştırmacılar için son derece gerçekçi bir kanıt gibi görünüyor. Yine de hatırlanması gereken nokta bu mesajların çözülememiş olarak kalmalarıdır. Prof. Sagan’ın dediği gibi mesajlar Dünya Dışı zeka için çok basit olabilir. Fakat biz Dünyalılar bu sinyallerin anlamını çözebilmek için belki de yıllar boyunca araştırma yapmak zorunda kalacağız. Dünya Dışı varlıklar için çok kolay olan bu sinyaller bizim için karmaşık ve gizemli olmaktan öteye gitmiyor.

Her durumda, radyo-astronominin uzayı tanıma konusunda dünyaya büyük yardımları olduğunu inkar edemeyiz. Dünyada bulunan en büyük radyo-radar gözlemevi Puerto Rico adasındadır. Cornell Üniversitesi uzmanları tarafından yönetilen Arecibo gözlem çanağının çapı 305 metredir. Radyo-radar gözlem çanağının yansıtıcı yüzeyi, çanak biçimli bir vadiye daha önce yerleştirilmiş bir kürenin bölümünü oluşturur. Uzayın derinliklerinden radyo dalgaları algılar. Aldığı bu radyo dalgalarını çanağın tepesindeki antene aktarır. Anten elektronik bağlantılarla kontrol odasıyla temas halindedir. Alınan sinyal kontrol odasında çözümlenir. Bunun tersine, teleskop bir radar vericisi olarak kullanılırsa, sinyalle beslenen anten çanağa sinyali geçirir, o da uzaya yansıtır. Arecibo gözlemevi uzaydaki uygarlıklardan sinyal elde etmek için kullanıldığı gibi, bir defasında da Dünyadan bir mesajı M13 adı verilen yıldızlar kümesine göndermek için kullanıldı. Böylece yıldızlar arası diyalog kurma isteğimizi D.D varlıklara da anlatmaya çalışmış olduk.

Radyo dalgaları ışık hızıyla giderler. Bu da yıldızlar arası bir yolculuğa çıkan en hızlı uzay aracından 10.000 kez daha büyük bir sürat demektir. Radyo-teleskoplar, dar frekans dalgaları üzerinden öylesine yoğun sinyaller yayarlar ki , çok geniş yıldızlar arası mesafelerde bile alınabilirler.

Arecibo gözlemevi, Samanyolu galaksisinin orta yerinde 15.000 ışık yılı uzaklıktaki bir gezegende kurulmuş benzer bir gözlemeviyle iletişim kurabilir. Yeter ki, radyo-teleskopumuzu hangi noktaya yönelteceğimiz bilinsin. İleri uygarlıklar haberleşme alanında radyodan daha öte yöntemler geliştirmiş olabilirler. Ne var ki radyo güçlü bir kaynaktır, ucuzdur, hızlı ve basittir. Bizim gibi geri kalmış bir teknolojiye sahip bir uygarlığın, göklerden mesaj alabilmek için radyo teknolojisine başvurmak zorunda kaldığını anlayabilirler.Kaynak... Uzay sitesi
 • Hale ve Esesli bunu beğendi


#132413 Excel’de Pasta Grafiği Çizmek | Excel’de Basitçe Pasta Grafiği Çi...

Yayınlayan byharby on* 16 Nisan 2011 Cumartesi - 01:30

Excelde basitçe pasta grafiği çizmeyi anlatan bir video


http://blip.tv/play/AYKz52MA
 • Erkan ve byharby bunu beğendi


#132040 [Videolu Tam Çözüm] Crysis 2 PC - PS3 - XBOX360 Videolu Tam Çözüm | 19 Bölümü...

Yayınlayan Erkan on* 01 Nisan 2011 Cuma - 20:08

Resmi ekleyen

Crysis 2 ilk oyundaki olayların 3 yıl sonrasını işlemiş Alcatraz adında bir Amerikan askerinin ilk oyundaki takım liderimiz Prophet tarafından kurtarılıp nanosuit 2.0 giydirilerek ağızda tad bırakan hikayesine konuk oluyoruz. Özellikle oyun türkçe olunca tadı dahada doyulmaz oluyor ve tabi oyunun sonunda bizlere güzel hazırlanmış bir finalin olduğunu düşününce. Nanosuit’in bize sağladığı insan üstü hız, güç, dayanıklılık ve gizlilik yeteneklerine odaklanan bir oynanış söz konusu. Ayrıca ilk oyundaki olayların üzerinden geçen üç yıl, nanosuit’i de birazcık değiştirmiş. Zira “maksimum güç” ve “maksimum hız” modları, ilk oyunun aksine bu kez pasif birer yetenek olarak çıkıyor karşımıza. Yani artık düşmanımızı tutup duvara fırlatmak, yüksek bir yere zıplamak veya hızlı koşmak için ilk
önce bu modları aktif hale getirmemiz gerekmiyor. Bu modların devreye girmesi için yapmak istediğimiz hareketle ilgili tuşa basmamız yeterli. İlk oyunda nanosuit’in pasif yeteneği olan zırh moduysa, artık kullanmak istediğimizde aktif hale getirmemiz gereken bir özellik. Gizlilik moduyla birlikte tabii ki. Hatta nanosuit modlarını kullanırken enerjimiz de eskisinden daha yavaş tükeniyor. Ancak bu yeniliklerin, oyunun temposunu olumlu yönde etkilediği de bir gerçek. Aklımızdan geçen birçok şeyi artık daha kolay ve oldukça havalı şekillerde gerçekleştirebiliyoruz.


Crysis 2 PC - PS3 - XBOX360 | 16 Popüler Oyun Sitesinin Puanlaması

Resmi ekleyenCrysis 2 PC - PS3 - XBOX360 Videolu Tam Çözüm | 19 Bölümün Çözümü ve Mükemmel Final VideosuCrysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 1 - In at the Deep End
Crysis 2: Tam Çözüm 1. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)

http://www.youtube.com/watch?v=px7cPsSHpus

Crysis 2: Tam Çözüm 2. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 2 - Second Chance

http://www.youtube.com/watch?v=8XdCMT5zH40

Crysis 2: Tam Çözüm 3. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 3 - Sudden Impact

http://www.youtube.com/watch?v=CNjwtb2NHYY

Crysis 2: Tam Çözüm 4. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 4 - Road Rage

http://www.youtube.com/watch?v=KHvssiHfOsE

Crysis 2: Tam Çözüm 5. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 5 - Lab Rat (P2/2)

http://www.youtube.com/watch?v=-_AOcaY8ZBM

Crysis 2: Tam Çözüm 6. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 6 - Gate Keepers

http://www.youtube.com/watch?v=SRoyNNyunck

Crysis 2: Tam Çözüm 7. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 7 - Dead Man Walking

http://www.youtube.com/watch?v=c20P2Bs2VHs

Crysis 2: Tam Çözüm 8. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 8 - Seat of Power

http://www.youtube.com/watch?v=T0vFEpQtj4I

Crysis 2: Tam Çözüm 9. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 9 - Dark Heart

http://www.youtube.com/watch?v=r4uzrKp1P3s

Crysis 2: Tam Çözüm 10. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 10 - Semper Fi or Die (P2/2)

http://www.youtube.com/watch?v=Svrhig0XjSg

Crysis 2: Tam Çözüm 11. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 11 - Corporate Collapse

http://www.youtube.com/watch?v=E0d0h2sQxyE

Crysis 2: Tam Çözüm 12. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 12 - Train to Catch

http://www.youtube.com/watch?v=5c_1RT_DU5U

Crysis 2: Tam Çözüm 13. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 13 - Unsafe Haven

http://www.youtube.com/watch?v=E5NN-ifeDUA

Crysis 2: Tam Çözüm 14. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 14 - Terminus

http://www.youtube.com/watch?v=71vSGi_xt0A

Crysis 2: Tam Çözüm 15. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 15 - Power Out

http://www.youtube.com/watch?v=0Vd6GFKCMWU

Crysis 2: Tam Çözüm 16. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 16 - Eye of the Storm

http://www.youtube.com/watch?v=k-TqYeLiG1s

Crysis 2: Tam Çözüm 17. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 17 - Masks Off

http://www.youtube.com/watch?v=CWYYkb7dErc

Crysis 2: Tam Çözüm 18. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 18 - Out of the Ashes

http://www.youtube.com/watch?v=c-9T5ADxcn0

Crysis 2: Tam Çözüm 19. Bölüm (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 PC Walkthrough [HD] Mission 19 - A Walk in the Park (FINAL MISSION)

http://www.youtube.com/watch?v=nH5URjnlURk

Crysis 2: SON (PC/PS3/XBOX 360)
Crysis 2 Ending PC Full 1080p HD (Maxed Out on GTX 580)

http://www.youtube.com/watch?v=OownHWGHmt4


 • Hale ve ilkercem bunu beğendi


#125388 Yaşam Veya Korkuların Tekrarı | Galip Sertel

Yayınlayan karakaya on* 05 Temmuz 2010 Pazartesi - 11:32

Yaşam Veya Korkuların Tekrarı

 

Nihayet korkularla çıkıldı yola
Kızıla efkarlandı dişilin bakire utancı
Gerdek geceleri düş tarlalarında bır şevval sancı
Yarasaların mükerrer yasıydı mağarada oyalayan zamanı
Ve yabayla aktarıp
Aç harmanların gelin teli samanını
Ekmek taşıyordu baba çocukların rüyalarına
Ve yürüyorlardı alacakaranlıklarda ishak kuşlarıyla
Yürüyorlardı kuşanıp yıldızların şavkına
Mahrem kıyılarında istisnasız günahların
Umursamadan tekrarını tekrarın...
Oysa korkularla çıkılmıştı yola.

Galip Sertel


 • Erkan ve Hale bunu beğendi


#110316 En Kullanışlı ve Kolay Nero 6 Türkçe Yaması Dahil Download İndir

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 18 Ekim 2009 Pazar - 06:26Nero 6 Türkçe Yaması Dahil

Resmi ekleyen

[hide]Resmi ekleyen[/hide]


Dosya Şifresi: GeceMavisi

 • incirreceli ve bushe123 bunu beğendi


#110171 iGO8 laz şivesiyle seslendirme Download İndir

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 17 Ekim 2009 Cumartesi - 02:50

[hide]

İGO8 için Lazoğlu seslendirmesi


Resmi ekleyenYeni link;

Resmi ekleyen

[/hide]
 • gezging ve barisgenc bunu beğendi


#105202 Garmin Mobile XT v5.00.20w for Windows CE 6.0 İndir Download

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 17 Ağustos 2009 Pazartesi - 04:23

Garmin Mobile XT v5.00.20w for Windows CE 6.0
Requirements: Windows CE v6.0, 16MB program memory.
Overview: This is Garmin Mobile XT for Windows Mobile v5.00.20w C??c?ed to work under Windows CE 6.0

Resmi ekleyen
Resmi ekleyenMore Info:

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=11413Download Instructions:
Download all in one package from one of the following mirrors:

[hide]rapidshare
megaupload
easy-share
Pass: artf[/hide]ul
 • Pirlöp ve tatarali bunu beğendi


#104596 Nav N Go iGO 8 v8.3.1.57021 Türkiye Map Paket Download İndir

Yayınlayan APM on* 07 Ağustos 2009 Cuma - 10:55

Nav N Go iGO 8 v8.3.1.57021 Türkiye Map


Son Nav N Go
iGO 8 v8.3.1.57021 versiyon program ve içinde mavi06 arkadaşımızın emek verdiği branding dosyası 01 Kasım 2008 Cumartesi tarihli Simge 1.0.1 , Türkiye building 2008.07, Türkiye poi 2008.07, Eurasia DEM dosyası, Türkçe dil dosyası, Türkçe ses dosyası içinde ve en güncel Türkiye haritası Turkey8 2008.07 080903 ve GJ4.0.1b skini içinde olan Türkiye paketini hazır olarak sunuyorum.[ Hidden part. View original post. ]


Umarım çalıştırmayı başarabilirim. Teşekkürler.
 • Tankut_ag ve yunussonmez bunu beğendi


#98983 Hz İsa Çarmıha Gerildi Mi ? | Hz. İsa'nın Kabri

Yayınlayan Esesli on* 18 Mayıs 2009 Pazartesi - 19:24

Hz. İsa'nın Kabri

Kudüs'teki Kutsal Kabir Kilisesi'nin merkezinde İsa'nın gerçek kabrinin bulunduğuna pek çok Hıristiyan yürekten inanır. Ancak Kudüs'ün putperest bir kent olduğu iki yüzyıl boyunca İsa'nın gömülmüş olduğu yerin kayıp olduğu gözönüne alınırsa bundan nasıl hâlâ emin olunabilir?

Hıristiyan olan ilk Roma imparatoru Konstantin 4. yüzyılın başında Hıristiyanlığı imparatorluğunun resmi dini olarak ilan etmişti. 325 yılında, İznik Konseyi sonrasında Kudüs başpiskoposu Makarios'tan İsa'nın kabrini bulmasını ve üzerine büyük bir kilise inşa etmesini istedi.

Başpiskopos'un kabri nerede araması gerektiğini bildiği anlaşılıyor: Hiç duraksamadan 200 yıl önce İmparator Hadrianus tarafından yaptırılan büyük Roma tapınağını yıkmaya koyuldu. Tapınağın temellerinde bir kabir bulununca bunun Arimathealı Yusuf'un 300 yıl önce İsa'nın cesedini aceleyle gömdüğü yer olduğu bildirildi. Bu Tanrı'nın elinin yönettiği gerçek bir mucize miydi, yoksa Makarios'u doğruca kabre götüren bir gelenek mi vardı? Ya da başka bir neden olmuş olabilir miydi?

İncil bize Romalılar'ın İsa'yı, yurttaşların suçlulara verilen cezayı daha iyi seyredebilmeleri için Kudüs duvarlarına yakın idam yerinde çarmıha gerdiklerini söyler: Kentin kuzeybatısında bugün hâlâ Kudüs binalarının cephelerini kaplamak için kullanılan sert malaki kireçtaşı ocağı vardı.

Taşocağının İÖ 8. ve 7. yüzyıllardan kalma olduğu anlaşılmıştır ve burası İsa'nın zamanında meyve bahçeleriyle dolu bir alandı. Taşocağının bir yerinde taş ustalarının inşaat amaçlarına uygun olmadığı için öylece bıraktıkları bir taş vardır. Pek çok kimse işte bu kayayı İsa'nın iki hırsız arasında çarmıha gerildiği Calvary ya da Golgotha (kafatası biçimindeki yer) olarak kabul ederler.

Buraya yakın bir yerde Kudüs'ün zenginleri taşocağının kaya duvarına kendi kabirlerini oymuşlardı. Arimathealı Yusuf'un kullandığı kabir bunlardan biri olabilir: Matta İncili'nde anlatıldığına göre kabir, kentin duvarlarının hemen ötesinde ve idam yerinin de yakınında olmalı. İncil'de kabrin kapısının değirmen-taşı biçiminde büyük ve ağır bir kaya ile kapatıldığı yazılıdır.

Arkeologlar, Kudüs'ün o bölgesinde İsa'nın zamanından kaldığı saptanan böyle birkaç kayaya oyulmuş kabir bulmuşlardır. Bunlar herhalde kuşaklar boyunca ölülerini orada gömen ve girişlerini yuvarladıkları büyük taşlarla kapatan aristokrat ailelere aitti. Bu "yuvarlanan taşlar"ı oynatmak için tıpkı Matta İncili'nde anlatıldığı gibi çok büyük bir güç gerekiyordu.

Her ceset gömülmeden önce zamanın Yahudi törelerine göre yıkanıp yağlanır, sonra kefenlenip kabir odasında kayalara oyulmuş bir rafa yerleştirilirdi. Kadınlar, Sebt gününün sabahı İsa'nın cesedini yıkayıp yağlamaya geldiklerinde taşın mucizevi bir biçimde yana çekilmiş ve gömme rafının boş olduğunu görmüşlerdi.

Bu olaylar Matta'ya göre şöyle olmuştur: "Ve Sebt günü geç vakit, haftanın ilk gününe doğru, tan yeri ağarmaya başlarken, Mecdelli Meryem ve öbür Meryem kabri görmeye geldiler. Ve işte (...) Rabbin meleği gökten indi ve gelip taşı yuvarlayarak üzerine oturdu. Onun görünüşü şimşek gibi idi, esvabı kar gibi beyazdı. (...) Ve melek cevap verip kadınlara dedi: Siz korkmayın, çünkü haça gerilmiş olan İsa'yı aradığınızı biliyorum. O burada değil, çünkü dediği gibi kıyam etti", Markos 28: 1-6

Kudüs Hıristiyanlar'ı yıllarca o noktaya taptılarsa da, 2. yüzyılın başlarında Hadrianus kenti yıkıp kalıntıları üzerine kendi Aelia Capitolina putperest kolonisini kurduğunda kabir de kayboldu. Hadrianus 135 yılında yüksek bir tepe üzerinde aşk tanrıçası Afrodit'e adadığı büyük bir tapınak külliyesi inşa etti.

İmparatorun tapınağını çarmıha gerilme yeri ile kabrin üzerine yaptırdığına ilişkin nesilden nesile aktarılan bir söylenti vardı. 395 yılında yazan Aziz Jerome'a göre yakındaki Calvary kayası üzerine tanrıçanın büyük bir heykeli de dikilmiş olabilir. Daha sonraki Hıristiyan görüşüne göre Hadrianus, Hıristiyanların bu en kutsal yerlerini ziyaretlerini önlemek için tapınağını Kutsal Kabir üzerine yapmıştır.

Hıristiyanların da Yahudiler'in de yeni kentinde dinlerini uygulamalarına iyi gözle bakmadığı bir gerçektir. Ancak Roma dönemi boyunca yine de Kudüs'te küçük bir Hıristiyan azınlığı varlığını sürdürmüştür.

Konstantin, çarmıha gerilme yerinin ve İsa'nın kabrinin araştırılmasını emrettiğinde kentin boyutları ve hatta duvarları bile büyük ölçüde değişmişti. Kabrin genel olarak yeri geleneksel bellekte kalmış olsa bile, putperest Roma günlerinde kentteki Hıristiyan sayısı çok azken, Hıristiyanlar İsa'nın gömüldüğü yeri hâlâ nasıl bilebilirlerdi?

Ancak Başpiskopos Makarios kent duvarlarına bile bakmadan doğruca Hadrianus'un kentinin merkezindeki forumun kuzeyindeki büyük Roma tapınağına gitmişti. Çarmıha gerilme zamanında bu bölge kentin dışındaydı ve kente ancak İsa'nın ölümünden 10 ile 15 yıl sonra dahil edilmişti.

Kabrin bulunması konusunda belki de bir görgü tanığımız vardır. Caesaria Piskoposu ve kilise tarihçisi Eusebius, 337 yılında İmparator Konstantin'in bir biyografisini yazmıştı. Eusebius'a göre kazı yapanlar İsa'nın kabrinin o kadar kolay bulunmasına şaşmışlardı. Ama bir zamanlar orada olan pek çok kabrin içinde doğru olanı bulmuşlar mıydı?

Yoksa bir kabir bulmuşlar ve bunun doğru olan olduğuna mı karar vermişlerdi? Her ne kadar Eusebius ya da ondan sonraki kaynaklar bu konuda bir şey belirtmemişlerse de, belki de kabir işaretliydi ya da üzerinde İsa'nın adı yazılıydı. Oxford'daki Hertford Koleji'nden Martin Biddle, Roma'da Aziz Petrus Kilisesi'nin mihrabının altındaki Aziz Petrus'un kabrinin bu yolla tanındığına işaret etmiştir.

Her ne olursa olsun Kudüs'te inşa edilen Martyrion (ya da "Tanık") Kilisesi zamanının en büyüğüydü ve bugünkü Kutsal Kabir Kilisesi'nin atasıydı. Büyük kilisenin ötesinde, Kutsal Bahçe'de, çevresindeki kayalardan kurtarılmış ve çevresindeki toprak indirilmiş olan kabir duruyordu.

Konstantin 335 yılında kiliseyi kutsadıktan sonra kaya kabri, Aedicule ("küçük ev") adı verilen küçük bir türbeye aldı, çevresine Anastasis ya da "Dirilme" denilen büyük bir yuvarlak yapı dikti ve üzerine kocaman bir kubbe geçirdi. Bugün özgün Aedicule'ün üçüncü kuşağı kabri sarmaktadır. Ancak pek çok kimsenin yaptığı gibi bunun gerçekten İsa'nın kabri olduğunu kabul etsek bile son bir muamma daha vardır: Özgün kabirden herhangi bir parçanın kalıp kalmadığı hakkında bir fikrimiz yoktur.

Özgün Aedicule ve onu barındıran kilisenin yapılmasından bu yana geçen yüzyıllar içinde kilise yangın, deprem ya da insan eliyle çok kez kısmen ya da tamamen yok edilmiştir. Aedicule, en son 1808'de bir yangından sonra yeniden yapılmıştı. Son olarak da Kudüs İngiliz Mandası altındayken, 1927'de bir depremin ardından yıkılacak duruma geldiğinde çelik iskelelerle güçlendirilmiştir.

Bu iskeleler hâlâ orada durmaktadır ve gelecekte Aedicule'de bir inşaat işine girilmesi kaçınılmazdır. Kutsal Kabir Kilisesi'nden sorumlu Hıristiyan topluluklarından alınacak izinle onarım yapılırken İsa'nın cesedinin yatırıldığı gerçek kabirden geriye bir şey kalıp kalmadığını anlamak mümkün olabilecektir.

 • Esesli bunu beğendi


#86257 Matematik Lise 3 Konu Anlatımları |Google Video |Karmaşık Sayılar-Logaritma -...

Yayınlayan patriot34 on* 07 Ocak 2009 Çarşamba - 01:18

Karmaşık Sayılar 1

 • gkhnpldkn bunu beğendi


#80990 Türksat 3A Uydu Frekansı Kolay Arama - Tek TP ile Tüm Kanalları Arama

Yayınlayan Ferhat on* 27 Ekim 2008 Pazartesi - 23:04

Aşağıdaki TP değerlerini cihazınıza kaydetip arama yaptığınızda yeni uydumuz Turksat 3A üzerindeki tüm kanallar otomatik olarak bulunacaktır..
(Denendi)

Not:Frekans ve değerlerden Network Taramayı açarak tarama işlemini yapınız.

[hide]12731 3333 3/4 V[/hide]

 • th_benz bunu beğendi


#43470 Seddülbahir Muharebeleri | Kirte Muharebeleri - 25 Nisan 1915 - 9 Ocak 1916

Yayınlayan Hale on* 23 Nisan 2008 Çarşamba - 21:08

Seddülbahir Muharebeleri | Kirte Muharebeleri - 25 Nisan 1915 - 9 Ocak 1916


11 Kasım 1914’te Birinci Dünya Savaşı’na giren Osmanlı Devleti’nin savaştığı cephelerden biri, Çanakkale Cephesidir.Resmi ekleyenÇanakkale Muharebeleri, denizde ve karada olmak üzere dokuz ay sürmüş ve çok şiddetli çarpışmalara sahne olmuştur. İngiliz Deniz Bakanı Winston Churchill’in önerileri doğrultusunda cephenin açılmasını kabul eden İngiliz Hükûmeti, 17 Şubat 1915’te Boğaz’ın donanmayla geçilmesine karar vermiştir. İlk bombardıman 19 Şubat 1915 sabahı başlamıştır.


Resmi ekleyenAncak İtilaf devletleri donanması o gün istediği sonucu alamamıştır. Daha sonra da Boğaz’dan bombardımana devam edilmiştir. Boğaz’a en büyük saldırı 18 Mart 1915’te yapılmıştır. O gün yapılan muharebede ise Müttefik donanmasından üç muharebe gemisi (İrresistable, Ocean, Bouvet) batmıştır. İki muharebe gemisi ve bir muharebe kruvazörü de (Inflexible, Gaulois, Suffren) ağır hasara uğramış, mayınlar da onlara son darbeyi vurmuştur. Böylece Müttefik donanmasının Boğaz’ı terk etmesiyle tarihin bu büyük “Boğaz Muharebesi” Türklerin kesin zaferiyle sonuçlanmıştır.


Resmi ekleyen

Resmi ekleyenMüttefik Kuvvetlerin Karaya Asker Çıkarmaları18 Mart yenilgisinden sonra Müttefikler, karaya asker çıkarmak suretiyle Gelibolu Yarımadası’nı ele geçirmeye karar vermişlerdir. 25 Nisan 1915’te Müttefik kuvvetler, Seddülbahir ve Arıburnu’na donanmanın ateş desteği altında asker çıkarmaya başlamışlardır. Seddülbahir’de, Sarıtepe güneyi, İkiz Koyu, Teke Koyu, Ertuğrul Koyu, Morto Koyu’na çıkarma harekâtına başlamışlardır. İlk hedef olarak Alçıtepe ele geçirilecek, Kilitbahir platosuna ilerlenerek merkez tabyaları susturulacak, boğaz giriş bölgesi elde edilecekti.

Seddülbahir kıyılarına çıkarma yapan İngiliz kuvvetleri, bu kıyıları savunan kahraman Türk askerinin çok şiddetli mukavemeti ile karşılaşmışlardır. Bu çıkarma sırasında 26’ncı Alayın 3’üncü Taburu da her türlü takdirin üzerinde bir cesaret ve kahramanlıkla Müttefik kuvvetlere karşı mücadele etmiştir. Bu taburun komutanı Binbaşı Mahmut Sabri Bey, taburun yarı mevcudunu kaybettiği hâlde çekilmeyi düşünmemiş ve karşı taarruzla zafer azim ve kararını muhafaza etmiştir. Bu sırada Alaya bağlı beş mangadan oluşan bir takıma, başında subay kalmadığı için Ezineli Yahya Çavuş komuta etmiş ve Ertuğrul Koyu’nu 12 saat savunarak çıkarma yapan İngilizleri bertaraf etmiştir.Resmi ekleyenSeddülbahir Bölgesi


Resmi ekleyenSeddülbahir Bölgesinde Türk Askerleri
1962’de Seddülbahir köyünün iki km batısında Göztepe mevkiinde Yahya Çavuş ve arkadaşları için inşa edilen anıta yazılmış olan:

“Bir kahraman takım ve Yahya Çavuş’tular
Tam üç alayla burada gönülden vuruştular.
Düşman tümen sanırdı bu şahane erleri
Allah’ı arzu ettiler, akşama kavuştular.”


sözleri Yahya Çavuş ve nice Yahya Çavuşları anlatmaktadır.Resmi ekleyenYahya Çavuş Anıtı
25 ve 26 Nisan günlerinde, Türk askerinin direnişi karşısında çok büyük zayiat veren İngiliz kuvvetleri hedefleri olan Alçıtepe’yi ele geçirememişlerdir. Donanmanın ateş desteği ve takviyeler ile kıyıda tutunabilmişlerse de bu mevkii ele geçirmek amacıyla birkaç kez daha girişimde bulunmuşlardır. Bu amaçla tekrar harekete geçen 2 İngiliz, 1 Fransız tugayından oluşan Müttefik ordusu, 28-30 Nisan 1915 tarihleri arasında yapılan 1’inci Kirte Muharebesi’nde Türk askerinin savunması karşısında başarısızlığa uğramış ve ilk mevzilerine geri dönmek zorunda kalmıştır. 2’nci Kirte Muharebesi’nde (06-08 Mayıs 1915) de 2 tümenle taarruza başlayan Mütetfik kuvvetleri Türk birliklerinin karşı taarruzlarıyla geri püskürtülmüştür.


Resmi ekleyenÇanakkale’de Türk TopçularıArıburnu Cephesi’nde Türk birliklerinin 19 Mayıs’ta başlattığı taarruzun başarısızlıkla sonuçlanması üzerine Müttefik kuvvetlerin komutanı General Hamilton, bu durumdan yararlanarak Yassıtepe-Alçıtepe hedeflerini ele geçirmek amacı ile taarruza karar vermiştir. Taarruzunun ara hedefi olarak üçüncü defa Kirte köyüne yönelmişlerdir. 3’üncü Kirte Muharebesi (04-06 Haziran 1915) olarak adlandırılan bu muharebede, İngiliz ve Fransız kuvvetleri mevzilerimize 200 - 400 metre kadar girmişse de Türk ihtiyat birlikleri devreye girerek kısa zamanda bu girmeleri durdurmuştur. Bundan sonra Fransız Kolordusu, Kerevizdere sırtlarına yönelmiştir. 21-22 Haziran 1915 tarihleri arasında yapılan 1’inci Kerevizdere Muharebesi’nde, Türk savunması karşısında Fransız taarruzları bir sonuç vermemiştir.


Resmi ekleyenSonok Anıtı

Şehitlik; 4-6 Haziran 1915’te yapılan 3 ncü Kirte Muharebesi’nde şehit düşen askerlerimiz adına 1915 yılında inşa edilmiştir.Resmi ekleyenHavuzlar Şehitliği
Şehitlik; 21 Haziran 1915’te yapılan Kerevizdere Muharebelerinde şehit düşen askerlerimiz adına 1960’ta inşa edilmiştir.
Resmi ekleyenZığındere Şehitliği (Nuri Yamut Anıtı)
Şehitlik; 28 Haziran-5 Temmuz 1915’te yapılan Zığındere Muharebelerinde şehit düşenler adına Korgeneral Nuri Yamut tarafından 1943 yılında yaptırılmıştır.
Seddülbahir bölgesi muharebeleri içinde Türklerin en çok zayiat verdikleri muharebe, 28 Haziran-05 Temmuz 1915 tarihleri arasındaki Zığındere Muharebesi’dir. Zığındere’yi ele geçirmek isteyen İtilaf kuvvetleri bu muharebede hedeflerine ulaşamamışlardır.

Kerevizdere sırtlarını ele geçirmek için deniz ve kara topçularınca desteklenen İngiliz ve Fransız tümenleri tekrar taarruza geçmişlerdir. 2’nci Kerevizdere Muharebesi (12-13 Temmuz 1915) olarak adlandırılan bu muharebede Türk kuvvetlerinin karşı taarruzları ile İtilaf kuvvetlerinin ilerlemesi durdurulmuştur. Seddülbahir bölgesindeki harekât, diğer bölgelerde olduğu gibi Ağustos ayından itibaren mevzii muharebesine dönüşmüştür.Resmi ekleyenÇanakkale Savaşı sonunda, İtilaf devletleri denizden ve karadan Boğazı aşamayarak Aralık 1915’ten itibaren çekilmeye başlamışlardır. 8-9 Ocak 1916 gecesi, Seddülbahir’deki son birliğin de geri çekilmesiyle Çanakkale Cephesi’ndeki muharebeler Türklerin zaferiyle sona ermiştir.


“Çanakkale Geçilmez” özdeyişini tarihe, "Çanakkale Geçilmez" övüncünü Türk ulusuna armağan eden büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere Çanakkale’nin eşsiz kahramanlarını, Türk ulusunun ve ordusunun yiğit evlatlarını minnet ve şükranla anıyoruz.Kaynak
 • ilkercem bunu beğendi


#12478 Çanakkale Savaşlarının Tarih Sıralaması | Çanakkale Savaşının Askeri - Sİyasi...

Yayınlayan Hale on* 19 Kasım 2007 Pazartesi - 21:50

Çanakkale Savaşların Tarih Sıralaması


1915 Battle Of Gallipoli Timeline
Resmi ekleyen28 Haziran 1914 Saraybosna suikasti. Birinci Dünya Savaşı'nın başlangıcı.

28 Temmuz 1914 Avusturya-Macaristan, Sırbistan'a savaş ilan eder.

1 Ağustos 1914 Almanya Rusya'ya harp ilan eder. Türkiye genel seferberlik ilan etti.

2 Ağustos 1914 Türk-Alman gizli ittifak anlaşmasının yapılması.

3 Ağustos 1914 Harbin öncesinde, donanmanın güçlendirilmesi maksadıyla İngiltere’ye sipariş edilerek yapımı tamamlanmış ve son kuruşuna kadar parası ödenmiş olan Sultan Osman ve Reşadiye isimli gemilerimize İngiltere tarafından el konulmuştu.

16 Ağustos 1914 16 Ağustos'ta İstanbul'a ulaşan Goeben ve Breslau gemileri Osmanlı Donanmasına katılarak Yavuz Sultan Selim ve Midilli isimlerini aldılar.

27 Eylül 1914 Çanakkale Boğazı'ndan bütün gemi geçişlerini yasaklaması.

29 Ekim 1914 Alman subaylar yönetimindeki Osmanlı donanmasının Rus limanlarına ve Rus donanmasına ateş açması.

1 Kasım 1914 Osmanlı Devleti'nin Birinci Dünya Savaşı'na katılması. Fransa ve İngiltere Türkiye'ye savaş açtı. Rusya Türkiye'ye savaş açtı.

3 Kasım 1914 İngiliz-Fransız donanması'nın Çanakkale'nin dış tabyaları bombalaması. Bu ilk deniz taarruzu, ilerki aylarda da tekrarlanacaktır.

2 Aralık 1914 Sarıkamış harekatının başlaması.

13 Aralık 1914 Mesudiye Zırhlısı, İngiliz B-11 Denizaltısı'ndan atılan torpidoyla batırıldı.

3 Ocak 1915 Churchill, Çanakkale'yi abluka altında bulunduran Amiral Garden'den Boğazın yalnız denizden zorlanmasını mümkün görüp görmediğini sorar.

5 Ocak 1915 Amiral Garden'in cevabı gelir.

13 Ocak 1915 Çanakkale'yi geçme planı Amiral Garden tarafından hazırlanmış ve 13 Ocak'ta Savaş komitesi tarafından onaylanmıştı.

20 Ocak 1915 Atatürk'ün Kuruluş halinde bulunan 19. Tümen Komutanlığına (Tekirdağ) atanması.

2 Şubat 1915 Atatürk'ün Tekirdağ'a gelişi ve 19. Tümeni kurma çalışmalarına başlaması.

19 Şubat 1915 Müttefik Donanması'nın Boğaz'ın dış tabyalarını bombalamaya başlaması.

25 Şubat 1915 Tekirdağ'daki 19. Tümen Komutanlığı'nın Maydos (Eceabat)'a nakli ve Atatürk'ün 19. Tümen Komutanlığı üzerinde olmak üzere Maydos Bölgesi Komutanı olarak görevini sürdürmesi.

7 - 8 Mart 1915 7 Mart'ı 8 Mart'a bağlayan gece Nusrat mayın gemisi düşman gemilerinin projektörlerine aldırmadan Anadolu yakasındaki Akyarlar'a mayınlarını bıraktı.

12 Mart 1915 Hamilton Fransız ve İngiliz Kara Kuvvetleri başkumandanlığına tayin edildi.

16 Mart 1915 Amiral Carden sinirleri bozulduğu için görevden ayrıldı yerine Amiral de Robeck atandı.

18 Mart 1915 Çanakkale deniz zaferlerinin kazanıldığı gün. Fransız ve İngilizler'in Çanakkale'ye yaptıkları deniz saldırısının başarısızlığı.

23 Mart 1915 Gelibolu/Çanakkale'de 5. Ordu'nun kurulması.

24-26 Mart 1915 Alman General Liman von Sanders Çanakkale’de V. Ordu komutanı oldu. Sanders'in Gelibolu'ya gelmesi, yeni savunma planı yapması, Atatürk'ün komutanı olduğu 19. Tümeni ordu ihtiyat kuvveti olarak kendine bağlaması.

18 Nisan 1915 Mustafa Kemal, 18 Nisan 1915'te Çamyayla (Bigali) köyüne gelerek köy evini Karargah yapmıştı.

22 Nisan 1915 Müttefikler'in Gelibolu'ya çıkarma yapmaları.

25 Nisan 1915 Arıburnu Zaferi kazanıldı. İtilaf Devletleri'nin, Arıburnu'na asker çıkarmaları üzerine Mustafa Kemal'in Tümeniyle düşmanı önleyerek durdurması. İngiliz ve Fransızların Seddülbahir, Arıburnu ve Kumkale'ye asker çıkarmaları, 9 ay sürecek Çanakkale kara savaşlarının başlaması.

28 Nisan 1915 Seddülbahir'de "1. Kirte Savaşı" olarak bilinen muharebe.

1 Mayıs 1915 Fransız Joule denizaltısı mayına çarparak battı.

2 Mayıs 1915 Van'ın Rus ve Ermeniler tarafından işgali.

6 - 8 Mayıs 1915 İkinci Kirte muharebesi.

12 Mayıs 1915 Muavenet-i Milliye torpidobotunun İngiliz Goliath zırhlısını torpilleyerek batırması, Çanakkale Muharebeleri tarihinde önemli bir yer tutar.

19 Mayıs 1915 Liman Von Sanders’in 42 bin kişilik bir kuvvetle Arıburnu çıkarma noktasındaki Anzaklar’a yönelik başarısız saldırısı. Türkler 10 bin kayıp vererek geri çekildi. 19 Mayıs 1915 günü Çanakkale Savaşı’nın en kanlı günlerinden biri yaşanmıştır.

1 Haziran 1915 Atatürk'ün Albaylığa yükselmesi.

4 Haziran 1915 Seddülbahir'de 3. Kirte Savaşı.

6 Ağustos 1915 Arıburnu'nda Anzak'ların cephenin ortasından büyük taarruzu.

8 Ağustos 1915 Atatürk'ün Anafartalar Grubu Komutanlığına getirilmesi.

9 Ağustos 1915 Birinci Anafartalar Zaferi.

10 Ağustos 1915 Conkbayırı Zaferi.

15 Ağustos 1915 Kireçtepe Muharebeleri. 21-22 Ağustos İkinci Anafartalar Zaferi.

1 Eylül 1915 Atatürk'e, Anafartalar Grubu Komutanlığı'ndaki üstün başarılan sebebiyle "Muharebe Gümüş Liyakat Madalyası" verilişi.

8 Ocak 1916 Fransız-İngiliz birliklerinin Gelibolu'dan çekilmeleri.

9 Ocak 1916 Mustafa Kemal önderliğindeki Türk Ordusu tüm cephelerde savaşı kazanmış ve 9 Ocak 1916 tarihinde İttifak Devletleri Gelibolu Yarımadası'ndan tamamen çıkartılmıştır.

14 Ocak 1916 Mustafa Kemal'in Edirne'de XVI. Kolordu Komutanlığına başlaması.

17 Ocak 1916 Atatürk'e, "Anafartalar Grubu Komutanlığı"ndaki üstün başarıları sebebiyle "Muharebe Altın Liyakat Madalyası" verilişi.


Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Yakin_Donem_Turkiye_Tarihi_f14/Canakkale_Zaferi_Turk_ve_39_u_Dunyaya_Tanitan_D_t8480.html'] Çanakkale Zaferi | Türk'ü Dünyaya Tanıtan Destan - Kanlı savaşın iki cephesinden yürek burkan mektuplar. ' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Yakin_Donem_Turkiye_Tarihi_f14/Canakkale_Zaferi_Turk_ve_39_u_Dunyaya_Tanitan_D_t8480.html'] Çanakkale Zaferi | Türk'ü Dünyaya Tanıtan Destan - Kanlı savaşın iki cephesinden yürek burkan mektuplar.

http://www.kadimdostlar.com/Yakin_Donem_Turkiye_Tarihi_f14/Canakkale_Gelibolu_1915_Bir_Cephenin_Perde_Arkas_t80203.html'] Çanakkale - Gelibolu 1915 | Bir Cephenin Perde Arkası - Havan Topundan Keşif Balonuna, Periskoptan Tüfekten Mektuplara' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Yakin_Donem_Turkiye_Tarihi_f14/Canakkale_Gelibolu_1915_Bir_Cephenin_Perde_Arkas_t80203.html'] Çanakkale - Gelibolu 1915 | Bir Cephenin Perde Arkası - Havan Topundan Keşif Balonuna, Periskoptan Tüfekten Mektuplara
 • ilkercem bunu beğendi


#110627 Nokia 5800 üzerine Garmin Mobile XT kurmak Download İndir

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 21 Ekim 2009 Çarşamba - 01:09

[hide]Resmi ekleyenTelefonu ilk aldığım günden beri aradığım birseydi. Birkaç uygulama
gördüm ama bunlarda da bluetooth klavye v.s. ile yapılmıs
uygulamalardı. Kurulumu basit sayılır, sadece harita eklemeleri biraz
cavcaklı. Ama genel olarak güzel. En iyi tarafı bedava olması . Tam
olmasa da kısmen bedava diyelim?

Normal nokia map a göre artısı sizi sabit tutması ve haritayı size göre
oynatması. Nokia map ta ise olay tam tersi, harita sabit siz harita
etrafında dönüyorsunuz.

Kullandıktan sonra farkı göreceksiniz?

Çok deneme fırsatım olmadı ama genel olarak başarılı. Şimdilik bulduğum
türkiye haritası 120 MB cıvarı birsey 2008 temmuz haritası. Türkiyede
kullanıp sonuçları siz paylaşırsınız artık bizimle.. ekim ayı haritası
da var ama 500.30 sürümüile çalışmıyor sanırım 500.20 sürümünün ise çok
pil tükettiği söyleniyor.Garmin Mobile XT kurulumu..1- Garmin Mobile TX S60v3 500.30 indiriyoruz(hidden
content - check out the thread to find out whether you can access it)2- Telefonu USB kablosu ile bağlıyoruz ve Bağlantı modu olarak Depolama seçiyoruz (Hafıza kartı)

3- İndirdiğimiz exeyi çalıştırıyoruz ve Removable Drive i seçip install diyoruz.

Program hafıza kartınıza kurulacak. Benim ilk yüklememde program doğrudan kurulmuştu ama kurulmazsa Hafıza kartı içindeki GarminMobileXT.sis dosyasını çalıştırıp telefona kurulumu kendiniz yapabilirsiniz

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

4- BaseMap indiriyoruz ve kuruyoruz Removable Drive yazan kısmı deçip Install diyoruz

(Sürücülerdeki H ve F harfleri kafanızı karıştırmasın sizde ikisi de aynı olacak!! )[url="http://www.ziddu.com/download/6975693/GarminMobileXTFreeBasemap_4xxxx.rar.html"](hidden
content - check out the thread to find out whether you can access it)

[url="http://dontknow.me/at/?http://rapidshare.com/files/86463093/GarminMobileXTFreeBasemap_4xxxx.rar"]

Resmi ekleyen

5- Telefon bağlantı noktasını PC Suite olarak değiştiriyoruz ve Menü /Uygulamalar / GMobileXT çalıştırıyoruz.Açılıştaki mesaja I Agree
diyoruz, Sonraki sayfada Hangi dili istiyorsak onu seçiyoruz. Sonra
konuşma dili isteyecek, konuşma dili yüklü olmadığı için (türkçe)
sonraki diyerek geçiyoruz. Birkaç kurulum sorusu daha soracak birim
hava durumu v.s. onları da istediğiniz gibi ayarlayın. Son olarak
aşağıdaki ekran karşınıza gelecek

Garmin GPS?e bağlan
diyoruz

Resmi ekleyenResmi ekleyen

Bluetooth şu anda kapalı uyarısı verecek tamam deyip geçiyoruz..

6-Açılan sayfadan Arçlar oradan da Ayarlara tıklıyoruz

Resmi ekleyenResmi ekleyen[/hide]
 • ayazcold bunu beğendi


#108472 Güllerin Sayısı, Anlamı Ve Önemi

Yayınlayan Esesli on* 28 Eylül 2009 Pazartesi - 18:52

Güllerin Sayısı, Anlamı Ve Önemi

Resmi ekleyen

Çiçekler insanların duygularını aşkını ve sevgisini yansıtır. Dünyanın neresinde olursanız olun gülün sevgi çiçeği olduğunu herkes bilir. Bazen bir mutluluk bazen de bir acı haber için kullanılır. Güller duyguların en güzel anlatım biçimidir. Ayrılık mutluluk sevinç özlem ve beraberliklerin yansımasının tamamında kullanılır.

1 GÜL: Tanışmanın tanıdığını görmenin ve hayatınızda en çok değer verdiğiniz insana karşı yapılan en güzel hediye olarak nitelendirilir. Bir gülün gerçek anlamı ise "Size odaklanmış özel sevgi ve hayranlık" ibaresi olarak nitelendirilir.

2 GÜL: Sevmek ve sevilmek ayrı bir duygudur. Sevdiğini bilen ve sevildiğini bilenlerin genelde birbirlerine sözlerle ve kelimelerle hitap etmese bile özel günlerde gönderilecek en güzel hediyelerden bir tanesi. 2 gül almak veya iki gül hediye vermenin anlamı ise "karşılıklı derin bir aşkla birbirimizi seviyoruz".

3 GÜL: Karşınızdaki kişiye sevginizi anlatamadıysanız veya anlattınız bunu daha da güzel bir şekilde göstermek istiyorsunuz. İşte bunun için sevdiğiniz kişiye 3 gül gönderin. Üç gülün anlamı ise "Seni çok seviyorum".

6 GÜL: Erkekler her zaman kadınlara gül göndermez. Bazen kadınlarda erkeklere gül gönderebilir. Aşıksa ve aşkı biliyorsa karşısındakinin de kendisini sevdiğinden eminse onunla birlikte olmak veya onun olmak istiyorsa o zaman bir arada 6 gül göndermelidir. Türk toplumunda erkekler kadar kadınlarda duygularını erkeklere anlatamamaktadır. Erkeklerde aynı şekilde sevdikleri ve birlikte olmak istedikleri kişiye 6 gül göndermelidir. İşte altı gül göndermenin anlamı "Seninle olmak istiyorum"

9 GÜL: Sevenler ve sevilenler bazen özel günlerde kendilerinin anılmasını isterler. Doğum günü sevgililer günü yılbaşı bayramlar tanıştığınız ilk an veya tanıştığınız ilk yer sözlendiğiniz nişanlandığınız veya evlendiğiniz evlilik yıldönümü gibi vs. günlerde sevdiğiniz kişiye göndereceğiniz gül sayısı 9 olmalıdır. 9 Gül "sonsuza kadar birbirimizi seveceğiz" anlamını taşımaktadır.

11 GÜL: Dargınlar yaptıklarından pişman olanlar sevgisini kelimelere sığdıramayanlar sevgiyi ilke edinmiş olanlar duygularınızda kesilme veya bitme olduğunu düşünmüyorsanız ve sonsuza kadar seveceklerine inanların gönderebileceği 11 tane gül olmalıdır. 11 gülün anlamı "hayatımda en çok sevdiğim kişisin" Bu gülü gönderen ve alan kişi de en mutlu insandır.

12 GÜL: Sevdiğiniz kişinin sizi gerçekten mutlu ettiğine inanıyorsanız. Karşınızdaki insan size istediklerinizi veriyorsa ve yaptıklarınız ona yetmiyorsa hayatınızın gerçek anlamını taşıyorsa o zaman hiç düşünmeden bu kişinin size verdiklerinin yeterli olduğunu ve onu çok sevdiğinizin göstergesi olarak 12 gül gönderin. Bu iş arkadaşınız sevgiliniz nişanlınız ailenizden biri veya eşiniz olsun hiç fark etmez. Böyle bir sürpriz yapmak dünyanın her şeyinden değerlidir. 12 Gül göndermek "Tatmin edici bir beraberlik ve karşılıklı sevgi..." anlamını taşımaktadır.

13 GÜL: Bazen birisini o kadar çok seversiniz ki bu sevginizi bir türlü o kişiye anlatamazsınız. Bağırmasından sizi kırmasından korkarsınız. Ama o kişiye sevginizi ve aşkınızı duyurmak istiyorsunuz. Bu sevgi ve aşkın hiç bir zaman duyulmasını istemiyorsunuz. Kendinizi de bir süre göstermek istemiyorsunuz. İşte böyle bir yapıdaysanız 13 gül gönderirseniz karşınızdakine duygularınızı anlatmış olursunuz. 13 gül alan kişi ise "birisinin kendisine gizli hayranlık duyduğu ve ona aşık olduğunu" anlar. Kısacası 13 gül gizli aşık anlamına da gelebilir.

16 GÜL: Evlilik hazırlıkları içerisine girenlerin en çok benimsediği gül tarzıdır. 16 gül sevginin sevinmenin ve mutlu olmanın göstergesidir. Karşınızdaki kişiye ve ailesini onurlandırma şerefini yaşadığınızın göstergesidir. 16 Gül "Seni çok seviyorum. Bu sevgiyi göstermem için ailenin de bana müsaade etmesi bana mutluluk ve onur verdi. Bu çiçekleri veriyorum ama ebediyete kadar seninle beraber olmak için evleneceğim" anlamına gelmektedir.

24 GÜL: Uzaklardasınız veya ulaşamayacak kadar yoğunsunuz. O sizin yanınızda olmasa bile siz her dakika onunla birliktesiniz. Telefon açıyor konuşuyor ama bir türlü onun sevgisinden kendinizi alamıyorsunuz. Hayallerinizde bulunduğunuz yerde hep onu görüyorsunuz. Lakin ona sürpriz yapmak kadar güzel bir şey yoktur. Veya size 24 tane bir arada gül geldi. Şaşkın olmadan önce 24 gülün anlamına bira bakın "Beraber olduğumuz anların her dakikasını sevgiyle hatırlıyorum ve unutamıyorum. Hatırladıkça da coşuyorum" anlamına gelir. Böyle bir çiçeği gönderen kişi sizinle beraber olan bir kişidir.

33 GÜL: Yaşantınızda hep onunla berabersiniz. Onu sizin için bir hayat kaynağı olarak düşünüyorsunuz. O olmazsa yaşamanın ve yaşamın bir anlamı olmayacağını iddia ediyorsunuz. Aşkından başınızın döndüğünü ve derinlere daldığınızı biliyorsunuz. Bazen bu aşkın sizi boğacağını bile düşünüyorsunuz. Karşınızdaki kişinin de bu hislerinizi duymasını istiyorsunuz o zaman 33 gülü bir arada gönderin. "Seni derin aşk ile seviyorum. Hayatımın her noktasındasın bunu bilmelisin. Sen benim için bir hayat kaynağısın" demek için 33 tane gül gönderin

36 GÜL: Hayatınızın en romantik anlarını ve duygusal günlerinizi yaşadığınız bir kişiyle berabersiniz. Ona aşıksınız. Belki yaşayamadığınız en romantik anlarınızı bu kişiyle yaşadınız. Bazen duygulandınız bazen göz yaşlarınızı tutamadınız bazen de rüzgarın gecenin veya gündüzün denizin veya yağmurun güzelliğini onunla fark ettiniz. İşte size böyle anları yaşatan veya yaşanmasına olanak sağlayan bir kişiyi hatırladınız. 36 gül göndermeniz sizin bu anları tekrar hatırlayıp yaşadığınızı göstermektir. 36 gülü alan kişi "Beraber olduğu kişiye en romantik anları yaşatmak ve aşk rüzgarına kapılmasına neden olduğunu bu duygularla günlerini yaşadığı" anlamını getirmektir.

44 GÜL: Bir kişiye karşı bir topluma karşı veya çalıştığınız bir işyerinde amirinize karşı karakteriniz veya kişiliğiniz hakkında nasıl görünüyorsanız göründüğünüz gibi olduğunuzu göstermek istiyorsunuz. Lakin bunu anlatamıyorsunuz sevgilinize sözlünüze veya evleneceğiniz kişiye... Evinizde veya iş yerinizde güven kırıcı hareketlerde bulundunuz. Kimsenin size artık inanmayacağını düşünüyorsunuz. İşte böyle durumlarda verdiğiniz sözler etkin olmayabilir. Kişilerin öz güvenini kazanmak istiyorsanız eğer 44 gül göndermenizi tavsiye ederiz. 44 gül göndermek "hiç değişmeyeceğim için söz veriyorum" anlamına gelmektedir.

50 GÜL: Birisini çok seviyorsunuz ona karşı konulamayacak kadar büyük aşk duyguları besliyorsunuz. Her şeyin bittiği an diyebildiğiniz durumlarda veya hayatınızda ondan başka kimseyi görmediğinizi biliyorsanız o zaman bu kişiye 50 gül verin veya gönderin. Hayatınızda size birisi 50 gül verir veya çiçekçi vasıtasıyla getirirse bilin ki "Size karşı konulamayacak derecede aşık olduğunu" söylemeye çalışmaktadır.

56 GÜL: Kendinizi rüyada gibi hissediyorsunuz. Artık aşkınızın doruğunda olduğunuzu biliyorsunuz. Neye baksanız onu görüyorsunuz. Ne yapsanız onunla yaşıyorsunuz. Artık sonunda bir araya geleceğinizi düşünüyorsunuz. Onun veya kendinizin hatalarını bile göremez durumda olduğunuzu ve aşkına karşı koyamadığınızı düşüyorsunuz. Bunu kelimelere dökseniz de yetmeyeceğini onun gerçekten bunu hissetmesini istiyorsunuz. O zaman 56 gül göndermelisiniz. 56 Sizin hayatınızdaki tek aşkınız olduğunu anlatmaktır.

66 GÜL: Birlikte olduğunuz kişiyle sorunlara bakışınız aynı çözüm fikirleriniz aynı gözlerine baktığında sevgiyi.. Dudaklarına baktığında özlemi... Yanağına ve tenine dokunduğunuzda aşkı... Seninle zıt olduğu durumlarında bile ona aşk dolu bakıyorsan... Her türlü hareketi sana aşkı hatırlatıyorsa o zaman 66 gül gönder. Sen eğer 66 gül alıyorsan "Başarılı bir aşk yaşattığını ve başarılı bir aşk yaşadığınızı" anlatmaktadır. 66 gül gönderende aynı duyguları yaşamakta olduğu anlamına gelmektedir.

99 GÜL: Tanıştınız sevdiniz ve sevildiniz. Hatalar yaptınız fakat karşınızdaki aynı hatayı bir daha yapmamak üzeri sizi anlayışla karşıladı... Sizi ve çevrenizdekileri sizin kadar çok seviyor... Çevrenizdekilerin size ve sevdiğinize karşı büyük hatalarını dahi görmezlikten gelerek hep yanınızda oldu ve aşkını hep büyüttü ulaşılamaz yaptığı için büyük mutluluk yaşatıyor. İşte bu mutluluğun kelimelere bile sığmaz hale geldiğini gördüğünüzde 99 gül en güzel anlatım şeklidir. 99 gül alan veya gönderen kişi "aşklarının ölüme kadar veya sonsuzluğa kadar süreceğini gösterir. Her şeyden çok seviyorum" anlamına gelir.

100 GÜL: Bazen öyle sevgiler var ki dillerden düşmez... Bazen öyle sevgiler var ki yıllar bile eskitemez... Bazen öyle sevgiler ve aşklar var ki şarap gibidir ömürle birlikte tadı ve özlemi artar... Bazen öyle sevgi ve aşk vardır ki yıllara meydan okur ve iki insanın hayatını ölümsüzleştirir... İşte böyle bir sevgi kelimelerle değil çiçeklerle anlatılır. Bu kadar büyük sevgiyi yaşıyor veya yaşatıyorsanız o zaman 100 çiçeği hak ediyordur. 100 çiçek almışsanız eğer "Geçmişten bu güne kadar büyükbir aşk yaşattın. Bu günden ölüme kadarda bu aşkı tattıracağına inanıyorum. Yıllara rağmen seni ilk tanıdığım günden şimdi daha çok seviyorum. Bu sevgim her şeyden üstün ve sevmeye de devam edeceğim" anlamına gelmektedir.

150 GÜL: Çevrenizdeki yüzlerce insanın size hayranlık duyduğunu görüyorsunuz. Siz ise tek bir kişiye hayransınız. Ve onu her şeyden çok seviyorsunuz. Onun aşkı sizi adeta kör etti. Siz bunu söylüyorsunuz ama o bunu anlayamıyor veya anlamak istemiyor... Veya onun sizin için bir tane olduğunu kendisine söyleyemiyorsunuz.. İşte bu duygunuzu anlatmanın en güzel yolu ve yöntemi 150 gül göndermektir. 150 gülün anlamı ise "hayatımda sadece sen varsın. Senden başka kimse beni ilgilendirmiyor" 150 gülü alan kişi de çok şanslı olduğunu bilmeli...

200 GÜL: Aşkların sonsuz olduğu sevginin tamam dediği ve hayatınızın bulunmaz insanı diyorsanız o zaman bu kişiyle sonsuza kadar beraber olmak istiyorum diyebilirsiniz. Evlenme teklifi yapacağınız kişiye tam 200 gül gönderin. 200 çiçeğin anlamı "BENİMLE EVLENİR MİSİN!". Artık evlenme teklifi yaptığınız kişi şok yaşamış olacaktır.

252 GÜL: Herkese aşık olabilirsiniz Öyle aşklar vardır ki insanlar kendilerini yeniden doğmuş gibi hissederler. Hayata yeniden başlamak ve hayatı yeniden yaşamak isterler. Artık ondan başka kimseye aşık olamayacağınıza inanırsınız. Bunu söylersiniz o bile inanmaz. Lakin 252 çiçek gönderdiğinizde ise o zaman anlayacaktır aşkınızın sonsuz denecek kadar büyük olduğuna. 252 çiçeği evli olanlar eşlerine sevgililer yeni aşık olanlar birbirlerine verebilirler.

300 GÜL: Aşka ve Sevginin doruğuna çıkmanın sonu her zaman evlilik değildir. O kadar büyük aşklar vardır ki evliliğin bu aşkı söndüreceğine inanılır. Aşkın ve sevginin doruğunda olan insanlar bazen evlenmekten kaçınırlar. Karşısındaki insana o kadar büyük tutkuyla bağlanırlar ki bazen kendilerini bu aşk denizindeki tekne zannederler. Teknenin aşk denizinde özgürce savrulduğunda denizle birlikte her limana uğrarlar. Her gittiği limanda sevgilisiyle yaşadığı yeni günlerin onlara her zaman mutluluk getireceğine inanırlar. Evliliği ise bu teknenin dibindeki delik gibi görürler. Sonsuz ve özgürce aşk yaşamanın her türlü güzelliklerin içerisinde onun aşkının daha büyük olduğuna inanlar için 300 gülün anlamı büyüktür. 300 Gül "Sınırsız ve özgür aşk... Bu aşkı yaşatan ve karşısındaki kişinin kendi damarlarındaki kan her güzellikte sen varsın sensiz hiç bir şey yok" demektir.

365 GÜL: Tanışmanın ve tanıştıktan sonra sevginin coşkuyla büyüdüğüne inananlar için muhteşem bir anlatım şeklidir. 365 gül vermenin veya göndermenin anlamı ise "Gülü bir kere seni her gün seveceğim. Gül solar ama solan gülle sevgimiz baki kalır. Sevgim bir buket aşkım ise bir yaprak. Sen doğdun senle ben de doğdum. Sen gülünce ben coşuyorum Sen ağlayınca ben kahroluyorum... Hayatımın sevinci üzüntüsü kahkahası hüznü her şeyi sensin". Bu çiçekler evlilik yıldönümlerinde doğum günlerinde ve tanışma günlerinin yılını doldurmasında hediye edilir.

666 GÜL: Sevgilerin fazlalığı bazen insana hüzün verir. Bazen bu sevgiyi kendimizin hak etmediğini düşünürüz. Karşımızdaki kişinin verdiği sevgi karşısında kendi yaptıklarımızdan pişmanlık duyarız. O ise bu yaptıklarımız karşısında bile sevgisini her geçen gün arttırarak sevdiğini düşünürüz. İşte o an her şeyden vazgeçer ve onun her davranışı her konuşması her bakışı gözlerimizin önüne gelir. Onun sevgisiyle kendimizi yaşattığımızı düşünürüz. Bu sevgiyi kelimelere sığdıramadığınız ve ona anlatamadığınız an 666 gül gönderin.

777 GÜL: Hayat her zaman sürprizlerle doludur. Sevginin ne olduğunu bu zamana kadar bilmeyen ve yaşamayan birisi olarak kendinizi düşünüyorsunuz. Size aşkı ve sevginin ne olduğunu öğreten ve hayatınızın akışını değiştirdiğine inandığınız 777 gün boyunca gerçek anlamda zevk veren birisiyle beraber olduğunuza inandığınızda. Aşk ve sevgi dendiğinde size tek anlamıyla onu hatırlattığına gülmek ve mutluluk dendiğinde sadece onu gördüğünüzde onun hayatınızdan çıkarsa ölüden farkı olmayacağınıza inanıyorsanız eğer 777 gül gönderin. 777 gülün anlamı kelimelerle anlatılamayacak bakışlarla hissedilmeyecek ve hiç bir kişinin yerini dolduramayacak kadar çok sevdiğinizi ve yaşadığınızı anlatır.

888 GÜL: Hayatın doğma okuma çalışma ve hizmet olduğuna inanmış lakin yaşamakta aşk ve sevgiyle başladığına inananlar sevdiklerine 888 gül gönderirler. Aşk ve sevgi 8 rakamında olduğu gibi birbirinden ayrılmaz. Aşkın olmadığı yerde sevginin olamayacağına ve bu aşkı yaşatanların ise sonsuza kadar sevgiyle beraber olacağına sevgilisinin hayatta olduğu sürece yaşayacağına olmadığında ise kendinin de öleceğine inanmaktır. 888 gülün anlamı ise "aşk ve sevgide sonsuza kadar beraber olacağına ölümün bile kendisini sevgilisinden koparamayacağına dair söz vermek" demektir.

999 GÜL: Zenginlik ve fakirlik hüzün ve sevinç gözyaşı ve gülmek aşk ve zehir yaşam ve ölüm varlık ve yokluk sağlıkta ve hastalıkta iyi günde ve kötü günde genç ve yaşlı hangi durumda olursak olalım biz her durumda beraberiz. Beraber olmaya da devam edeceğiz. En acı gün bile bizim mutluluğumuz en sevinçli gün ise mutluluğumuzun kanıtıdır. Her ne şekilde olursa olsun sana aşık olmanın seninle birlikte olmanın mutluluğunu yaşayacağım. Ben seni her şeyden çok seviyorum. Hayat sensin ve yaşamım seninle birlikte varolacaktır.

1001 GÜL: Bu sevgiyi yaşayanlar çok şanslı. Öyle bir aşk ve sevgi ki 1001 gülü hak eden bir sevgidir. Zaten bu sevgi ne kelimelerle ne de pahalı hediyelerle anlatılabilir. Sadece ve sadece 1001 gülle anlatılır. Bu sevgi insanlara 1001 gece masallarındaymış gibi hissettirir. Kadın prenses erkek ise prens gibi hisseder... Kadın kendini Şirin erkek kedini Ferhat gibi hisseder... Öyle bir aşk yaşarlar ki masal veya hikaye olacak geleceğe ışık tutacak kadar büyük. İşte bu aşkı yaşayanlar birbirlerine 1001 gül gönderirler. 1001 gülün anlamı "Bu dünyada beraber olsak ta olmasak ta ben seni her zaman seveceğim. Hayatımdan çıksan da beni öbür dünyada da beklediğini biliyorum. Bedenin yok olsa da ben seni ruhunla beraber seveceğim" anlamına gelmektedir.

2001 GÜL: Muhteşem birisin sana tutkuyla bağlıyım. Sadece seninle bir gece bana yeter. Ama bu geceden sonra biliyorum ki sen benden ayrılacaksın ben de senden. Hayatımın ışık kaynağı sensin. Sen mutluluğun sevginin aşkın hayat kaynağımsın.

AÇMAMIŞ TOMURCUK KIRMIZI GÜL: Güller renkleri kadar açıp açmaması bile duygulara hitap etmektedir. Nerede açmayan gül almak gerekir yeni başlayan arkadaşlıklarda açmayan kırmızı gül alınmalıdır. Yeni açılmak üzere olan güldür. Bu gülün anlamı ise "Aşkım ve sevgim bu çiçek kadar tazedir. İlk kez birisine karşı bu kadar ilgi duyuyorum. Aşkım ve sevgim büyüktür. Duygularımı esir bırakmak benimle arkadaş olur musun" anlamına gelmektedir. Doğum günlerinde veya evlilik yıldönümlerinde verilen açmamış kırmızı gül ise "aşkı saadet hayatımda hiç mutlu olmadım seni tanıyıp gördükten sonra bu mutluluğu sana borçluyum. Hep benimle ol" anlamını taşımaktadır.
 • Esesli bunu beğendi


#105763 iGO My Way Nav N Go R3 Maps 2009 İndir Download

Yayınlayan Gece.Mavisi on* 24 Ağustos 2009 Pazartesi - 19:12

iGO My Way Nav N Go R3 + Maps 2009
PDAs / Smartphones with QVGA or VGA touch screen and built-in or connected GPS receiver - Microsoft® Windows Mobile™ operating system - 300 MHz processor (400 MHz recommended) - 64 MB memory (128 MB recommended) - Touch screen display

Resmi ekleyen

iGO My Way 8.3.2 Nav N Go R3
: 240x240, 320x320,
VGA(640x480)
QVGA (320x240), 240x400, 400x240
Middle East Maps:
Bahrain
Egypt
Israel
Kuwait
Oman
Qatar
Saudi Arabia
United Arab Emirates


[hide] Download
Voices Kod:
Download
Langauge Kod:
Download
Kod:

Alternativ

South / Central American Maps:
Argentina 1.2009
Brazil 1.2009
Mexico 1.2009

South & Central Americas Maps PDA
Kod:
Download


[/hide]
 • alıredson bunu beğendi


#96863 Azerbaydjan Karabag! | Ne Kadar Ki Türküz Diyoruz Karabağ Azerbayca'n...

Yayınlayan gulnar on* 21 Nisan 2009 Salı - 20:41

Merhaba, bende AZERIyim. Bende Tukleri cok seviyorum. Evet dogru soyluyorsun, Turkler ve Azeriler el-ele vererek bu tur olaylara izin vermeyeceyiz. Biz iki devlet bir MILLETIZ. Lutfen okudusan cevap yaz.
 • cinderellaman bunu beğendi