İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Yardım Konusu: Forumda Kaynak Gösterme ve Alıntı yapma


Eğer dışarıdaki bir kaynağa forumlardan link veriyorsanız, öncelikle tartışmaya katılarak kendi düşünceleriniz açıklamak zorundasınız. Direk olarak açıklama yapmadan veya bir kaç cümle yazarak başka bir siteye link verirseniz önce uyarılır sonra yasaklanırsınız. Eğer düşüncelerinizi açıkladıktan sonra hala kaynağa link vermek istiyorsanız tam olarak kaynağın bulunduğu sayfaya veya belgeye link vermek zorundasınız..Başka sitelere ait yazı ve resimlerde izin alma mecburiyetini unutmayın..Başka site isimleri içeren resim eklemek yasaktır..

Diğer sitelerden Alıntı yapmak: Başka sitelerden devamlı alıntı yaparak forumu rahatsız ederseniz uyarılırsınız ve buna devam ederseniz hesabınız askıya alınır (Gazete alıntıları dışında). Alıntılara kendi düşüncelerinizi eklemek zorundasınız ve alıntıları alıntı olarak belirtmek zorudasınız... Bütün alıntıların kaynağı belirtilmek zorundadır. Kaynak belirtirken linkle değil isimle kaynak belirtmek zorundasınız...