İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Yardım Konusu: Forumda Konu Açma - Konu Başlığı Belirleme


Lütfen başlıklarınızı ve iletilerinizi uygun forumlarda (dizinlerde) postalayınız. Eğer bir ileti uygun olmayan bir forumda postalanırsa moderatör bu iletiyi silme veya taşıma hakkına sahiptir. Kadim Dostları uyarmadı demeyin..

Eğer başlık yanlış bir forumda postalanmışsa, yada başlık forum kurallarını ihlal ediyorsa lütfen forum yönetimini uyarınız. Bunun için forumlarda ve başlıklarda Şikayet butonları bulunmaktadır. Lütfen bu nedenle postalayan kişiye özel mesaj göndermeyiniz. Kendini moderatör olmadığı halde moderatör olarak tanıtan kişiler anında uyarılır ve tekrarlandığı anda yasaklanırlar.

Eğer başlığınızı göremiyorsanız, aynı konuda bir başlık veya ileti postalamadan önce lütfen bir moderatöre ÖM (Özel Mesaj) gönderiniz ve sorunuz. Kadim Dostları size o başlığın nereye gittiğini söylemekten mutluluk duyacağız.

Anket açıyorsanız: Anketinizin konu ile ilgili bütün olayları kapsamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Anketinize geniş bir açıklama yazmak zorundasınız. Anketinizi tam olarak açıklayınız ve neden böyle bir anket açtığınızı belirtiniz. İlk ileti sizin olmalı ve kendi fikrinizi açık açık belirtmelisiniz (Doğru veya Yanlış)

Konu Başlığının Seçilmesi: Seçtiğiniz konu başlığının açtığınızı konuyu en iyi şekilde açıklaması gerektiğini unutmayın. Uzun başlıklar seçmekten çekinmeyin.

Konu Başlığının Düzeni: Konu başlıklarında TÜRKÇE'ye özen göstermeyi unutmayın. Gerekli olmadıkça Türkçe dışı karakterler kullanmayın. Konu başlıklarında her kelimenin ilk harfinin büyük diğer harflerin küçük olmasına özen gösterin.

Doğru Konu Başlığı: Foruma Düzgün Konular Açmaya Özen Gösterelim
Hatalı Konu Başlığı 1: Foruma Duzgun Konular Acmaya Ozen Gosterelim
Hatalı Konu Başlığı 2: foruma düzgun konular açmaya özen gösterelim

Konu Açıklamasının Seçilmesi: Konu açarken girilmesi zorunlu olmasa da, konu açıklamaları kullanıcıların konu içeriği hakkında fikir sahibi olmaları için önemlidir. Konu Açıklaması bölümüne, açtığınız konuyu anlatan bir cümle yazabilir veye konu metninin ilk cümlesinin tamamını veya bir bölümünü yazabilirsiniz.