İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Yardım Konusu: Uyarı Cezası - Mod Kontrolü - Dinlendirilme - Süresiz Uzaklaştırma


Uyarı Cezası Nedir ?

Forumda yaptığınız kurallara aykırı hareketlerden sonra, forum yöneticileri size uyarı cezası vererek sizi uyarırlar. Uyarı cezası aldığınızda size yazılan uyarı notunu dikkatle okuyup hatanızı anlamaya çalışınız.

Forum yöneticileri uygun gördükleri zamanda ve takdirde, eski uyarı cezalarınızı silip, ceza puanınızı güncelleyebilir.

Uyarı ceza puanı yaptığınız kural ihlaline göre 1 ile 10 arasında değişmektedir. Toplam 10 ceza puanı almanız forumdan süresiz uzaklaştırılmanız anlamına gelir.

Yaptığınız kural ihlaline göre, yöneticiler uyarı ceza puanının yanı sınra, konu ve mesajlarınızı bir süre MOD KONTROLÜ altına alabilirler.

Mod Kontrolü Nedir?


Yönetim kurallara uymadığınız zaman sizin iletilerinizi mod kontrolüne alır yani yazılarınızı görünmez yapar. Bu görünmezlik bir yöneticinin yazılarınızı kontrolden geçirmesine kadar sürer. Yöneticinin kontrol sonucuna göre yazınız görünür yapılır. Eğer yönetici yazınızı uygun bulmazsa silinir. Baştan söylemesi..

Mod kontrolünde akılda tutulması gereken noktalar:

1. İletileriniz yönetimin kontrolünden geçmek için beklemeye alınır ve görünmez modda olurlar
2. Mod kontrolündeki kişilerin iletilerinin onay bekleme süresi yönetimin zamanınına bağlıdır ve 12 saat ile 24 saat arasında değişmektedir. Onay yönetimin çoğunluk sayısı ile verilecektir
3. Mod kontrolüne alınmak istemiyorsanız kuralları iyice okumanızı öneriyoruz. Mod kontrolüne alındıktan sonra: Benim iletilierimi neden onaylamıyorsunuz sorusunu soramazsınız çünkü yayınlayıp yayınlamama tamamen Kadim Dostları'nın insiyatifine kalmıştır... Eğer bu duruma düşmek istemiyorsanız mod kontrolüne girmemeye çalışın ve forum kurallarına uyunuz...
4. Uyarıldığınız zaman o uyarıda belirtilen noktalara uymadığınız anlaşıldığı anda mod kontrolüne girersiniz.Kontrol altında tutulursunuz..
5. Küfür ve kötü söz hiç bir uyarı almadan mod kontrolüne girmenize yol açar.
6. Mod kontrolüne girdikten sonra mod kontrolünden çıkmak tamamen Kadim Dostlarının insiyatifine kalmıştır.
7. Mod kontolüne girdikten sonra hiç ileti postalamıyorsanız yönetim size yapılan uyarının işe yarayıp yaramadığını bilmediği için kontrolün kalkması gibi bir durum olamaz.Başa gelen çekilir..
8. Mod kontrolüne girdiyseniz yazılarınıza hiç bir şey olmamış gibi devam ettirirseniz ve uyarıyı dikkate aldığınızı gösterirseniz mod kontrolü en kısa zamanda kalkacaktır.Saygıyı elden bırakmamak gerek..
9. Mod kotnrolüne girdiğinizde yönetimle tartışmak size hiç bir şekilde fayda getirmeyecektir. Eğer yönetimle tartışmaya devam ederseniz hesabınız dinlendirilir.
10. Mod kontrolüne alınanlar eğer başka bir hesap açarak sahtekarlık yaparlarsa bu bağlandıkları IP bağlarının yasaklanmasına yol açacaktır ki bu bir daha bu foruma bağlanamama gibi bir durum ortaya çıkarabilir... Gözümüz üzerinizde olacaktır..

Dinlendirilme Nedir?

Dinlendirilme forumda ileti postalamanızın durdurulması demektir... Bu dinlendirilmenin bilinen bir süresi yoktur ve tamamen Kadim Dostları'nın insiyatifindedir.

Dinlendirilen kullanıcı, forum yönetimini tekrar hata yapmayacağı konusunda ikna ederse, dinlendirilme durumu kaldırılır ve forumda tekrar üye konumua geçer.

Dinlendirilen kullanıcı, kendisine yapılan uyarılardan ders çıkarmaz ve kural ihlali yapmaya devam ederse, dinlendirilme durumu süresiz uzaklaştırılmaya döndürülür.

Süresiz Uzaklaştırma Nedir ?

Eğer devamlı kural ihlali yapıyorsanız forumdan süresiz uzaklaştırılırsınız ama yazılarınız olduğu gibi kalır (problem yaratanlar dışında). İletilerinizin kalmasının nedeni; o yazıların altında başka insanların katkıları olduğundan silinme yapılamaz (Diğer kullanıcılar sizin başlığınız altında yazı ve düşünce postalamış olabilirler).

Kadim Dostları olarak bizler kurallarımızı ihlal eden veya uygulamayan kişileri yasaklama hakkınız saklı tutuyoruz. Bunu yapmadan önce adil olacağımızı önyargılı olmayacağımızı garanti ediyoruz.... Önce uyarı daha sonra yaptırım geleceğinden emin olabilirsiniz. Eğer kişi 9 uyarı almış ve tekrar uyarılması gerekiyorsa, yönetim haber veya uyarı vermeden istenmeyen iletileri silebilir veya taşıyabilir (10 uyarı aldığınızda hesabınız askıya alınır)