İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Gündem Türban Mı ?

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

KüR_ŞaD48_TY

KüR_ŞaD48_TY

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 25 İleti

Gündem türbanmıdır yoksa türban bilerek gündem maddesimi yapılmaktadır.Seçimlerden sonra bir sivil anayasadır gidiyor.Hala ortaya da çıkmış değil.Kapalı kapılar arkasında anayasa hazırlanıyor.Elbette hazırlanırken bu şekilde olması doğaldır ancak.O kapalı kapılar ardından çıka çıka açığa yine türban konusu çıkıyor.Diğerlerinden eser yok.Varsa yoksa Akp'nin balı kaymağı olan türban.Çünkü Akp buradan prim yapıyor.Türban konusu olmadan ise Akp neredeyse bir hiç olacak.Kamuoyuna bu maddeyi bilerek sızdırıyorlar ve gündemin bu olmasını sağlıyorlar.CHP zihniyetlilerde hemen atılıyor.''Olmaz kardeşim Üniversitelere türbanla giremezler'' vs vs.Sanki tek derdimiz buymuş gibi yine aynı şeye takılıp kalıyoruz.

Ben türban konusundan daha çok merak ediyorum.Türklüğün tanımı bu sözde sivil anayasada nasıl yapılacak.Türkiye Cumhuriyetine Vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkese TÜRK denir mi denecek.Yoksa bazı garip zihniyetlilerin istekleri doğrultusunda Türkiye Halkı gibi saçma bir kelimeylemi tanım yapılacak.Ve akp gelene kadar bu kimlik tartışmaları yoktu.Ama şimdi doğudan aldıkları oylara bedel arar halde bu tip saçma sapan terimler içine girdiler.Önce bir alt kimlik üst kimlik olayı.Ve şimdi de buna uygun olarak Türk tanımını değiştirme çabaları.Ben merak ediyorum TÜRK kime batıyor.Neden Türkiyelilik icat ediliyor.Şimdi Almanyadan buraya turistler gelse deriz ki Almanlar geldi.Almanyalılar geldi demek biraz garip,italyalı yerine italyan deriz,ingiltereli yerine ingiliz deriz.Türkiyeli yerine de TÜRK demek lazımdır,doğal olan budur garip olan bunu değiştirmeye çalışmaktır.Bunu değiştirmeye kalkarsanız Ulus Devleti yıkmakta gözünüz var demektir.Ben öyle anlarım.Yarın bir gün sizi Türkiyelilikte kesmez bu sefer uydurursunuz bir Anadolu Cumhuriyeti.Abartıyorum demeyin bu telafuzu bile burada yapan turkforum üyeleri oldu.''Ha şimdi diyeceksiniz e kardeşim böyle şeyler yok.Olsa da zaten halkın oyuna sunulacak.'' Ama ben de diyorum ki siz bu anayasayı halka götürdüğünüzde propaganda aracınız bu olmayacak.Satılık basın yayın yoluyla yine türban maddesiyle halka gideceksiniz.Millette müslümanım diyerek bu anayasaya oy verecek.Ben kendi adıma diyebilirim ki bu anayasanın içinde sizle hemfikirim olduğum türban konusu olsa bile kimlik tanımı yüzünden HAYIR diyeceğim.Ama benim demem sizin türbanla milleti uyutup anayasa da kimliğimizi dağıtmanıza biraz zor engel olur. Ve 301. Madde... AB'li yandaşlarınızın ağızlarının suyu akıyor.Aman bu maddeyi kaldırsınlarda bizimkilerde rahatça sövebilsin diye.

Bu konularda sizlere güvenmiyorum akpliler.Gelecek günlerde bakalım ortaya çıkacak anayasa taslağında nelerle karşılaşacağımızı göreceğiz.

Ben üst kimlik bir TÜRK olarak siz Türkiyelilerin TÜRK tanımını değiştirmeye çalışmasını şiddetle kınayacağım.Ve eğer 301. madde kalkarsa sanmayın ortalık durulacak.

M.Karaman

M.Karaman

Akıntıya Karşı Yüzen Adam

• Özel Dost
  • 593 İleti
Ben Türk'üm ve Türkiyeliyim.
Ama Rum olsaydım böyle demezdim; "Rum'um ve Türkiyeliyim" derdim.

Saygılar... :M.Karaman:

KüR_ŞaD48_TY

KüR_ŞaD48_TY

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 25 İleti
o zaman kürtlerden ne mutlu türküm demesi beklenemez.adam hem kürt olacak hem de ne mutlu türküm diyene diyecek.olmaz böyle şey.

highlander

highlander

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 56 İleti
birgün arkadaşın evinde hararetle bu konuları tartışıyoruz arkadaşı biz ankaralı olarak biliriz o da kendini öyle bilir. Neyse tartışmanın en koyu anında bu kendinden geçmiş bi halde kürt kimliği olamaz birtek türk kimliği vardır. Ben türküm demeyen ve türk olamayan defolsun gitsin dedi. Bu konuşmaları arkadaşın annesi dinliyordu ve oğluna seslenerek babasının babasının babasının(yani kısaca dedesinin babası) vanlı olduğunu söyledi yüzü kıpkırmızı olmuştu arkadaşın bende teselli olsun diye insan hissettiği ırktandır dedim kendisine bu olayı neden anlattım insanları asla bilemeyecekleri ve asla değiştiremiyecekleri bir konuda hor görmek ve kendini üstün görmek çok yanlış bir hareket peygamber efendimiz en büyük günahın kavimmiyetçilik olduğunu söyler ve hatta devam eder en sevmediği insanlarında bunu yapanlar olduğunu belirtir. Türban hakkında başka bir yerde yazı yazdım burda o konuya girmiyorum. Allah sağlıcakla huzur içinde ve insanca yaşamak nasip etsin hepimize.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı