İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Detaylı Rüya Tabirleri, Yorumları, Rüyaların Anlamları | T Harfi

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male


TAAHHÜD: Bir kimsenin rüyasında herhangi bir açık artırmaya katılmak suretiyle taahhüd altına girdiğini görmesi; o kişinin bazı kötü düşünceli kişiler tarafından yaşayış tarzının kıskanıldığına yorumlanır.

TABAK: Bir kimsenin rüyasında boş bir tabak görmesi; o kimsenin sevinçli ve neşeli günlere kavuşacağına, kişinin rüyasında dolu bir tabak görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında içinde helva bulunan bir tabak görmesi; o kimsenin gayet zengin bir eşle evleneceğine, kişinin rüyasında tabak kırdığını görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinin artacağına ve işlerinde birtakım aksiliklerle karşı karşıya kalacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında içinde süt dolu bir tabak görmesi; o kişinin bir taraftan kendisine bir hediyenin geleceğine veya iş hayatında herkesin gıpta edeceği bir başarı göstereceğine yorumlanır.

TABAKHANE: Rüyada tabakhane görülmesi terbiyeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir tabakhanede kendisini derileri incelerken görmesi; o kimsenin bir işe alınması gereken memur veya işçileri veya bir okulda bulunan öğrencileri imtihana çekeceğine işaret şeklinde tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir tabakhanede derilerin tabağ edildiklerini görmesi; o kimsenin çocuklarını yetiştirmek için onlara özel öğretmenler tutacağına delalet eder.

TABANCA: Tabanca görmeniz sizin kötü bir söz işiteceğinize veya hüzün ve kedere maruz kalacağınıza, rüyanızda elinizde bir tabancanın bulunduğunu, fakat bununla ateş etmediğinizi görmeniz; sizin kötü sözler sarf ederek herkesi kırma imkânınız olduğu halde bunu yapmaktan çekindiğinize yorumlanır. Rüyanızda elinizdeki tabanca ile bir başkasına ateş ettiğinizi gör­meniz; sizin ateş ettiğinizi gördüğünüz kimseye bir iftirada bulunacağınıza, rüyanızda elinizdeki bir boş tabanca ile birisine nişan aldığınızı görmeniz; sizin iftira atarak herkesi korkuttuğunuza, rüyanızda tabancanızın bozulduğunu veya kırıldığını görmeniz; sizin iftira atarak halkı korkutmak istediğinize, fakat bunda muvaffak olamadığınıza delalet eder.

TABELA: Bir kimsenin rüyasında ticarethanelere asılan bir tabelâ görmesi; o kimsenin bütün ruhunu saracak bir iç sıkıntısı sebebiyle bütün işlerini ihmâl edeceğine, kişinin rüyasında dükkânı için bir tabelâ yazdırdığını görmesi; o kimsenin ticarî işlerinde buhranlı ve sıkıntılı günlere gireceğine işaret eder.

TABUR: Rüyanızda bir askerî taburda bulunduğunuzu görmeniz; canlı ve çok hareketli bir sene geçireceğinize, işlerinizin sizin arzu ettiğinizden daha güzel gideceğine ve arkadaşlarınız arasında sevilen ve sayılan birisi olacağınıza yorumlanır.

TABUT: Rüyada tabut görülmesi kötü bir habere işarettir. Rüyanızda boş bir tabut görmeniz; sizin yakınlarınızdan birisinin vefat edeceğine, rüyanızda dolu bir tabut görmeniz; eviniz halkından birisinin öleceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir teneşire konulduğunu görmesi; o kişinin malının artacağına, kişinin rüyasında eliyle bir teneşir yaptığını görmesi; o kimsenin topluma iyilikte bulunacağına, kişinin rüyasında bir teneşir yapılmasını emrettiğini görmesi; o kimsenin sevaplı bir iş işleyeceğine delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir tabut satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini ya da evinde bir tabut bulunduğunu görmesi; o kimsenin mal varlığının artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında sağlam ve yeni bir tabut görmesi; o kimsenin hanımının namuslu birisi olduğuna, kişinin rüyasında eski ve delik bir tabut görmesi; o kişinin hanımının iffetsiz birisi olduğuna, kendisine yar olmadığına ve ahlâksızlığına işaret eder.

TAHA SURESİ: Bir kimsenin rüyasında Tâhâ Sûresi'ni okuduğu­nu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin birtakım hayırlı işler yapmakla tanınacağına, din yolunda iyiliklere devam edeceğine, düşmanlarına üstün geleceğine, eğer gurbette ise evine döneceğine delalet eder.

TAHRİM SURESİ: İbn-i Sîrîn'în yorumuna göre: Bir kişinin rüyasında Tahrîm Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinle­diğini görmesi; o kimsenin kendi evi içinde geçimsiz birisi olduğuna ve her zaman kalp kırıcı sözler sarf ettiğine, hiç beklemediği bir yerden yardım göreceğine, hakkında söylenen bir sözü işiterek üzüleceğine ve sonra da yaptıklarından pişman olup tövbe edeceğine yorumlanır.

TAHT: Rüyada taht görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. Rüyanızda bir taht üzerine serilmiş bir halı veya bir kilim üzerinde oturduğunu görmesi; o kimsenin bir yolculuk yapacağına, kişinin rüyasında altında bir şey serili ve üzerinde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını görmesi; o kimsenin düşmanlarına üstün gelerek şerefe nail olacağına delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'în yorumuna göre: Ehil bir kimsenin rüyasında bir taht'a oturduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir rütbeye erişeceğine, eğer ehil değilse kötü bir isim yaparak başına bir musibetin geleceğine işaret eder. Rüyanızda oymalı ve nakışlı bir taht görmeniz; sizin bir memuriye­te girerek o görevde doğrulukla halkın işlerini yapacağınıza, rüyanızda sandal ağacından yapılmış bir taht'a oturduğunuzu görmeniz; sizin yüksek bir memuriyete atanacağınıza yorumlanır.

TAHTA KURUSU: Rüyanızda ağzınıza veya kulağınıza bir tahta kurusu girdiğini görmeniz; elinize haram yollardan mal geçeceğine veya kötü bir haber işiteceğinize delalet eder. Rüyanızda bir tahtakurusu öldürdüğünüzü ve kokusunun etrafa yayıldığını, görmeniz; düşmanlarınıza üstün geleceğinize, rüyanızda üzerinizde birçok tahtakurusu olduğunu görmeniz; sizin düşmanlarınıza galip geleceğinize veya haram yollardan mal elde edeceğinize ya da bir darlığa düşeceğinize yorumlanır.

TAKKE: Rüyanızda başınıza takke giydiğinizi görmeniz; sizi kıskananların ve kuyunuzu kazmaya çalışanların gittikçe çoğalmakta olduklarına delalet eder.

TAKSİ: Bir kimsenin rüyasında bir taksiye bindiğini görmesi; o kimsenin yabancı bir kimseden bir mal veya araç alacağına işaret eder. Rüyanızda bir taksiniz olduğunu görmeniz; cesaretle çalışmanız neticesinde mal sahibi zengin bir kişi olacağınıza işaretle tabir olunur.

TAKVİM: Bir kimsenin rüyasında takvim görmesi; o kimsenin zamanlama hesabını iyi yapamadığından dolayı yerine getirmesi gereken bir işi vaktinde yapamayacağına veya ona taahhüt edilen bir şeyi başkalarının zamanında yapıp ona teslim edemeyeceklerine yorumlanır.

TALAK-I RIC'I: Bir kimsenin rüyasında bu talakla hanımını boşadığını görmesi; o kimse eğer hasta ise şifa bulup iyileşeceğine işaret eder.

TALAK SURESİ: Bir kimsenin rüyasında Talak Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin bir ahbabından zarar görerek üzüleceğine ve bir borçtan dolayı da kadınlarla tartışacağına, eşiyle arasının açılacağına, bir çok kadınla evleneceğine, malında ve mülkünde hanımı yüzünden zarara uğrayacağına işaret eder.

TALİHSİZLİK: Rüyanızda büyük bir talihsizliğe uğradığınızı görmeniz; bütün keder ve üzüntülerinizin en kısa zamanda son bulacağına yorumlanır.

TANDIR: Rüyada tandır görülmesi; gizli işlerin açığa çıkacağına, tandır yakmak, düşmandan kurtulmaya, tüccar için gelirin artmasına ve bir yoruma göre de evlenmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında evindeki tandırda kül olmadığını görmesi; o kimsenin hayırsız bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında evine bir tandır yaptığını görmesi; o kimsenin bir işe gireceğine, eğer fakir ise zenginleşeceğine, eğer zengin ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen tandır, çeşidine göre de tabir edilir. Rüyada kebap tandırı görülmesi; hapse girmeye, rüya gören kimsenin eğer sıkıntısı varsa bu sıkıntının geçeceğine, kişinin rüyasında çarşıda kullanılan tandırı görmesi; herkesin kendisine akıl danışacaklarına ve onların pürüzlü işlerini çözüme kavuşturacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kış mevsiminde evinde tandır yaktığını görmesi; o kimsenin mal, mülk sahibi olacağına ve hayatı boyunca huzurlu yaşayacağına, kişinin rüyasında yaz mevsiminde tandır görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına delalet eder.

TAPU: Rüyanızda kendinizin bir tapu dairesinde olduğunuzu ve sî tın almış bulunduğunuz bir emlâğın üzerinize kayıt işlemlerini yaptırdığınızı görmeniz, sizin yakında bir ev veya mal sahibi olacağınıza eğer bekâr iseniz evleneceğinize, eğer evli iseniz bir çocuğunuzun olacağına delalet eder.

TARAK: Bir kimsenin rüyasında bir tarak görmesi ve bir tarak ile taranması, o kimsenin dağınık olan işlerini bir düzene koymak için çalıştığına, kişinin rüyasında bir başkasına tarak verdiğini görmesi; kimsenin halen yürütmekte olduğu işinde birtakım rakiplerinin bulunduğuna işaret eder.

TARAKÇI: Rüyada bir tarakçı görülmesi; iyiliksever, dindar, kese faydalı ve işleri kolaylaştıran bir kişiye yorumlanır.

TARIK SURESİ: Bir kimsenin rüyasında Târik Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin hayırlı bir evladının olacağına, evlatlarından hayır ve menfaat göreceğine ve ibâdetle meşgul olacağına delalet eder.

TARLA FARESİ: Rüyanızda bir tarla faresi görmeniz; uzun geceler güzel ve rahat bir uyku uyuyarak sağlığınızın düzelip normale geleceğine işaret eder.

TARLA KUŞU: Rüyanızda bir tarla kuşu görmeniz; eğer bekâr iseniz evlenerek bir balayına çıkacağınıza, eğer evli iseniz; mesut ve bahtiyar bir hayat süreceğinize yorumlanır. Bir kimsenin bir tarla kuşu tuttuğunu görmesi; o kimsenin bir işe gireceğine, bir yoruma göre de o kimsenin hasta olacağına işaretle tabir olunur. Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Rüyada tarla kuşu görülmesi, faydasız zor bir işe işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir tarla kuşunun uçtuğunu veya öldüğünü görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda bir tarla kuşu görmeniz; boşboğaz birtakım arkadaşlarınız yüzünden ticarî işlerinize ait bazı sırlarınızı rakiplerinizin öğreneceklerine ve bundan dolayı da oldukça zarara gireceğinize yorumlanır.

TAS: Rüyanızda herhangi bir tas görmeniz; sizin bir evlilik yapacağınıza veya bir çocuğunuzun olacağına delalet eder. Bir yoruma göre de rüyada herhangi bir tas görmeniz; maşrapa gibi yorumlanır veya ticarete işaret eder.

TASHİH: Bir kimsenin rüyasında herhangi bir kitabı veya yazıyı tashih ettiğini (düzelttiğini) görmesi; o kimsenin çok sevineceği günlerin yakın olduğuna yorumlanır.

TAŞ: Rüyada taş görülmesi menfaate yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinin içinde büyük bir taşın bulunduğunu görmesi; o kimsenin çok yakında büyük bir kişi tarafından menfaat göreceğine işaret eder. Rüyanızda sokağınızda veya yolunuz üzerinde bir taşın var olduğunu görmeniz; eğer memur iseniz derecenizin yükseleceğine ve eğer ticarî işlerle meşgul iseniz gelirinizin artacağına, eğer ev hanımı iseniz kocanızın size olan sevgisinin çoğalacağına delaletle tabir olunur. Rüyanızda kapınızın önünü kapatıp dışarıya çıkmanızı engelleyecek kadar büyük bir taşın olduğunu görmeniz; sizin yakın akrabalarınızın birisinden büyük bir mirasa konacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir mahallede yığılmış taşlar görmesi; o kimsenin bir taraftan nişan veya düğün haberi alarak çok sevineceğine, bir kimsenin rüyasında herhangi birisini taşladığını görmesi; o kimsenin düşmanları tarafından bir kötülük yapılmak üzere izlendiğine, kişinin rüyasında taş satın aldığını görmesi; o kimsenin maddeye (paraya) olan düşkünlüğünden dolayı şeref ve itibarını zedeleyecek birtakım hareketlerde bulunacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında birtakım küçük taşları toplayıp bir yere yığdığını görmesi; o kimsenin para biriktirmeye başlayıp çok kısa zaman içinde bir ev sahibi olacağına, bir kimsenin rüyasında bir taşın üzerinde oturduğunu görmesi; o kimsenin yakınlarından ve ahbaplarından beklediği yardımı içinde bulunduğu şu günlerde fazlasıyla göreceğine işaret eder.

TAŞÇI: Bir kimsenin rüyasında bir taş ustası görmesi; o kimseni büyük-küçük herkesin sevgisini kazanacağına ve hayatta hiç bir zaman sırtının yere gelmeyeceğine yorumlanır.

TATİL: Rüyanızda okulların tatil olduklarını görmeniz; birtakım sıkıntılar çektikten sonra nihayet feraha çıkacağınıza, rüyanızda birî dinlenmek üzere bir tatile çıktığınızı görmeniz; rızkınızı temin konusunda hayatınız boyunca büyük mücadeleler yapmak zorunda kalacağınıza işaret eder.

TAVA: Bir kimsenin rüyasında tava görmesi; o kimsenin her koni da emsallerinden geri kalarak büyük üzüntülere maruz kalacağın kişinin rüyasında bir tavada bir şey kızarttığını görmesi; o kimseni aile hayatında huzur ve saadetin artacağına veya bir taraftan elinize yüklü miktarda bir para geçeceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir tava satın aldığını görmesi; o kişini evine yeni bir hizmetçi alacağına veya ona hizmet ve yardım edenlerin sayısının artacağına yorumlanır.

TAVAF: Günahkâr bir kimsenin rüyasında Kâ'be'yi tavaf ettiğini görmesi; o kimsenin tevbe ederek cehennem azabından kurtulacağın eğer bekâr ise evleneceğine, eğer tüccar ise işlerini genişleteceğine eğer fakir ise zengin olacağına ve eğer zengin ise mal varlığının dal da artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında hacca gidip Kâ'be'yi tavaf ettiğini görmesi o kimsenin İslâm'ın tarif ettiği şekilde bir yaşantısının olduğuna, Allah tarafından büyük sevaba kavuşacağına, eğer bir korkusu varsa bundan emin olacağına, eğer borçlu ise borcunu ödeme imkânlarına nail olacağına ve eğer fakir ise rızkında genişleme hasıl olacağına işaret eder. Hasta olan bir kimsenin rüyasında Kâ'be'yi tavaf ettiğini görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine, bekâr bir hanımın rüyasında Kâ'be'yi tavaf ettiğini görmesi; iyi bir erkekle evleneceğine, eğer hamile ise iyi bir çocuk doğuracağına delalet eder.

TAVAN: Bir kimsenin rüyasında evinin tavanının çöktüğünü görmesi; o kimsenin veya o evde oturanların vefat edeceğine, tavanının aktığını veya damladığını görmesi; o kimsenin bir ölü için ağlayacağına veya bir hastanın şifa bulması için dua edeceğine yorumlanır. Rüyanızda evinizin tavanının toprak veya kiremitlerinin uçtuğunu görmeniz; malınızın elinizden giderek muhtaç duruma düşeceğinize ve elinizde bulunan nimetlerin Allah tarafından elinizden alınacağına, rüyanızda evinizin tavanında ot bittiğini görmeniz; birtakım kimselerin hile ve tuzaklarına maruz kalacağınıza, rüyanızda evinizin tavanının varıldığını görmeniz; istemediğiniz bir işi yapacağınıza delalet eder. Bazı tabircilere göre: Bir kimsenin rüyasında bir evin tavanının yıkılmak üzere olduğunu görmesi; o kimsenin iyi kalpli birisi tarafından korkutulacağına, kişinin rüyasında tavandan toprak döküldüğünü ve elbisesinin kirlendiğini görmesi; o kimsenin eline mal geçeceğine, kişinin rüyasında tavanın direklerinden birisinin kırıldığını görmesi; o kimsenin bir felâkete maruz kalarak evinin halkının vefat edeceğine yorumlanır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında evinin tavanına çıktığını ve inmek istediği halde inemediğini görmesi; o kimsenin tutuklanacağına, kişinin rüyasında odasının tavanının başına yıkıldığını ve kendisinin de altında kaldığını görmesi; o kişinin bir musibete maruz kalacağına işaret eder.

TAVŞAN: Rüyanızda bir tavşan görmeniz; sizin bir kadınla (bir erkekle) samimiyet kurarak hatırasını uzun zaman muhafaza edeceğiniz tatlı anlar yaşayacağınıza, rüyanızda kaçmakta olan bir tavşana silâh attığınızı görmeniz; çok güvendiğiniz kişiler tarafından kötü bir şekilde aldatacağınıza delalet eder. Rüyanızda ava giderek bir tavşan vurduğunuzu görmeniz; sevinçli günlerden sonra kederli ve sıkıntılı günler yaşayacağınıza, rüyanızda tavşan eti yediğinizi görmeniz; kısa süreli, gelip geçici bir aşka tutulacağınıza, rüyanızda ay ışığı altında oynaşan tavşanlar görmeniz; büyük bir korkuya kapılacağınıza işaret eder.

TAVUK: Bir kimsenin rüyasında bir tavuk görmesi; o kimsenin sempatik, bir hanımla (bir erkekle) tanışıp dost olacağına, kişinin kuluçkaya yatmış veya civciv çıkarmış bir tavuk görmesi; o kimseni mesut ve bahtiyar günler geçireceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında tavuk eti yediğini görmesi; o kimsenin malının ve parasının artacağına, kişinin rüyasında bir tavuk tarafında gagalandığını görmesi; o kimsenin tiksindiği ve sevmediği bir erkeği (bir kadının) yardımına muhtaç olacağına, kişinin rüyasında bir tavuk kestiğini görmesi; o kimsenin sevdiği insanlardan ayrı düşeceğine v uzun süre onların hasretini çekeceğine delalet eder

TAVUSKUŞU: Bir kimsenin gece rüyasında kendisinin bir tavus kuşu olduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir devlet adamının himayesine gireceğine, kişinin rüyasında dişi bir tavusu olduğunu görmesi o kimsenin zengin bir hanımla (bir erkekle) evlenip mutlu bir hayat yaşayacağına yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir tavı ile bir güvercinin yan yana gezdiklerini görmesi, o kimsenin kötü huylu bir kadınla (bir erkekle) birleşeceklerine işaret eder. Kişinin rüyasında bir dişi tavusun etini yediğini görmesi; o kimsenin ahlâksız bir kadın yüzünden para kazanacağına, kişinin rüyasında bir tavusu kendisiyle konuştuğunu görmesi; o kimsenin herkesin şaşıracağı bir mevkiye getirileceğine yorumlanır. Câbirul-Mağribî'nin yorumuna göre: Rüyanızda evinizde bir dişi tavusun uçtuğunu görmeniz; karınızı boşayacağınıza ve kendinizin de öleceğinize, rüyanızda bir tavus kestiğinizi görmeniz; evinize bir genç kızı hizmetçi olarak alacağınıza, rüyanızda evinizde bir erkek tavusun uçtuğunu görmeniz; sizin işinizden veya memuriyetinizden ayrılacağınıza işaret eder.

TAY: Rüyada bir tay görülmesi hayra ve müjdeye işarettir. Bir kimsenin rüyasında evine bir tay aldığını görmesi; o kimsenin evine çok beğeneceği bir hediyenin geleceğine yorumlanır.

TAZİYE: Rüyanızda sevdiğiniz bir dostunuzu duyduğu acıdan dolayı taziye ettiğinizi (teselli ettiğinizi) görmeniz; bütün evinizin halkı birlikte hepinizi ilgilendiren sevindirici bir haber alacağınıza işaret eder.

TEBBET SURESİ: Bir kimsenin rüyasında Tebbet Sûresi'ni okuduğunu veya dinlediğini görmesi; o kimsenin Allah’a sığınarak günah işlemekten sakınması lazım geldiğine, kötü huylu bir hanımla evleneceğine ve malını Allah'ın rızasının hilafına harcayacağına delalet eder.

TEBRİK: Rüyanızda bir ahbabınızı gösterdiği bir başarıdan dolayı tebrik ettiğinizi görmeniz; varlıklı bir dostunuzdan yardım görerek yaşantınızı yeniden tanzim edeceğinize, rüyanızda bir arkadaşınız tarafından tebrik edildiğinizi görmeniz; sıkıntılı ve buhranlı günlerinizi geride bırakarak feraha ve huzura kavuşacağınıza işaretle tabir olunur.

TEDAVİ: Bir kimsenin rüyasında bir hastalığa yakalanarak tedavi altına alındığını görmesi; o kimsenin uzun süre hastalık nedir bilmeyeceğine, huzur içinde geçmekte olan hayatının devam edeceğine yorumlanır.

TEFSİR: Bir kimsenin rüyasında ünlü tefsircilerden bir müfessirin tefsirini okuduğunu görmesi; o kimseye her hususta bir büyüğü tarafından öğütler verileceğine delalet eder.

TEGABÜN SURESİ: Rüyanızda bu sûreyi okuduğunuzu veya okuyan birisinden dinlediğinizi görmeniz; sizin zengin ve cömert birisi olduğunuza, muhtaçlara yardım edeceğinize, Allah yolunda daima sözünde duran sadık birisi olarak ün yapacağınıza ve kıyamet gününün azabından emin olacağınıza yorumlanır.

TEHLİL: Bir kimsenin rüyasında "Lâilâhe illallah" dediğini görmesi; o kimsenin son nefesinde son söz olarak kelime-i şehâdet getirerek vefat edeceğine, eğer başında bir musibet varsa bunun mükâfaatını göreceğine, eğer keder ve üzüntü içinde ise bunlardan kurtulacağına işaret eder.

TEK GÖZLÜ OLMAK: Bir kimsenin rüyasında tek gözlü olduğunu görmesi; o kimsenin malının veya dininin yarısının gideceğine, bu kişinin kalan ömrü içinde Allah'a tövbe etmesi lazım geldiğine delaletle tabir olunur.

TEKASÜR SURESİ: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin dini itikadının gayet kuvvetli olduğuna, dini bir cemaati ziyaret ederek onlarla kaynaşacağına, eğer kendisine bir iftira edilirse buna aldırmayacağına, o kişinin dünya işlerinin düzenli olduğuna, rızkını biraz zorlanarak temin edeceğine, borca gireceğine ve âhireti sevip dünyayı unutacağına yorumlanır.

TEKBİR: Rüyanızda tekbir getirdiğinizi görmeniz; ibadetlerinizi aksattığınıza ve tövbe ederek eskiden olduğu gibi yine namaz ve benzeri ibadetlerinizi yerine getirmeniz gerektiğine böyle bir rüyanın görülmesi sizin için bir ikaz niteliğinde olduğuna işaret eder.

TEKVİR SURESİ: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin bu rüyası iyiye yorumlanmaz. Böyle bir rüya gören kimsenin bir hastalığa tutulacağına, kendisinin hayır sahibi birisi olması nedeniyle duyanların üzüleceğine, şifa bulup iyileştiğinde doğu tarafına bir yolculuk yapacağına, dini yönünün kuvvetli olmasından dolayı Allah'ın onu muhafaza edeceğine delalet eder.

TELAŞA DÜŞMEK: Rüyanızda telaşa düşmeniz veya birisini telaşa düşürdüğünüzü görmeniz; işinizi ve gücünüzü bozarak zarara uğrayacağınıza, rüyanızda birisini telaşa düşürdüğünüzü görmeniz, o kim şeyi aldatacağınıza yorumlanır.

TELLAK: Rüyanızda bir hamam tellağı görmeniz ve ona kendinizi yıkatmanız; sizin bir felâketle karşılaşacağınıza, başa gelen tahammül edilebilecek her şeye boyun eğeceğinize ve üzüntünüzü içinize gömerek kimseye renk vermeyeceğinize işaret eder.


#2
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male
TENCERE: Evinde hastası bulunan bir kimsenin rüyasında evinde bir tencere olduğunu ve birtakım kimselerin o tencerenin etrafında toplandıklarını görmesi; o kimsenin evinde bulunan hastasının öleceğine, bir kimsenin rüyasında kendi tenceresinden yediğini görmesi; o kimsenin ecelinin yakın olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir tencereyi değiştirdiğini görmesi; o kimsenin ev sahibinin değişeceğine, kişinin rüyasında bir tencerede etli yemek pişirdiğini görmesi; o kimsenin menfaat görebilmesi için bir kişiyi görevlendireceğine, eğer tencere kaynamıyorsa bu menfaatin haram olacağına işaret eder.

TENCERE VE TAVA: Deniz yolculuğu yapan bir kimsenin rüyasında tencere ve tava görmesi; o kimsenin boğulacağına işarettir.

TENEŞİR: Bir kimsenin rüyasında bir teneşir görmesi; o kimsenin bugünlerde yakınlarına ve fakirlere maddî yardımda bulunarak onların hayır dualarını alacağına, bir kimsenin rüyasında bir teneşir üzerinde bir ölünün yattığını görmesi; o kimsenin itibarının, şerefinin ve mal varlığının artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir teneşir üzerinde yıkandığını görmesi; o kimsenin ömrünün uzun olacağına, kişinin rüyasında bir başkasının teneşir üzerinde yıkandığını görmesi; o kimsenin basit bir hastalık geçireceğine işaret eder.

TEPE: Rüyanızda şöyle güzel bir havada bir tepeye çıktığınızı görmeniz; huzurlu bir hayat yaşayacağınıza, rüyanızda bir tepeden süratle indiğinizi görmeniz; hayatınızda bir duraklama ve gerileme meydana geleceğine, başarısızlığınızdan dolayı bütün işlerinizin alt üst olacağına delalet eder

TEPSİ: Bir kimsenin rüyasında bakırdan yapılmış bir tepsi görmesi; o kimsenin evine yeni bir hizmetçi alacağına veya bir ahbabından büyük bir iyilik ve yardım göreceğine, bir kişinin rüyasında bir tepsi etrafında aile ferdleri ile birlikte yemek yediğini görmesi; o kimsenin istikbalini temin hususunda büyük imkânlara kavuşacağına ve böylece de aile ferdlerini memnun edeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir tepsi içinde fırına börek götürdüğünüzü görmeniz; sizin elinizden bir miktar paranın çıkacağına veya sahip olduğunuz işi veya malı başkalarına kaptıracağınıza işaret eder.

TERAVİH: Rüyanızda Ramazan ayında bir camide cemaatle teravih namazı kıldığınızı görmeniz; günahlarınızın bağışlanacağına ve Hz. Peygamber (a.s.)'in şefaatine nail olacağınıza delalet eder.

TERAZİ: Rüyada bir terazi görülmesi; hâkim ile tabir olunur. Rüyada doğru tartan, hassas ve yeni bir terazi görülmesi; o mıntıkada âdil bir hâkimin bulunduğuna işaret eder. Kişinin rüyasında bir teraziyi doğru tartmadığını görmesi; o bölgede bulunan hâkimin âdil birisi olmadığına yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir terazinin okunun kırıldığını görmesi; o yerde bulunan hâkimin öleceğine işaret eder.

TEREYAĞI: Rüyada tereyağı görülmesi; helal mala işarettir.

TERLEMEK: Rüyada terleme görülmesi; dünyaya ait bir zararla yorumlanır. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ter içinde kaldığını görmesi; o kimsenin arzu ve isteklerinin yerine geleceğine, kişinin rüyasında alnından ter aktığını görmesi; o kimsenin çalışmak şartıyla isteklerine nail olacağına, kişinin rüyasında koltuk altı terinin çok kötü koktuğunu görmesi; o kimsenin zina yapacağına veya veba denilen bir hastalığa yakalanacağına işaretle tabir olunur. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyanızda vücudunuzdan terinizin aktığını görmeniz; malınızdan zarar edeceğinize, rüyanızda terleyip elbisenizin ıslandığını görmeniz; evlatlarınız ve aileniz için servet biriktireceğinize, terinizin beyaz ve hoş kokulu olması helal mala, renginin bozuk ve kokusunun kötü olması ise haram mala yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyada terlemenin görülmesi; istek sahibi için işinin olacağına, hastanın şifa bulacağına, fakir kişinin zengin olacağına, zengin olan kişinin zahmet ve eziyete maruz kalacağına, tüccar ve esnafın yorularak kazanacaklarına işaretle tabir olunur. Bir hastanın rüyasında terlediğini görmesi; o hastanın şifa bulup iyileşeceğine delalet eder.

TERLİK: Rüyanızda ayağınızda güzel bir terlik görmeniz; basit bir rahatsızlık geçireceğinize, fakat çok çabuk tarafından iyileşerek işinize devam edeceğinize delalet eder.

TERZİ: Rüyanızda kendiniz için elbise veya çamaşır dikildiğini görmeniz; sizin kendinizi düzelteceğinize, rüyanızda dikiş diktiğinizi, fakat iyi dikemediğinizi görmeniz; sizin iki tarafı uzlaştıracağınıza, fakat bunu başaramayacağınıza, rüyanızda hanımınız için bir şey diktiğinizi görmeniz; sizin eziyet göreceğinize yorumlanır.

TEŞBİH: Bir kimsenin rüyasında bir teşbih görmesi; o kimsenin kötü giden işlerinin aniden düzeleceğine ve kısmetinin açılacağına, bir kişinin rüyasında Allah'ın adını tekrarlayarak teşbih çektiğini görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinden kurtulacağına, tutacağı bütün işlerinde başarı göstereceğine ve muradına ereceğine işaret eder. Hasta bir kimsenin rüyasında namaz kıldıktan sonra teşbih çektiğini görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine, eğer işsiz ise birilerinin vasıtasıyla bir işe yerleştirileceğine, kişinin rüyasında teşbih tanelerinin dağıldığını görmesi; o kişinin basit bir keder ve üzüntüye maruz kalacağına delalet eder.

TESTERE: Rüyanızda testere ile bir şey kestiğinizi görmeniz; girişeceğiniz bütün işlerinizde başarı göstereceğinize, rüyanızda bir testere ile ağaç budadığınızı görmeniz; eğer bekâr iseniz evlendiğiniz takdirde çok hayırlı evlatlarınız olacağına yorumlanır. Rüyanızda kör bir testere görmeniz; sizin mal ve para kaybına uğrayacağınıza veya bir düşmanınızdan bir fenalık göreceğinize, rüyanızda testere bilediğinizi görmeniz; uzun süre halen içinde bulunduğunuz konumunuzu muhafaza edeceğinize işaret eder.

TESTİ: Bir kimsenin rüyasında boş bir testi görmesi; o kimsenin güzel, fakat kıskanç bir hanımla münasebet kurarak, onunla uzun süre birlikte yaşayacağına, neticede bu kadının bir kalleşliği yüzünden maddî ve manevî bir takım zararlara maruz kalacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında içi su dolu bir testi satın aldığını görmesi; o kimsenin eğer bekâr ise nişanlanacağına veya evleneceğine, ya da evine yeni bir eşya satın alacağına, kişinin rüyasında testinin kırıldığını görmesi; o kimsenin çok sevdiği kimselerden ayrı kalacağına yorumlanır.

TEŞEHHÜD: Bir kimsenin rüyasında namazda oturup teşehhüdü (tahiyyatı) okuduğunu görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinden1 kurtulacağına ve ihtiyaçlarının karşılanacağına işaret eder.

TEVAZU: Bir kimsenin rüyasında insanlara tevazu gösterir vaziyette görmesi; o kimsenin zafere erişeceğine ve değerinin artacağına yorumlanır. Çünkü hadiste "Allah için tevazu göstereni yüce Allah yükseltir”. varid olmuştur.

TEVBE: Rüyanızda tövbe ettiğinizi görmeniz; eğer tutuklu iseniz tahliye edileceğinize ve belâlardan sonra, şerefe, mülk ve berekete erişeceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini günah işlemekten sakındırdığını görmesi; o kimsenin bir belâya maruz kalacağına, sonra tövbe ederek şeref ve itibarının artacağına delalet eder. Bir kimsenin bilmediği bir günahtan dolayı tevbe ettiğini görmesi; o kimsenin o günahı işlemesinin muhtemel olduğuna, fakat sonunun hayırla neticeleneceğine yorumlanır.

TEVBE SURESİ: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu ve ya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin salih kişileri sevdiğine, bazı yorumculara göre o kimsenin tevbe etmeden ölmeyeceğin ve toplum içinde sevilen bir kişi olduğuna delaletle tabir olunur.

TEVRAT: Rüyanızda Tevrat okuduğunuzu görmeniz; sizin Musevi olan bir kimse ile dostluk kuracağınıza veya onunla ortak bir iş yapacağınıza ya da onun önerilerine uyarak bir işe girişeceğinize işaret eder. Rüyada Tevrat okunduğunun görülmesi; büyük insanlardan destek alınacağına, onlardan hayır ve menfaat görüleceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yüksek sesle Tevrat okuduğunu veya okunduğunu görmesi; o kimsenin bir düşmanlığa maruz kalacağına ve sonunda arzu ve isteklerinin yerine geleceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir başkasına Tevrat okumasını öğrettiğini görmesi; o kimsenin hayır ve menfaat göreceğine işaret şeklinde tabir olunur. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda kitaptan değil de ezberden Tevrat okuduğunuzu görmeniz; sizin biraz mücadele ettikten sonra zafer kazanacağınıza, rüyanızda yanınızda Tevrat olduğum görmeniz; düşmanlarınıza karşı üstün geleceğinize delaletle yorumlanır.

TEZKERE: Rüyada bir yerden bir tezkere alındığının görülmesi; yolculuk yapılacağına yorumlanır.

TIMARHANE: Bir kimsenin rüyasında bir akıl hastahanesinde delilerin arasında bulunduğunu görmesi; o kimsenin kendisine işi ve hayatı hususunda çok önemli öğütler verecek yakın bir dostu ile buluşacağına işaretle tabir olunur.

TIRAŞ: Rüyanızda kendi kendinize veya bir berbere giderek tıraş olduğunuzu görmeniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde rahat ve huzura kavuşarak başınızı dinleme fırsatını elde edeceğinize, rüyanızda bir başkasını tıraş olurken izlediğinizi görmeniz; bir sebepten dolayı huzurunuzun bozulacağına ve bugünlerinizi çok arayacağınıza işaret eder. Rüyanızda birisini bizzat tıraş ettiğinizi görmeniz; başkalarının huzurunun temini hususunda kendinizi unutacağınıza ve oraya buraya koşmaktan yorulup bitkin düşeceğinize yorumlanır.

TIRNAK: Bir kimsenin rüyasında tırnaklarını gayet güzel ve biçimli bir vaziyette görmesi; o kimsenin sağlığının gayet mükemmel olduğuna, kişinin rüyasında tırnaklarının kopmuş olduğunu görmesi; o kimsenin sefalete ve fakirliğe düşeceğine veya hiç değilse parasız kalarak başkalarına muhtaç olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında tırnaklarının çirkin bir şekilde uzadığını görmesi; o kimsenin para ve mal kaybına uğrayacağına veya borç altına gireceğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında tırnak kestiğini görmesi; o kimsenin birtakım yorucu işlerle karşılaşarak hayattan bezmek derecesine geleceğine yorumlanır.

TİFTİK: Rüyanızda tiftik görmeniz; elinize bir miktar mal veya para geçeceğine, rüyanızda tiftik keçisi görmeniz; kazancınızın her zaman bereketini göreceğinize ve cüzdanınızın hiç bir zaman boş kalmayacağına işaret eder.

TİLKİ: Rüyada tilki görülmesi hilekâr bir erkeğe yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir tilki ile mücadele ettiğini görmesi; o kimsenin yakınları ile düşmanca kavga edeceğine delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir tilkinin kendisine sürtündüğünü görmesi; yalancı ve gaddar bir kocaya işaret eder. Bir kimsenin evinde bir tilki görmesi; o kimsenin sevdiği bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında elinde bulunan tilkinin kaçtığını görmesi; o kimsenin bir borç altına gireceğine işaretle tabir olunur. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyanızda bir tilki ile uğraştığınızı görmeniz; hileci bir kimse ile kavga edeceğinize, rüyanızda bir tilki aradığınızı görmeniz; sizin adına bel soğukluğu denilen bir hastalığa yakalanacağınıza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisinin bir tilki edindiğini görmesi; o kimsenin sevdiği ve memnun olacağı bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında bir tilkinin kendisinden kaçtığını görmesi; o kimsenin kendisine borçlu olan bir kişinin ondan kaçacağına yorumlanır.

TİMSAH: Rüyanızda bir timsah görmeniz; sert ve aksi bir kişi ile tartışarak neticede onunla mahkemelik olacağınıza işaret şeklinde tabir olunur.

TİN SURESİ: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin rızkının bol olacağına, yaptığı işlerin Allah nazarında geçerli sayılacağına, malının artarak halinin düzeleceğine, kısmetinin oldukça bol olacağına, uzun ömürlü olup dünya ve âhirette ne istekleri varsa hepsinin yerine geleceğine, güzel ve faydalı bilgiler öğreneceğine yorumlanır.

TOHUM: Rüyanızda bir tarlaya tohum ektiğinizi görmeniz; çok yakında bir erkek çocuğunuzun dünyaya geleceğine ve gelecekte bu çocuğun size çok faydasının dokunacağına yorumlanır. Rüyanızda tohum veya taneli hububatı bir değirmende öğüttüğünüzü görmeniz, sizin bir çok zahmetli ve sıkıntılı işlerin altında ezilerek ancak ekmek paranızı temin edeceğinize, rüyanızda bir tarlaya ekmiş olduğunuz tohumların bitip yeşerdiklerini görmeniz; eğer bekâr iseniz kısmetinizin açılarak yakın zamanda evleneceğinize ve her ne arzunuz varsa hepsinin teker teker gerçekleşeceğine işaret şeklinde tabir edilir.

TOPLANTI: Bir kimsenin rüyasında arkadaşları ile bir yerde bir toplantı yaptığını görmesi; o kimsenin dalgınlık ve unutkanlığı yüzünden büyük zararlara uğrayacağına işaret eder.

TOPRAK: Rüyada toprak görülmesi mala yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinde bir küme toprak olduğunu görmesi; o kimsenin yorulmadan para kazanacağına, kişinin rüyasında üzerine bulaşmış bulunan toprağı silkelediğini görmesi; o kimsenin parasını boşa harcama yorumlanır.

TOPRAK TENCERE: Rüyada toprak tencere görülmesi; elinde bu-an bütün nimetleri herkese dağıtacak kadar cömert bir kişiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir şey pişirmek maksadıyla toprak tencereyi ateşe koyduğunu görmesi, o kimsenin mal ve menfaate nail olacağına, kişinin rüyasında bir tencerede et veya başka herhangi bir yemek görmesi; o kimsenin zahmet çekmeden geçimini temin edeceği kişinin rüyasında tencerenin kırıldığını görmesi; o kimsenin ya »dişinin veya eşinin öleceğine yorumlanır.

TORBA: Rüyada torba görülmesi tasarrufa (hesaplı harcamaya) delalet eder. Rüyanızda herhangi bir torbaya bir şeyler doldurduğunuzu görmeniz; sizin herhangi bir bankaya para yatıracağınıza, rüyanızda torbada bulunan şeyleri bir yere boşalttığınızı görmeniz; sizin gereksiz yere para harcayacağınıza delalet eder.

TORUN: Bir kimsenin rüyasında kendisinin veya akrabalarından isinin torununu görüp sevindiğini görmesi; o kimsenin aile ferdleri içerisinde sevildiğine, onlara karşı gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı onlardan da karşılık gördüğüne yorumlanır.

TÖHMET: Rüyanızda herhangi bir sebepten dolayı sanık durumuna düşüp bir suçla suçlanarak töhmet altında kaldığınızı görmeniz; yeni tanıştığınız bir kişi yüzünden başınızın sıkıntıya gireceğine işaret eder.

TÖREN: Rüyanızda herhangi bir törende bulunduğunuzu görmeniz; halen oturmakta olduğunuz muhitten başka bir yere taşınacağınıza ve yeni birtakım arkadaşlar edineceğinize delalet eder.

TIRAŞ: Bir kimsenin rüyasında Tıraş olduğunu görmesi; o kişinin uzun süredir aksayan işlerinin artık bir düzene gireceğine, kişinin rüyasında tıraş olma esnasında saçlarının önüne döküldüğünü görmesi; o kimsenin bütün pürüzlerinin tamamen ortadan kalkacağına yorumlanır.

TREN: Bir kimsenin rüyasında bir trende yolculuk yaptığını görmesi; o kimsenin kısa bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculukta oldukça kazanç elde edeceğine, bir kişinin rüyasında bir trenin bozularak yolda kaldığını görmesi; o kimsenin hafif bir hastalığa yakalanacağına, bir kimsenin yolda bir tren kazası ile karşılaştığını görmesi; o kimsenin başkalarının aralarında geçen bir tartışma sonunda şahitliğine başvurulacağına delalet eder.

TULUM: Rüyada bir tulum görülmesi yolculuğa yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında içinde su bulunan yeni bir tulum görmesi; o kimsenin yapacağı yolculuktan hayır ve menfaat göreceğine, eğer tulum eski ve içindeki suda bulanık ise, o kimsenin yapacağı yolculuktan zarar edeceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre bir kimsenin rüyasında şişirilmiş bir tulum görmesi; o kimsenin yardıma muhtaç olduğu bir zamanda en çok güvendiği kişilerden bile yardım yerine kötülük göreceğine, hasta bir kimsenin rüyasında tulum peyniri yediğini görmesi; o kimsenin şifa bulup iyileşeceğine veya geçiminde bir ferahlık olacağına işaretle tabir olunur.

TUR SURESİ: Bir kimsenin rüyasında bu sureyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin Haremeyn-i Şerifeyn'de komşuluğa nail olacağına, yani Mekke veya Medine'de ikâmet edeceğine, senelerce orada kalıp nurlanacağına, iyi bir evlilik yapacağına, bir çocuğunun doğacağına fakat küçük yaşta iken öleceğine ve çok hayırlı işlerde bulunacağına yorumlanır.

TURP: Rüyanızda turp yemeniz veya görmeniz; sizin üzüntüye maruz kalacağınıza, rüyanızda beyaz bir turp görmeniz; sizin basit bir kedere uğrayacağınıza, rüyanızda kırmızı bir turp görmeniz; sizin büyük bir sıkıntıya maruz kalacağınıza, rüyanızda siyah turp görmeniz; sizin bir hastalığa yakalanacağınıza işaret eder.

TURŞU: Bir kimsenin rüyasında turşu yediğini görmesi; o kişinin müsrif davranışı ile bütün parasını bitireceğine ve sonunda yoksul bir duruma düşeceğine delalet eder.

TUZ: Rüyada tuz görülmesi; mal ve nimete işaret şeklinde yorumlanmaktadır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Rüyanızda tuz satın aldığınızı veya kendinize tuz verildiğini görmeniz; sizin para bulacağınıza veya hasta iseniz şifa bulacağınıza işaret eder.

TÜCCAR: Rüyada bir tüccar görülmesi; toplum içinde saygınlığı olan bir kimseye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir tüccarın mal sattığını görmesi; o kimsenin helalinden mal elde edeceğine bir kimsenin rüyasında kendisinin tüccar olduğunu görmesi; o kimsenin hayır ve menfaate nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında halka elbise cinsinden şeyler sattığını görmesi; o kimsenin halka sevap kazanma yollarını göstereceğine, kişinin rüyasında başkalarına sattığı mallara karşılık altın aldığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına işaret şeklinde tabir edilir.

TÜFENK VE KURŞUN: Rüyada boş bir tüfenkle oynandığının görülmesi; yolculuğa ve selâmete işaret eder. Bir kimsenin rüyasında tüfenginin tetiğinin kırıldığını görmesi; o kimsenin çıkmış olduğu yolculuğunu bitiremeyeceğine, bir rivayete göre de o kimsenin bu yolculuğundan zarar göreceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisine bir tüfenk verildiğini görmesi; kimsenin bir çocuğunun dünyaya geleceğine veya bir kardeşinin doğ{ cağına, kişinin rüyasında tüfenginin kırıldığını görmesi; o kişinin şeref ve itibarını kaybedeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir tüfenk ile kurşun attığınızı görmeniz; büyüklerini tarafından doğru yola gelmeniz için size nasihat edileceğine, rüyanız da tüfenk ile kurşun atıp hedefe isabet ettirdiğinizi görmeniz; sizi: doğru konuşacağınıza, hedefe isabet ettiremediğinizi görmeniz; yala: konuşacağınıza işaret eder. Rüyanızda yeni bir tüfenk yaptığınızı görmeniz; sizin bir kadın ile evlenerek ondan bir çocuğunuz olacağına, rüyanızda elinizde bulunan tüfenginizi doldurduğunuzu görmeniz; sizin evleneceğinize ve o eşinis le ömrünüzün sonuna kadar hayat süreceğinize delalet şeklinde tabi olunur. Bir kimsenin rüyasında tüfengini sattığını görmesi; o kimsenin eşini çok sevdiğine, kişinin rüyasında kendisine fişenkleri ile birlikte bir tüfenk verildiğini görmesi; o kimsenin muradına ereceğine, kişinin rüyasında güzel ve temiz bir tüfenginin olduğunu görmesi; o kimseni Allah'ın emirlerini harfiyen yerine getireceğine yorumlanır.

TÜLBENT: Rüyanızda bir tülbendi sargı bezi gibi kullanarak bir azanızı sardığınızı görmeniz; sizin yeni bir elbise veya ayakkabı satın alacağınıza, rüyanızda bir tülbendi başınıza sardığınızı görmeniz; size bugünlerde yeni bir kazanç yolu teklif edileceğine ve bundan da istifade edeceğinize yorumlanır.

TÜNEL: Bir kimsenin rüyasında bir tünelden geçtiğini görmesi; o kimsenin sabırsızlıkla beklediği bir haberin yolda olduğuna, bir kişinin rüyasında herhangi bir tünelden tek başına geçtiğini görmesi; o kimsenin hayatta daha güzel bir şekilde muvaffak olabilmesi için daha atılgan ve cesur olması lazım geldiğine delalet eder.

TÜRBE: Bir kimsenin rüyasında peygamberlerden birisinin kabrini görmesi; o kimsenin hayır ve berekete mazhar olacağına veya mesut bir evlilik yapacağına, bir kimsenin rüyasında Ashab-ı Kiram'dan veya salihlerden birisinin türbesini görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerini atarak büyük bir gönül rahatlığına ve huzura kavuşacağına, bir başka yoruma göre bir kimsenin rüyasında bir türbe görmesi; önün bir yakınının kabrini ziyaret edeceğine işaret eder.

TÜTÜN: Bir kimsenin rüyasında sigara içtiğini veya tütün sardığını görmesi; o kimsenin işlerinin veya aile durumunun iyi gitmemesi yüzünden ruhunun sıkıntılı bir vaziyette bulunduğuna, bir kimsenin rüyasında sigara yaktığını görmesi; o kimsenin hiddete kapıldığına, kişinin rüyasında sigara söndürdüğünü görmesi; o kimsenin rahatlığa ereceğine yorumlanır

TÜY: Bir kimsenin rüyasında kuş tüyü görmesi; o kimsenin içinde bulunduğu şu günlerde kendisini çok sağlıklı ve zinde hissedeceğine ve bütün işlerini de kolaylıkla halledeceğine işaretle tabir olunmaktadır. Bir başka yoruma göre rüyada tüy görülmesi renklerine göre tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında beyaz tüy görmesi; o kimsenin sevinç ve feraha kavuşacağına, kişinin rüyasında kırmızı tüy görmesi; o kimsenin başkaları ile dostluk ve arkadaşlık kuracağına, bir kimsenin rüyasında siyah ve diğer renklerde tüyler görmesi; o kimsenin başkalarına basit bir şekilde kırılacağına, keder ve üzüntüye maruz kalacağına delalet eder.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı