İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Matrix Arkaplan Yapımı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Ferhat

Ferhat

    F3RHAT.Com - Kişisel Blog

  • Yetkili
  • 1.142 İleti
  • Gender:Male
  • Location:Mersin
  • Interests:Basketbol - Rap - Internet


MATRİX DUVARKAGIDI

Başka yerLerde de Görmüşsünüzdür beLki ama Supermp3te goremediğim için ve sizlerlede bu çalışmamı paylaşmak için yeni konuda anlatacağımı uygun gordum eminim hoşunuza gidecektir. başLıyoruz :

1) istediğiniz Sayfa öLçüLerinde ve siyah zemine sahip yeni bir döküman açıyoruz. Hemen ardından bilgisayarınızda kayıtlı herhangi bir resim dosyasının üzerinde sağ tuşa tıklayarak birlikte aç deyin ve Not Pad ile bu resmi açın anlamsız yazılardan oluşan bir kod göreceksiniz bu kodun bir bölümünu seçin. ama daha çok boşluklu olanları seçmeye çalışın yada photoshopa aktardığımızda burada boşluk vermeye çalışın.

2) Bu işLemeLerin Ardından Ctrl+C ile Copy işlemini yapın ve PhotoShop'a gelerek Vertical Type Tool ile bir yazı alanı oluşturun , Ctrl+V ile yapıştırma işlemini yapın. Yalnız bir şeye dikkat etmemizde yarar var fazla yazı karakteri seçerseniz bilgisayarınız kilitlenebilir , Çünki bu karakterlerin bir çoğu özel karakterler olduğu için PhotoShop yorumlamada zorlanabilir. Yazılarınaza uygun bir font atayın ve #57AF1C koduna sahip bir renkle renklendirin.
Nasılmı renkLendirecez derseniz Vertical Type Tool kısmına tıkladığınızda photoshop ekranımızın üst kısmında Word den de hatılayacagınız yazı tipi kısmı oldugunu goreceksiniz buradaki renklendirme kısmına iki kere tıklayarak kodu alt kısımdaki boşluga yazabiliriz.


Resmi ekleyen

3) Yazımızı tamamladıktan sonra Layer menüsüne gelerek yazıya ayit olan Layer'ı seçiyoruz ve üzerinde sağ tuşa tıklıyoruz açılan pencereden Rasterize Layer işlemini yapıyoruz. Daha sonra Rectangular Marquee Tool ile aşağıda görüldüğü gibi yazıların üst bölümünü seçiyoruz ve Filter >Blur >Motion Blur... 5px ayarını uyguluyoruz yazılarınız aşağıya doğru harek ediyormuş gibi görünecektir eğer herhangi bir yerde hata yapmadıysanız.

Resmi ekleyen

4) Daha Demin seçtiğimiz bölümü Ctrl+D ile seçimden çıkartıyoruz ve Biraz önce seçtiğimiz bölgenin tam bittiği noktadan başlayarak yeni bir alan seçiyoruz burayada yukarıdaki gibi Motion Blur uyguluyoruz ama bu sefer değerini 7px şeklince ayarlıyoruz. Ctrl+D ile bu alanıda seçimden çıkartıyoruz az önce yaptığımız işlemleri tekrar yapıyoruz bu işlemleri yaparken Motion Blur değerine +2 ekleyerek devam ediyoruz.

5) Bu işLemeLeri bitirdiğimizde Görüntümüz aşağıdaki gibi oLmalıdır Tabi Bi hataya düşmediysek :


Resmi ekleyen

6) Ben Resme matrix FontuyLa yazı ekLeyerek Daha güzeL haLe getirmeye ve bir kaç efektle SüsLendirmeye çalıştım , Eğer matrix font ve diğer süsLendirmeLer hakkında sorularınız olursa cevapLandırmaya çalışırım.

MATRIX FONT :
http://www.shice.de/...ltownmatrix.zip
Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı