İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Foruma Resim / Ekran Görüntüsü Ekleme Kılavuzu

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

M.Karaman

M.Karaman

Akıntıya Karşı Yüzen Adam

• Özel Dost
  • 593 İleti
PC EKRANINDAN RESİM KAYDETME

1- Klavyede F12 tuşunun sağ tarafında biryerlerde PrintScreen (ya da buna benzeyen bir kısaltmayla da yazılmış olabilir) tuşu var. O tuşa bas. Bu tuş ekran görüntüsünü kaydetmeye yarıyor.

2- Painti aç. Klavyede CTRL ve V tuşlarına aynı anda bas. Az önce kaydettiğin ekran görüntüsünü painte yapıştırmış olacaksın.

3-Yine klavyende bu sefer CTRL ve S tuşlarına aynı anda bas. Kaydetme menüsü gelecek ekrana.

4- O menüde alt tarafta "dosya adı" yazan yere dosya adını yaz (herhangi bir isim, dekont olabilir mesela). Hemen altında "kayıt türü" yazan bölümün sağ tarafındaki ok'a bas, aşağı doğru bir menü açılacak. O menüden JPEG yazanı seç.

5- Pencerenin sol tarafında bulunan "Masaüstü" yazan yere tıkla.

6- Pencenin sağ altında bulunan "kaydet" i tıkla.

PC'DEN KAYDEDİLEN RESMİ, İNTERNETE YÜKLEME

Resmi JPEG formatında kaydetmiş olduk. Şimdi sıra bunu internete göndermeye geldi...

1- Yeni, boş bir internet sayfası aç. adres bölümüne www.imageshack.us yaz ve enter'a bas.

2- Karşına çıkacak sayfada "gözat" düğmesi var. Ona bas. Kendi bilgisayarının içinde bulunan dosya ve klasörleri gösteren yeni küçük bir pencere açılacak.

3- O pencenin sol tarafında bulunan "masaüstü" nü tıkla.

4- Şimdi az önce painte kaydettiğin dosyayı göreceksin. Ona 2 kere tıkla. Pencere kaybolacak.

5- Ekranda "Host it" düğmesini bul ve tıkla... Biraz bekle... 10-30 sn arası...

6- Sayfa yenilenecek ve bir takım linklerin bulunduğu bir sayfa gelecek. O sayfada "Hotlink for forums (1)" yazısını bul.

7- Bu yazının hemen solunda uzunca bir link var. [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/1028/ads305z35oj.jpg[*/IMG]
bunun gibi birşey... O linki bütün olarak seç. Rengi değişecek. Kopyala. Şimdi bu resmin neree görünmesini istiyorsan, bu linki oraya yapıştır...

İNTERNETTE GÖRDÜĞÜN BİR RESMİ FORUMA EKLEME

1- Foruma eklemek istediğniz resmi sağ tıklayın ve "özellikler" yazısını tıklayın.

2- Açılan ekranda, HEDEF satırını arayın. Bu satırın karşısında gördüğünüz adres, resmin internette adresidir. Bu satırı kopyalayın.
3- Resmi eklemek istediğiniz konuda, istediğiniz bölüme gelin. Ve mesaj yazma ekranındaki [img]http://www.kadimdostlar.com/style_images/dostluk/folder_editor_images/rte-image-button.png[/img] butonuna tıklayın. Açılan pencereye kopyaladığınız adresi yapıştırıp, Tamam tuşuna basın.

Konu Hale tarafından 11 Eylül 2008 Perşembe - 17:19 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Ekleme yapıldı :)

zeynep

zeynep

asena öldü yaşasın zeynep

• Özel Dost
  • 861 İleti
Çok sağol valla..Hep merak ettim nasıl yapıyorlar diye..O kadar admin dostumuz vardı geçmişte öğretmediler :angry: .. :) Kısmet burada öğrenmekmiş.

M.Karaman

M.Karaman

Akıntıya Karşı Yüzen Adam

• Özel Dost
  • 593 İleti
Ben, başka bir forumda moderatörken, bana özel mesajla soran bir arkadaş için, hiç üşenmeden, hazırlamıştım bu mesajı yaklaşık 2.5 sene önce :D
Az önce bilgisayarımda buldum yeniden...
Buraya eklemek de varmış kısmette :D

Saygılar...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı