İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sezon 3-Bölüm 3: Further Instructions | 18 Ekim 2006

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Resmi ekleyen

Bölüm adı: Further Instructions
Yayın tarihi: 18 Ekim 2006
Yönetmen: Stephen Williams
Senarist: Carlton Cuse & Elizabeth Sarnoff “Further Instructions” adlı üçüncü bölüm Locke’un geçmişinden görüntülerin ön planda olduğu bir flashback bölümü. Bu bölümde Locke, Mr. Eko ve Desmond’a neler olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca Hurley kamp alanına dönerek diğerleri tarafından yakalandıklarında neler olduğunu anlatıyor. Bu bölümde diziye yeni katılan iki karakter (Nikki ve Paulo) daha var. Spoiler bölümü altında yeni bölüme ait detaylı açıklama, teoriler, video ve fotoğrafları bulabilirsiniz.

Özet
Hatırlayacağınız gibi 2. sezonun son bölümünde Locke, Mr. Eko ve Desmond büyük patlama sonrası ortadan kaybolmuştu. 3. sezonun bu bölümü Locke’un gözlerini ormanda açması ile başlıyor. İlerleyen dakikalarda sırası ile Desmond ve Mr. Eko’yu da görüyoruz. Bölümün ilk soru işaretleri bırakan sahnesi Locke’un dilinin tutulması. Locke daha sonra sweat logde adını verdiği yapıyı inşa ederek halüsinatif etkiler yaratan karışımından tadarak hayal dünyasına giriyor. İkinci sezonda diziden ayrılan Boone bu bölümde Locke’un havaalanında geçen hayalinde karşımıza çıkıyor. Tekerlekli arabasında Locke’a eşlik eden Boone, Locke hatalarını düzeltmesi gerektiğini ve birilerinin yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bu sahnenin ardından dizi karakterlerini Locke’un hayalinde görüyoruz. Locke hatasını ve yardım etmesi gereken kişinin Mr. Eko olduğunu anlıyor ve uyanıyor. Daha sonra Charlie ile birlikte Mr. Eko’yu aramayı başlıyorlar. Arama sahnelerinde ormanda karşılaştıkları Hurley’e Mr. Eko’yu aradıklarını söylüyorlar. Fakat Hurley ilerleyen dakikalarda Desmond ile karşılaşıyor ve Desmond Locke’un söylediklerinden farklı olarak Hurley’e, Locke’un Kate, Sawyer ve Jack’i kurtaracağını ve geri getireceğini söylediğini açıklıyor. Dizinin en önemli noktası burası. Çünkü henüz Locke Kate, Sawyer ve Jack’i kurtarmaya gideceğini söylemeden Desmond bunu biliyor. En son sahnede ise Desmond’ın Hurley’e söyledikleri doğru çıkıyor ve Locke Kate, Sawyer ve Jack’i kurtaracağını açıklıyor.


Teoriler
Desmond geleceğe ait görüşler bildiriyor. Fakat Desmond geleceği görme ya da tahmin etme yeteneğine daha önceden de sahip olabilir. Hatırlarsanız ilk olarak stadyumda Jack ile karşılaşan Desmond, Jack’e başka bir hayatta görüşürüz (see you in another life, brother) demişti. <li> Patlama esnasında Desmond geleceği görme gibi bir yetenek kazanmış olabilir. Hurley’in Desmond için yaptığı Hulk göndermesi de dizinin esprisi olabilir. Çünkü orijinal Hulk hikayesinde Dr. Bruce Banner elektromanyetik radyasyonun bir formu olan gama radyasyonuna mazur kalarak sıradışı güçlere sahip oluyor. Patlama esnasında Desmond gama radyasyonuna maruz kalmış olabilir. <li> Desmond elektromanyetik patlama sonrasında zamanlar arası geçiş yeteneği kazanmış olabilir. Patlama sonrasında Desmond’ı çıplak olarak görüyoruz. Terminatör filminde ve 2008 yılında filmi çekilecek olan Time Traveller’s Wife kitabında olduğu gibi zaman yolcularının çıplak olması, Desmond’ın çıplak olmasını açıklayabilir. <li>Locke zamandan bağımsız düşünme yeteğine sahip olabilir. Çünkü patlama sonrası kimseyi görmemesine rağmen Jin, Sun ve Sayid’i; Kate, Sawyer, Jack ve Ben’i, Charlie ve Claire’i ayrı ayrı bir arada görüyor. Geçtiğimiz bölümlerden hatırlayacağınız gibi şu anda Jin, Sun ve Sayid; Sawyer, Kate, Jack ve Ben bir arada. Ayrıca hayalinde Locke Mr. Eko’nun zor durumda olduğunu da anlıyor. <li> John, Locke ve Mr. Eko patlama sonrasında birbirlerine düşüncelerinde bağlanmış olabilir. Mr. Eko’nun baygın halde hiçbirşeyi yokmuş gibi Locke ile konuşması, Desmond’ın Locke’un söyleyeceklerini tahmin etmesi düşüncelerinde birbirlerine bağlandığını açıklayabilir.
Bölüm fotoğrafları

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı