İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sezon 3-Bölüm 4: Every Man for Himself | 25 Ekim 2006

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Resmi ekleyen

Bölüm adı: Every Man for Himself
Yayın tarihi: 25 Ekim 2006
Yönetmen: Stephen Williams
Senarist: Edward Kitsis & Adam Horowitz Her bölümde akılda bıraktığı soru işaretlerine yenilerini ekleyen Lost, “Everyman for Himself” isimli 3. sezonun 4. bölümüyle, soru işaretlerinin sayısını artırırken diğer yandan geçmiş bölümlerde gizemini koruyan birkaç soruya da cevap veriyor. Bu bölümde diğerlerinin (others) Jack’ten nasıl bir yardım istediğini ve ilerleyen bölümlerde muhtemelen Jack’ten nasıl bir yardım isteyebileceklerini öğreniyoruz. Yeni bölüm detayları her zaman olduğu gibi Spoiler uyarısı altında yer alıyor.

Yardım…
Sezonun ikinci bölümünde Jin’in teknede karnından vurduğu Colleen ağır yaralı bir şekilde Hydra Island (yeni adamız Hydra Island) getiriliyor. Üreme üzerine uzmanlık sahibi Juliet Colleen’e ilk müdaheli yapıyor ve başarız olacağını anladığı noktada Jack’ten yardım istiyor. Ne yazık ki Jack’in gecikmiş müdahalesi sonucunda da Colleen kurtarılamıyor. Colleen’inin kurtarılma sahnelerinde asıl dikkati çeken ameliyathane girişindeki bel kemiği röntgenleri. Jack röntgenlerin kırklı yaşlarda bir erkeğe ait olduğunu ve röntgenlere göre bel kemiğinde bir tümör olduğunu söylüyor. Fakat röntgenlerin kime ait olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmıyor. İlerleyen bölümlerde röntgenlerin kime ait olduğunu ve Jack’ten muhtemelen röntgen sahibine yardım etmesinin istenileceğini tahmin ediyoruz.

Hydra Island
Everyman for Himself isimli bu bölümün en önemli noktası dizide ilk kez gördüğümüz ikinci bir adanın varlığı. Uçaktan kurtulan kazazedelerin bulunduğu adadan bağımsız ve daha ufak boyutlardaki Hydra Island (Hydra adası) üzerinde, bu sezon sıkça yer verilen Hydra istasyonu ve Sawyer ve Kate’in tutulduğu araştırma kafesleri bulunuyor.

Desmond ve gelecek
Geçtiğimiz bölümde geleceğe yönelik tahminleri ile akıllarda soru işaretleri bırakan Desmond’ın; bu bölümde geleceği geleceği görme yeteneğinin olduğu kanıtlanıyor. Desmond bu bölümde yapılandırdığı paratoner ile Claire ve bebeğinin çadırının yakınına (ya da üzerine) yıldırım düşeceğini önceden bildiği için bir paratoner inşa ediyor. Tahmin edileceği gibi geleceği görme yeteneği kesinleşen Desmond’ın inşa ettiği paratoner harika bir zamanlama ile görevini yerine getiriyor ve yıldırımından Claire ve bebeğinin bulunduğu çadırı koruyor.

Her zaman olduğu gibi flashback sahneleri ile desteklenen bu bölüm hakkında daha fazla detay vermeden bölümün esas noktalarına değinen bölüm teorileri ile devam edelim:

Bölüm Teorileri
3. sezonun ilk bölümünde gördüğümüz diğerlerinin (others) gerçek yaşam alanı Main Island (ana ada) üzerindedir. <li> Main Island ve Hydra Island arasında ulaşım, Ben’in bu bölümde Colleen’in getirildiği sahnede “Sub is back” cümlesinde verdiği ipucuna dayanılarak bir denizaltı ile sağlanmaktadır. <li> Geçtiğimiz bölümlerde Jin ve Sayid’e farkettirmeden Sun’ın bulunduğu tekneye baskın yapan diğerleri (others), tekneye denizaltı kullanarak ulaşmıştır. <li> Jin, Sayid ve Sun’ın kullandığı teknenin diğerleri arasında telaş yaratmasının ve Ben’in ısrarla tekneyi ele geçirmek istemesinin nedeni; ikinci adanın (Hydra Island) kimse tarafından öğrenilmesinin istenmemesidir. <li> Geçtiğimiz sezonlarda Sayid’in bulduğu denizden adaya doğru uzanan kablo (Fransız kadının saklandığı yere uzanan kablo) iki ada arasında iletişimi sağlımaktadır. Yani kablonun uçları ana adadan, Hydra adasına uzanmaktadır. <li> Jack’in ameliyathane girişinde gördüğü tümörlü bel kemiği röntgeni Ben’e ait olabilir. Bu teoriye ek olarak:
- Jack, cerrah olduğu için
- Sawyer kan grubu tuttuğu için
- Kate, Jack ve Sawyer’ın kaçmasını engellemek ve istenilenleri yerine getirmeleri için Hydra Island’da rehine tutulmaktadır.
Bölüm fotoğrafları

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı