İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Sezon 3-Bölüm 8: Flashes Before Your Eyes | 14 Şubat 2007

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Resmi ekleyenBölüm adı:
Flashes Before Your Eyes
Yayın tarihi: 14 Şubat 2007
Yönetmen: Jack Bender
Senarist: Damon Lindelof & Drew Goddard

Üçüncü sezon, sekizinci bölüm, Lost meraklılarının kafasında biriken pek çok soru işaretini cevaplarken; yep yeni ve daha büyük soruları da beraberinde getiriyor. Desmond’un Claire’i boğulmaktan kurtarmasıyla başlayan bu bölümde, Charlie ve Hurley ile birlikte Desmond’un geleceği nasıl bildiğini sorgulamaya başlıyoruz. Desmond’un geçmişine yaptığımız yolculuk, dizi tarihinin en uzun geçmişe ait görüntülerini de (flashback) bu bölümde bize sunmuş oluyor. Yazının devamında bölüm hakkında ayrıntılı bilgi bulunduğunu da her zaman olduğu gibi hatırlatalım.

Bölümün başında Desmond, boğulma tehlikesi geçirdiğini önceden bilerek Claire’i kurtarınca, Charlie ve Hurley zaten daha önce bu konuda sabıkalı olan Desmond’un bu “geleceği bilme” yeteneğini sorgulamaya başlıyorlar. Desmond’u sarhoş ederek işin sırrını öğrenmeye çalışıyorlar ancak onlar ısrar ettikçe Desmond geriliyor ve aralarında küçük bir kavga yaşanıyor. Sonunda öğrenebildikleri tek şey ise “bunu bilmek istemeyecekleri” oluyor.

Daha sonra Desmond’un sığınak (hatch) patladıktan sonra, Hurley onu ormanda çıplak halde bulana kadar neler yaşadığını izliyoruz. Patlamanın etkisiyle bayılan Desmond gözlerini evinde yerde yatarken açıyor. Biz flashback tadında onun geçmişini izlerken o da büyük bir şaşkınlıkla geçmişine döndüğünü ve aynı şeyleri tekrar yaşamaya başladığını fark ediyor. Bunu fark edince de hayatının seyrini olumsuz etkileyen bazı kararlarını değiştirirse hayatının düzeleceğini düşünerek eyleme geçiyor. Ancak ne yazık ki kötü şans yine yakasını bırakmıyor ve bir kaza sonucu kafasına aldığı bir darbeyle yine kendisini adada buluyor.

Lost için bir kırılma noktası olarak nitelendirebileceğimiz bu bölümde “zaman” kavramı üzerine yoğunlaşıyoruz. Desmond’un “geleceği hatırlaması”, izlediğimiz her şeyin daha önce yaşanmış olabileceğini düşünmemize neden oluyor.0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı