İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

BM Küresel Isınmayı Engellemekte Kararlı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Küresel ısınmayla mücadele konusunda dönüm noktası olarak nitelenen Birleşmiş Milletler’in iklim değişikliği konulu toplantısı, ülkelerin bu konuda kararlılık sergileyeceklerine dair umut verdi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Kyoto’nun yerini alacak anlaşmaya ABD’nin de imza atmasını beklediklerini belirtti.

ABD Başkanı Bush bu toplantıya katılmamıştı ama Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice artık alternatif enerji kaynaklarına yönelmek gerektiğini kabul etti. California Valisi Arnold Schwarzenegger da kimin suçlu olduğunu unutup, geleceğe bakılması gerektiğini söyledi.

Schwarzenegger, “Küresel iklim değişikliğinin sonuçları o kadar tehdit etmekte ki geçmişte kimin suçlu olduğu artık önemli değildir. Önemli olan gelecekle ilgili hepimizi ilgilendiren sorulara kimin cevap verebildiğidir” dedi.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales ise küresel ısınmanın siyasi boyutuna da gönderme yaptı.

Morales, “Küresel ısınmayla ilgili tartışmaların çok derinleştiğini düşünüyorum. Bu sadece bir bölgeyi veya bir kıtayı ilgilendiren bir konu değil. Bu dünyanın tamamının sorunu. Ancak küresel ısınma konusunu inceledikten sonra vardığım sonuç şudur ki, insanlığın en büyük düşmanı kapitalizmdir.” şeklinde konuştu.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı