İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Nurullah Bakır - Heyecan Dorukta Artık

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.702 İleti

Feldkamp'ın nerede ne yapacağını kesitrmek pek mümkün değil, onun için pek de kesin konuşmamak lazım. Ancak bugüne kadar ne yaptıysa, hepsi çok riskliydi ama büyük oranda da faydasını gördü.

NTVSPOR
Güncelleme: 09:57 TSİ 1 Ekim 2007 Pazartesi

Resmi ekleyen

Öğlen saatlerinde gelmişti, Lincoln ve Hakan Şükür'ün kadro dışı bırakıldığı haberi ve futbolla yakın/uzak alakalı herkes gibi ben de hayrete düştüm duyar duymaz. Gerekçesi anlatılanlar mıdır, başka bir konu var mıdır, varsa yıpratıcılığı ne ölçüdedir, oturduğumuz yerden bunu anlamamız mümkün değil. Ancak kesin olan, özellikle Lincoln'ün kadroda yer almayışının, kalan Galatasaraylı oyuncuların maça daha sıkı konsantre olmalarını sağladığıdır. Galatasaray takımı maç boyu konsantrasyonunu üst seviyede tutmayı başardı.

Beşiktaş da ise durum farklıydı. Teknik adamların bazı tercihlerini anlamakta zorlanırım hep. Kadronuzda, forvet arkası yani moda deyişle "10 numara" pozisyonunda oynayan, alırken 5 milyon Euro ödediğiniz, sorumluluk üstlenebilen bir Delgado varken, onu en kritik derbi maçında yanınızda oturtmanızın ben mantıklı bir izahını bilmiyorum. Hem de kadroda Ricardinho da yokken ve sahanın organizasyondan sorumlu bölgesi olan orta alanın göbeğinde pas yeteneği kısıtlı Serdar Kurtuluş ve Koray ile sahaya çıkmışken... Böyle olunca sahaya çift santraforla çıkmanın da anlamı kalmıyor, zira topu gol bölgesine taşımakta zorlanıyorsunuz.

Rakip, kanatlarda açık vermemek için önlü-arkalı defansif yönü kuvvetli oyuncuları yollamış sahaya; sağda Uğur ve Barış, solda Hakan ve Volkan. Yani kanatlardan da sürekli destek alamıyorsunuz, ki atılan tek golde pası veren Serdar Özkan, müthiş vurulu yapan ise Tello, yani kanat adamlarınız. Bir kere adam akıllı pozisyon için fırsat yakalayabilmişler, onu da gole çevirmişler.

Sonuç, futbol oynayamayan Beşiktaş. "Oynaması pek mümkün olmayan Beşiktaş" da desek, kimsenin itirazı olmaz sanıyorum.

Galatasaray'da durum biraz daha farklı. Gerekçeleri hakkında asla ikna olmadığım kadro dışı operasyonunun, yazının başında da belirttiğim olumlu etkisi vardı Galatasaray takımında. Herkes işine konsantreydi. Üst paragraflarda anlatmaya çalıştığım gibi, Beşiktaş'ın da hücum edesi pek yoktu ama Galatasaray savunmacılarının performanslarının yerinde olduğunun altını çizelim. Özellikle yakinen ve biraz da çekinerek takip edilen Servet'in hatasız bir 90 dakika tamamlaması Galatasaray adına sevindiriciydi. Mesele bu istikrarı sağlayabilmek.

Şimdi ne olacak? Önümüzde sezonun belki de en önemli 5 maçından biri olan Sion rövanşı var. Lincoln ve Hakan yeniden kadroya dahil oluyorlar, son akşam kampta bir güzellik daha yapmazlarsa. Bu iş kimlerin formasına mal olacak derseniz; Avrupa listesinde yer almayan Hakan Balta zaten tribünde kalacak, yanı sıra Beşiktaş maçının formsuz ismi Ümit Karan'a da kulübe yolu gözüküyor gibi. Arda sol çizgiye çekilecek, Hakan da Nonda'nın yanına. Tabii Feldkamp'ın nerede ne yapacağını kesitrmek pek mümkün değil, onun için pek de kesin konuşmamak lazım. Ancak bugüne kadar ne yaptıysa, hepsi çok riskliydi ama büyük oranda da faydasını gördü. Bundan sonrasına da bakacağız.

Lig için önemli bir engeli aşan ancak bir o kadar daha önemli bir engeli aşabilmek için haftaya Sion yorgunu (ve moralli ya da moralsizi) olarak Kayseri'ye gidecek olan Galatasaray'da ciddi öneme sahip Sion maçı bekleniyor artık. Eski bir UEFA Kupası galibi olarak Galatasaray'ın gruplarda ve sonraki turlarda yer almasının zamanı gelmişti, hatta geçmişti bile. TRT ekolünden bir cümle ile bitirelim yazımızı ; "Heyecan dorukta artık". Rastgele...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı