İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Atatürk Anı Defteri

* * * - - 1 Oy Kullanılmış

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...

Resmi ekleyen

Dünyanın bize saygı göstermesini istiyorsak, evvelâ bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu saygıyı hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim.

Bilelim ki, millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır.

Mustafa Kemal Atatürk – 1923

Konu Hale tarafından 11 Haziran 2015 Perşembe - 08:04 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Ve Konu İçeriği Düzenlenmiştir.

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
ATAM; Türk Milleti'nin önderi sensin, senin kurduğun ülkenin yasalarına ve bayramına sonuna kadar sahip çıkacak senin çocukların..
Sen yoktan var edebildiysen bu ülkeyi; var olanı korumak en azından birinci vazifemiz, bu ülke şeyhlerin, şıhların, dervişlerin olmayacak, hep laik kalacak, gözün arkada kalmasın ATAM, nur içinde yat....

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti

Resmi ekleyen

Türkiye'nin terör belası yüzünden karanlık günlerden geçtiği bu günlerde, Atatürk'ün bize bıraktığı mirasın kıymetini çok daha iyi anlıyoruz ve onu gün geçtikçe daha çok özlüyoruz. Yattığın yerde rahat uyu Atam. Emanetini canımız pahasına koruyacağımıza yemin ederiz.

Ne mutlu, Türküm diyene!

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti

:z01:

Atam; senin gibi birinin tekrar dünyaya geleceğini düşünmek hayalcilik olur. Sanırım İngiliz başbakanı Churcil demişti: "Her yüzyılda tek bir dahi yetişir. Bizim savaşı kaybetmemiz nedeni, o dahinin bu yüzyılda Türkiye'den çıkmasıydı" diye. Senin gibi bir dahinin, bir kahramanın tekrar ortaya çıkıp, bizi kurtaracağını düşünmek kolaya kaçmak da aslında. Sen ortaya çıktın, başkalarının kendi çıkarları uğruna bitirmeye çalıştığı, tekrar ayağa kalkamaz denen ülkeyi bir araya getirdin ve Türk'ün gücünü herkese gösterdin. Şimdi yine başkaları kendi çıkarları için ülkemiz üzerinde planlar yapıyor, bizi bölmeye çalışıyor. Hatta tıpkı senin uyardığın gibi "bazı iktidar sahipleri gaflet ve dalalet" içindeler. Bu noktada "Ah keşke Atatürk yaşasaydı" demek dışında yapmamız gereken çok şey var. Tüm Türk halkı olarak tek vücud olmalı ve bu yapılan planları bozmalıyız. Bu vatanı emanet ettiğin bir genç olarak, hür ve bağımsız Türkiye'nin devam etmesi için kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğime sana söz veriyorum.

Seni özlem ve sevgiyle anıyoruz ATA'm. Ruhun Şad Olsun ....

ERKAN

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
ATAM senin kurduğun ve fedakarlıklarla bügünlere getirdigin bu güzel cumhuriyetimize her platformda sahip çıkacagımızı,senin eşşiz ve laik anlayış düzenine uyacagımızı,bu topraklar için akan onlarca şehit kanının helal oldugunu,her zaman bagımsız ve bayragımıza sahip çıkan torunların ve ceddin olarak söz vermeyi yemin etmeyi bir borç biliriz,ruhun şad olsun.aziz atam... :beach:

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
Atam;

Acaba senin eserlerine sahip çıkabiliyormuyuz diye düşündüm... Ama hayır Atam sözlerin bile anlamsız kaldıgı bir dönemdeyiz senin kurduğun Cumhuriyet sallanıyor Atam. Birileri kaldırmak için can atıyor.

Hoş biz burada emanetinin bekçisiyiz bize bu vatanı koruma cesaretini sen verdin...

Atam bu ülkede herkes seni sahipleniyor. Kimisi bizdendi diyor kimisi hayır bizdendi. Anlam veremiyorum Atam. Sen belli bir kitleyi sahiplenmedin ki. Sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan hatta Tüm Türk Milletlerinin Atatürk'üydün.

Biliyorum kendine Atatürk denmesinden hoşlanmıyorsun ama kızsan da sen bizim Atamızsın Türklerin Atasısın ATATÜRK'sün.

Ve sözlerimi senin o güzel sözünle bitiriyorum Atam:
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!"

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Resmi ekleyen

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti

Resmi ekleyen

Ülkemizi her koldan bir ahtapot gibi saran, adeta örümcek gibi ülkemize kötülük ağı ören düşmanların çoğaldığı ve alenen ortaya çıktığı bu dönemde; seni daha çok arıyor ve özlüyoruz Büyük Önder... Yattığın yerde rahat uyu. Emanetini canımız pahasına koruyacağımıza yemin ederiz.

Ne mutlu, Türküm diyene!

ÖĞRET-EN

ÖĞRET-EN

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 25 İleti
Resmi ekleyen

Caglar1903

Caglar1903

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 3 İleti
Sevgili ATAM,

Senin doğuşun bu dünyada yasanan en güzel doğumdur bizim için. Nedenini sorma sakın!!! Nedenini zaten yaşadın, yasattın ATAM.
Emdigin sütlerin, attıgın ilk adımın, söylediğin annene gurur veren ilk kelimenin, okuduğun her satırın, kısacası hayatın, şu anda gençliğimde kendimi korkusuz hissetmemin tek sebebiydi ve bu yüzden devim, ben senin o mavi gözlerinde duyguyla baktığın hiçbir bakışın hakkını ödeyemem.
O baskışlarının altında nede çok yaşayan varmış halbuki. Bir vatanmış senin gözlerinin ardındaki...
Senin her resmine baktığımda, 'işte bu' diyorum. işte ilk kurtarıcımız olarak duydugum ve tekrar tekrar doğumunu, hayatını ve en önemlisi ülkemize kurtarıcı melek olarak geldiğini bildiğim, mavi gozlü devim diyorum. İşte seni böyle güçlü, böyle kudretli biliyor ve böylesine seviyorum.
Biliyorum ki yazdığım bu mektup eline ulaşmayacak ve sen bu mektubu okuyamayacaksın, ben sadece sana olan duygularımı, sana olan hayranlığımla yazıyorum bu mektuba. Ve şunu da çok iyi biliyorum ki yazdığım bu mektubu okuyamasan da her okuduğumda senin beni duyacağını ve hissettiğini anlıyor olacagım. Yazdıgım bu mektup son olarak kalmayacak Atam, mektubunun devamı her zaman gelecek ben yasadığım sürece. Ben sana yazıp okuyacağım ve sen de beni duyup hissedeceksin...
Sen her aklıma geldiğinde ve gökyuzüne her baktığımda bir ılık rüzgar eser, ağaçkların yaprakları oynar ve ortalığı derin bir sessizlik kaplar işte o zaman şöyle diyorum içimden; "Buyuk devim geldi bir rüzgar olup esip gitti..."
Sen benim her zaman kalbimdesin Atam ve öyle kalacaksın...

ATAM
29 EKİM 1881 YILINDA DÜNYAYA GELDİN
O ALTIN SARISI SACLARINLA VE MASMAVİ GOZLERİNLE TANINDIN İLK ONCE.
KİM BİLEBİLİRDİ Kİ BU VATANIMIZIN KURUCUSU OLACAGINI
KİM BİLEBİLRDİ Kİ VATAN İÇİN ÖLUMUNE SAVASACAGINI
KİM BİLEBİLİRDİ Kİ VATAN İÇİN KANLAR DÖKÜLECEĞİNİ
BÜYÜDÜN, BÜYÜDÜN VE BÜYÜDÜN
O SAYGINLIĞINLA, DÜRÜSTLÜGÜNLE, SEVGİNLE AKLINLA VE YÜREĞİNLE
BÜTÜN İNSANLARIN KALBİNDE TAHT KURMAYI BAŞARDIN
HER BİR YÜREKTE, HER BİR AKILDA VE DİLDE M.K ATATÜRK VAR
İNSANLARIN SANA OLAN SAYGINLIĞI BİTMEDİ VE BİTMEYECEK
ATAM SANA SÖZ VERİRİM Kİ BİZE EMANET ETTİĞİN BAYRAĞIMIZI VE VATANIMIZI
ŞEREFİMİZLE VE NAMUSUMUZLA KORUYACAĞIZ
GÖZUN ARKADA KALMASIN ATAM SEN RAHAT UYU
SENİN YOLUNDA GİDİYORUZ SENİN YOLUNDA ÖLECEGİZ...
EMANETİNDE YASIYORUZ ATAM SEN RAHAT UYU

BİR MUSTAFA KEMAL DAHA GELMEZ BU DÜNYAYA......

ÇAĞLAR

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı