İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde
Tombalaya Alternatif Oyunlar: Monopoly - Tabu - Scrabble - Jenga - Cluedo İpucu Peşinde

Yılbaşı gecesinin vazgeçilmez oyunu tombala ilk akla gelen oyun. Gene her devrin sevilen oyunlarından biri olan kızmabirader. Fakat tüm dünyada beğeniyle oyananan başka oyunlar da var: Kelime anlatma oyunu Tabu, kelime bulma oyunu Scrabble, yatırım oyunu Monopoly, bloklar kullanarak devirmeden kule inşa etme oyunu Jenga bunlardan sadece bir kaçı.

Yeni yılı oyunların galibi olarak karşılamak istiyorsanız şimdiden hazırlanmaya başlayın...


MONOPOLY
Tüm dünyanın en sevilen lisanslı çizgi film ve masal karakterleri, çocuklar için dünyanın en çok oynanan oyunu Monopoly’de bir araya geldi. Yenilenen Disney Monopoly, üç boyutlu şatosuyla çocukları yılbaşı gecesi eğlenceye davet ediyor. Oyunun içinde Pamuk Prenses, Aslan Kral, Pinokyo ve Dumbo dahil olmak üzere sekiz Disney temalı piyon var. Monopoly yapmak için beyaz tavşan kulübeleri ve Uyuyan Güzel şatoları kullanılıyor. Zarlar da rengarenk ve parlıyor. En az iki, en fazla sekiz kişi ile oynanıyor.


CLUEDO İPUCU PEŞİNDE
Birçok insan heyecan dolu polisiye hikayelere bayılır. Siz de bu türün meraklılarındansanız, tüm dünyada kırk yıldır oynanan Cluedo İpucu Peşinde artık Türkiye’de. Bu oyun herkesi gizemli cinayeti çözmeye davet ediyor. Oyuncular üç soruya cevap arıyor: Katil kim? Cinayet hangi odada işlendi? Cinayet aleti neydi? Oyunda zar atıp malikane odalarını araştırıyor, soruşturmaları yapıp ipuçlarını topluyoruz. Davayı ilk çözen oyunu da kazanıyor. Her oyunda aranan cevaplar değişiyor, böylece hiç sıkılmadan defalarca oynanabiliyor. Başarılı olmak için doğru soruları sormak şart. Oyun en az üç, en fazla altı oyuncuyla oynanıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanmış.


TABU
İki takıma ayrılarak oyuna başlıyorsunuz. Amaç; desteden çekilen kartın üzerindeki kelimeyi kum saati dolmadan kendi takımınıza anlatmak. Anlatılacak her kelime için beş tane de yasaklı kelime var. O kelimelerden birini kullanırsanız yanarsınız. Tabu, bazen anlatması çok kolay gözüken kelimelerin bile anlatılmasının ne kadar zor olduğunu gösteriyor. En eğlenceli kısmı, kelimeleri anlatırken yaşanan diyaloglar. Yılbaşı gecesi evde kızlı erkekli gruplar oluşturup, oyunu daha da eğlenceli bir yarış haline getirebilirsiniz. En az dört kişiyle oynanıyor. Çocuklar için olan versiyonu da var.


PICTOMANIA
Pictomania kutu oyun sevenlerin yeni gözdelerinden. İlk Türk oyunu olma özelliğini taşıyor. 10 yaş üzerinde çocuk, genç, yetişkin herkesin rahatlıkla oynayabileceği bir oyun. Başarılı olmak için beş farklı yönünüzü kullanıyorsunuz. Hayal gücü, tanımlama, el becerisi, pratik zeka ve hissedebilme gücü. Oyunda yaklaşık 100 adet kart üzerindeki resimleri farklı yöntemlerle çizmeye çalışıyorsunuz. Oyunun amacı kartlardaki resimleri bu yöntemlerle grup arkadaşlarınıza anlatabilmek. En hızlı ve doğru anlatan grup, oyunu kazanıyor.


SCRABBLE
Ev partilerinin vazgeçilmez eğlencesi Scrabble; zeka, strateji ve geniş bir kelime haznesi ile oynanan, heyecan dolu bir kelime oyunu. Şimdiye kadar üretilen Scrabble taşları yan yana konduğunda taşlar iki kez dünyayı turlayabiliyor. Oyunun torbadan çektiğiniz bütün harflerle uzun, anlamlı kelimeler oluşturmak. 10 yaş ve üzeri, en az iki en fazla dört oyuncu ile oynanıyor.


YALAN MAKİNESİ
Yılbaşı gecesi birbirinizin sırlarını öğrenebileceğiniz, muzur bir oyun. İçinde bir çok esprili soru bekliyor. Size de düşen bütün cesaretinizle doğruları söylemek. Çünkü Yalan Makinesi, tüm yalanlarınızı ortaya çıkarmaya çalışacak. Makine, yalanları doğrulardan ayırmak için derinizdeki nem oranını ölçüyor ve stresinizi tespit ederek çalışıyor. Yeni yıla bütün sırlarınızı dökerek mi gireceksiniz, yoksa küçük yalanlarla makineyi yenebilecek misiniz?


KIZMA BİRADER
Kızma Birader zamanla daha modern hale gelen oyunlardan biri. Frustration da onun yabancı versiyonu. Artık zar atmak için onu avucunuzda sallamanıza gerek yok. Hop-Matik zarı sizin için atıyor. Siz gelen sayı kadar ilerliyorsunuz. Tabi bu arada rakipleriniz de heyecanla hangi taşınızı ilerleteceğinizi bekliyor. Yapacağınız hamle rakibinizi başlangıç noktasına geri gönderebilir. Onun yapacağı hamle de sizi. Aman dikkat, geriye dönen hamleler sizi kızdırmasın!


ŞANS YOLU
Hayatın dolambaçlı yollarında ilerlemeye hazır mısınız? O zaman Şans Yolu tam size göre. 2 veya 6 kişi ile oynanıyor. Yolculuk lise mezuniyetiyle başlıyor. İş hayatına atılmayı ya da üniversiteye gitmeyi seçebilirsiniz. Ama unutmayın ki yapacağınız her seçim, oyunun sonunda sizi nasıl bir emekliliğin beklediğini belirliyor. Yolunuza devam ederken bir yandan da zengin olmaya çalışıyorsunuz. Amaç, oyunu en zengin emekli olarak bitirmek. Bakarsınız yeni yılda sizi bekleyen sürprizlerin ilk işaretini bu oyunda görebilirsiniz...


JENGA
”Denge konusunda rakibim yok” diyorsanız bu oyun tam size göre. 2 ya da daha fazla kişiyle oynanabiliyor. Tahta bloklar kullanarak bir kule inşa ediyor ve alttan çektiğiniz blokları kuleyi devirmeden en üste koyarak onu yükseltmeye çalışıyorsunuz. Unutmayın bu oyunda kuleyi deviren kaybeder!


TOMBALA
Çoğumuzun çocukluğunda yılbaşı gecelerinden eksik olmayan “birinci çinko”, “ikinci çinko” ve “tombala” kelimeleri değişen ve gelişen zamana yenilmeyen artık klasikleşmiş bir oyuna ait: Tombala. Tombala, “yılbaşı” dendiği zaman akla gelen ilk oyun.

En az 2 kişi ile oynanıyor. Üzerinde numaralar olan kartlar herkese dağıtılıyor. Seçilen bir kişi tombala torbasından numaraları çekerken, siz de çıkanları kartınızdakilerle karşılaştırıyor ve duruma göre üzerini kapatıyorsunuz. En üstteki satırda bulunan tüm rakamları en önce kapatan kişi birinci çinkoyu yapmış oluyor. Sonra ikinci satır ve en son da üçüncü satır, yani karttaki tüm rakamların üzerini kapatabilen ilk kişi tombalayı yapıyor. Rakamları iyi takip edin çünkü kaçırırsanız tombala yapamazsınız!0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı