İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

İlköğretim Öğrencileri için OKS ve Devlet Parasız Yatılı Sınavı Takvimi Belli Oldu

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Erkan

Erkan

  Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

 • Yönetici
 • 5.702 İleti
 • Gender:Male


İlköğretim Öğrencileri için OKS ve Devlet Parasız Yatılı Sınavı Takvimi Belli Oldu

Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk Sınavına (DPY- B) başvurular 14-25 Ocak, DPY-B ile birlikte yapılacak Seviye Belirleme Sınavına (SBS) başvurular 11-22 Şubat, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına (OKS) başvurular da 10-28 Mart tarihleri arasında yapılacak.

4 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleştirilecek DPY-B sınavına ilköğretim 5, ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler başvuruda bulunabilecek.

İlköğretim 6. sınıflar için 21 Haziran 2008, 7. sınıflar için 22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak DPY-B ve SBS’ye ilköğretim 6. ve 7. sınıflarındaki öğrenciler alınacak.

8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak OKS’ye ise önümüzdeki öğretim yılında Resmi ve Özel Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Öğretmen, Anadolu Meslek, Anadolu Teknik, Anadolu İmam Hatip, Sağlık Meslek liseleri, Polis Koleji, merkezi sistem sınavıyla öğrenci alan diğer okullar ile merkezi sistem sınavıyla öğrenci alan özel okullarda öğrenim görmek ve Devlet parasızlık ve bursluluk imkanlarından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurabilecek.

OKS soruları, 120 okulda pilot uygulaması yapılan öğretim programları ile yürürlükte olan öğretim programlarının ortak konularından hazırlanacak.

Pilot uygulama okullarında öğrenim gören öğrenciler hiç bir şekilde mağdur edilmeyecek. Konuyla ilgili endişeleri yok etmek için okul müdürlükleri velileri
bilgilendirecek.

SINAVLARLA İLGİLİ BİLGİLER İNTERNETTE
Sınavlara başvurular, elektronik ortamdan alınacak, okul müdürlükleri velilere ve öğrencilere rehberlik edecek.

Fotoğraflı sınav giriş belgeleri, DPY-B sınavına başvuran öğrenciler için 22 Nisan 2008, DPY-B ile birlikte yapılacak SBS’ye başvuran öğrenciler için 10 Haziran 2008, OKS’ye başvuran öğrenciler için 29 Mayıs 2008 tarihinden itibaren okul müdürlüklerince e-okul sisteminden çıkartılarak adaylara verilecek.

OKS’de etkili olacak ilköğretim başarı puanı ile ilgili açıklamalara OKS e-Başvuru Kılavuzunda yer verilecek.

Sınavlarla ilgili tüm bilgiler, duyurular Bakanlığın “http://oges.meb.gov.tr” internet adresinden sürekli olarak yayımlanacak.

OKS tercihleriyle ilgili hususların yer aldığı “e-Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu” Bakanlığın internet sayfasında yer alacak.

Adaylar, başvuru ve tercih dönemlerinde, okul müdürlüklerine, kırtasiye, internet bağlantısı, fotokopi giderleri için 2 YTL ödeyecek. OKS ve DPY-B sınavına girecek adaylardan tek ücret olarak 20 YTL, DPY-B ve SBS için ise tek ücret olarak 10 YTL sınav ücreti alınacak.

DPY-B ve SBS sonuçları 31 Temmuz 2008, OKS sonuçları 11 Temmuz 2008 tarihinde MEB’in internet sitesinde açıklanacak.


#2
Aydan

Aydan

  Hey sen! Biz burda yabancıları güleryüzle karşılarız :)

 • Özel Dost
 • 1.303 İleti
Bu sene bana çok iş düşüyor çok ;) Velilere anlat ,öğrencilere anlat ,öğretmenlere anlat.Yeni sistem yeni sınav eski usül sınav :blink:

#3
fbersin93

fbersin93

  KD ™ Yeni Tanıdık

 • Dost
 • 16 İleti
 • Gender:Male
herkesee başarılarrr

;)
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı