İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Zeka Küpünü (Rübik Kübü) 12.46 Saniyede Çözdü

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Üç boyutlu bulmaca Zeka Küpü’nün (Rubik Küpü) doğum yeri olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen ve tüm dünyadan 300 yarışmacının katıldığı turnuvada, Japon Yu Nakajima 12.46 saniyede bulmacayı çözerek birinci oldu.

Resmi ekleyen

Rakipleri Amerikalı Andrew Kang ve Japon Mitsuki Gunji’den önce küpün altı yüzündeki dokuzar renkli kareyi düzelten Nakajima, buna karşın Mayıs’ta 9 saniye 86 salisede bulmacayı çözen Fransız Thibaut Jacquinot’nun 3 saniye kadar gerisinde kaldı.

Yarışmada ayrıca Fin Anssi Vanhala küpü ayaklarıyla 49 saniye 33 salisede çözerek bir başka ilginç başarı örneği gösterdi.

1974 yılında Macar Erno Rubik tarafından keşfedilen Zeka veya Sabır Küpü, 1980’li yılların kült oyunu haline geldi ve şimdiye dek 300 milyon adet satıldı.

antoryum

antoryum

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 2 İleti
daha önce okumuştum hatta videosunu izlemiştim bende tüm yüzünü yapabiliyorum ama 3,14 dakikada benim zeka küpüm kötü ama yinede yavaş yapıyorum paylaşım için teşekkürler

olksah

olksah

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 1 İleti

daha önce okumuştum hatta videosunu izlemiştim bende tüm yüzünü yapabiliyorum ama 3,14 dakikada benim zeka küpüm kötü ama yinede yavaş yapıyorum paylaşım için teşekkürler

ya ben 9 saniyede yapan hintli birisini grmüştm ya

sonsuzz

sonsuzz

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 4 İleti
Söyleyecek söz bulamıyorum bu insanlaraResmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı