İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

R. V. C Bodley | Allah'ın Resulü Hazreti Muhammed (S. A. V)

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
chetink

chetink

  KD ™ Yakın Arkadaş

 • Kadim Dost
 • 389 İleti
 • Gender:Male


Allah'ın Resulü Hazreti Muhammed (S. A. V)


Resmi ekleyen

R. V. C Bodley

Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını ve yaptıklarını bilmeden, o devirin içerisinde anlamaya kalkmadan İslamiyet'i de tam olarak anlayamayız. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatı ve örnek yaşayışı, bize İsamiyet'in yüceliğini gösterir niteliktedir.

Hazreti Muhammed (Sav), insanlığın saplantılar içinde oldukları ve yollarını şaşırdıkları bir dönemde gerçek yolu göstermek için doğmuş ve insanlık tarihinde büyük bir devir yaratmıştır. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatı diğer dinlerin kurucuları Musa, İsa gibi karanlık değildir. Hazreti Peygamberin hayatı gün gibi aşikardır. Ayrıca yaptıkları ve ortaya koymuş olduğu kurallar sonucunda Rönesans çağının başlamasına neden olmuştur.

Bir İngiliz tarafından İslamiyet'i batıya ve Hıristiyanlara tanıtmak için yazılmış olan bu kitap eşiz ve önyargısız bir kitaptır.

Yazar Hıristiyan olmasına rağmen, Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını araştırırken objektif olarak davranması bu eserin değerini daha da arttırmaktadır.

Kur'an'ı ve İslamiyet'i doğru ve iyi anlamak için Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını iyi bilmek gerekir. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını, içinde doğup büyüdüğü bölgeyi, bölgenin sosyal ve kültürel yapısını bilmeden Müslümanlığı anlamaya imkan yoktur.

Özellikle İslamiyet'e karşı birçok önyargının yaşandığı günümüzde, bu eşsiz eseri okuyucularımıza sunmakla bir nebze olsun bu saldırılara cevap vermiş olduğumuza inanıyoruz.


Konu Hale tarafından 10 Ocak 2016 Pazar - 15:21 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Ve Konu İçeriği Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Ve Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı