İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Türkiye'de Bir İç Savaş Tehlikesi Görüyor musunuz?

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 18 yanıt gönderildi

Anket: Türkiye'de Bir İç Savaş Tehlikesi Görüyor musunuz? (14 kullanıcı oy kullandı)

Türkiye bir iç savaş tehlikesi içinde'mi?

1. Kesinlikle bir iç savaşın eşiğindeyiz (9 oy [64.29%])

Oyların yüzdesi: 64.29%

2. Böyle bir şey ihtimâl dışıdır (5 oy [35.71%])

Oyların yüzdesi: 35.71%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...

Türkiye bir iç savaş tehlikesi içindemi?

Bazı köşe yazarlarının, aydınların görüşleri bu yandadır, Ya Sizin düşünceniz?

Aşağıda Bugünkü Gazetelerden verdiğim örnekleri daha öncede yaşamıştık...12 Eylül'de Sağcı Solcu diyerek ayrılmıştı ÜLKE!!!.. Şimdi de Türbanlı ve Türbansız diye Ayırıyorlar :(

Resmi ekleyen

'Türban lisede de serbest olsun' eylemi

Üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur oylamasının yapıldığı sırada, Kayseri ve Van'da "türbana destek" eylemleri düzenlendi.

Kayseri'de Mazlumder ve kendilerine "İnanç Platformu" adını veren grup, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliğine destek verdi.

40 metrekare çapında başörtüsünü temsil eden beyaz bir örtü açan grup adına konuşan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Büşra Ağca, "Anayasa değişikliği problemi çözmede yeterli değil. Düzenleme ile sadece yüksek öğretimde başörtüsü serbest bırakılmak isteniyor. Peki, lisedekilerin, üniversiteyi bitiren kızların durumu ne olacak? Onlar okumasınlar mı, çalışmasınlar mı?" dedi.

Resmi ekleyen

Türkiye meydanlarda

Türban yasağını kaldırmaya yönelik teklifin oylandığı saatlerde yurt genelindeki gösterilerde AKP ve MHP eleştirildi. Sıhhiye'deki mitingde de 'Hükümet istifa', 'Tayyip türbanı Bahçeli'ye tak' sloganları atıldı

Üniversitelerde türban yasağını kaldırmaya yönelik teklifin TBMM'de oylandığı saatlerde, düzenlemeyi protesto etmek için Sıhhiye Meydanı'nda toplanan, polis kayıtlarına göre yaklaşık 25 bin kişi hükümeti istifaya davet etti.

76 sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen "Bağımsızlık ve Laiklik" mitingi saat 12.00'de başladı.

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Açıkçası ben üzelerek ve istemeyerekte olsa oyumu iç savaşın eşiğindeyizden yana kullandım.

Neden mi, nedeni şu:

Bizler çoğumuz 80'deki 12 Eylül sağ-sol olaylarını, o saçma sapan nedenlerden
dolayı, aynı anne babadan doğmuş kardeşlerin birbirlerini öldürdüklerini biliyoruz,
üzülerek ve kızarak hatırlıyoruz.

O olaylarda kendi öz kardeşini öldürdüğü için hapise girip daha sonra aftan yararlanarak çıkan
biri ile konuşmuştum. Kavganız, savunduğunuz şey neydi, hangi nedenden dolayı kardeşinizi
öldürdünüz diye sormuştum. Bana cevap verememişti, sadece aptalmışım, oyuna geldik,
pişmanım diyebilmişti.

İşte şimdi yine bir oyun ve sonucunda yine kardeşler birbirini öldürecekler, gittiğimiz yol,
göreceğimiz şeyler bunlar yine, yazık olan yine bizlere, oyuna gelen biz zavallı insanlara olacak.

Daha şimdiden başladı, dün sokakta hem de İstanbul'un göbeğinde Mecidiyeköy'de, Metroya
giderken, kara çarşaflı bir kadın bana yaklaştı, karşıma geçti, başını neden örtmüyorsun, sen ne biçim
kadınsın, günahkar, cehennemde yanacaksın, dur daha neler olacak, göreceksiniz gününüzü, ve şu anda burada yazamayacağım bir sürü saçma sapan şeyler söyledi.

Ben o zavallı bayan gibi aptallık edip, ona uymuş olsaydım geceyi herhalde karakolda geçirirdik.

İşte başladı bile iç savaş, Allah sonumuzu hayır etsin, bu gidişhat iyi değil, umarım altından
kalkılamayacak ağır sonuçlar olmaz, umarım kardeşler birbirini öldürmez.

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Daha şimdiden başladı, dün sokakta hem de İstanbul'un göbeğinde Mecidiyeköy'de, Metroya
giderken, kara çarşaflı bir kadın bana yaklaştı, karşıma geçti, başını neden örtmüyorsun, sen ne biçim
kadınsın, günahkar, cehennemde yanacaksın, dur daha neler olacak, göreceksiniz gününüzü, ve şu anda burada yazamayacağım bir sürü saçma sapan şeyler söyledi.

Bugun sana yarın bir başkasına Hale'cim :( Çok acı bu şekilde olması..

Kadının kafasına erkek tarafından giydirilen türban nasıl olur da Özgürlük olabilir. Türban diye bas bas bağıranlar birbiriyle tartışanlar hep erkekler. Kadınlardan çok erkekler türban serbestliğini savunuyor ve istiyor.

Askere Çuval Geçirten İktidar (zihniyet) Şimdi de Kadını Türbana Sokmak İstiyor :angry: Bu gidişin sonu 12 Eylülden daha kötü..

shogun61

shogun61

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 8 İleti
gönül isterdiki dileyen istediğini giysin.
ama bir kere ok yaydan fırladı "artık türban takanlar laik değil takmayanlar müslüman"

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
Türban olayı kıvılcımdı şimdi asıl ateş yanmaya başladı :( Şu andaki durum daha önce de yazmışım 12 Eylülden daha kötü olmaz inşallah :(

Şimdi öyle bir noktaya getirildik ki Atatürk İlkelerine Sahip Çıkma, ve Atatürk İlkelerini Tamamen Kaldırma Yani Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı tavır almış bir hareketin ortasındayız....

İşin sonu inşallah düşündüğüm kadar kötü olmaz :(

leydi_11

leydi_11

KD ™ Yakın Arkadaş

• Kadim Dost
  • 320 İleti
evet aslında bir iç savaş içindeyiz, neden laik bir toplum olarak insanların baş örtüleri sürekli ön planda tutuyorlar,aslında biz bir savşın için deyiz askerlerimiz ölüyor ,insanlar bence bunu daha çok ön planda tutmalı

tunCHEr

tunCHEr

Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

• Özel Dost
  • 1.094 İleti
Malesef Türkiye hiç birimizin istemediği bir kaosa sürükleniyor. Ve bizler bu durumu elimiz kolumuz bağlı izlemeye mecbur bırakılıyoruz. Dün Kurtuluş'ta Trafik Ekipler Amirliğinin hemen önünde orta refüje çıkmış amcamın birisi belli ki bazı zihinsel problemleri var ancak onun aklında tek şey vardı ve bunu korkusuzca bağırıyordu hiç kimse ve hiç birşey umurunda değildi. Amcam "GEL" diyordu "GEL ASKER GÖR, GEL DE ADAM GÖR, PKK BURAYA GEL BEN BURDAYIM DELİKANLI GİBİ". Doğuda gelişen olaylara bir feryattı onunki belki ama aslında bu milletin sabrının kalmadığının da göstergesi oluyordu. Aynı zamanda ortaya çıkıp nutuklar atan boş vaatlerle milletin aklını çelen sözde demokratlarımız koltuklarında rahat rahat oturular iken Hale'nin de bahsettiği gibi kardeş katliamları yakındır. Fazla uzağımda değil 500 metre ötemde oturuyor 80 olaylarında kardeşini ve de babasını vurup cesetlerinin karşısında sigara içen mahluk. Ve yine fazla uzağımda değil Denizler'in asıldığı ceza evi. Nereye mi gidiyoruz? Ailemize sahip çıkıp kanaatkar bir yaşam sürmeyi öğrenmezsek malesef kardeş kavgalarına....

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat

Türban olayı kıvılcımdı şimdi asıl ateş yanmaya başladı :( Şu andaki durum daha önce de yazmışım 12 Eylülden daha kötü olmaz inşallah :(

Şimdi öyle bir noktaya getirildik ki Atatürk İlkelerine Sahip Çıkma, ve Atatürk İlkelerini Tamamen Kaldırma Yani Mustafa Kemal Atatürk'e Karşı tavır almış bir hareketin ortasındayız....

İşin sonu inşallah düşündüğüm kadar kötü olmaz :(

Durum böyle gittiği müddetçe vatanımızı içten Türban meseleleri ile ve dıştan pkk terörü vasıtasıyle bölmeğe çalışılyor ama unutulmasınki ! BU VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞI ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ OLUP ATATÜRK İLKELERİNDEN taviz vermeyiz ve de bu vatan sahipsiz değildir gerektiği zaman dur diyebiliriz.

tunCHEr

tunCHEr

Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

• Özel Dost
  • 1.094 İleti

Durum böyle gittiği müddetçe vatanımızı içten Türban meseleleri ile ve dıştan pkk terörü vasıtasıyle bölmeğe çalışılyor ama unutulmasınki ! BU VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞI ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ OLUP ATATÜRK İLKELERİNDEN taviz vermeyiz ve de bu vatan sahipsiz değildir gerektiği zaman dur diyebiliriz.

Ya lütfen sözlerimi yanlış anlama sevgili EsEsli ama bunları daha önce başka bir arkadaşım tekrarlamıştı aynısı değilse de benzer bir cümleydi ve o an verdiğim cevap şu oldu "bol keseden atma kardeşim". Seni tenzih ederim sevgili EsEsli ancak gerçekten de VATAN SAHİPSİZ DEĞİL parsel parsel satıyorlar, ve doğru ATAMIZIN İLKELERİNDEN TAVİZ VERMEYİZ sadece artık resmi dairelere resimlerini asmıyoruz onlar istediği için, ve elbette ki GEREKTİĞİ ZAMAN DUR DİYEBİLİRİZ Allah'a şükür daha ordumuza el atmaya cesaretleri yok. Hoş onuda denediler ama muvaffak olmadılar.

Ancak sözlerine kesinlikle katılıyorum Türkiye Cumhuriyeti'ni içten yıkmaya çalışıyorlar. Bu devlet Osmanlı Devleti'nin üzerine kuruldu, hepimiz Osmanlı torunuyuz bir nev'i. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek var ki o da Osmanlı İmparatorluğu da içten yıkılmıştır.

Allah Türk'e ONUR KUVVET ŞAN ŞEREF verdi. Biz şanlı bir tarihe sahip asil bir milletiz. İnşallah geleceğimize yani çocuklarımıza bu emanet toprakları aldığımız gibi veririz.

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Arkadaşım hiç bir güç ne dışarıdan olsun nei çeriden olsun Bu vatanı bölemez ve toprak alamaz.Gelelim Osmanlı meselesine O zamanlarda halk bilinçsiz ve son dönem zevki sefaya düşmüş idarecileri tarafından sindirilmişti.Ancak Mustafa Kemal ATATÜRK ve aydın düşünceli arakadaşları önderliğinde düzenlenen oyunlar ve hileler bozulup yıkılarak bu günkü durumlara gelindi . Şimdide Bu unutulmamalıdır ki Türk Mİlliyetçiliği uyumamaktadır. Ayaktadır Türkiye üzerine oynanan bu oyunlar bozulacak ve ilgili kişilerde cezalarını bulacaktır. Tarih tekerrürden ibarettir.Türk halkı artık patlama noktasına gelmiş olmakla birlikte sabretmesini bilip uygun ortamı beklemesinide bilir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı