İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Türkiye'de Bir İç Savaş Tehlikesi Görüyor musunuz?

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 18 yanıt gönderildi

Anket: Türkiye'de Bir İç Savaş Tehlikesi Görüyor musunuz? (14 kullanıcı oy kullandı)

Türkiye bir iç savaş tehlikesi içinde'mi?

1. Kesinlikle bir iç savaşın eşiğindeyiz (9 oy [64.29%])

Oyların yüzdesi: 64.29%

2. Böyle bir şey ihtimâl dışıdır (5 oy [35.71%])

Oyların yüzdesi: 35.71%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

tunCHEr

tunCHEr

Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

• Özel Dost
  • 1.094 İleti

Arkadaşım hiç bir güç ne dışarıdan olsun nei çeriden olsun Bu vatanı bölemez ve toprak alamaz.Gelelim Osmanlı meselesine O zamanlarda halk bilinçsiz ve son dönem zevki sefaya düşmüş idarecileri tarafından sindirilmişti.Ancak Mustafa Kemal ATATÜRK ve aydın düşünceli arakadaşları önderliğinde düzenlenen oyunlar ve hileler bozulup yıkılarak bu günkü durumlara gelindi . Şimdide Bu unutulmamalıdır ki Türk Mİlliyetçiliği uyumamaktadır. Ayaktadır Türkiye üzerine oynanan bu oyunlar bozulacak ve ilgili kişilerde cezalarını bulacaktır. Tarih tekerrürden ibarettir.Türk halkı artık patlama noktasına gelmiş olmakla birlikte sabretmesini bilip uygun ortamı beklemesinide bilir.

gerçekten çok güzel belirtmişsin kardeşim bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez zaten o yüzden bütünü bölmeye uğraşmıyorlar parça parça satın alıp sonra birleştirecekler. dediğin gibi Osmanlıda son dönem halk zevk-ü sefaya düşmüştü ve de bilinçsizdi bu tanımlar bana bi yerden tanıdık geliyor, hmmm dur bi düşünüyüm. Tabi ya, bu tam da günümüz Türkiye'sini anlatıyor. Ve canım kardeşim yine belirttiğin gibi tam da zamanında yetişti Gazi Paşa ve aydın silah arkadaşları da kurtardılar memleketi ancak malesef bir Mustafa Kemal'imiz daha yok. İnşallah dediğin gibi tarih tekerrürden ibaret değildir. Zira zaten onların yani dış mihrakların istediği de tam olarak bu. Türkiye'nin bir savaş ortamına bir kargaşa içine sürüklenmesi. Ve son nokta sabreden derviş her zaman muradına erer mi? Uygun ortamı bekleyen Aziz Türk Milletini bekleyen ortam ne?

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Arkadaşım Demişsinki bu aziz türk milletinin beklediği uygun ortam ne? Uygun ortam diye bahsi geçilen mevzu mecazen kullanılmışbir durum Hiç bir zaman için şartlar olgunlaşmadan kalkılıpta bir iş yapılmaz her şeyin bir bekleme ve uygunluk durumu vardır bunları beklemeden kalkılan bir işte Bizleri bölmeye kalkışanların veya bizlere çirkin oyunlarla tuzak kurmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmüş olmazmıyız. İŞTE YÜCE TÜRK ORDUSUNUN DA Güttüğü strateji bu değilmidir.Gelelim Büyük Önderimiz ATATÜRK'E böyle dehalar her zaman bulunmazlar asırda bir dahi çıkar.Ama Hepşmiz birer Mustafa KEMAL değilmiyiz? Bu vatan bizlere emanet edilirken içten ve dıştan dış mihraklar saldırılarda bulunmak isteyeceklerdir diyerek atamız ileri görüşünü belirterek bizleri uyarmamışmıdır? İşte O zaman geldiğinde ihtiyaç duyacağımız KUDRET ve GÜÇ DAMARLARIMIZDA Dolaşan ASİL TÜRK KANINDA MEVCUTTUR. gün birlik berabarlik günü olduğunda Türk milletinin,Türk evladının önünde kimse duramaz. Şu an Doğuda ve sınırda MEHMETÇİKLERİMİZ aynı duygu içinde canlarını feda ederek ülke için ATAlarına verdikleri sözü yerine getirmek için Vatanı için çarpışmıyormu? Konu açıldıkça malzemede çoğalıyor yanlış anlamalara sebebiyet verdiysem kusura bakma arkadaşım

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
Degerli kadim dostlarım,tüm yorumları okudum öncelikle agzınıza yazan ellerinize saglık.
Ancak bir iki paylaşımımda bu konulara bende temas etmiştim,sizle hem fikir ve ayrı oldugum yönler var.ben şu an iç bir savaş nitelemesine karşıyım daha o seviyede degiliz şükür.
Olabiliriz iddiam yok ancak evet bir gerginlik var ama bu şu an sadece kollama aşamasında.saygı ve hoş görü hakim olursa oynanan oyunlarda kıymet kazanmaz.sağduyumuzu insan olmanın yaradılışımızın erdemini muhafaza edersek kimse emeline ulaşamaz yeterki birbirimize düşmiyelim. :beach:

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Çok haklısın oktay TUNCHER Şu anda iç savaş söylentileri ülkeyi germekten öte gitmez çok uzak bir durum bu gibi söylentiler işte milleti ikiye bölerek zemin hazırlar.

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
Zaten şu dönemde hepimizin itidalli olması lazım.aksi halde bundan çok çevreler faydalanacaktır.fırsat vermemeliyiz. :beach:

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...

Degerli kadim dostlarım,tüm yorumları okudum öncelikle agzınıza yazan ellerinize saglık.
Ancak bir iki paylaşımımda bu konulara bende temas etmiştim,sizle hem fikir ve ayrı oldugum yönler var.ben şu an iç bir savaş nitelemesine karşıyım daha o seviyede degiliz şükür.
Olabiliriz iddiam yok ancak evet bir gerginlik var ama bu şu an sadece kollama aşamasında.saygı ve hoş görü hakim olursa oynanan oyunlarda kıymet kazanmaz.sağduyumuzu insan olmanın yaradılışımızın erdemini muhafaza edersek kimse emeline ulaşamaz yeterki birbirimize düşmiyelim. :beach:

Sevgili oktaytunçbilek o kadar iyi niyetli yorumlar yapıyorsunki ne güzel herkes keşke senin gibi iyi niyetli düşünse ve birbirine düşmese...

Bizler öyle veya birbirimiz fikirlerine saygı duyuyoruz ve karşı fikirde olsa belki karşı fikrin fikri doğru olabilir diye araştırıp o şekilde fikirlerimizi yazıyoruz veya konuşuyoruz..

Ama durum hiçde senin düşündüğün gibi değil ve yavaş yavaş şu andaki iktidar kendi fikirleri doğrultusunda herşeyi ele geciriyor.. Ve bu durum hiç de iyi değil şu anda gözle görülen bir savaş yok tabiki... Ama bu şekilde giderse sonu ne olur bilinmez bana göre şu anda gizli iç savaş içindeyiz.. O yüzden seninde dediğin gibi birbirimize sıkı sıkı sarılmak zorundayız.. Ama bazı gercekleri de kabul etmek zorundayız..

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
Öncelikle degerli yorumunuz için ben teşekkür ederim,o sizin kendi iyi niyetiniz.
Tabiki korkmadan sırtımızı dönmeliyiz birbirimize asla çekinmeden.belkide arzu etmedigim içindir iç savaş yok degişim.akp nin tavrı ve duruşu zaten meydanda,dün mecliste bir millet vekili bizimde paylaşıma açtıgımız o kara 1 mayıs resimlerini iktidara gösteriyor,gelen yanıt ne yapacaktıki oluyor mecliste iktidar kürsülerinden.
gaz,job,kaba kuvvet kullanmasında çakmak mı yaksın deniyor akp li bakanlardan polis için. bu zihniyete sözmü var söyliyecek.saygıyla. :beach:

yavuzus

yavuzus

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 5 İleti
  • Interests:<br /> Kitap okumak, yürüyüş, yüzmek, sohbet etmek...

gönül isterdiki dileyen istediğini giysin.
ama bir kere ok yaydan fırladı "artık türban takanlar laik değil takmayanlar müslüman"

Arkadaslar bence tek mesele turk milletinin bir seyi savunurken veya yererken takım tutar gibi kendi gozune hos gelen seyleri isteyip goze hos gelmedigini dusundugu seylere ise karsı cıkması, yani ozgurluk anlayısımızın maalesef boylew olması, oysa ki milyarlarca insanın hicbirisi birbirine benzemez, oyuna gelmemek lazım, şimdilerde iç savaş hayali ile yanıp tutuşanlar, çeşitli provakasyonlarla 80 lerde kardesi kardese kırdıran karanlık guclerin devamıdır... Vatanı savunmak için seve seve askere koşan ve yeri geldiğinde gozunu kırpmadan şehit olan bir türkün kız kardeşini uğruna şehit olduğu vatanın üniversitesine OLMAZZZ!! diyerek almayan zihniyeti anlamak mümkün değil, 2 metrelik bir bez eğer Türkiye Cumhuriyetini yıkacaksa vay bizim halimize...

Sema

Sema

Ne Mutlu Türküm Diyene!!

• Yönetici
  • 5.470 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...
Anlaşılan o ki artık bu gayri meşru iktidar sahipleri Atatürkçülüğe, Amerikan karşıtlığına, vatanseverliğe tahammül edemiyor, bunların kökünü kazımak istiyorlar... Ülkemiz şu an fiilen işgal altında... Mücadelenin Amerika'ya karsı oldugunu artık bu halk anlamak zorunda. Bu bir ic savas degil, Amerika'ya karsı bir savas.

Son operasyon ile daha da netleşti...

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı