İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kemal Sunal (d. 11 Kasım 1944 - ö. 3 Temmuz 2000) | Türk Sineması Emektarı - Büyük Usta

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#11
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


Kemal Sunal


Kemal Sunal 71 yaşında


Resmi ekleyenUsta sinema sanatçısı Kemal Sunal, doğumunun 71. yılındaYeni nesiller, yeni kuşaklar yine senin filmlerine gülerek büyüyecek büyük usta... Bugün Kemal Sunal'ın 71. doğum günü


Resmi ekleyen3 Temmuz 2000 yılında aramızdan ayrılarak herkesi yasa boğan usta sinemacı Kemal Sunal 71 yaşında. Sunal, doğum tarihi 10 Kasım 1944 olmasına rağmen, yeni yaşını bir gün geç kutlamış ve bu durumu da ” Aslen 10 Kasım doğumluyum. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem. 11 Kasım doğum günümdür” sözleriyle açıklamış.


Resmi ekleyenTürk sineması’nın büyük komedi oyuncusu ve sinema oyuncularından biri olarak kabul edilen Kemal Sunal, oynadığı rollerle Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi. Usta sanatçı filmlerinde; saf, şanslı, iyi yürekli karakterleri canlandırmıştır. Filmlerinin ilk gösterimlerinden yıllar sonra bile hala büyük bir ilgiyle izlenmesi olgusunu, yazmış olduğu bilimsel yüksek lisans tezinde sosyolojik olarak irdelemiştir. Sunal, oyunculuk kariyeri boyunca seksen iki filmde rol almıştır.


Büyük Ustayı Saygı Ve Sevgi İle Anıyoruz.


Kadim Dostlar ™ Yönetimi


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı