İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Tartışmasız Arap Ülkesi Oluyoruz | "Şimdi kalkıp biri, dini inancım gereği dört eşle birden evleneceğim derse"

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

kuşçbaz

kuşçbaz

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 8 İleti

Sevgili Kadim Dostlar
İslam erkeğe dört kadınla evlenme ruhsatı vermiş insanlara özel şartları gereği bunu yapabilirsin diye ruhsat vermiştir İslam insanlara dört evlilik yapın dememiştir ve Efendimizin bir hanımla yetinmemizi tavsiye eden hadisleri vardır ama bazılarının gafleti yüzünden meydana gelen ortamda İslama saldırmak için pusuda bekleyenler hemen saldırıya geçmektedir.
Günümüzde resmen tek evli olmasına karşın bir çok kadınla garsoniyerinde beraber olanları kimse inkar edebilir mi bunları hangi teraziye koymak lazım bir de bu konuda Yaşar Nuri Öztürk bu konunun incelenmesi ve yaşanan bu gerçeğe bir yasal yol bulunması gerektiğini söylemişti hemen sustu bir daha gündeme getirmedi .
Çok eşli yaşayanların bir kısmı bunu İslama göre bir yol bularak bu hayatına devam ediyor bir kısmı ise saklı gizli bu hayatını devam ettiriyor bu yaşanan bir realitedir bunu inkar etmekle hiç bir şey çözülmez çözüm için ise gerçek bir araştırma yapılmalı ve konu bilim adamlarınca tartışılmalıdır. Selam Ve Saygılarımla.

muammerya

muammerya

KD ™ Arkadaş

• Kadim Dost
  • 135 İleti
Durum gördügünüz kadar yüzeysel degil. Görebildigimiz bölüm buzdaginin üstü bile olamayacak kadar kücük bir bölümdür. Sizlere bu konularda bir makale hazirlayacagim. Vaktim cok kisitli. Yalnizca ve kabaca sunu belirtebilirim ki Anadolu Sermayesi, Tekelci sermayenin alanlarina el atmistir. Esas catisma bu iki cikar grubu arasindadir. Türban, Anayasa, Cumhurbaskanligi, Kemalizm, Ergenekon, Kapatma Davasi vs sonuclardir. Nedenler üzerinde durmaniz gerekiyor. O yazimda bunlarin tümünü bulacaksiniz. Sevgilerimle...!

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı