İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

80. Oscar Ödülleri Sahipleri Buldu | Kazananların Detaylı Tam Listesi

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.701 İleti
  • Gender:Male

80. Oscar Ödülleri Sahipleri Buldu | Kazananların Detaylı Tam Listesi

Coen kardeşlerin “No Country For Old Men - İhtiyarlara Yer Yok” filmi en iyi film ve en iyi yönetmen kategorileri dahil dört dalda Oscar aldı.

Resmi ekleyen

Los Angeles’ta düzenlenen 80’inci Akademi Ödülleri töreninde kazananların ve ödül adaylarının tam listesi şöyle.

En iyi film
Kazanan - No Country For Old Men (İhtiyarlara Yer Yok)

Diğer adaylar
Atonement
Juno
Michael Clayton
There Will Be Blood

En iyi yönetmen
Kazanan - Joel ve Ethan Coen, No Country For Old Men (İhtiyarlara Yer Yok)

Diğer adaylar
Julian Schnabel, The Diving Bell and the Butterfly
Jason Reitman, Juno
Tony Gilroy, Michael Clayton
Paul Thomas Anderson, There Will Be Blood

En iyi erkek oyuncu
Kazanan - Daniel Day-Lewis, There Will Be Blood (Kan Dökülecek)

Diğer adaylar
George Clooney, Michael Clayton
Johnny Depp, Sweeney Todd
Tommy Lee Jones, In the Valley of Elah
Viggo Mortensen, Eastern Promises

En iyi kadın oyuncu
Kazanan - Marion Cotillard, La Vie en Rose (Kaldırım Serçesi)

Diğer adaylar
Cate Blanchett, Elizabeth: The Golden Age
Julie Christie, Away from Her
Laura Linney, The Savages
Ellen Page, Juno

En iyi yardımcı kadın oyuncu
Kazanan - Tilda Swinton, Michael Clayton

Diğer adaylar
Cate Blanchett, I’m Not There
Ruby Dee, American Gangster
Saoirse Ronan, Atonement
Amy Ryan, Gone Baby Gone

En iyi yardımcı erkek oyuncu
Kazanan - Javier Bardem, No Country For Old Men

Diğer adaylar
Casey Affleck, The Assassination of Jesse James...
Philip Seymour Hoffman, Charlie Wilson’s War
Hal Holbrook, Into the Wild
Tom Wilkinson, Michael Clayton

En iyi yabancı film
Kazanan - The Counterfeiters (Kalpazanlar) - Avusturya

Diğer adaylar
Beaufort (İsrail)
Katyn (Polonya)
Mongol (Kazakistan)
12 (Rusya)

En iyi animasyon film
Kazanan - Ratatouille

Diğer adaylar
Persepolis
Surf’s Up

En iyi uyarlama senaryo
Kazanan - No Country For Old Men (İhtiyarlara Yer Yok) ile Joel ve Ethan Coen
Diğer adaylar
Atonement
Away from Her
The Diving Bell and the Butterfly
There Will Be Blood

En iyi özgün senaryo
Kazanan - Juno

Diğer adaylar
Lars and the Real Girl
Michael Clayton
Ratatouille
The Savages

En iyi film müziği
Kazanan - Atonement

Diğer adaylar
The Kite Runner
Michael Clayton
Ratatouille
3:10 to Yuma

En iyi film şarkısı
Kazanan - Falling Slowly - Once (söyleyenler Glen Hansard ve Marketa Irglova)
Diğer adaylar
Happy Working Song - Enchanted (söyleyen Amy Adams)
Raise It Up - August Rush (söyleyenler Jamia Simone Nash ve Impact Repertory Theatre)
So Close - Enchanted (söyleyen Jon McLaughlin)
That’s How You Know - Enchanted (söyleyenler Amy Adams)

En iyi belgesel film
Kazanan - Taxi to the Dark Side

Diğer adaylar
No End in Sight
Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience
Sicko
War/Dance

En iyi kısa belgesel
Kazanan - Freeheld

Diğer adaylar
La Corona (The Crown)
Salim Baba
Sari’s Mother

En iyi görsel efektler
Kazanan - The Golden Compass

Diğer adaylar
Pirates of the Caribbean: At World’s End
Transformers

En iyi sinematografi
Kazanan - There Will Be Blood

Diğer adaylar
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Atonement
The Diving Bell and the Butterfly
No Country For Old Men

En iyi sanat yönetimi
Kazanan - Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Diğer adaylar
American Gangster
Atonement
The Golden Compass
There Will Be Blood

En iyi animasyon kısa film
Kazanan - Peter and the Wolf

Diğer adaylar
I Met the Walrus
Madame Tutli-Putli
Meme Les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)
My Love (Moya Lyubov)

En iyi kısa film
Kazanan - Le Mozart des Pickpockets

Diğer adaylar
At Night
Il Supplente
Tanghi Argentini
The Tonto Woman

En iyi kostüm tasarımı
Kazanan - Elizabeth: The Golden Age

Diğer adaylar
Across the Universe
Atonement
La Vie en Rose
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

En iyi makyaj
Kazanan - La Vie en Rose

Diğer adaylar
Norbit
Pirates of the Caribbean: At World’s End

En iyi ses miksajı
Kazanan - The Bourne Ultimatum

Diğer adaylar
No Country For Old Men
Ratatouille
3:10 to Yuma
Transformers

En iyi ses kurgusu
Kazanan - The Bourne Ultimatum

Diğer adaylar
No Country For Old Men
Ratatouille
There Will Be Blood
Transformers

En iyi kurgu
Kazanan - The Bourne Ultimatum

Diğer adaylar
The Diving Bell and the Butterfly
Into the Wild
No Country For Old Men
There Will Be Blood



#2
Hale

Hale

    Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

  • Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Gender:Female
  • Location:İstanbul
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Oscar Töreni'nin dün akşam olduğunu unutmuşum,
ne ayıp bana değil mi. :dntknw:


Erkan'cığım sayende seyretmiş gibi oldum güzelim, :erkan:
teşekkür ederim canım benim. :hale:




0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı