İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

7 Nisan Pazartesi | Günün Filmleri | Gitarım Ve Ben, Karanlık Geçmiş, Hamlet

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti


Gitarım Ve Ben

'El Mariachi'

Yönetmen : Robert Rodriguez
Oyuncular : Johny Deep, Mickey Rourke, Eva Mendes, Antonio Banderas, Danny Trejo, Willem Dafeo
Türü : Aksiyon
Kanal : CNBC-e
Saat : 22:00

KONUSU : El Mariachi (Desperado), sevgilisini katledip, gitar çaldığı narin parmaklarını kıran gaddar Bucho' dan intikam almak için yanıp tutuşarak Meksika topraklarını diyar diyar gezmektedir.

Bu yolculuk sırasında kendisine yaverlik yapan Buscemi (Steve Buscemi)' nin sayesinde bütün gittiği yerlerde bir efsane olan Mariachi, düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir sırada güzel Carolina' yla tanışıp ona aşık olur. Bundan sonra bir hayli çetin bir mücadele başlayacaktır.

Uyuşturucu ticareti, cinayet, aşk müzik ve ihanetle donanmış bu öykünün kahramanı El Mariachi-Müzisyen tiplemesi, yetenekli Latin yönetmen Robert Rodriguez' in ün kazanmasını sağlayan, ilk filmi El Mariachi-Gitarım ve Silahım' ın da baş kahramanıydı.
Rodriguez' in ustası Quentin Tarantino' nun da filmde küçük bir rol oynadığını belirtelim.Karanlık Geçmiş

'Past Sins'

Yönetmen : David Winning
Oyuncular : Lauralee Bell, Woody Jeffreys
Türü : Dram
Kanal : Kanal D
Saat : 00:30

KONUSU: Başrollerinde Lauralee Bell ve Woody Jeffreys’ ın yer alıyor.

Dona Erikson, işkolik bir ceza avukatıdır. İşi o kadar yoğundur ki kimseye ayıracak vakti yoktur. Donna’ nın müşterisi Janice Bradford ise saygın bir çevreden gelen bir ev kadınıdır.
Ancak geçmişte bir bombalama olayına karışmıştır. Janice masum olduğunu iddia etmektedir. Çünkü tek istediği huzurlu ve saygın yaşamına devam etmektir.
Dona ve eski kocası dedektif Glen’e düşen ise Janice masum olup olmadığını bulmaktır.Hamlet

Yönetmen : Franco Zeffirelli
Oyuncular : Mel Gibson, Glenn Close, Helena Bonham Carter, Alan Bates, Ian Holm, Paul Scofield
Türü : Dram
Kanal : CINE-5
Saat : 20:00

KONUSU : William Shakespear' in eserinden uyarlanan filmde, kaderin, aşkın, vahşetin ve intikamın kurbanı Danimarka Prensi Hamlet' in öyküsü ve Gertrude ile yaşadığı ilişki anlatılıyor.
Amcası Claudius' un, iktidar hırsıyla babasını öldürüp annesiyle evlendiğini anlayan Hamlet' in intikam hırsı gün geçtikçe artmaya başlar.
Yönetmenliğini Franco Zeffirelli' nin üstlendiği filmin başrollerinde Mel Gibson, Glenn Close gibi Hollywood' un ünlü sanatçıları oynuyor.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı