İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Cnbc-e Sinema: TV'de DVD Keyfi Kuşağı Nisan Ayı Filmleri | 6 - 13 - 20 - 27 Nisan 2008

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


BLACK HAWK DOWN

Yayın Tarihi : 06.04.2008 20:00
Yönetmeni : Ridley Scott
Oyuncular : Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana, Sam Shepard, Ewen Bremner
Yapım Yılı : 2001
Süresi : 144 dakika

Kariyeri boyunca Gladiator, Blade Runner, Thelma & Louise ve American Gangster gibi birbirinden bir hayli farklı filmlere imza atmış usta yönetmen Ridley Scott’ın En İyi Kurgu ve En İyi Ses dallarında Oscar kazanmış 2001 tarihli filmi Black Hawk Down her anı heyecan ve ilgiyle izlenen etkileyici bir savaş filmi. Amerikan askeri birliklerinin Somalili isyancı lider Muhammet Farrah Aidid’i yakalamak için giriştikleri harekatı konu ediniyor. 1993 yılında düzenlenen bu harekat sırasında meydana gelen ve tarihe Mogadişu Savaşı olarak geçen çarpışmayı anlatan Black Hawk Down etkileyici sinema dili ve eşine az rastlanır görselliğiyle son yılların en güçlü savaş filmlerinden biri.
Geniş kadrosunun neredeyse tamamı erkeklerden oluşan filmde Josh Hartnett, Ewan McGregor , Eric Bana, Tom Sizemore, Sam Shepard ve Ewen Bremner gibi isimler rol alıyor. Filmin en büyük kozlarından biriyse hiç şüphesiz imzasını attığı büyük bütçeli filmler ve televizyonda milyonların izlediği kaliteli dizilerle piyasanın en iyi yapımcılarından biri olduğunu defalarca kanıtlamış Jerry Bruckheimer.

------------------------------

ANGER MANAGEMENT

Yayın Tarihi : 13.04.2008 20:00
Yönetmeni : Peter Segal
Oyuncular : Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei
Yapım Yılı : 2003
Süresi : 106 dakika

Öfkelerini kontrol edemeyen, hatta hayatlarının kontrolünü bu sınır tanımaz öfkeye kaptıran insanlar için psikolojik bir tedavi yöntemi var. Anger Management ya da Öfke Yönetimi denilen bu tedavi yönteminde hastalar, psikologlar kılavuzluğunda, duygularını kontrol etmeyi ve sağlıklı bir şekilde ifade etmeyi öğreniyorlar. Tabii bu tedavi yöntemiyle aynı adı taşıyan ve başrollerini Adam Sandler ile Jack Nicholson’ın paylaştığı filmde işler öngörülenden biraz farklı gelişiyor ve öfke yönetimi tedavisinin geçerliliği hakkında kafalarda kimi soru işaretleri uyanıyor.
Bir yanlış anlama sonucu öfke yönetimi tedavisine devam etmekle cezalandırılan genç işadamı Dave Buznik, doktor Buddy Rydell’in eline düştüğünde başına neler geleceğinden habersizdir. Mülayim karakterli bir adam olan Dave son derece agresif bir kişiliğe sahip Rydell’in psikopatça yöntemine ayak uydurmakta zorlanacak, durduk yerde asabiyet sahibi bir adama dönüşecektir. Filmin asıl yükü son yılların en yetenekli komedyenleri arasında gösterilen Adam Sandler ile beyazperdenin efsaneleri arasındaki yerini bileğinin hakkıyla alan Jack Nicholson’ın sırtlarında olsa da irili ufaklı birçok rolde tanıdık simalarla karşılaşmaya hazır olun. Marisa Tomei, John Turturro, Woody Harrelson, Harry Dean Stanton, John C. Reilly ve New York eski Belediye Başkanı Rudy Giuliani bu isimlerden bazıları.

BONE COLLECTOR

Yayın Tarihi : 13.04.2008 22:00
Yönetmeni : Phillip Noyce
Oyuncular : Denzel Washington, Angelina Jolie, Queen Latifah
Yapım Yılı : 1999
Süresi : 118 dakika

Seri cinayetler işleyen bir katilin peşindeki iki polisin macerasını anlatan Bone Collector, gerilim dozu hayli yüksek bir yapım. Seri cinayetler işleyen bir katili yakalamak isterken ciddi bir sakatlık geçirip felç olan ve yatağa bağlı kalan deneyimli bir adli tıp dedektifiyle, davaya yeni atanan genç ama hırslı bir polisin macerasını anlatan Bone Collector’ın başrollerinde Oscar ödüllü iki oyuncu var. Filmin büyük bir bölümünü yatakta geçiren adli tıp dedektifi Lincoln Rhyme rolünde Amerikan sinemasının en karizmatik oyuncularından Denzel Washington’ı izliyoruz. Yataktaki Rhyme’ın sahadaki gözü, kulağı ve eli olarak hareket eden Amelia Donaghy rolünü ise Hollywood’un en güzel ve en yetenekli kadın yıldızlarından Angelina Jolie canlandırıyor.

------------------------------

CLOSER

Yayın Tarihi : 20.04.2008 20:00
Yönetmeni : Mike Nichols
Oyuncular : Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen, Colin Stinton
Yapım Yılı : 2004
Süresi : 104 dakika

Dört muhteşem oyuncu Jude Law, Natalie Portman, Julia Roberts ve Clive Owen’ın başrolleri paylaştığı “Closer” hikayesi ve diyaloglarıyla dikkat çeken bir tiyatro oyunu uyarlaması. Closer, Mike Nichols’ın Patrick Marber’ın seçkin oyunundan beyazperdeye uyarladığı dört kişilik bir film. Dört kişi arasındaki aşk ilişkilerini anlatıyor. Birbirimize ve kendimize söylediğimiz yalanlar üzerine kurulu. Aynı zamanda kıskançlık, ihanet ve özlem hakkında. Dört karakterin ilişkilerinin dinamiği de durmadan gelişirken yıllarla birlikte ilişkilerin zaafları da büsbütün ortaya çıkıyor.
Filmin hikayesine gelince: Kahramanlarımızdan biri, ölenlerin ardından yazılar yazan ama yüksek edebi emelleri olan Londralı Dan (Jude Law). Bir gün güzel bir kıza araba çarptığını görüyor. Kız, Londra’da striptizci olarak çalışan ve görür görmez Dan’e vurulan Amerikalı Alice (Natalie Portman). Onu bir kitap yazması için de teşvik ediyor. Gene Amerikalı olan Anna ise (Julia Roberts), kitabının kapağı için Dan’in fotoğrafını çekecek olan kişi. Dan onun rahatlığından, kendine güveninden etkileniyor. Anna’nın güzelliğinin de bunda rolü olsa gerek. Anna ise, dermatolog Larry (Clive Owen) ile tanışıp onunla evleniyor.

SNATCH

Yayın Tarihi : 20.04.2008 22:00
Yönetmeni : Guy Ritchie
Oyuncular : Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro, Vinnie Jones
Yapım Yılı : 2000
Süresi : 104 dakika

Yönetmen Guy Ritchie’nin kariyerinin en parlak filmi olan Snatch, dünyaca ünlü elmas ticaret merkezinin soyulmasıyla başlıyor ve yaklaşık 100 dakika boyunca bir an bile nefes aldırmadan akıl almaz bir tempoyla izleyicinin başını döndürürcesine akıp gidiyor.
Kadrosunda Brad Pitt, Benicio Del Toro gibi şöhretleri barındıran filmin en önemli kozu Turkish adında bir karakteri canlandıran Jason Statham. Başı azılı mafya babası Brick Top ile belaya giren Turkish karakterini büyük bir başarıyla canlandıran ve bu rolden kendisine sağlam bir kariyer çıkartan Statham, bugün aksiyon filmlerinin en çok aranılan simalarından biri haline geldi. Tabii yine Guy Ritchie’nin filmleriyle kendine yeni bir kariyer edinen eski futbol yıldızı Vinnie Jones’u da unutmamak lazım. Tüm dünyada kendine sadık bir izleyici kitlesi edinen yönetmenin bir süredir İngiliz sinemasının en gözde isimlerinden biri haline gelmesinde kariyerinin en parlak filmi Snatch’in yeri tartışılmaz.


------------------------------

THE PRODUCERS

Yayın Tarihi : 27.04.2008 20:00
Yönetmeni : Susan Stroman
Oyuncular : Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell
Yapım Yılı : 2005
Süresi : 134 dakika

Üç Tony ödüllü The Producers’ta Uma Thurman, Matthew Broderick ve Nathan Lane gibi usta oyuncular yer alıyor. The Producers ilk kez bundan 40 yıl önce çekilmişti. 1968 yılında senaryoyu yazan ve filmi yöneten Mel Brooks hiç şüphesiz bir dönemin en popüler ve en maharetli komedi ustalarından biri. Kendisine En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar kazandıran ve ilk gösterildiği günden bu yana komedi klasikler arasında adı anılan The Producers ise Brooks’un ilk sinema filmi. Bu ay CNBC-e’ de DVD Kuşağı’nda izleyeceğiniz 2005 tarihli filmden önce yine adla yapılan bir de sahne uyarlaması var ,The Producers’ın. Müzikal formundaki bu uyarlamada da yine Mel Brooks damgasını görüyoruz. Hem müzikleri bestelemiş, hem şarkı sözlerini yazmış usta yönetmen ve bu çabalarının karşılığını da üç Tony ödülüyle almış.
Meslekte yıllarını eskitmiş kurt ama gözden düşmüş yapımcı Max Bialystock rolünde Nathan Lane, onu zarar edecek bir müzikal sahnelemek üzere ikna eden Leo Bloom rolünde ise Matthew Broderick var. Tabii filmin oyuncu kadrosu bununla sınırlı değil. Hollywood’un ve özellikle de Quentin Tarantino’nun en gözde yıldızlarından Uma Thurman, son yılların en başarılı komedyenlerinden Will Ferrell ve Saturday Night Live’daki tiplemeleriyle ünlenen Jon Lovitz de The Producers’ın oyuncuları arasında.0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı