İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

10 Nisan Perşembe | Günün Filmleri | Anka' nın Uyanışı, En Büyük Korku, Hangi Gezegendensiniz?

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

Anka' nın Uyanışı

'Flight Of The Phoenix'

Yönetmen : John Moore
Oyuncular : Dennis Quaid, Giovanni Ribisi, Tyrese Gibson, Anthony Wong, Martin Hindly, Bob Brown
Türü : Aksiyon
Kanal : TNT
Saat : 21:45

KONUSU : Kargo uçağı pilotu Frank Towns ve yardımcı pilot AJ Mongolia’ da kapanmış olan bir petrol araştırma merkezine gönderildiklerinde bu rutin operasyonun bir ölüm kalım savaşı ve bir yeniden doğuş hikayesi haline dönüşeceğine ait en ufak bir fikirleri yoktu.

Havalandıktan kısa bir süre sonra Gobi Çölü’ nü geçerken uçak yoğun bir kum fırtınasına girer ve telsiz bağlantısı ile motorlarından biri arızalanır. Yoğun fırtına ile havalanan kum ve çakıl taşları uçağın gövdesini sarstığında Towns uçağı dünyanın en tehlikeli çölünün ortasına indirmek zorunda kalır.

Uçak onarılamaz şekilde tahrip olmuştur ve mürettebat ve sağ kalan onbir yolcu çok az yiyecek ve su ile çölün ortasındadırlar. Birbirlerini suçlayarak tansiyonu yükselten kazazedelerin durumu gün geçtikçe daha çaresiz bir hal almaktadır.

Yolcu listesine son anda eklenen, tuhaf ve gizemli bir adam olan Elliott parçalanmış C-119 kargo uçağının parçalarından yepyeni bir uçak inşa etmeyi teklif eder.

Uçağın ismini efsanelerde küllerinden yeniden doğan kuş “Anka” koyacaklardır. Towns ve diğerleri Elliott’ un planlarının pratik olmadığını düşünerek başlangıçta uzak dururlar. Bunun da ötesinde zaten ellerindeki yaşam kaynakları da gün geçtikçe azalmaktadır.

Üstelik sadece yaşam kaynakları değil sayıları da azalmakta ve kaçış için tek yöntemlerinin yeni bir uçak inşa etmek olduğunu kabullenmektedirler. Buradan tek çıkış yolları geldikleri gibi gitmektir. Yani uçarak...

Kurtulanlar farklılıklarını bir yana bırakıp Elliott’ ın rehberliğinde Phoenix’in (Anka) yapımına başlarlar. Yeni uçak şekilllenmeye başladığında bile amaçları imkansız gözükmektedir.
Fakat imkansız gözüken onların tek çıkış yoludur.

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

En Büyük Korku

'The Sum Of All Fears'

Yönetmen : Phill Alden Robinson
Oyuncular : Ben Affleck, Morgan Freeman, James Cromwell, Liev Schreiber, Alan Bates
Türü : Aksiyon/ Dram
Kanal : FOX
Saat : 22:15

KONUSU : Rusya Başkanının ani ölümü üzerine iktidara Alexander Nemerov geçer. Ancak kamuoyunda çok tanınmayan bir kişi olması nedeniyle CIA bünyesinde hakim olan korku paranoyaya dönüşür.

Bunun üzerine CIA Başkanı William Cabot, durumu yerinde araştırması için Rusya Masasında görev yapan genç analiz uzmanı Jack Ryan’ ı görevlendirir.

Bu sırada akla hayale gelmedik bir olay gerçekleşir ve Çeçenistan’ a nükleer bomba atılır. Amerikalılar hemen Rusları suçlama yoluna giderler. Ancak Jack Ryan bu olayın gerisinde başka güçler olduğunu, iki devlet arasındaki gerilimin tırmanmasından bu terörist grupların çıkar sağlamayı hedeflediğini düşünmektedir.

İsrail’ deki kayıp nükleer silahlardan bir tanesi Avrupa’ daki Neo-Nazi grupların eline geçmiştir. Bunların amacı ikinci bombayı Baltimore’ daki Süper Kupa finali sırasında stada atarak gerilimi daha da tırmandırmak, böylece 3. Dünya Savaşı’nın yolunu açmaktır.

Teröristlerin stada nükleer bombayı atmasıyla başlayan panik ortamında ABD Başkanını Rusya’ya misilleme yapma ya da yapmama kararı gibi zor bir görev beklemektedir. Bu arada Jack Ryan’ ın gizli görevi Moskova – Ortadoğu – Viyana üçgeninde devam etmektedir.

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
seyretmek isterdim fakat o saatte Kurtlar vadisi var yoksa bu film kaçmaz

Woodpecker

Woodpecker

Ağaçkakan Woody

• Yetkili
  • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

Hangi Gezegendensiniz?

'What Planet Are You From?'

Yönetmen : Mike Nichols
Oyuncular : Garry Shandling, Annette Bening, Greg Kinnear
Türü : Bilimkurgu/ Komedi
Kanal : CNBC-e
Saat : 22:00

KONUSU : The Graduate, Catch-22, Silkwood, Regarding Henry ve Closer gibi filmlere imza atmış usta yönetmen Mike Nichols’ dan bir bilimkurgu komedisi.

'What Planet Are You From?' da televizyonda adını duyurmuş bir komedyen olan Garry Shandling, bir uzaylı rolünde karşımıza çıkıyor.

Harold başka bir galaksiden ve dünyaya önemli bir görevle gönderilmiş durumda: Kendi türününün yok olmamasını sağlamak için, dünyalı bir kadını hamile bırakması gerekiyor.

Ancak buna giden “yolu yordamı” hiç mi hiç bilmemesi bir yana, anatomik birtakım güçlüklerle de karşılaşınca görevi sandığından çok daha zor bir hâl alıyor.

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Ben de Kavak Yelleri izliyorum B)

TNT'yi kumandada daha güzel bir yere aldım ama, yine de elim pek gitmiyo onu izlemeye ya :deli:

Cnbc-e'deki filmi, gece 2 gibi çıkan tekrarında izleyebilirim belki :)

Sağol Yasin'im ;)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı