İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

11 Nisan Cuma | Günün Filmleri | Öldüren Cazibe, Büyük Lebowski, Anneme Söyleme

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti


Resmi ekleyen

Öldüren Cazibe

'Fatal Attraction'

Yönetmen : Adrian Lyne
Oyuncular : Michael Douglas, Glenn Close
Türü : Gerilim
Kanal : atv
Saat : 00:30

KONUSU : Dan Gallagher (Micheal Douglas), evli, başarılı ve mutlu bir avukat. Karısının evde olmadığı bir gün, partiye giden Dan, burada cazibeli bir kadın olan Alex (Glenn Close) ile tanışıyor.

Dan akşam birlikte olduğu Alex' ten sabaha 'kurtulmak' niyetinde, ancak karşısında takıntılı, dengesiz bir kadın olduğunun farkında değil.

Aradan haftalar geçiyor, ancak Alex vazgeçmiyor ve sürekli olarak Dan ve ailesini rahatsız ediyor. Sürekli reddedilen kadın en sonunda çıldırıyor ve ortalığı kana buluyor.

Kimi eleştirmenlerce Adrian Lyne' ın feminizme saldırısı olarak nitelendirilen "Öldüren Cazibe", altı dalda Oscar adayı olmuştu.
#2
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

Büyük Lebowski

'The Big Lebowski'

Yönetmen : Joel Koen
Oyuncular : Jeff Bridges, Hon Goodman, Steve Buscemi
Türü : Komedi
Kanal : TNT
Saat : 21:15

KONUSU : Bir isim karmaşası sonucunda mafyatik birkaç adam Jeffrey Lebowski’ nin (Ahbap) (Jeff Bridges) halısına işerler. O da kalkar bu zararı tazmin etmek için mafyaların peşinde olduğu Lebowski’ ye başvurur.

Büyük Lebowski bizim Ahbap’ a feci halde fırça atıp halı malı vermeyeceğini söyler ve güle güle çeker. Ahbap Bir punt sonucu Büyük Leboski’ nin halısını almaya başarır ve kara komedi başlamış olur.

Coenlerin filmografisinde Fargo’ dan sonra gelen bir başyapıt Big Lebowski. Aşırı absürd espirilerle, garip garip karakterlerle, bu karakterlerin içinde kaldığı acayip durumlarla dolan olan filmin Fargo’ ya göre izlenmesi daha zor ve Coenlerin stiline daha yakın.

Bridges ve Goddman başta olmak üzere oyuncuların performanslarıyla ayrı bir keyif kazanan “Büyük Lebowski” defalarca kez izlenebilecek ve her izlenişte yeni bir inceliği keşfedilecek filmlerden.#3
Woodpecker

Woodpecker

  Ağaçkakan Woody

 • Yetkili
 • 5.957 İleti

Resmi ekleyen

Anneme Söyleme

'Don't Tell Mom The Babysister' s Dead'

Yönetmen : Stephen Herek
Oyuncular : Danielle Harris, David Duchovny, Josh Charles, Jayne Brook, John Getz, Concetta Tomei
Türü : Komedi
Kanal : tv8
Saat : 22:30

KONUSU : Bayan Crandell, iki aylığına Avustralya’ ya gitmeye karar verir ve Sue Ellen, Kenny, Zach, Melissa ve Walter adlarındaki beş çocuğunu yaşlı bir dadıya emanet ederek gönül ferahlığıyla tatile çıkar.

Çocuklar yaşlı ve despot bayan Sturak’ la nasıl baş edeceklerini kara kara düşünürlerken, huysuz dadıları, daha evdeki ilk gecesinde kalp krizi geçirerek ölür. Çocuklar, kadının cesedini güç bela bir bavula koyar, bavulu da cenaze evinin basamaklarına bırakırlar.

Annelerinin yaz için bıraktığı bolca parayı düşünerek evi aramaya başlarlar fakat aniden, bütün paranın Bayan Sturak’ ın cebinde olduğunu ve onunla birlikte gömüldüğünü anlarlar.

Bu defa iş, çocukların en büyüğü olan Sue Ellen’ ın (Christina Applegate) başına düşer ve ilk önce bir fast food lokantasında iş bulan fakat yağ kokusuna dayanamayan Sue Ellen, nihayet sahte bir özgeçmiş mektubuyla, bir modaevinde santral memuresi olarak işe başlar.

Şirketin genel müdürü Rose Lindsay, onun özgeçmişinden o kadar etkilenir ki, genç kızın santralde çalışmasına izin vermez ve onu asistanı olarak işe alır.

Genç kız bu işte gayet başarılı olurken, şirketin çapkını Gus’ ı uzak tutmayı, ona fena halde kızgın olan ve sırrını bilen eski santral memuresinin ağzını kapalı tutmasını sağlamayı ve evin ihtiyaçları için şirketin nakit kasasından ufak meblağlar almayı da becerir.

Bu arada da bir lokantada çalışan erkek arkadaşı Bryan’ la birlikte olmayı başarır. Hatta, çalıştığı moda şirketi zor bir dönemden geçmeye başlayınca Sue Ellen, şirketi kurtarmak için gençlerin moda anlayışını yansıtan yenilikler düşünür fakat aklındakini başarması için kardeşlerini de işe karıştırması gerekmektedir.

Filmde daha sonra ‘X Files’ dizisiyle ünlenecek olan David Duchovny de küçük bir rolle karşımıza çıkıyor.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı