İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bir Çift Yürek | Marlo Morgan

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

gülgüzeli

gülgüzeli

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 50 İleti

Bir Çift Yürek

Marlo Morgan

Bir Çift Yürek Amerikalıl bir kadının Avustlalya' da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür.Göçebe kültürden Aborjinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, 'Gerçek insanlar'la birlikte dört ay boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır. Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborjinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şevkat dolu öğretmeni olurlar.

Okunması gereken sürükleyici bir eser bence, ilk fırsatta okuyun! Çok beğeneceksiniz...

------------------------

" Aborijinlerle birlikte yolculuğa çıkan ve onlardan eski, çok eski bir kabilenin olağanüstü bilgeliğini öğrenen cesur bir kadının öyküsü. Modern toplumumuzda her birimizin mutlaka öğrenmesi gereken dersler: doğayla yeniden uyum içinde yaşamak, içsel bilgeliğimize ve rehberliğimize inanç duymak ve öğrenmek."

Elisabeth Kübler - Ross -

Bir Çift Yürek , Amerikalı bir kadının Avustralya'da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinden, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, "Gerçek İnsanlar"la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağanüstü insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.
Maverasının ilk gününden itibaren, bu zorlu yolculuğunun fiziksel zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklığınını hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişimine uğrar. Aborijinaller onu, büyük bir alçak gönüllükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da, güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılar ile ilgili farkındalıklarının ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

Bir Çift Yürek , yazarın kendi bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bir bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduklarını anlarsak, dünyamızı yokoluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Varolan herşey inanılmaz derecede güzel ve hassas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulumaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek İnsanlar'ınki gibi bu yüce amaçla dolabilir.

Konu Hale tarafından 11 Ocak 2016 Pazartesi - 19:17 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat

:3) Bir Çift Yürek Amerikalıl bir kadının Avustlalya' da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür.Göçebe kültürden Aborjinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliyle, 'Gerçek insanlar'la birlikte dört ay boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır. Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığının hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborjinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şevkat dolu öğretmeni olurlar. :3) Okunması gereken sürükleyici bir eser bence, ilk fırsatta okuyun! Çok beğeneceksiniz...

Böyle güzel bir anlatımla tavsiye etmiş olduğunuz eseri mutlaka okuyacağım paylaşımınız için teşekkürler

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.702 İleti
Kitap hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler sevgili gülgüzeli :)

Öğrenciyken, 3-4 ayda bir taksitle 4-5 kitap alırdım aslında. Ama son zamanlarda alamıyorum :deli:

Bi işe girsem, aylık 40-50 YTL ayırcam direk kitaplar için. Şimdilik 50'ye yakın kitap var kitaplığımda. Sabit bi işe gireyim de, yeni bi kitaplık almak gerekcek inşallah :)

Bu kitabı da yazdım bi yere, ilerde kitaplığımda yerini alır inş. :)

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Okuyup etkilendiğim kitaplardan biridir Bir Çift Yürek. Paylaşım ve yorum için teşekkürler gülgüzeli. :hale:

gülgüzeli

gülgüzeli

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 50 İleti
kitaplara karşı ilgin beni sevindirdi, Erkan! Umarım bir iş bulur, daha çok kitap alır ve daha çok okursun. şimdiye kadar sayısız kitap okudum ve kitaplığımda 250 yakın kitap var ve hepsi itanayla seçtiğim kitaplar. keşke imkan olsa da bu kitaplarımı senle paylaşabilsem. Bu arada önerdiğin kitaplar varsa sevinirim. K.İ.B

gülgüzeli

gülgüzeli

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 50 İleti

Okuyup etkilendiğim kitaplardan biridir Bir Çift Yürek. Paylaşım ve yorum için teşekkürler gülgüzeli. :hale:

Ben teşekkür ederim hale

gülgüzeli

gülgüzeli

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 50 İleti

Böyle güzel bir anlatımla tavsiye etmiş olduğunuz eseri mutlaka okuyacağım paylaşımınız için teşekkürler

ben de beğeneceğini umuyorum Esesli, teşekkürler

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
yararlı paylaşımın için sagol......okunması faydalı olacaktır muhakkak. :beach:

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı