İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

14 Nisan Pazartesi | Günün Filmleri | Desperado, Katil Komşum Geri Döndü, Dönüş

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Woodpecker

Woodpecker

    Ağaçkakan Woody

  • Yetkili
  • 5.957 İleti


Desperado

Yönetmen : Robert Rodriguez
Oyuncular : Antonia Banderas, Salma Hayek, Joaquim De Almeida, Steve Buscemi, Quentin Tarantino
Türü : Aksiyon/ Macera/ Romantik
Kanal : CNBC-e
Saat : 23:50

KONUSU :
El Mariachi (Desperado), sevgilisini katledip, gitar çaldığı narin parmaklarını kıran gaddar Bucho'dan intikam almak için yanıp tutuşarak Meksika topraklarını diyar diyar gezmektedir.

Bu yolculuk sırasında kendisine yaverlik yapan Buscemi (Steve Buscemi)'nin sayesinde bütün gittiği yerlerde bir efsane olan Mariachi, düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir sırada güzel Carolina'yla tanışıp ona aşık olur. Bundan sonra bir hayli çetin bir mücadele başlayacaktır.

Uyuşturucu ticareti, cinayet, aşk müzik ve ihanetle donanmış bu öykünün kahramanı El Mariachi-Müzisyen tiplemesi, yetenekli Latin yönetmen Robert Rodriguez'in ün kazanmasını sağlayan, ilk filmi El Mariachi-Gitarım ve Silahım'ın da baş kahramanıydı.
Rodriguez'in ustası Quentin Tarantino'nun da filmde küçük bir rol oynadığını belirtelim.Katil Komşum Geri Döndü


'The Whole Ten Yards'


Yönetmen : Howard Deutch
Oyuncular : Bruce Wills, Matthew Perry
Türü : Aksiyon/ Komedi
Kanal : FOX
Saat : 24:00

KONUSU : 2000 yılında izlediğimiz "Komşum Bir Katil" ("The Whole Nine Yards") filminin devamı niteliğindeki "Katil Komşum Geri Döndü"de ("The Whole Ten Yards"), ilk filmden tanıdığımız Jimmy ve karısı Jill'in artık huzurlu bir yaşam sürdürmeye çalıştırdıklarına tanık oluyoruz; ancak onların bu 'huzurlu' hayatları, ilk filmin 'katil'i Oz'un birden ortaya çıkıp karısı Natasha'nın Macar mafyası tarafından kaçırıldığını ve onu ancak Jimmy ve Jill'in yardımlarıyla kurtarabileceğini söylemesinden sonra tümden değişiyor.
İlk filmdeki mafya babası Lazlo Gogolak'ın da işin içine girmesiyle durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Dönüş

'Vozvrashcheniye'


Yönetmen : Andrei Zvyagintsev
Oyuncular : Vladimir Garin, Ivan Dobronravov, Konstantin Lavronenko, Natalya Vdoniva, Galina Petrova
Kanal : tv8
Saat : 22:00

KONUSU : Vanya ve Andrey babasız büyümüş iki kardeştir. Bu durum birbirlerine daha fazla düşkün olmalarına sebep olmuştur. Rusya’da, yaşadıkları mahallenin diğer çocuklarıyla pek iyi anlaşamazlar.

Bir akşam eve döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Yıllar sonra babaları dönmüş ve onları beraber çıkacakları bir tatile götürmek istemektedir. Sadece fotoğraflardan tanıdıkları babalarına kavuşma fikri, ilk önceleri çok heyecan ve coşku vericidir.

Annelerinin de onayını alan iki kardeş babaları ile beraber tatile gider. Fakat içlerindeki baba özlemi tahmin ettikleri gibi dinmez. Babaları tarafından sürekli sorgulanmaları ve alışık olmadıkları baskılar yüzünden araları gitgide açılır.

Dönüş, 2004 Venedik Film Festivali dahil olmak üzere, katıldığı bir çok festivalde en iyi film ödüllerini topladı.


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı