İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Uykusuz "Yiğit Özgür, Ersin Karabulut" - www.uykusuzdergi.com | Haftalık Ulusal Mizah Dergisi (Çarşamba)

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.702 İleti
  • Gender:Male


Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Ağustos 2007 içerisinde Penguen dergisinden ayrılan yazar-çizerlerin kurduğu haftalık mizah dergisidir. Yayın hayatına 5 Eylül 2007 günü başlamıştır. Derginin İmtiyaz sahibi ve Yazı İşleri Müdürü, aynı zamanda derginin çizerlerinden olan Uğur Gürsoy'dur.

Derginin amblemi atletli, çizgili pijamalı adamdır.Derginin kapağında "haftalık mizah dergisi" olduğunu belli eden bir ibare ile tarih,sayı,TC ile KKTC satış fiyatları,derginin internet adresi ve bir de ürünün barkodu bulunmaktadır. Kapak,gündemi belirleyen siyasi,ekonomik ya da sosyal olayları karikatürize etme amacı taşır.(Ör:Tuzla Tersanesi'nde hayatını kaybeden işçiler.)Dergi hemen hemen tüm haftalık mizah dergilerinde olduğu gibi ülke gündemine yön veren olayları konu alan ilk iki sayfalık bir girişi içerdikten sonra çeşitli karikatürler, kısa çizgi hikayeler ve komedi-deneme niteliğinde yazıları barındırır.Sondan bir önceki sayfada da ise "gelen kutusu" adı altında amatör çizerlerin gönderdiği çalışmalara ayrılan bir bölüm yer alır. Derginin tamamı 16 sayfadır.

Dergide görev alanlar; Penguen'den ayrılan, Oky, Yiğit Özgür, Uğur Gürsoy, Ersin Karabulut, Umut Sarıkaya, Memo Tembelçizer, , Fermuar dergisinden gelen Vedat Özdemiroğlu , Emrah Ablak , Bülent Üstün , Cengiz Üstün,Deniz Ensari, Yılmaz Aslantürk , Cihan Ceylan , Cihan Kılıç , Ender Yıldızhan ilk defa bir mizah dergisinde görev alan Engin Günaydın, yeni çizer Yavuz Öztürk ayrıca makaleleri ile Fırat Budacı, ve Barış Uygur ' dur.

Derginin isminin Uykusuz olmasını, Yiğit Özgür, "Çok isim düşündük, sonra halimize bakıp "Uykusuz"'dan başka ne olabilir ki dedik" sözleriyle açıklamıştır.0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı