İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Annesinin Ölümü İle İlgili Gördüğü Rüya | Açıklanamayan Garip Olaylar

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.

Annesinin Ölümü İle İlgili Gördüğü Rüya

Zübeyde Hanım rahatsızlığı arttığından Uşşakizadeler ‘in evinde oğluna hasret vefat eder.

Resmi ekleyen

Zübeyde Hanım

Ancak bu haberi Paşa’ya nasıl vereceklerini düşünüyorlardı. Annesinin ölümünden habersiz olan Mustafa Kemal, aynı saatlerde trenle çıktığı Yurt gezisinde uyumaktaydı. Gecenin ilerleyen saatlerinde gördüğü kabus gibi rüya yüzünden kan ter içinde uyanır..

Bir sigara yakar ve zile basarak kompartımanındaki hizmetine bakan Ali Çavuş’u çağırıp:

-“Gördüğüm rüya canımı sıktı…”der.

Ali Çavuş :

-”Hayırdır Paşam” deyince

Atatürk de rüyasını anlatır:

-“Pek hayır olacağa benzemiyor. Kırlık bir yerdeymişiz. Her taraf yeşillik. Birden bire sel geliyor, annemi alıp götürüyor. Endişe ediyorum. Yaverlere söyle, İzmir’e telgraf çekip annemin sağlık durumunu sorsunlar…”

Acı haber tez gelir derler…Kısa bir süre sonra Yaver Salih’in yolladığı şifreli telgraf gelir.

Atatürk telgrafın şifreli olduğunu derhal anlar:

-“Annem öldü mü?”

Ali Çavuş üzgün bir şekilde telgrafı uzatır:
-
-“Başınız sağ olsun Paşam.”

Gözleri yaşla dolan Atatürk :

-“Bana malum oldu..Bana malum oldu…Bunun kabusunu gördüm ben..Anam..Zavallı çilekeş anam..Benim anam öldü başka analar sağ olsun..” diyerek koltuğuna çöker.

Vatan hizmetinin zorunluluğu yüzünden annesinin cenaze törenine katılamaz.

Atatürk'ün Kehanetleri KitabıAli Bektan

Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Ataturk_ve_39_un_Ailesi_Annesi_Zubeyde_Hanim_1_t11824.html'] Atatürk'ün Ailesi | Annesi Zübeyde Hanım (1857-1923) Atatürk'ün Annesi "Zübeyde Hanım" In Soyu - Konyarlar ' target='_blank'>' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/ATATURK_ve_39_un_Hayati_ve_Hakkinda_Yazilanlar_f12/Ataturk_ve_39_un_Ailesi_Annesi_Zubeyde_Hanim_1_t11824.html'] Atatürk'ün Ailesi | Annesi Zübeyde Hanım (1857-1923) Atatürk'ün Annesi "Zübeyde Hanım" In Soyu - Konyarlar

Konu Hale tarafından 18 Haziran 2015 Perşembe - 08:33 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Resim Linkleri Düzenlenmiştir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı