İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Bingöl'deki Çatışmada 1 Şehit Verilmesi Sonrası, Bölgeye Askeri Sevkiyat Başladı

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
selenayrabia

selenayrabia

    KD ™ Yakın Arkadaş

  • Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 304 İleti
  • Gender:Female
  • Location:ögrenci


Resmi ekleyen

Bingöl'de çatışma: 1 şehit Bingöl'ün Genç ilçesi Kavaklı köyü kırsalında güvenlik kuvvetleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada 2 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilirken, 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 astsubay, 1 uzman çavuş ve 3 köy korucusu yaralandı.

SİİRT VE BİTLİS'E ASKERİ SEVKIYAT

Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada güvenlik güçlerinin arama tarama faaliyeti esnasında bir grup terörist ile karşılaştığını ve 'teslim ol' çağrılarına ateş ile karşılık verilmesiyle çatışma yaşandığını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, "Geçtiğimiz günlerde 2 askerin şehit edilmesinin ardından güvenlik güçlerimiz tarafından bölgede arazi arama tarama faaliyetleri başlatılmış ve bu kapsamda Genç ilçesi Kavaklı köyü kırsalında bir grup PKK'lı terörist ile karşılaşılmıştır. Güvenlik kuvvetlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateş ile karşılık verilmesi ile başlayan çatışmada 2 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilirken, 1 uzman çavuş şehit olmuş, 1 astsubay, 1 uzman çavuş ve 3 geçici köy korucumuz yaralanmıştır. Teröristlerle bölgede sıcak çatışmalar zaman zaman devam etmektedir. Yapılan operasyonda terör örgütüne ait bir sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Bölgemizde terör örgütünün kökü kazınana kadar operasyonlarımız devam edecektir" dedi.

Çatışmada yaralanan 5 kişinin helikopterle Elazığ Askeri Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilirken, bölgede başlatılan operasyonların tüm hızıyla sürdüğü açıklandı.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı