İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Otomobil Temizliği | Otomobil Nasıl Temizlenir?

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
patriot34

patriot34

    KD ™ Dost

  • Kadim Dost
  • 2.836 İleti
  • Gender:Male
  • Location:iSTANBUL
Otomobil nasıl temizlenir ?
Bazı otomobilleri görürüz. Ne kadar temiz gözükselerde bakımsız ve eski görünürler. Burada her ne kadar aracın bakımları ve kullanımı ile ilgili faktör ler daha önemli olsa da aracınızın temizleniş şekli bile boyanın korunmasına katkı sağlar. Yanlış bir yıkama şekli aracınızın boyasına hiç beklemediğiniz zararları gösterebilir. Peki ama otomobilinizi yıkatırken veya kendiniz yıkarken nelere dikkat etmelisiniz ?

1 ) Otomobilinizi hiç bir zaman fırça ile yıkamayınız. Fırçaların yapısı gereği uçları serttir ve bu sayede boyanız zarar görebilir. Fırça yerine süngeri tercih etmelisiniz. Hatta araç temizleme amacıyla yapılmış olan doğal süngerler bu iş için biçilmiş kaftandır. Bu doğal süngerleri temin etmekte zor değil. Süpermarketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Aracınızı kendiniz yıkamayıp, yıkatıyorsanız burada da fırça kullanılmamasını talep edebilirsiniz.

2 ) Aracınızı temizlemek için bulunduracaklarınız; Hortum, kova ve şampuan olacaktır. Hatta piyasada bulunan Otomobil şampuanları işinizi kolaylaştıracağı için tavsiye ederiz. Oto şampuanıyla kirleri daha çabuk ve kolay çözeceksiniz.

3 ) Aracınızı yıkamaya başlarken ilk önce tavan bölümünü tercih etmelisiniz. Daha sonra sırasıyla kaput, bagaj, kapı, tampon, kapıaltı ve jantlar uygulama şekliniz olsun. Temizden kirliye giden bir şekilde uygulama yaptığınız için süngeriniz daha az kirlenecek ve dolayısıyla aracınızın çizilme ihtimali olmayacak. Ayrıca hem vakit kazanacaksınız, hem de daha az yorulacaksınız.

4 ) Aracınızın yıkama işlemi bitti. Durulamasını falan da bitirdiniz. Ama işiniz bitmedi. Sıra kurulama işleminde. Ki bu işlem en önemli aşama sayılabilir. Kurulama yapacağınız bezin sentetik güderi bez olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yanlış kurulama veya bez seçimi aracınızın boyasının zarar görmesine veya lekeler oluşmasına sebep olabilir.
ALINTIDIR
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı