İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Metin Akpınar (2 Kasım 1941-...) | Sinemanın Ustalarından

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
Metin Akpınar

Metin Akpınar, (d. 2 Kasım 1941, İstanbul). Tiyatro ve sinema sanatçısı.

Pertevniyal Lisesi'nde eğitim gördü. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur.

İlk olarak 1964 yılında Ulvi Uraz tiyatrosunda "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" profesyonel oyununa imza atan Akpınar, 1967 yılında ülkemizin ilk kabare tiyatrosu olan Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer aldı. Kurulduğu andan itibaren kapanana kadar tiyatronun idari müdürlüğünü yaptı.

Birçok filme de imza atan sanatçı, Zeki Alasya ile birlikte oynadığı toplumsal içerikli komedi filmleriyle tanındı.

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Ulvi Uraz TiyatrosuDevekuşu Kabare Tiyatrosu

Filmleri Resmi ekleyenTÜRK SİNEMASININ KİLOMETRE TAŞLARINDAN. :beach:

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Metin Akpınar

Kuran’ın Tüm Meallerini Okudum Ama İslamiyet Bunların Yaptığı Değil!

Metin Akpınar - Özlem Gürses Röportajı

Resmi ekleyen

Türkiye, Metin Akpınar’ı tiyatro sahnesinde tanıdı, alkışladı. Usta sanatçı aktif siyasete girmedi ama Türkiye’nin meselelerinde de hiç uzak kalmadı. Metin Akpınar ülkenin içinde bulunduğu durum için “Her devrim karşılığını doğurur. Güçlenip geldiler, karşı devrim iktidara geçti… Dini kullanıyorlar” dedi ve de sordu: Başörtüsüyle, çok cami açarak Müslümanlık oluyor mu?

Bir ku­şak onun­la bü­yü­dük… Ka­ba­re sah­ne­sin­de ta­nı­dı­ğı­mız Me­tin Ak­pı­nar Tür­ki­ye­’nin en renk­li, en il­ginç en­te­lek­tü­el­le­rin­den bi­ri. Ne ya­zık ki ne­şe­si­ni kay­be­den bir ül­ke­de ar­tık şa­ka yap­mak da pek müm­kün de­ğil. Me­tin Ak­pı­na­r’­la eş­siz bir sof­ra­da bu­luş­tuk, mem­le­ke­ti ve “Man­za­ra-ı Umu­mi­ye­”yi ko­nuş­tuk. Soh­bet sı­ra­sın­da o, şim­di de siz oku­yu­cu­la­rı­mız Ha­ber­tür­k’­ten onun yü­zün­den is­ti­fa et­ti­ği­mi de öğ­ren­miş ola­cak­sı­nız!

Röportajın Devamını Okumak İçin Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Kadim_Dostlar_Siyaset_Arsivi_f119/Kuranin_Tum_Meallerini_Okudum_Ama_islamiyet_Bunla_t83242.html']Kuran’ın Tüm Meallerini Okudum Ama İslamiyet Bunların Yaptığı Değil! | Metin Akpınar - Özlem Gürses Röportajı - Yıllardır Her 29 Ekim’de Atatürk Sofrası Kurarım ' target='_blank'>Kuran’ın' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Kadim_Dostlar_Siyaset_Arsivi_f119/Kuranin_Tum_Meallerini_Okudum_Ama_islamiyet_Bunla_t83242.html']Kuran’ın Tüm Meallerini Okudum Ama İslamiyet Bunların Yaptığı Değil! | Metin Akpınar - Özlem Gürses Röportajı - Yıllardır Her 29 Ekim’de Atatürk Sofrası Kurarım

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı