İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Kapatma davasına Haçlı kalkanı

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...


Resmi ekleyenKayıtsız şartsız Türk milletine ait olan egemenliği bile Avrupa Birliği’ne teslim eden, BOP eşbaşkanlığı adı altında ABD’nin bölgedeki politikalarına hizmet eden AKP, Haçlı dostlarını yargıya karşı seferber etti.

Aralıksız baskı!


Şİmdİ AB komiserlerinden ABD Dışişleri eski bakanına, büyükelçi görünümlü eski ajanlardan ’düşünce kuruluşu’ havasındaki örgüt liderlerine kadar her isim, fazlasıyla memnun olduğu AKP için savaşıyor.

İngiltere Kraliçesi’nin ardından, AKP’ye destek için gelen Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer kapatma davasını sorarken ülkesinde Haider’in siyasetten silinişini es geçti.


AKP’ye Haçlı kalkanı

Kapatma davasının ardından AKP’nin avukatlığına soyunan Haçlı zihniyeti,
hedef tahtasına yerleştirdiği yargıya yönelik baskılarını aralıksız sürdürüyor

Haber : Selda Öztürk KAY

Türk Milleti’ne ait olan egemenliği bile Avrupa Birliği’ne teslim eden, BOP eşbaşkanlığı adı altında ABD’nin bölgedeki politikalarına hizmet eden AKP’yi, kapatma davasının ardından Haçlılar sahiplendi. Bugüne kadar AKP iktidarına her istediğini yaptırtan AB ve ABD, teslimiyet sürecinin sona ereceği endişesiyle telaşa kapılırken, içerideki işbirlikçileriyle birlikte yargıyı hedef tahtasına oturtmayı sürdürüyor. AB komiserlerinin başını çektiği dayatmacı zihniyeti eleştiren Prof. Dr. Erol Manisalı, özellikle Türkiye’yi ziyaret eden Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’e sert tepki gösterdi. Manisalı, Fischer’in, Avusturya’da iktidara gelmesi “bizzat AB tarafından engellenen” Haider ile ilgili “yalan söylediğini” belirtti.

Batı’ya sığındılar

Kırıkkale Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran da, AKP’nin varlık sebebinin “Batı” olduğuna dikkat çekerek, “Batı’nın desteği olmazsa, mevcut iktidarın Türk halkının desteğini kaybedeceği ortadadır. Buna sığınmış durumdalar” yorumunu yaptı. TUSAM Başkanvekili Ali Külebi de, Türkiye’nin 11. Haçlı saldırısıyla karşı karşıya olduğunu belirterek “Bu kez kullanılan enstrüman, ülkenin iç işlerine ve yasalarına karışmak ve terörist unsurları desteklemektir. Kendileri için her şey mübah” dedi.

Papaz önünde egemenliği devrettiler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 29 Ekim 2004’te İtalya’nın başkenti Roma’da, Türk düşmanı Papa X. Innocenizo’nun heykeli önünde AB Anayasası’na imza attı. Ulu Önder Atatürk’ün Türk milletine emanet ettiği egemenlik, bu imzayla birlikte kısmen Avrupa Birliği’ne devredildi..


Teslimiyet sürecine işte böyle destek vermişlerdiBarroso: Kayıtsız kalamayız

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, şunları söylemişti:
* AKP hakkında açılan kapatma davası, normal olmayan, garip bir davadır.
* Dava tüm Avrupa’yı şaşırttı.
* Ortada AB standartlarına karşı bir gelişme varsa buna kayıtsız kalamayız.
* Davayı duyduğumuzda tabii ki şaşırdık ve endişelendik.

Rehn: Kapatma davası haksız

AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, şu ifadeleri kullanmıştı:
* Kapatma davası haksız. .
* Avrupa demokrasilerinde siyasi konular parlamentoda tartışılır, sandıklarda karara bağlanır, mahkemelerde değil.
* Dava, AB’ye aday bir ülkenin, değişiklik gerektirebilen anayasasında sistem hatası olduğunu gösterdi.

Solana: İlişkilere darbe vurur

AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Javier Temsilcisi Solana şunları söylemişti:
* Demokrasilerde parti kapatmak, normal bir şey değil.
* AKP’nin kapatılması ilişkilere darbe vuracaktır.
* Anayasa Mahkemesi, kararını verirken makul ve mantıklı olmak zorunda.
* İlişkileri üzerinde “çok kötü sonuçlar” doğurabilir.

Ruijten: Yargıya güven yok

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Hollandalı Hristiyan Demokrat Ria Oomen-Ruijten şöyle konuşmuştu:
* Bu tamamıyla delilik. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. İnanamıyorum.
* Kapatma davalarına bütünüyle karşıyım.
* Türkiye’de herkesin güvenebileceği bir yargı maalesef yok. Bu Türkiye’nin eksiği.

Lagendijk: Dava politik

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı Joost Lagendijk şu ifadeleri kullanmaştı.
* AB, kapatma davasına karşı.
* Dava hukuksal değil politik.
* Belki ağır bir ifade olacak ama, yapılan, yargısal darbeyle partinin kapatılmaya çalışılması.
* Yasal yöntemlerle bir partiyi susturmaya çalışıyorlar.

Rice:
Seçmenin sesi duyulmalı

ABD Dışişleri Bakanı Rice, Amerikan-Türk Konseyi’nin 27’inci yıllık konferansında yaptığı konuşmada, AKP’nin kapatılması davasını yakından izlediklerini söylemişti. Rice, “Bu, elbette Türklerin karar vereceği bir sorun. Biz bunun, Türkiye’nin laik ve demokratik düzeni içinde çözüleceğine inanıyoruz. Seçmenlerin sesinin duyulması herkesin çıkarınadır.”

Demokrasiye bağlı kalın

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcülerinden Tom Casey, AKP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin değerlendirmesinde temsili demokrasi ilkelerine bağlı bir süreç beklediklerini söyledi. Casey, “Biz, Türkiye’nin bağlı olduğu demokratik değerlere ve laik ilkelere büyük önem veriyoruz ve bu da bizim ilişkimiz ve müttefikliğimiz için temeldir” dedi.

CIA ajanından yaygara

ABD’nin eski Ankara büyükelçilerinden CIA ajanı Mark Parris, The Wall Street Journal’de yayımlanan makalesinde, AB ve ABD’nin kapatma davasıyla en yakın müttefikini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu yazmıştı..CIA ajanı Parris, makalesinde, ABD’nin mutlaka AKP’ye destek vermesi gerektiğini dile getirmişti.Türk yargısı ‘tokmak’ olmamalı!


AKP hakkındaki kapatma davasına ilişkin “üçüncü yol” önerileri, ABD’de de tartışılıyor. ABD’li düşünce kuruluşu Heritage Foundation’un kıdemli araştırmacılarından Ariel Cohen, The American dergisince yayınlanan değerlendirmesinde Türkiye’de türban tartışmalarının laik elit ve devlet bürokrasisinde “derin kaygı” yarattığını, çoğu Türk’ün, ülkelerinin yeni bir İran olmasını istemediğini söyledi. Buna karşın, AKP’nin yasaklanmasının büyük tartışmaların yaratacağını belirten Cohen’in, bu yöndeki bir kararın olası olumsuz iç ve dış etkilerine de dikkat çekti. Ariel Cohen, AKP davasına ilişkin kararı alırken Mahkeme’nin, “bir tokmak değil, bir lazer neşteri” ni kullanması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: “AKP’yi yasaklamak ve Türk devletinin demokratik temellerini yok etmek yerine ceza verip İslamlaştırma çabalarını bloke edebilir.” (ANKA)


Reuters’ten ‘kapatma’ senaryoları


İngiliz Reuters ajansı, dün de olası kapatmayla ilgili bazı senaryoları içeren bir araştırma yayımladı. Ajans, AKP’nin kapatılması durumunda gündeme gelebilecek üç senaryoyu şu şekilde sıraladı:
* Parti üyeleri yeni bir parti kurar. Erdoğan ve 70 partiliye yasak getirilirse bunun etkisi geniş olur.
* AKP’liler yeni parti bünyesinde toplanıp hükümeti sürdürür.
* Erdoğan yasaklanırsa ara hükümet kurulur.
Erdoğan’ın yasaklanması halinde gündeme gelebilecek senaryolar da şunlar:
* Erdoğan bağımsız milletvekili olur, yeni bir partinin başına geçer.
* Erdoğan, parlamento dışında kaldığı dönemde, dokunulmazlık altında olmayacağı için askıda olan bazı davalarda yargılanabilir.
* Erdoğan, bağımsız milletvekili olmasının engellenmesi durumunda yeni partiyi sahne gerisinden yönetir.


#2
patriot34

patriot34

  KD ™ Dost

 • Kadim Dost
 • 2.836 İleti
 • Gender:Male
 • Location:iSTANBUL
Teşekkürler konu için biz bunların hepsinin amaçlarının ne olduğunu çok iyi biliyoruz,bilmiyenler uyansın bu kadar aleni yapılanlar ortadayken daha hala halkımız uyuyor 2 kilo piriç ve şeker şimdilik onlara yetiyor ama karşılığında özgürlüklerini ve geleceklerini sattıklarını ne zaman anlıyacaklar.Avrupa tarafından suratımıza tükürülüyor ,hakaretler bini bir para.Daha hala ya rabbi şükür diyenler var. Nasıl böyle bir topluma çevrildik kabul edemiyorum,isyan ediyorum yazıklar olsun satılık entel liboşlara ve satılık basınımıza en büyük suçlular Avrupa fon paraları ile topluma ahkam kesenler.Bunlar nasıl bir mahlukat böyle anlamadım.Sinirimden daha fazla şey yazmıyayım sabah polis kapıma gelmesin :D

#3
Esesli

Esesli

  KD ™ Kadim Dost

 • Yetkili
 • 5.814 İleti
 • Gender:Male
 • Location:EsEsli
 • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Emeğinize sağlık.Çok anlamlı bir konuyu paylaşıma açtığınız için teşekkürler

#4
Sema

Sema

  Ne Mutlu Türküm Diyene!!

 • Yönetici
 • 5.470 İleti
 • Gender:Female
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü, Ülke Gündemi, Siyaset ve Köşe Yazıları...

Bunlar nasıl bir mahlukat böyle anlamadım.Sinirimden daha fazla şey yazmıyayım sabah polis kapıma gelmesin :D


Hala uyuyanlara ne demek lazım bilmiyorum bende.. Yazıyı paylaşan ve yorum yapanları çete kurma nedeniyle tutuklarlarsa hiç şaşırmam :angry:

Konu ile alakalı değil ama Sigara yasağını eleştiren 53 yaşında bir vatandaşı 10 saat sorguya almışlar, nasıl bir uygulamadır bu :angry:

#5
tunCHEr

tunCHEr

  Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

 • Özel Dost
 • 1.094 İleti
 • Gender:Male
 • Location:Çeşmi CihanBURASI TÜRKİYE

#6
tunCHEr

tunCHEr

  Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

 • Özel Dost
 • 1.094 İleti
 • Gender:Male
 • Location:Çeşmi Cihan
valla başka ne denir bilmiyorum. Bu tarz insanlar kendilerinden bekleneni yapıyor. Ben belki bizi şaşırtırlar diye umuyordum (yani hala bi umudum vardı :pleasantry: ) ama beni hiç şaşırtmadılar doğrusu. biliyorsunuz bazı Osmanlı padişahları da son demlerinde haçlılardan destek alarak Gazi Paşa hakkında idam fermanları falan çıkarmışlardı.

Bir insan neyin üzerinde oturuyorsa (afedersiniz) kıçına o bulaşır. Bu insanlar Vahdettin'in tahtına oturdular üstlerinde kokan ihanet kokusu oradandır. Biz gençler atamızın bize emanet ettiği parkanın üzerindeyiz ve bizdeki koku Atatürk'ün kokusu.

Resmi ekleyen


0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı