İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

İnsan Psişesi Nedir? | Farkındalık Ve Özgürlük

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1
zeynep

zeynep

  asena öldü yaşasın zeynep

 • Özel Dost
 • 861 İleti
 • Gender:Female


İnsan Psişesi Nedir?


İnsan psişesi nedir diye hiç düşündünüz mü? Herkeste merak uyandıran, biraz ürküten, genelde uzak durulması önerilen Psişe ve Psi Yetenekleri insandan ayrı düşünmemiz mümkün mü? Ya da ne kadar sağlıklı? Psişe, metapsişik terimler sözlüğünde, bedene bağlı ruhun görünümleriyle ilgili olan, normal dışı olaylara ait fenomenlerin ana kaynağı kabul ediliyor.

Elbette herkesin bir psişesi yani ruhsallığı var. Fakat bu ruhsallığın görünümleri kişiden kişiye değişiyor.

Psişik Deneyimin ilk yararı, insanın bir tür anti-madde evreniyle temasını sağlaması ya da yine bir tür paralel evrenle akort olup, kendi deneyimlerini zenginleştirmesidir. Çünkü insan için bu tip her temas mucizevi bir değiştirici-dönüştürücü etki taşır. Yaşama bakışı her deneyimden sonra zenginleşir, derinleşir… Kendini, evreni ve diğer insanları algılaması değişir. Bu tip bilgiler ve deneyimler; bizim diğerlerine ve varolan her şeye duyduğumuz anlayışın, sevginin, saygının artmasını sağlar. Sonuçta hepimiz aynı dünya gemisini paylaşan, benzer deneyimleri yaşayan, öğrenmeye ve bilgilenmeye çalışan varlıklar değil miyiz?

Farkındalık ve Özgürlük

Bir bilim olarak Parapsikolojinin ilgi alanına giren ve beş duyuna dışına taşan tüm fenomenler ya da diğer adıyla “Psişik Deneyimler”; fizik gözle görülmeyenin görünür hale gelmesi ve insanın bu yönünü yaşamın doğal devinimleri olarak algılamasını sağlar ki FARKINDALIK VE ÖZGÜRLÜK ancak böyle gelişir.

Günümüz insanı maalesef bu yönünü görmezden gelerek ya da bilgisizlik nedeniyle ondan korkarak, sadece madde boyutundaki ayağını salt gerçeklik kabul edip, paralel bir evrende olan diğer ayağını unutmuştur. Bu durum ise insanın kozmik bir yolculukta, tek ayakla yürümeye çalışan, hep tökezleyen edimlerde bulunması anlamına gelir.

Uzun bir yolculuğa çıktığımızı düşünelim ve tek ayakla topallaya topallaya yürümeye çalışıyoruz. Ne kadar zor değil mi? Hemen yoruluruz ve yürümekten vazgeçip ilk bulduğumuz yerde oturmak hatta mümkünse bir daha kalkmamak isteriz.
Parapsikolojinin ve psi yeteneklerinin yani insan psişesinin bilimsel yönünü kanıtlamak ve insanı güven içinde rahat, geniş adımlarla yolda yürür hale getirmek için yapılan araştırmalar çok yararlıdır ve bizi verimli bir geleceğe taşır. Ölümden sonra yaşamın bilimsel olarak da var olduğunu anlayan insanlık ailesinin tüm davranışları ve yaşam modelleri de bu biliş halinden etkilenecektir.

Belki de çok şikayet ettiğimiz günümüz insanının içinde bulunduğu karanlık ve zor tünelden çıkmasını sağlayacak tek ışık Bilimle-Ruhsallık arasında kurulacak şarlatanlıktan uzak bir köprüdür…

Konu Hale tarafından 23 Ağustos 2015 Pazar - 08:37 tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Konu İçeriği Düzenlenmiştir.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı