İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Taktik

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

Ziyaretçi_erdaluzdil_*

Ziyaretçi_erdaluzdil_*
  • Ziyaretçi
sayın hocalar sözüm sizlere hitaben yazılmıştır.gol pozisyonu hakkında bildiklerim.bir oyuncunun kaleye etkili şut atabileceği yer ve bölgelere geldiğinde bu oyuncu gol pozisyonuna girmiş demektir.şimdi bir takım doksan dakikada hiç gol atamadan maçı bitirmiş ise gol atılabilecek yer ve bölgelere hiç gelmemiş demektir şayet gelmişler ise kaleye şut çekmesini bilmiyorlar demektir biliyorlarsa neden hiç gol atamamışlar.hiç gol atamıyan bir takımın geleceği her zaman karanlıktır yani ileriki maçlar için ümit vermez.teknik adamların bütün oyuncularına etkili şut atabilecekleri en uzak mesafeler olmasa bile ceza sahasının hemen dışından ve her bölgesinden kaleye şut nasıl atılması gerektığini bulundukları yer ve bölgelerden topa nasıl vurulacağını ayağının hangibölgesiyle vurulacağını.topun hangi bölgesine vurulacağını.bulunduğu yer ve bölgelerden topa nekadar etki verilmesi gerektiğini vede bulundugu yer ve bölgye göre topu kalenin hangi bölgesine atması gerektiğini mutlaka çalıştırıp öğretmesi gerekir.ayrıca top hakimiyetlerini geliştireceksağlıklı çalışmalar yaparak pas alıp atmalarda top sürmelerde yapılan hataların asgarıye indirilmesini sağlamaktır.ancak şimdinin teknik adamları hiç böyle zahmete girmeyip küçücük başarılarının altına sığınarak sürekli transferler talep edip dururlar.herşeye rağmen başarılı olamadıklarındada kendilerine toz kondurmayıp başta hakem olmak üzere oyunculara ve yönetime kabahat bulurlar.teknik adamların ilkönce neleri öğretmesini.neleri nasıl öğretmesini mutlaka bilmesi gerekir zaten bunları bilen bir teknik adamın hiçbir zaman trasfere ihtiyacı olmadıgı gibi diğer kulüplerin ihtiyacını bile karşılar.sağlıklı öğrenmek istekli her genç üst düzey futbolcu durumuna getirilebilir yeterki hocaları neyi öğreteceklerini ve neyi nasıl ğöreteceğini bilmiş olsun bu bakımdan hocaların yeterli bilgiye ve beceriye sahip olmaları gerekir . sürekli dışardan futbolcu arayışında olduğumuza göre elimizde henüz neyi nasıl öğreteceğini bilen hoca..hocalar yok demektir.gelecek yazımda futbol nasıl oynanmalı olacak şayet bu yazımı okuduğunuzu öğrenirsem pazartesi akşaları spor programını takip ediyorum...... adanadan erdal uzdil....

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Emeğine sağlık Erdal UZDİL Yeni paylaşımlarını bekleriz teşekkürler

erdaluzdil

erdaluzdil

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 4 İleti
ülkemizde neden üst düzey oyuncular yetişmiyor,yetiştirilemiyor,çünki tamamen yanlış eğitiliyorlar,ve bu eğitimleri başındanberi yapıyorlar yanlış eğitim görmüş oyuncularada taktik öğretmeye çalışıyorlar bir oyuncunun verilen taktiği uygulayabilmesi için bilgili,enerjik.estetik,güçlü,teknik,dirençli,mukavemetli,hızlı ,atik,çevik olması gerekir bu saydıklarım oyunculara sağlıklı bir şekilde öğretlmiyor ve kazandırılamıyor ondan sonra oyunculardan yapmalarını istiyorlar hocalar oyuncuya ne kazandırabilmişki ne istiyor kendilerine saygı duyulmasından başka ,teknik adamlar bu tutumunu herzaman heryerde yapıyorlar.karşılaşmalarda yanlış taktikler vererek oyuncuların zamanından önce yorulmalarına neden oluyorlar,oyuncular zamanında yanlış eğitim aldıklarından sürekli ayaklarının yanlış bölgelerini kullanarak hem pas hatası yapıyor hemde çabuk yorulduklarının farkına varmıyorlar oyundan çabuk düşüyorlar,kaleye atılacak şutlardada gol kaçırıyorlar...gelecek yazımda oyunculara kazandırılması gerekenlerin nasıl kazandırılacağı olacak...adanadan erdal uzdil

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Sevgili Erdaluzdil konu hakkında benzer yorumlarınızı sitemize misafir görüşü olarak BURAYA açmıştınız,
konu bütünlüğü kaybolmasın diye iletilerinizi birleştiriyorum, kolay gelsin. :blind:

erdaluzdil

erdaluzdil

KD ™ Yeni Tanıdık

• Üye
  • 4 İleti
doksan dakikalık bir zamana enerji nasıl yayılır. bunu öğrenebilmek için yeterli estetiğe sahip olmak gerekir.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı