İçeriğe git


Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

The Simpsons | Simpsonslar

- - - - -

 • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.


The Simpsons (veya Simpsonlar)


Matt Groening tarafından yaratılan dünyaca ünlü çizgi dizi.


Yayın hayatına 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da kısa skeçler olarak başladı. Yarım saatlik çizgi dizi formatına dönüştürülürken orijinal karakterlerin görünüşleri de değişen The Simpsons ailesi, televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri oldu. Amerika'da en uzun süre yayında kalan komedi yapımı ve çizgi dizi oldu. 2007 senesinde 400. bölümünün yayınlanması bekleniyor. Orjinal müziği Danny Elfman tarafından yapılmıştır. Matt Groening,Sam Simon ve James L. Brooks'un yarattığı the Simpsons tarihteki en anlamlı ama bazılarına saçma hatta çocukça gibi görünen bir çizgi dizidir.Ünlü eserlerden, insanlardan ve çevremizdeki herşeyi bize gizli mesajlar ve göndermelerle anlatır.


Bakınız, Matthew Abram Groening


Resmi ekleyen


Matt Groening

Doğumu 15 Şubat 1954
Portland, Oregon, ABDMatthew Abram Groening Emmy ödüllü karikatürist ve The Simpsons'la Futurama çizgi dizilerinin ve Life in Hell çizgi romanının yaratıcısıdır.


Resmi ekleyenGroening'in ilk Simpsons çizimi, 1987Resmi ekleyenSimpson ailesinin, The Tracey Ullman Show'daki ilk hâli.Aile

The Simpsons ailesinin baba rolünü oynayan Homer Simpson, lise aşkı Marge ile evlendikten sonra Springfield’ın orta sınıf ailelerinin yaşadığı Evergreen Terrace’da bir yaşam kurar. Marge ile Homer'in Bart, Lisa ve Maggie adında üç çocuğu olur. Homer hep 36,Marge 34,Bart 10, Lisa 8, Maggie ise 1 yaşındadır ama ilk sezonlardan 1. de Marge 34'e,3.'de Lisa 8'e girmiştir.


The Simpsons


Resmi ekleyenHomer, Marge, Maggie, Noel Baba'nın Küçük Yardımcısı, Bart, Kartopu II, Lisa
Homer Jay Simpson,


Resmi ekleyenSimpsons dizisindeki hiciv üstâdı,ailenin tembel,sorumsuz (tabi yeri geldiğinde sorumlu da olabiliyor) babası.Ayrıca "Duff" bira içip, koltuğuna yayık bir biçimde oturmayı sever.Bira içtikten sonra geğirebilir.Ayrıca garip işler yapan, habire Bart`ın boğazını sıkan,beyni ile dialoglarda bulunan bir karakter.Bart'ın aksine Homer'a aptal diyebilmek mümkündür.Yaptıkları ne kadar tutarsız ve aptalca olursa olsun ailesine karşı büyük bir sevgi beslemektedir.Homer'ın çıkardığı ünlü "D'oh!" ünlemi, "Sinirli homurdanma" anlamıyla Oxford sözlüğüne geçmiştir.


Marjorie Bouvier-Simpson


Resmi ekleyenMarjorie Bouvier-Simpson(Julie Kavner tarafından seslendirilir) The Simpsons çizgi filminde Homer'ın eşi, Bart, Lisa ve bebek Maggie'nin annesi, Patty ve Selma ikizlerinin kız kardeşidir. Homer'ın iyi niyetli ve sabırlı eşi olarak tanınır. Unutulmaz fiziksel görüntüsü inanılması güç mavi saçlarıdır ve Graceland dışında kendi saçından daha uzun (boydan) saçı olan kimseyle tanışmamış olmaktan gurur duyar. Bir kez Homer, Marge'ın aslında 17'sinde saçı grileştiğinden saçını maviye boyattığını söylemiştir.

Marge vaktinin çoğunu ev işleriyle, Maggie'ye bakmak, Lisa'ya destek olmak ve Bart'ı ya disiplin ederek veya onu Homer'ın öfkesinden savunarak geçirir. Marge ismi The Simpson'ı yaratan Matt Groening'in annesi Margaret Groening'den gelir. Birçok yönden Marge 1950'lerden kalma basmakalıp evhanımlarına örnek olmuştur.
Bartholomew Joseph Simpson (ya da Bart)


Resmi ekleyenBartholomew Joseph Simpson (ya da Bart)(Nancy Cartwright tarafından seslendirilir), The Simpons çizgi dizisinde Homer'la Marge'ın oğlu ve Lisa'yla Maggie'nin ağabeyi olarak tanınır.

The Simpsons'ın bir bölümüne göre Bart'ın doğumgünü 1 Nisan Şaka Günü'dür. Dizinin kronolojisine göre Bart 1982 yılında, Lisa'dan 2 yıl 38 gün büyük, 1984 Yaz Olimpiyatları sırasında doğmuştur. Başka bir bölümüne göre Bart Haziran 1980'de tasarlanmış olduğunu gösterir (Homer ve Marge Star Wars'un {Yıldız Savaşları} 5.si, The Emprire Strike Back'i henüz görmüştü.) ki bu da Bart'ın doğumgününü 1 Nisan 1981 yapar. Yılın bilinmemesine rağmen Bart 10 yaşında kabul edilir. Palyaço Crusty Bart'ın ona oy verdiğini duyunca şaşırır ama yanıt olarak ama daha sen 10'sun der.

Kısa Özgeçmişi

Her bölümün başında disiplin cezası olarak siyah tahtaya yazılar yazan başarısız ve başarısızlığını ilan etmiş bir öğrencidir. Cebir denklemlerinden bile rahatsız olur. Herkesi şok etmedeki eğilimi daha doğmadan önce başlamıştır: Marge'a sonogram uygulanırken Bart dalgın dalgın dolanıp durmuştur. Motivesiz ve Springfield İlkokulu olan okulunun düzenini bozmaktan büyük bir keyif alan, muziplikleri çoğu zaman ayrıntılı bir şekilde karışık, hareketleri ve konuşması çoğu kez zihinsel çevikliği, sokak-akıllısı ve anlayışı nedeniyle "salak" denemez. Buna rağmen çok basit olan şeyleri anlamakta güçlük çekebiliyor."Alay" sözcüğü, Ekvator'un ne olduğu ve küresinin üstündeki marka logosunun aslında bir ülke olmadığı gibi. Homer'ın oğlu olmasındaki gerçek ve birçok paylaştıkları ve davranışları Homer'ın tuhaflığından olabilir. Hatta Homer Bart'ı kendisinden 'daha karizma ve daha agresif' şeklinde betimlemiştir. Ve dizinin çoğu bölümünde Homer onu boğar.

Ayrıca ünlü sözü "Aye Carumba" dır.


Lisa Simpson


Resmi ekleyen


Dünyanın en çok izlenen çizgi dizisi Simpson Ailesi'nin küçük kızları. Ailenin en zekisi.. Lisa Simpson koleji bekleyemeyecek kadar sabırsız bir çocuk. Sadece 8 yaşındayken çoktan üniversite düzeyinde eğitim almış durumdaydı. Yazdığı makalelerin biri Simpsonlar'a bedava bir Washington gezisi bile kazandırdı. Saksafon çalmasının yanı sıra okula gidiyor olmasını keyif aldığı uğraşlar arasında sayıyor. Lisa Lionheart adında bir konuşan bebek yarattı ancak ne yazık ki Lisa gibi eleştirel, sert konuşan oyuncak bebek alıcı bulmadı. Lisa, herkesin onun bir vejetaryen olduğunu bilmesini istiyor ve yaşamda en çok istediği şey (dünya barışından sonra) bir midilli... Ayrıca Springfield kilisesindeki reklam yoğunluğundan rahatsız olduğundan Budist olmuştur.

Maggie Simpson


Resmi ekleyenThe Simpsons çizgi dizisindeki hayali karakterdir. Dizideki beş ana karakterden en az görüneni ve daima bebek olarak kalacak olanıdır. İlk kez The Tracey Ullman Show'da The Simpson'ın ilk bölümü olan "Good Night"'ta daha çok Bart ve Lisa'nın yanında görünmüştür.


Karakter Geçmişi


Adı, The Simpsons'ın yapımcısı Matt Groening'in kız kardeşi Magaret "Maggie" Groening'den gelmektedir. Komik özellikleri arasında yürürken tökezleyip yere düşme eğilimi göstermesi bulunmakta (gelecek sezonlarda bunu önemsemiyormuş havası verildi.). Emziğini emme konusundaki düşkünlüğü fark edilmektedir. Emziğini emerken çıkardığı ses Groening tarafından Tracey Ullman döneminde yaratılmış, şimdi Nancy Cartwright tarafından seslendirilmektedir. Bu Maggie'nin yerleşmiş sözü olmuştur. Doğumgünü bilinmemekle beraber bir bölümde "ayın 18'inde" denmiştir.

Dizideki Rolü

Dizinin her açılış bölümünde Maggie süpermarkette kasada okudur. Buna göre Maggie'nin tutarı $847.63'dır (1989'da bebek bakımına ayrılması gereken aylık tutar) Fakat The Simpsons 138th Episode Spectacular adlı bölümde kasa "NRA4EVER" olarak okur, bu The Simpson'ın yaratıcılarının radikal sağcı olması konusunda süre gelen şakadır.


Abraham Simpson (Büyükbaba)


The Simpsons adlı çizgi dizideki Homer karakterinin babası; Bart, Lisa ve Maggie'nin büyükbabasıdır. Springfield huzurevinde kalır. Eşi Montgomery Burns'un laboratuarına sabotaj yaptığı için yeraltı dünyasında saklanmaktadır. Aşırı unutkandır. Homer ile birlikte aşk iksiri pazarlamışlardır. Her ne kadar Homer'in kazara doğduğunu düşünse de onu ve ailesini çok sever. Ayrıca II. Dünya Savaşı'nda görev yapmıştır. Büyük ve pahalı bir resim tablosu yüzünden Mr. Burns ile savaşmış ve Mr. Burns'u onu öldürmeye çalışmasından dolayı gruplarından çıkarmıştır.


Patty ve Selma Bouvier (Teyzeleri/Halaları)


Resmi ekleyenResmi ekleyen


Patty ve Selma Bouvier (Teyzeleri/Halaları)
The Simpsons'ta Marge Simpson'ın ablaları,Homer'in baldızları,Bart,Lisa ve Maggie'nin teyzeleridirler.İkizdirler. İkisi de Homer Simpson'dan nefret etmektedirler.


#2
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
The Simpsons | Simpsonslar


• 19 Nisan 1987 - Simpsonlar televizyonda gösterime girdi.


Bakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Olaylar_Doganlar_Olenler_f180/Tarihte_Bugun_19_Nisan_1980_Ajda_Pekkan_Euro_t71275.html&gopid=132510#entry132510']Tarihte Bugün: 19 Nisan' target='_blank'>Tarihte' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Tarihte_Bugun_Olaylar_Doganlar_Olenler_f180/Tarihte_Bugun_19_Nisan_1980_Ajda_Pekkan_Euro_t71275.html&gopid=132510#entry132510']Tarihte Bugün: 19 Nisan

#3
Hale

Hale

  Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

 • Yönetici
 • 49.690 İleti
 • Gender:Female
 • Location:İstanbul
 • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
The Simpsons | SimpsonslarSimpsonslar’ın Adresi AçıklandıResmi ekleyenSimpsons’ın yaratıcısı Matt Groening 23 sezonun ardından dizinin geçtiği Springfield kasabasını nereden esinlendiğini Smithsonian dergisine verdiği röportajda açıkladı.


Resmi ekleyenBakınız,
http://www.kadimdostlar.com/Cizgi_Resimler_Cizgi_Film_Karakterleri_f116/Simpsonslar_ve_8217_in_Adresi_Aciklandi_Matt_Gr_t78498.html']Simpsonslar’ın Adresi Açıklandı | Matt Groening 23 Sezonun Ardından Dizinin Geçtiği Springfield Kasabasını Nereden Esinlendiğini Açıkladı' target='_blank'>Simpsonslar’ın' class='bbc_url' title=''>http://www.kadimdostlar.com/Cizgi_Resimler_Cizgi_Film_Karakterleri_f116/Simpsonslar_ve_8217_in_Adresi_Aciklandi_Matt_Gr_t78498.html']Simpsonslar’ın Adresi Açıklandı | Matt Groening 23 Sezonun Ardından Dizinin Geçtiği Springfield Kasabasını Nereden Esinlendiğini Açıkladı
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı