İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Tipitip | “Karikatürlü” Bazuka Sakız

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Tipitip

Kent Gıda Sanayi adlı şirketin 1974 yılından itibaren ürettiği “karikatürlü” bazuka sakız markası ve bu sakızın paketlerinden çıkan karikatürlerin uzun burunlu, büyük gözlüklü, papyonlu, yuvarlak şapkalı çizgi-kahramanı.

Resmi ekleyen

Karikatür kahramanının yaratıcısı Bülent Arabacıoğlu’dur. Karikatürler çok sevilince çizgi filmi de yapılmıştır. İlk Tipitip çizgi filmlerini Şener Şen seslendirmiştir. Maceralarında Tipitip sevimli, neşeli fakat her işi eline yüzüne bulaştıran beceriksiz bir aile çocuğu olarak canlandırılır. Tipitip karakterinin görünümü zamanla değişmiş, papyon yerine kravat takmaya başlamıştır. Tipitip maceralarının yeni kahramanları karısı Tipitoş, kızı Tipicik ve köpekleri Tipitop’tur.

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Mahallelerin ve bakkaların olduğu günlerdi....Büyük,ağır ve kıymetli demir paralarla gidip çiklet alırdık....Bu çikletlerden,aşağıdaki karikatürler çıkardı.....Hatta serisine o kadar meraklıydım ki;bir gün epeyce almışım ve çikleti açıp bir yandan karikatüre heyecanla bakarken,bir yandan da çikleti ağzıma atıyordum....Kendimi kaybetmişim,az sonra ağzımda beş tane sakız,yere atsam dünyanın parası(!),çiğnesem ağzım o kadar açılmıyor....

Anlaşılacağı üzere;Tipi Tip'e olan meraktan hafif bir boğulma vakası atlatmıştık....

Sözün özü;bir tarihte bunlara gülerdik....(halen var mı acep ?)
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Tipitip

Resmi ekleyen

Hale

Hale

• Yönetici
  • 49.690 İleti
Tipitip

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı