İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Andrew Smith - Seventh Seal Theory | LOST'un Gizemiyle İlgili Geliştirilen Teori

- - - - -

  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
Erkan

Erkan

    Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

  • Yönetici
  • 5.701 İleti
  • Gender:Male
Resmi ekleyen

Dünya üzerinde, yüz milyonları ekran başına kilitleyen “Lost”dizisinin sırrı çözüldü. Andrew Smith adlı bir Amerikalı, senaryodakigizemi çözüp “Seventh Seal Theory” adıyla internet sitelerine gönderdi.İşte Lost’un sırrı;


FISILTILAR KİME AİT? …
Ada, doğal bir mineral (Black Rock). Alvar Hanso’nun dedesiMagnus Hanso’nun niyeti, köleleriyle birlikte bu efsanevi “Black Rock”ıpatlatıp elde edeceği madeni satmaktı. Bir fırtınaya yakalanarak karayavurdular. “Magnus” kurtuldu, köleler öldü. Adayı terk etmek için birsal inşa etti. Kölelerin çığlıkları kulaklarındaydı. Aslında onlarıgerçekten duyuyordu. “Black rock” elektromanyetik aktiviteyi, sesi,düşünceyi, hafızayı kaydediyordu. Aynı zamanda ona geleceğiyle ilgilisezgisel bir fikir de veriyordu. Bir gemi yapıp eve döndü. Gemisiyleadaya makul bir mesafede seyrederek meditasyon halinde, taşın onagelecekle ilgili anlattıklarını telakki etti. Bunları ticaret hayatındakullanarak adanın sırrıyla birlikte varisi “Alvar Hanso”yabırakabilecek kadar muazzam bir servete sahip olacaktı.


GİZEMLİ SAYILAR
“Valenzetti” adlı matematikçi, dünyanın sonuna dair“4,8,15,16,23,42” sayılarını içeren bir formül hesaplamıştı. Busayıların her yerde olduklarını ve dünyanın sonunun tahmininde önemliolduğunu iddia ediyordu. “Alvar”, formülü öğrendi ve adanın kendisineverdiği bilgiyle alakalı bularak “Valenzetti” ile “Dharma Girişimini”nioluşturdu. Amaç bu sayıları değiştirerek dünyayı öngörülen korkunçsondan kurtarmaktı. “Alvar”, insanlığın iyiliği için adayı bazıkalifiye insanlarla paylaşması gerektiğini biliyordu. Bu yüzden bilimadamlarını ve psişik sınırlara dayanan güçlere sahip, özel çocuklarıadaya getirdi.

ADADAKİ İSTASYONLAR
Adada kurulan istasyonlarda kaderin değiştirilemezliği teorisinisınayan deneyler yapıldı. Bu deneylerden biri Swan’dı. Aslında testedilen şey, görevlerine olan inançlarının, kaderi yerinden birmilimetre oynatıp oynatamayacağıydı. İşe yaramadı. Sorunlu kaderin,adada hapsedilmesine karar verildi.

MERAK EDİLEN JACOB KİM?
Çocukların en özeli “Jacob”, zihniyle objeleri oynatabiliyordu.Madem “Black Rock” hafızayı depolayabiliyordu, “Jacob” da kayanıngücünün yoğun olduğu yere yerleştirildi ve bir bilim adamı ordusunungözlemi altında kayadan kaderi emmeye çalıştı. Daha sonra“incident”(olay) olarak bahsedilecek patlama gerçekleşti. “Jacob”, bupatlamayla cismani formunu kaybedip, “Black Rock” tarafından emildi.Ama nesneleri hala oynatabiliyordu. Kendini taş halinde hareketettirebiliyordu. Siyah bir toz bulutu halinde hareket edip, çeşitlişekillere bürünebiliyordu.

KADERİ DEĞİŞTİREMEDİLER
Patlama, enerjinin serbest bırakılmasını gerekli kılmıştı.Yoğunlaşan enerji bilim adamlarının kader üzerindeki araştırmalarınınsürmesini sağlıyor, enerjinin periyodik olarak boşaltılması ise başkafelaketleri önlemeye yarıyordu. “Swan”ın artık gerçek bir amacı vardı.Elektromanyetik enerjinin, “her 108 dakikada bir” yakındaki bir başkauyduya aktarılması gerekiyordu. Bu iş için, “Radzinsky ve Kelvin İnman”atandı. Fakat onlar, kaderin değişmeyeceğini düşündüler. Bununlabirlikte “incident”(olay), dünyanın felaketine yol açacak olan biranomali yaratmıştı. .

ADAYA ANOMALİYİ ÇEKTİ
Bakunin’e, bu anomalinin dünya üzerinde yarattığı etkiyi takipetme ve etkileyebileceği insanların profilini çıkarma görevi verildi. Oda, “Flame İstasyonu” vasıtasıyla bu insanları buldu. Her biri birşekilde düşen uçakla ya da birbiriyle bağlantılıydı. Anomali büyükdalgalar halinde büyüyecekti. Sonunda bir şekilde bütün bu insanlaraynı gün aynı saatte aynı uçağa bindirilerek adaya getirildiler.“Dharma”, kaderin rotasının tamirinde (course-correcting) ona yardımcıoluyordu.

Kaynak: Star Gazetesi
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı