İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Tutkunu Olduğumuz Yabancı Diziler.

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

ahu

ahu

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 629 İleti
24

CTU (Counter Terrorist Unit) adı verilen bir birimde, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer’in (Kiefer Sutherland) çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizi olup; dizide anlatılan olaylar gerçek zamanlı olarak izleyiciye aktarılmaktadır. Her bölüm bir saat içerisinde olanları anlatırken, her sezon da 24 saat içerisinde olup bite nlerin anlatıldığı çok uzun metrajlı bir film havasında olduğu ise bir gerçek.

Resmi ekleyen

Heroes

Heroes "sıradan insanlar gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan" insanların hikâyesi anlatılıyor. Bir Japon, zamanı ve mekânı yönlendirebildiğini keşfeder. New York'lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Genç kız, hiçbir şekilde yara almadığını fark eder. Bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu fark eder. Bir polis memuru, başka insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfeder. Ve daha özelliklerini keşfedememiş bir sürü insan...Asıl olan ise bütün bu insanların "insanlığı kurtarmak" adına yapmaları gereken görevleri vardır.

Resmi ekleyen

How i met your mother

How i met your mother Ted Mosby'nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasıyla başlar. Hikaye 2030 yılında başlar.Ted size annenizle nasıl tanıştığı anlatacağım der ve dizi 2005 yılına döner.Ted arkadaşları ile kendisine küçük bir dünya yaratmış bir mimardır. Her yeni bölümde gülüp eğlendiren dizinin kadrosu da oldukça sempatik insanlar tarafından oluşturulmuştur.

Resmi ekleyen

The Office UK

Sabah 9'dan akşam 5'e modern ofis yaşamının belgesel tarzda bir paradisi... Bu dizideki kahramanlar, size çok tanıdık gelecek ofisin kapılarını aralayacak.
İş saatlerini ego çatışmaları, yersiz davranışlar ve can sıkıntılarıyla geçiren tipik ofis çalışanları üzerine odaklanan yapım, bizi Pennsylvania'daki Dunder Mifflin kâğıt firmasına götürecek... Bir yandan da tüm ofis, eli kulağındaki personel kesintileri yüzünden endişe duymaktadır. İşten çıkarmalar olacak mı? Ofis aşkları yaşanacak mı? Michael bir gün susacak mı? Aklınızda oluşacak bütün soru işaretlerinin cevabını keyifle bulacağınız bir yapım.

Resmi ekleyen

Dr.House

Her bölümde yeni bir gizem ve her bölümde şaşırtıcı bir vak'a... Bunları ancak bu ekip çözebiliyor... Dr. Gregory House ve ekibi, doktorların çözemedikleri rahatsızlıkları teşhis etmek ve çok gizemli, kritik vakaları aydınlatmak konusunda uzmandır... Ekibin toplum kurallarına uymayan, antisosyal lideri Dr. House, azmi ve hafiyelik becerileriyle adeta Sherlock Holmes'ü andırır. Bu seçilmiş ekip; yasal ya da değil, teşhisini koyup hastaların hayatlarını kurtarmak için ne gerekirse yapar. Fakat tüm bu dramatik vakaların yanında komik yanlarını kaybetmeyen uzmanlarımız, kendilerini ve de hastalarını eğlendirmeyi ihmal etmez. Benimde Favori dizilerimden biri tıp terimlerinin çok fazla kullanıldığı dizinin çevirisi iyi bir Türkçe ile yapıldığında çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Resmi ekleyen

Prison Break

Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. Sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi'ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 8 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru Sara Tancredi'yi (Sarah Wayne Callies) ve hapishane müdürü Henry Pope'u kullanır. Fakat Sara’ya aşık olur. Michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır... Keyifle izlediğim bir başka dizi Prison Break şiddetle izlemenizi öneriyorum.

Resmi ekleyen

Lost

Korkunç bir uçak kazası... Issız bir adaya düşerek kurtulan 48 kazazede... Ve onları bu adada bekleyen daha korkunç bir tehlike... Bu ıssız Güney Pasifik adasında hayatta kalmayı başaran toplumun her kesiminden gelen bu insanlar, sadece adada hayatta kalabilmek için değil, aynı zamanda adanın içinde yaşayan başka şeylerden de kendilerini korumak için birlik olmak zorundalar...

Her bölümü zamanın nasıl geçtiğini anlamadan izleyeceğinizden eminim.Hala izleyemediyseniz çok şey kaçırmış sayılırsınız.

Resmi ekleyen

shane

shane

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 603 İleti
  • Interests:Hayata dair pek çok şey...
türk dizilerinden daha revaçta olduğunu düşünüyorum bu dizilerin..benim izlediklerim house md, lost, hereos, grey's anatomy, desperate housewifes, my name is early, CSI: Newyork, cold case..bir zamanlar frasier ve ally mcbeal vardı onlarıda çok severdim..
ama şimdiki favorilerim house md ve grey's anatomy:))

teşekkür ederim sevgili ahu:))

ahu

ahu

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 629 İleti

türk dizilerinden daha revaçta olduğunu düşünüyorum bu dizilerin..benim izlediklerim house md, lost, hereos, grey's anatomy, desperate housewifes, my name is early, CSI: Newyork, cold case..bir zamanlar frasier ve ally mcbeal vardı onlarıda çok severdim..
ama şimdiki favorilerim house md ve grey's anatomy:))

teşekkür ederim sevgili ahu :) )

haklısın shane,olanaklarından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama her biri diğerinden daha güzel. Grey's Anatomy'ye henüz başlamadım ama bir kaç bölümü indirdim. Türkiye'de Doktorlar dizisinin tamamiyle bu diziden alıntı olduğunu biliyorum sadece, en kısa sürede onuda izlemeye başlayacağım... yorum için ayrıca teşekkür ederim :)

shane

shane

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 603 İleti
doktorlar dizisi tam bir hayal kırıklığı, zaten özgün olmayan hiç birşeyi sevmiyorum..ama Grey's anatomy, özellikle ilk sezonları çok güzel..sonradan biraz bocalıyorlar, uzayan her dizinin akıbetine uğruyor yani...şiddetle tavsiye ederim:D

Ferhat

Ferhat

F3RHAT.Com - Kişisel Blog

• Yetkili
  • 1.142 İleti
  • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Türk dizilerini izlemek haz vermiyo bana..
Bir gün bir dizide gördüğün insanı ertesi gün başka bi dizide başka bi karakter olarak görebiliyoruz..
Aynı anda iki dizide oynayan oyuncular bile var..
Ve malesef dizilerimizin hepsi birbirine benziyo..
Bende şahsen yabancı dizileri izlemeyi tercih edenlerdenim :)
Lost, Heroes (gerçi verdiği aralar sıkmaya başladı ama :P: ), How I Met Your Mother, Two & A Half Men ve her ne kadar eski de olsa Married With Children ve Seinfeld güzel diziler :D

shane

shane

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 603 İleti
evet senaristler bu sene greve doyamadılar, olan da bize oldu. evli ve çocuklu bir efsane zaten hala seyretmekten aşırı zevk alırım onlarca kez seyretmeme ragmen:))

ahu

ahu

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 629 İleti
Neden ne güzel birinde mafya babasını oynuyor bir diğerinde şapşal aşığı.Bizim oyuncularımız o kadar yetenekli ki aynı zaman diliminde bir sürü karaktere bürünebiliyorlar. Taktir ediyorum :p o yüzdende kesinlikle izlemiyorum :D Şaka bir yana yabancı yapımlarda seçilen isimler gerçekten yetenekli ,yapımcılar kaşına gözüne bakmaktansa oyunculuğuna baktıkları için olsa gerek. Biz bunu bu ülkede malesef gerçekleştiremiyoruz. Bu yüzden de bizim dizileri sadece annelerimiz babalarımız izliyor :) Varsın onlar mutlu olsun gerisi boş,biz nasıl olsa bir yolunu bulup keyfimize bakıyoruz. :zeynep1:

shane

shane

KD ™ Yakın Arkadaş

• Üyeliği İptal Edildi
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 603 İleti
kesinlikle teknoloji anaya şükürler olsun :P: geçen sezon bir dizi vardı senaryosunu Elif Şafak yazmış..menekşe ve halil..dikkatimi çekti, severim Elif Şafak'ı.. büyük bir heyecanla bu sefer güzel olacak sanırım diye seyrettim , ancak bir bölümüne dayanabildim..ya Elif Şafak'ı harcadılar, yada....getirmek istemiyorum devamını:))

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Türk dizilerinin üç temel sorunu var:

Birincisi, her hafta 90 dk dizi çekme zorunluluğu. Amerika'da komedi dizileri 22 dk, diğer diziler 45 dk olarak çekiliyor. Her hafta bir sinema filmi çekiyor bizimkiler. Böyle olunca herşey çok zorlama ve acele oluyor.

İkincisi, bizimkiler bir diziye başlarken sadece başlangıc fikri buluyorlar. Reyting almazsa 3 hafta sonra kalkacak nasılsa, eğer tutarsa bişeyler buluruz mantığı var. Dizi ilk bi kaç haftayı atlatırsa, hemen silah mafya işin içine giriyor. Biri kanser oluyor, öbürü birini aldatıyor. Bizimkiler senaryoyu "abukluk" olarak görüyor sanırım. Çok kısır bir döngüde gidip geliyor herşey. Özgünlük diye bişey yok.

Üçüncüsü, bizimkiler kurgu'yu çekilen görüntüleri ard ardına koymak sanıyor. Bu biraz ortada bir senaryo olmamasıyla da alakalı. Adam haftaya ne olacak bilmiyor ki ?

LOST dizisinde sürekli geçmişten gelecekten bölümler koyuyorlar araya. İzleyicinin parçaları birleştirmesi için kafa yorması gerekiyor. Adamlar 1. sezon sırasında çekilen görüntüleri tee 3. sezonda kullanıyorlar. Çünkü ortada bir hikaye var, başı ortası ve sonu belli. bu sayede nerde hangi gizemi yaratıp, nerde o gizemi çözeceklerini biliyorlar. Bu sayede insanı hep dizinin içinde tutabiliyorlar.

+

Benim takip ettiğim diziler: Lost, Heroes, How I met your mother, Smallvile, King of the Queens, Simpsons, Two and a Half Man diye diye gidiyor böyle :)

Cnbc-e'den takip etmek ayrı bi zevk, indirip amerika ile aynı anda izlemek ayrı zevk bu arada :)

allstar

allstar

KD ™ Arkadaş

• Dost
  • 68 İleti
lost derim başka bişi demem... yani 18 saat aralıksız sadece su ve yemek ihtiyacı için ekranın başından kalkarak izlediğimi bilirim. dün de 3.sezon dvdlerini gogogo.com.tr daki cardfinans go'nun bi yarışmasında kazanmak için yarıştım. şimdi açık arttırmadayım. sanırım alıcam ödül olarak.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı