İçeriğe git

Welcome to Kadim Dostlar ™ Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Resim

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Yarışması | Asıl ve Yedek Talihliler Belli Oldu

- - - - -

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

Erkan

Erkan

Sanki Çok Önemli Kararlar Alacak Gibiyim Ama, Du Bakalım ?

• Yönetici
  • 5.701 İleti
İlk yarışmamız sonuçlandı. İşte ödül kazanan başarılı üyelerimiz ve yedek talihliler:

1. Meleke - 15 doğru - 77 saniye
2. apoyirmi6 - 13 doğru - 96 saniye
3. Cenk - 13 doğru - 105 saniye

Yedekler;
* serhat - 13 doğru - 134 saniye
* berkeren - 13 doğru - 149 saniye
* aysumine - 12 doğru - 157 saniye

Eğer asıl talihliler bir hafta içinde bize ulaşıp kişisel bilgilerini doğrulamazsa, yedek talihliler ödül almaya hak kazanacaktır.

------

Birincilik Ödülü:

Resmi ekleyen

CUMHURİYET (5 VCD)

Oyuncular : Rutkay Aziz Yönetmen : Ziya Öztan

Dev Yapım... Yüzlerce belge, tanık ve anı... Dev oyuncu kadrosuyla, bir uyanış öyküsü...
Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Cumhuriyeti kurmak ve ilerletmek adına yaptıkları amansız mücadele...
Cumhuriyeti seveceksiniz, hüzünleneceksiniz, gurur duyacaksınız.
Tarihe sahip çıkan ve tarih bilincine sahip kuşaklar yetiştirmek isteyenler, Cumhuriyet'i çok sevecek.

1. Bölüm
Mudanya Mütarekesi

Savaşın yaralarını henüz sarmaya başlayacak olan bir ülkenin, ayağa kalkış mücadelesinin ilk adımları. Fikriye Hanım, hiç istemediği halde Münih''te bir sanatoryuma gönderilir. Saltana yanlısı mülletvekillerinin, tüm çabalarına rağmen, uzun tartışmadan sonra saltanat kaldırılır.

2. Bölüm
Abdülmecit, yeni halife seçilir

Mustafa Kemal Paşa ile Uşşakizade Latife Hanım evlenirler. Lozan konferansında anlaşma sağlanamaz ve ingiltere Lozan''ı terk eder. Fikriye Hanım, Mustafa Kemal''in evliliğini öğrenir ve sanatoryumdan kaçar.

3. Bölüm
Lozan''da antlaşma, Türkiye''nin istediği şekilde imzalanır

Yurdun her yerinde barış kutlanmaktadır. Cumhuriyet, mecliste onaylanılarak kabul edilir. Yoğun tartışmalardan sonra, hilafetin kaldırılması ve Osmanlı hanedanının yurt dışına çıkartılması, mecliste oylanarak kabul edilir.

4. Bölüm
Meclis,medeni kanunu kabul eder

Rejim aleyhtarı bazı gruplar, karakol baskınları yapmaktadır. Hükümet bütün tekkeleri kapatır, tarikat yasaklanır. Gazi'ye, suikast planları yapan hainler yakalanır ve yargılanır. Laiklik maddesinin anayasaya eklenmesi için çalışmalar başlamıştır.

5. Bölüm
Milletler Cemiyetine üye oluşan ilgili işlemler tamamlanmıştır.

Mustafa Kemal Paşa, yeni Türk alfabesi ve milletlerarası reklamların kullanılması için çalışmalar başlamıştır. Halkevleri kurulmaktadır. İki mesele kalmıştır; boğazlar üzerine konulan kayıtlar kaldırmak ve Hatay. Genç Türkiye, savaşın yaralarını sarmış ve medeniyet yolunda hazla ilerlemeye başlamıştır.

İkincilik Ödülü (İlk Teselli Ödülü)

Resmi ekleyen

Yazar : TURGUT ÖZAKMAN Baskı Yılı : 2008 Yayın Evi : BİLGİ YAYINEVİ Sayfa : 400

Atatürk ve silah arkadaşları, 19 Mayıs 1999?da Samsun?a yeniden ayak basıyorlar ve Türkiye?nin son 50 yılına damgasını vuran liderlerden hesap soruyorlar. Uzun yıllar boyunca "Ah bir gelse!", "Ah Atatürk olsaydı!" diye özlediğimiz Atatürk bir mucize gerçekleşip dönseydi neler olurdu acaba? Bu kitap işte bu özlemin ve bu mucize sürecinde yaşanan olayların, sevinçlerin, umutların, acıların romanıdır. Okurken şaşıracak, düşünecek ve trajikomik sahnelerde kendinizi tutamayıp güleceksiniz.

Üçüncülük Ödülü (İkinci Teselli Ödülü)

Resmi ekleyen

Polyester kumaş 80x120 ebatlarında kaliteli Türk Bayrağı

Ferhat

Ferhat

F3RHAT.Com - Kişisel Blog

• Yetkili
  • 1.142 İleti
  • Interests:Basketbol - Rap - Internet
Birincileri tebrik ederiz :)
Hadiyelerimiz de gayet kaliteli hediyeler :)
Yeni dönem yarışmalarında şimdiden herkese başarılar :)

Hale

Hale

Hayat nefeslerle sınırlı, sevgilerle sonsuzdur.

• Yönetici
  • 49.690 İleti
  • Interests:Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Tarihi, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Kültürü.
Yarışmamıza katılım çok yüksekti, bu bizi mutlu etti. :dost:
Hele konu Atatürk olunca bu katılım sayısını görmek gerçekten gurur verici idi. :kanka:

Yarışmamıza katılan üyelerimize teşekkür ederiz, dereceye giren üyelerimizi
tebrik ederiz. :kanka:

Yeni yarışmalarımızda buluşmak üzere. :hale:

Esesli

Esesli

KD ™ Kadim Dost

• Yetkili
  • 5.814 İleti
  • Interests:sinema bilgisayar seyahat
Yarışmada dereceye giren Tüm yarışmacıları kutlar Başarılarının devamını dilerim

oktaytunçbilek

oktaytunçbilek

KD ™ Dost

• Üyeliği İptal Edildi
  • 2.228 İleti
Yarışmada dereceye giren herkesi kutlarım. :beach:

tunCHEr

tunCHEr

Yalnızlık Paylaşılınca Yalnızlık Olmuyor...

• Özel Dost
  • 1.094 İleti
Yarışmaya katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederim arkadaşlar. Dereceye giren arkadaşlarımızı da tebrik ederim.

Tabi ki her yarışmanın bir kazananı oluyor. Ancak ben şuna inanıyorum ki bu yarışmaya katılımda bulunan bütün üyelerimiz kazanıyorlar. Hediye kazanmak ne kadar önemli bilmiyorum lakin bu yarışmada en önemli değerlerimizden birinin Mustafa Kemal'in hayatı ve yaptıkları ve bizim ne kadar bildiğimiz soruluyor.Yani bu yarışma bizlere diyor ki;

NE KADAR ATATÜRKÇÜSÜN

Böyle bir yarışmaya katılmak için kendini yeterli gören tüm arkadaşlarımız benim nazarımda galiptirler. Hepinize tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

Bir sonraki yarışmada da görüşmek ümidiyle.

Başarılar...

oldfingers

oldfingers

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 11 İleti
kazananları kutluyorum.Yeni yarışma ne zaman olacak?bilgi verirseniz seviniriz...?

Erkan

Erkan

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Sevgili oldfingers, bir ay sürecek ve her hafta bir yarışmadan oluşacak yeni turnuvaya pazartesi günü başlamayı planlıyoruz.

+

Yarışmada ilk 3 sırayı alan dostlarımız bize adreslerini ilettiler.

1. olan meleke'nin hediyesi kendi isteği üzerine 14 temmuz'dan sonra iletilecek. Tatilde olduğu için şehir dışındaymış.

2. ve 3. olan dostlarımızın hediyelerini bu akşam sipariş edeceğim.

Hayırlı olsun ;)

meleke

meleke

KD ™ Yeni Tanıdık

• Dost
  • 37 İleti

Sevgili oldfingers, bir ay sürecek ve her hafta bir yarışmadan oluşacak yeni turnuvaya pazartesi günü başlamayı planlıyoruz.

+

Yarışmada ilk 3 sırayı alan dostlarımız bize adreslerini ilettiler.

1. olan meleke'nin hediyesi kendi isteği üzerine 14 temmuz'dan sonra iletilecek. Tatilde olduğu için şehir dışındaymış.

2. ve 3. olan dostlarımızın hediyelerini bu akşam sipariş edeceğim.

Hayırlı olsun ;)

sevgili erkan ben geldim 14 temmuzdan beri oğlumla ben hediyelerimizi bekliyoruz :erkan:

herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.. :papatya:

Erkan

Erkan

• Yönetici
  • 5.701 İleti
Himm, hemen belgelerle konuşalım :)

Resmi ekleyen

Mailde 14 temmuz'a kadar tatilde olacağınızı belirttiğiniz için diğer iki ödülle aynı tarihte yollamadık sizin ödülü. Garanti olması için de 14 temmuzdan sonra bi kaç gün bekledim. Resimde üst kısımda görüldüğü üzere 18 temmuzda siparişi verdim, alt kısımda görüldüğü üzere de 21 temmuzda da sipariş kargoya verildi.

Kargoya verilene kadar internetten takip etmiştim. Kargoya verildi bilgisi gördükten sonra da, sorun çıkmayacağını düşünerek bi daha kontrol etmedim.

Ancak salı günü, hepsiburada.com'dan aradılar ve vermiş olduğum siparişin kendilerine geri döndüğünü belittiler. Kargo 3 defa gitmesine rağmen adreste kargoyu teslim edecek kimse bulamamış. Hediye paketi olduğu için de önce beni arayıp ne yapmak istediğimi sordular. Ben de Çiğdem hanımı arayıp bilgi alabilirsiniz dedim.

Bana verdiğiniz adres ve telefon bilgilerini kullandım. Salı günü hepsiburada.com yetkilileri sizi arayıp adres hakkında bilgi almış olmaları gerek. Tabii eğer bize ilettiğiniz telefon numarasında da bi sorun yoksa ;)

Adres bilgileriniz yabancıların eline geçmesin diye resimde üstünü çizdim. erkan@kadimdostlar.com adresine yolladığınız bilgilerini aynen kullandım ;)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı